Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (1 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm
sıla ablam ne güzel hayırlar yapıyosun, Rabbim mükafatını kat kat versin (amin)
mine ablacım inşallah bulantıların geçer, bu konuda benim bilgim olmadığı için sadece dua edebiliyorum senin için
ayşecim geçmiş olsun canım, ilk gün oruç tutarken insan zorlanıyor ama Rabbim sabrını veriyor yine de:) şükürler olsun
bende şuan tekrar yapıyorum takıldığım yerleride düzeltiyorum
bitti sayılır inşallah...
aleyküm selam amin canım sağol. kolay gelsin. bugün dersime bakamadım. iki dersimi tekrar etmemiştim onlara bakayım.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ayşe ranacım diğer tarafta sormuştun ya MEHMET EMİN TOKADİ HZ ziyaret ettiniz mi diye? gittik hamd olsun. ziyaret ettik. inşallah şefaat eder bizlere de. çarşamba günü gitmiştik önce oliviuma zeytnburnunda ordan çarşamba pazarına ordan hz. yanına.
oranın tam karşısında da tesettür giyim mağazaları varmış. imç lerin yanına tekabül ediyor. oraya da girdik. eşarpta indirim vardı. sana yakın mı bilmiyorum ihtiyacın varsa bakarsın ya da arkadaşlarına söyleyebilirsin.

şekerleme

Kayıtlı Kullanıcı
maşallah 6. sayfa ya gelmişsiniz sıla ablacığım
ramazanınız mübarek olsun

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
selamün aleyküm
sıla ablam ne güzel hayırlar yapıyosun, Rabbim mükafatını kat kat versin (amin)
mine ablacım inşallah bulantıların geçer, bu konuda benim bilgim olmadığı için sadece dua edebiliyorum senin için
ayşecim geçmiş olsun canım, ilk gün oruç tutarken insan zorlanıyor ama Rabbim sabrını veriyor yine de:) şükürler olsun
bende şuan tekrar yapıyorum takıldığım yerleride düzeltiyorum
bitti sayılır inşallah...

geçmiş olsun ablacım Allah dayanma gücünü arttırsın. sabrını arttırsın. tabi bizlerin de inşallah. ben de dün akşama kadar evde hiçbir iş yapmadım mecbur iftara yakın yemek yaptım. mutfağım öyle sıcak ki alev alev aydın çok sıcak. ama hamd olsun çok dua istemiştim hatim dualarında filan geçen yıl mukabeleye de gidememiştim bu yıl gidebiliyorum. fazla okuyamıyorum ağzım, boğazım çok kuruyor. Allah şifa versin hepimize de.

teşekkürler çok sağolun.
allah dayanma gücü versin inşallah.

bütün gün öylece yattım kalktığım an biri sanki itiyormuş gibi tekrar başım yastığa düşüyor.
kolumu kaldıracak gücü zor buldum.
şimdi de sofra hazırlamak için kalktım.
evet sıla abla haklısın dilim damağım kuruyor hep.
bir de sahur yapmadım o yüzden çok kötü oldum. tansiyonum hep düşüktü. ellerimin titremesinden anlıyorum
Allah yardımcımız olsun.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
ayşe ranacım diğer tarafta sormuştun ya mehmet emin tokadi hz ziyaret ettiniz mi diye? Gittik hamd olsun. Ziyaret ettik. Inşallah şefaat eder bizlere de. çarşamba günü gitmiştik önce oliviuma zeytnburnunda ordan çarşamba pazarına ordan hz. Yanına.
Oranın tam karşısında da tesettür giyim mağazaları varmış. Imç lerin yanına tekabül ediyor. Oraya da girdik. Eşarpta indirim vardı. Sana yakın mı bilmiyorum ihtiyacın varsa bakarsın ya da arkadaşlarına söyleyebilirsin.

hayırlı akşamlar,hayırlı iftarlar.
Allah kabul etsin canım.
Imç ye önceden giderdim.biraz pahalı.
Ben mahmutpaşaya gidiyorum artık.
Ben anadolu yakasındayım.
Uzağız oraya.
Siteye şimdi bakıyorum.
Allah hepimize hayırlı ramazanlar nasip eylesin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürler çok sağolun.
allah dayanma gücü versin inşallah.

bütün gün öylece yattım kalktığım an biri sanki itiyormuş gibi tekrar başım yastığa düşüyor.
kolumu kaldıracak gücü zor buldum.
şimdi de sofra hazırlamak için kalktım.
evet sıla abla haklısın dilim damağım kuruyor hep.
bir de sahur yapmadım o yüzden çok kötü oldum. tansiyonum hep düşüktü. ellerimin titremesinden anlıyorum
Allah yardımcımız olsun.
seni anlıyorum sahur yapmayınca çok daha zor olur düşünemiyorum bile. gece ikide uyumak zorunda kalırsan bişeyler yiyip, su içip yatmanı tavsiye ederim istersen sahura yine kalkarsın su içersin. amin. ben de bişeyler yedim su içtim. sonra bulaşıkları halletmeye koyuldum tekrar su içmeyi unutmuşum. imsak girdiğinde susuzdum eşim uyardı dişlerimi fırçalıyordum öyle susuz uyudum. bulaşığa filan bakmıcam bundan sonra. günler uzun. evvelki günde 4,36 ise imsak ben 3,36 olarak anlamış saati ona göre kurmuşum erken olunca bol bol su içmiştim. öyle dalgınlıklarım oluyor bazen üzülüyorum.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı akşamlar,hayırlı iftarlar.
Allah kabul etsin canım.
Imç ye önceden giderdim.biraz pahalı.
Ben mahmutpaşaya gidiyorum artık.
Ben anadolu yakasındayım.
Uzağız oraya.
Siteye şimdi bakıyorum.
Allah hepimize hayırlı ramazanlar nasip eylesin.
sağol canım tesettür giyimde aydan giyime girdim dediğin gibi mesela bir tunik bluz 100 tl. aynen çıktım tabi. ama orda çisil eşarp vardı. 24 tl olan eşarp 10 tl ye düşmüş. bizim burda o eşarplar 20-25 tl.
amin canım Allah cc. oruçlarımızı kabul etsin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
22.GÜNÜMÜZ (yasin suresi 6.sayfa)

euzubillehimineşşeydanirracim
bismillehirrahmanirrahim

ARKADAŞLAR İLK ÖNCE TÖVBE EDELİM:estağfurullah el azim ve etubu ileyk

SONRA RABBİMİZE HAMD EDELİM (elhamdülillehi Rabbil alemin)
PEYGAMBERİMİZE SALAVAT GETİRELİM(Allahumme salli ala seyidina Muhammed in ve ala ali seyyidina Muhammed.)

İLİM AYETİMİZİ OKUYALIMGâlû subhâneke lâ ilme lenâ illâ mâ allemtenâ inneke entel alîmül hakîm )

Meali: - melekler: “biz, (sana itiraz olunmaktan) seni tenzih ederiz.senin bize öğrettiğinden başka, hiç bir ilmimiz yok. Muhakkak sen her şeyi hakkı ile bilensin, üstün hikmet sahibisin.” Dediler.

6. inne meal üsri yüsra(. Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.)

EZBERİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN DUAMIZI OKUYALIM(Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr-Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi hayırlısıyla tamamına erdir)

yasin dinle ve oku

http://www.kuran.tv/index.php?s=oku&sayfa=443&ok=5

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]yasin meal[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]71 - Şunu da görmediler mi: Biz onlar için kudretimizin meydana getirdiklerinden birtakım hayvanlar yaratmışız da onlara sahip bulunuyorlar. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]72 - Onları, kendilerinin hizmetine vermişiz de, hem onlardan binekleri var, hem de onlardan yiyorlar.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]73 - Onlarda daha birçok menfaatleri ve türlü içecekleri de var. Hâlâ şükretmeyecekler mi? [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]74 - Onlar, ALLAH'tan başka birtakım ilâhlar edindiler. Güya yardım olunacaklar.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]75 - Onların, onlara yardıma güçleri yetmez. Kendileri ise onlar için bazı askerlerdir. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]76 - O halde onların sözleri seni üzmesin. Biz onların içlerini de biliriz, dışlarını da.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]77 - İnsan, kendisini bir damla sudan yarattığımızı görmedi mi de, şimdi apaçık bir hasım kesildi? [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]78 - Yaratılışını unutarak bize bir de mesel fırlattı: "Kim diriltecekmiş o çürümüş kemikleri?" dedi. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]79 - De ki: "Onları ilk defa yaratan diriltecek ve o her yaratmayı bilir." [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]80 - Size o yeşil ağaçtan bir ateş yapan O'dur. Şimdi siz ondan tutuşturmaktasınız.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]81 - Gökleri ve yeri yaratan, onlar gibisini yaratmaya kâdir değil midir? Elbette kâdirdir. Çünkü o her şeyi yaratandır, her şeyi bilendir.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]82 - O'nun emri, bir şeyi dileyince ona sadece "Ol!" demektir. O da hemen oluverir. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]83 - O halde her şeyin mülkü ve tasarrufu (hükümranlığı) elinde bulunan ALLAH'ın şanı ne yücedir. Siz de yalnız O'na döndürüleceksiniz. [/FONT]

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm hayırlı sabahlar arkadaşlar nasılsınız ne var ne yok?
Allahım tuttuğumuz oruçları kabul etsin.

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
selamün aleyküm hayırlı sabahlar arkadaşlar nasılsınız ne var ne yok?
Allahım tuttuğumuz oruçları kabul etsin.

vealeykumselam sıla abla. iyiyim ben :) kendi adıma...
ramazan da güzel devam ediyor. sahuru da yaptık.
bugün dersimi geçeceğim inşAllah.
sen nasılısn iyisin inşAllah. sahurda hep aklımdaydın :a35: su içemedim demiştinya hep aklıma geldi. :a35:

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam
hamdolsun bende iyiyim
yasin tekrarına devam iyice pekişti ezber
şimdi mülk suresine geçebilirmiyim sıla ablacım..?

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
vealeykumselam sıla abla. iyiyim ben :) kendi adıma...

ramazan da güzel devam ediyor. sahuru da yaptık.
bugün dersimi geçeceğim inşAllah.

sen nasılısn iyisin inşAllah. sahurda hep aklımdaydın :a35: su içemedim demiştinya hep aklıma geldi. :a35:
hep böyle iyi olursun inşallah. ben iyiyim hamd olsun 3-4,30 arası devamlı su içtim çünkü. dün susuzdum Allah ahirette susuz bırakmasın. mukabelede devamlı yutkunuyorum nefes alıyorum. iki kişi okuyoruz birkaç sayfa okuyunca dinlenmek zorunda kalıyorum. tek başıma okuyamayacakmışım yani. tabi arkadaşı dinlerken de ben mırıldanarak okuyorum. böyle olması lazım zaten. bugün iki cüz okuduk beşi bitirdik hamd olsun.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
23.DERSİMİZ (MÜLK SURESİ 1.sayfa)

euzubillehimineşşeydanirracim
bismillehirrahmanirrahim

ARKADAŞLAR İLK ÖNCE TÖVBE EDELİM:estağfurullah el azim ve etubu ileyk

SONRA RABBİMİZE HAMD EDELİM (elhamdülillehi Rabbil alemin)
PEYGAMBERİMİZE SALAVAT GETİRELİM(Allahumme salli ala seyidina Muhammed in ve ala ali seyyidina Muhammed.)

İLİM AYETİMİZİ OKUYALIMGâlû subhâneke lâ ilme lenâ illâ mâ allemtenâ inneke entel alîmül hakîm )

Meali: - melekler: “biz, (sana itiraz olunmaktan) seni tenzih ederiz.senin bize öğrettiğinden başka, hiç bir ilmimiz yok. Muhakkak sen her şeyi hakkı ile bilensin, üstün hikmet sahibisin.” Dediler.

6. inne meal üsri yüsra(. Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.)

EZBERİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN DUAMIZI OKUYALIM(Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr-Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi hayırlısıyla tamamına erdir)

tebareke oku ve dinle
Kuran.tv | Kuran Oku, Meal Oku, Kuran Dinle, Kuran İzle, Kuran Video, Kuran Mp3

MÜLK SURESİ MEAL

Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla​
1- Mülk elinde bulunan (Allah) ne Yücedir. O, herşeye güç yetirendir.

2- O, amel (davranış ve eylem) bakımından hanginizin daha iyi (ve güzel) olacağını denemek için ölümü ve hayatı yarattı. O, üstün ve güçlü olandır, çok bağışlayandır.

3- O, biri diğeriyle 'tam bir uyum’ (mutabakat) içinde yedi gök yaratmış olandır. Rahman (olan Allah)ın yaratmasında hiçbir 'çelişki ve uygunsuzluk’ (tefavüt) göremezsin. İşte gözü(nü) çevirip-gezdir; herhangi bir çatlaklık (bozukluk ve çarpıklık) görüyor musun?

4- Sonra gözünü iki kere daha çevirip-gezdir; o göz (uyumsuzluk bulmaktan) umudunu kesmiş bir halde bitkin olarak sana dönecektir.

5- Andolsun, Biz en yakın olan göğü (dünya göğünü) kandillerle süsleyip-donattık ve bunları, şeytanlar için taşlama-birimleri (rücum) kıldık. Onlar için çılgınca yanan ateşin azabını hazırladık.

6- Rablerini inkar edenler için cehennem azabı vardır. Ne kötü dönüş yeridir o.

7- İçine atıldıkları zaman, kaynayıp-feveran ederken onun korkunç homurtusunu işitirler.

8- Öfkesinin-şiddetinden neredeyse patlayıp parçalanacak. Her bir grup içine atıldığında, bekçileri onlara sorar: "Size bir uyarıcı gelmedi mi?"

9- Onlar: "Evet" derler. "Bize gerçekten bir uyarıcı geldi. Fakat biz yalanladık ve: “Allah hiçbir şey indirmedi, siz yalnızca büyük bir sapmışlık içindesiniz, dedik."

10- Ve derler ki: "Eğer dinlemiş olsaydık ya da akıl etmiş olsaydık, şu çılgınca yanan ateşin halkı arasında olmayacaktık."

11- Böylece kendi günahlarını itiraf ettiler. Çılgınca yanan ateşin halkına (Allah'ın rahmetinden) uzaklık olsun.

12- Gerçek şu ki, Rablerinden gayb ile (O'nu görmedikleri halde) içleri titreyerek-korkanlara gelince; onlar için bir mağfiret (bağışlanma) ve büyük bir ecir vardır.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Bir hadisi şerifte Nesei'nin Ebu'd derda'dan rivayetine göre şöyle buyruluyor:

''Tebarekellezi bi yedihil mülk suresini okuyan kimseye,bu sure her gece kabrine gelerek,ondan kabir azabını def etmeye çalılşır ve bunun mücadelesini yapar.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
yeni dersimiz hayırlı olsun
inşallah kısa zamanda ezberleriz...
bende başlıyorum çalışmalara...:)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşlerim hayırlı sabahlar Allah hepimize hem oruçlarımızda hem derslerimizde kolaylıklar versin.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt