Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
iyi minecim ezberi vermene sevindim böylece hatalar daha iyi ortaya çıkıyor. 3.sayfa haberini de bekliyorum en kısa zamanda.

ben de tebarekenin 1.sayfasını namazlarda okuyorum.

hüzünlü sen ne yaptın tebarekeyi ezberleyecek misin?

hayırlı iftarlar sıla ablacım 3.sayfam tamam inşallah..çoğu gitti azı kaldı..rabbim yardım etsin inşallah..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleykum nasılsınız dua kardeşlerim yei girebildim yeni dersimize geçmişiz inanını kıskanıyorum sizleri benim yasin dersim bitmedi daha mümkün oldugunca yetişmeye çalışıyorum ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN ...bide bu aralar kafama girmiyo sanki tmm diyorum ezberledim bi okumaya başlıoym olmamış:a03:
aleyküm selam canım :) geçtik hamd olsun. canım ilk ayeti güzelce ezberlemeden diğerine geçme. iyice emin olunca ikinciye geçersin. mümkünse birisine de dinletirsen emin olursun diğer derse geçersin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı iftarlar sıla ablacım 3.sayfam tamam inşallah..çoğu gitti azı kaldı..rabbim yardım etsin inşallah..
sağol canım Allah kabul etsin oruçlarımızı aferin sana bir sayfayı daha halletmişsin maşallah. hadi çabuk olun bak tebarekenin birinci sayfasını ezberledim ağırdan alıyorum yetişin diye :) tabi mukabeleydi iftardı derken bu saat oluveriyor.

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
iyi minecim ezberi vermene sevindim böylece hatalar daha iyi ortaya çıkıyor. 3.sayfa haberini de bekliyorum en kısa zamanda.

ben de tebarekenin 1.sayfasını namazlarda okuyorum.

hüzünlü sen ne yaptın tebarekeyi ezberleyecek misin?

Selamün Aleyküm. Hayırlı sabahlar. Arkadaşlar gününüz aydın olsun, bugününüz dünden çok daha güzel, mutlu, huzurlu, sağlıklı, bereketli ve bol ibadetli geçsin. İşleriniz kolay gelsin, rast gitsin, ibadetleriniz kabul olsun inşallah.

Sıla evet tebarekeyi de ezberleyeceğim inşallah Allahın izniyle. Seni yalnız bırakırmıyım. Hem başlayınca bitirmek gerek diye düşünüyorum. Yarım bırakmak olmaz. 1. sayfaya başladım ama henüz bitmedi. Biraz yavaş oluyor. okumam da yavaş olduğu için ezberlemememde uzun sürüyor doğal olarak. Yasini ve tebarekeyi namazlarda okuyorum diyorsun ya, namaz bittikten sonra mı okuyorsun, namazın içinde mi.

Sıla'cığım Allah kolaylık versin tüm işlerinde, işlerin rast gitsin. Sağlık ve afiyet içinde ibadetlerini yap inşallah. Hayırlı günler dilerim.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm. Hayırlı sabahlar. Arkadaşlar gününüz aydın olsun, bugününüz dünden çok daha güzel, mutlu, huzurlu, sağlıklı, bereketli ve bol ibadetli geçsin. İşleriniz kolay gelsin, rast gitsin, ibadetleriniz kabul olsun inşallah.

Sıla evet tebarekeyi de ezberleyeceğim inşallah Allahın izniyle. Seni yalnız bırakırmıyım. Hem başlayınca bitirmek gerek diye düşünüyorum. Yarım bırakmak olmaz. 1. sayfaya başladım ama henüz bitmedi. Biraz yavaş oluyor. okumam da yavaş olduğu için ezberlemememde uzun sürüyor doğal olarak. Yasini ve tebarekeyi namazlarda okuyorum diyorsun ya, namaz bittikten sonra mı okuyorsun, namazın içinde mi.

Sıla'cığım Allah kolaylık versin tüm işlerinde, işlerin rast gitsin. Sağlık ve afiyet içinde ibadetlerini yap inşallah. Hayırlı günler dilerim.
aleyküm selam canım hayırlı sabahlar amin inşallah. senin de hayatındaki herşey yolunda gitsin inşallah çok mutlu ol. Allahım kötülüklerden korusun.

sağol canım. önce bir ayeti yüzünden en az yirmi kere oku. yirmincisinde daha rahat okuduğunu göreceksin. iyice dilin alışınca su gibi okuduğun zaman ezberlemeye çalış. ayetleri birleştire birleştire beş satırı bitir. günde beş satır bu şekilde çalışırsan işin daha kolay olur. canım namazın birinci rekatinde başlıyorum tebarekellezi biyedihil mülk....okumaya istediğim bir yere kadar okuyorum. sonraki ayet hangisiyse onun ilk iki kelimesini aklımda tutuyorum ki ikinci rekatte nerden başlayacağımı bileyim. ikinci rekatte bitiriyorum birinci sayfayı. her namazda böyle olmuyor çünkü çok uzun sürer o zaman kazalarda var malum. bazen de vedduha ve elemneşrahleke okuyorum. düzen pek yok şimdilik mesela bazı sureleri hiç okumuyorum. şu ezberleri bir bitirebilirsek ben söylicem mesela bugün elif lam mim ve bakara ayetlerini devamlı okuyalım namazlarda ve dışında diye. böyle bir tekrar sistemi oluşturucaz inşallah.

amin canım sağol inşallah sabah uyanınca susamış olarak uyanıyorum. ve nasıl su içiyorum sahurda dua edin benim için şu ağız kuruluğundan kurtulayım. 70 yaşındaki insanlar bile daha iyi benden :) biz gidelim mukabeleye grş Allaha emanet olun.

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
s.a arkadaşlar ve sıla abla nasılsınız inşallah herkes iyidir rabbim ramazanı hakkıyla geçirmeyi nasip etsin yeni mukabele bitti namaz kıldım ezberlerimle beraber:)

dersimde 4. sayfamın yarısı tamam bu akşama kadar biter bu sayfa inşallah..bende bu ezbeerleri namazımda okuyorum...rabbim kabul etsin..allah a emanet oluninş.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
s.a arkadaşlar ve sıla abla nasılsınız inşallah herkes iyidir rabbim ramazanı hakkıyla geçirmeyi nasip etsin yeni mukabele bitti namaz kıldım ezberlerimle beraber:)

dersimde 4. sayfamın yarısı tamam bu akşama kadar biter bu sayfa inşallah..bende bu ezbeerleri namazımda okuyorum...rabbim kabul etsin..allah a emanet oluninş.
aleyküm selam minecim hamd olsun iyiyim sen nasılsın? Allah kabul etsin maşallah.

ben de bugün ne yaptım söyliyeyim
elif lam mim, bakaradan iki ayet, vedduha, elemneşrahleke, tin, igra yı ezber olarak dinlettim arkadaşıma. igra son üç satırda hatam çıktı. birazdan çalışıcam inşallah.

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam minecim hamd olsun iyiyim sen nasılsın? Allah kabul etsin maşallah.

ben de bugün ne yaptım söyliyeyim
elif lam mim, bakaradan iki ayet, vedduha, elemneşrahleke, tin, igra yı ezber olarak dinlettim arkadaşıma. igra son üç satırda hatam çıktı. birazdan çalışıcam inşallah.

çok şükür bende iyiyim ablacım..maşallah ne güzel allah kabul etsin..
ben şuan yasin suresine adapte olmuş durumdayım onları tekrar yaparım inşallah..

orucumuzu allah kabul etsin inşallah..hayırlıiftarlar..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
çok şükür bende iyiyim ablacım..maşallah ne güzel allah kabul etsin..
ben şuan yasin suresine adapte olmuş durumdayım onları tekrar yaparım inşallah..

orucumuzu allah kabul etsin inşallah..hayırlıiftarlar..
hayırlı sabahlar arkadaşlar
Allah iyilik versin canım. amin Allahım oruçlarımızı her ibadetimizi kabul eylesin. ibadetlerimiz daha da güzelleşsin bizlerin ahlakı daha da iyi olsun inşallah.
inşallah yasini en kısa sürede bitirirsin.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
Amin sılacığım,allah hepimize hayırlar getirsin inşallah.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Müşrikler kuduruyordu
Âlemlerin Efendisi
aleyhissalâtü vesselâm
mescid-i haramda namaz kılıyor,
beri yanda bir müşrik gurubu
oturmuş konuşuyorlardı.
Mevzû,
Sevgili Efendimiz’di
aleyhisselâm
Ne yapmalı,
ne etmeli, Onun yaktığı
(bu islâm meş’alesini)
söndürmeliydi bir
an önce.
Ama bir şey yapamıyorlar,
bunun için de öfkeden
kuduruyorlardı.
Ebû Cehil kâfiri,
Hiddetle yandaşlarına dönüp;
Yetti gayri. O secdeye gitsin, koşup
ensesine ayağımla basacağım,
göreceksiniz!
dedi.
Öbürleri teşvik ettiler:
Tabii ya, geç bile kaldın.
Az sonra
Server-i kâinât Efendimiz
secdeye inince, mel'un
fırladı hemen.
Koşarak gitti ve yaklaştı arkadan.
Fakat “Zınk!” diye durdu ve
yüzgeri kaçmaya başladı.
Oradakiler bir mânâ
veremedi buna.
Yaklaşınca sordular:
Hayrola, ne oldu sana böyle?
Neden kaçıyorsun?
Görmediniz mi?
Neyi görecektik?
Ateş deryasını
Hayretle birbirlerine baktılar.
Biz bir şey görmedik yâ Ebâ Cehil.
Yâhu Onunla aramızda
(büyük bir Ateş deryası)
peydah oldu. Bir adım
atsaydım yanardım,
dedi.
Az önce iri iri lâflar eden Ebû Cehil,
şimdi zelil ve hakir duruma
düşmüştü.
Peki ibret almış mıydı?
Hayır. Zira bu,
Nasip meselesiydi

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Amin sılacığım,allah hepimize hayırlar getirsin inşallah.

Hayırlı geceler kardeşlerim...
amin arkadaşlar hayırlı günler nasıl gidiyor ezberler?
dün igra ve kadir surelerini arkadaşıma ezbere verdim sorun yok hamd olsun.
bugünde beyyineyi çalışıcam tekrar için. birkaç takıldığım yer olacak gibi epey oldu ezberleyeli. tebarekenin 1.sayfasını ezberlemiştim zaten 2. ders için sizlerin ilerlemesini bekliyorum.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
namaz kılayım ezberimi çalışayım derken arkadaşım aradı sakal-ı şerif gelmiş ziyarete gidelim dedi hazırlandık gittik tabi iki saat falan bekledik sohbet vardı. o an geldi kız elinde tutuyordu kalbim çarpıyor ellerim titriyor ilk defa bu kadar yakın gördüm. sarımtıraktı siyah bekliyordum ben. topkapı sarayında da vardı fakat yakından göremiyorsunuz. nasib olacakmış burada hamd olsun. Allahım bu dünyada rüyamızda ahirettede kendisini görmeyi nasip eylesin.

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı sabahlar arkadaşlar
Allah iyilik versin canım. amin Allahım oruçlarımızı her ibadetimizi kabul eylesin. ibadetlerimiz daha da güzelleşsin bizlerin ahlakı daha da iyi olsun inşallah.
inşallah yasini en kısa sürede bitirirsin.

s.a sıla abla ve arkadaşlarım nasılsınız?..

sıla ablacım benim 4.sayfam tamam allahın izniyle...
5.sayfamında son 4 sırası kaldı onu inşallah yarına bitmiş olurum..
akşama iftarda misafrim var o yüzden hazırlıkla geçiyor şuan..sabah namazında çalışacağım inşallah...

hayırlı iftarlar diliyorum herkese..rabbim oruçlarımızı kabul etsin...

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
namaz kılayım ezberimi çalışayım derken arkadaşım aradı sakal-ı şerif gelmiş ziyarete gidelim dedi hazırlandık gittik tabi iki saat falan bekledik sohbet vardı. o an geldi kız elinde tutuyordu kalbim çarpıyor ellerim titriyor ilk defa bu kadar yakın gördüm. sarımtıraktı siyah bekliyordum ben. topkapı sarayında da vardı fakat yakından göremiyorsunuz. nasib olacakmış burada hamd olsun. Allahım bu dünyada rüyamızda ahirettede kendisini görmeyi nasip eylesin.

amin inşallah ne güzel rabbim bize de nasip etsin..ben çocukken görmüştüm çok feyizli olmuyor o dönemde insan..şimdiolsa ne yaparım acaba..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
amin inşallah ne güzel rabbim bize de nasip etsin..ben çocukken görmüştüm çok feyizli olmuyor o dönemde insan..şimdiolsa ne yaparım acaba..
kadir gecesinde bazı camilerde gösteriyorlarmış takip edebilirsin hangi camide belki nasip olur sana da bana hiç ummadığım bir anda ve yerde oldu. aslında topkapı sarayında mukaddes emanetler bölümünde diş' i de var fakat hiç görünmüyor. yanlız hz. Yahya'nın kafatası kemiği ve kol kemiğini çok güzeldi hz yusufun sarığı, hz ibrahimin tenceresi, hz musanın asası çok şaşırıyor insan. şimdi gitsem topkapı sarayına ilk o bölüme girerdim hatta iki kere gezerdim. biz sağdan başladık 3-4 bölüm gezdik. mukaddes emanetler en son gezdiğimiz yerdi çok güzel ama herkese nasip olur inşallah iki yıl önce gittiğimde o bölüm kapalıydı bişey görememiştim. aklım kalmıştı.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt