Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
inşallah ablacım.. biliyorum söylediğin yerleri yani durakları nersi olduğunu ama gezmemiştik o yazdığın türbelerin isimlerini de görmüştüm inşallah gezerim.. belki bu seferde değil ama inşallah bir dahaki seferde ablacım.. sana iyi dinlenmeler allah a emanet ol Selametle..
sağol canım bir saat kadar dinlendim hamd olsun. inşallah canım Allah nasip etsin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam ve rahmetüllahi ve berekatüh.

sıla ablam hoş geldin. allah ziyaretlerini dualarını hayırlarını kabul etsin inşallah.
ne kadar güzel inşallah bir gün bizlere de nasip olur böyle güzel yerleri ziyaret etmek
içindeki heyecanı o kadar güzel bir şekilde yansıtıyorsunki
ne kadar güzel bir maneviyat olduğu anlaşılıyor.

moderatörlüğün hayırlı olsun. tebrik ederim. :)

selam ve dua ile
hoşbulduk amin inşallah sizde ilerde bizim gibi gider gezersiniz. çok şeyler yazmak istiyorum. gittiğim yerleri anlatayım siz de gitmek isteyenlerde aklınızda kalsın ilerde gidersiniz diye. yazarken bile heyecanlı yazıyorum. senin içinde dua ettim durumların düzelsin diye. hepiniz içinde dua ettim. nefesimde hissediyorum o maneviyatı. ya mod olmuşum hiç başvurum yoktu ama insan korkuyor adil olmak lazım. teşekkürler.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam sıla ablacım hoşgeldin
ne güzel yerleri ziyaret etmişsin maşallah
inşallah en kısa zamanda bizede nasip olur görüp, ziyaret etmek
sen şuan nasıl yorgunsundur kim bilir:) ama olsun tatlı yorgunluktur
yokluğun hissedildi ama napalım idare ettik biz kendi kendimizi:D
moderatörlüğün de hayırlı olsun ablam ;;)
hoşbulduk canım. inşallah uykusuzdum toparlandım hamd olsun. inşallah gidersiniz gezersiniz sizlerde. sizleri de her gün düşündüm ama arada dinlenmekte ayrılmakta tazelenmeye sebep oluyor iyi geldi bana. geri dönüp sayfalara bakamadım neler yaptınız bilmiyorum. sağol canım inşallah hayırlı olur herşey daha güzel olur bana da dünden beri telefonlar geldi mukabeleye yardıma çağırıyor arkadaşlarım oruçluyken ayakta duramıyorum pek onları nasıl yapıcam yapabilir miyim diye düşünüyordum. Allahım yardım etsin inşallah.

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
s.a sıla abla ve arkadaşlar..inşallah hepiniz iyisinizdir..uzun zamandır giremedim annem yanımdaydı 10 gündr bu arada mukabelye başladım evimde okuyorum baya yoğun geçti katılamadım..

sıla ablacım şimdi baktım çok güzel yerleri ziyaret etmişsin rabbim dualarını niiyetini ziyaretini kabul etsin..bende gitmiştim eyüp sultan hazretlerine vs.sabah namazı çok maneviyat yüksek oluyor çok güzel...rabbim o feyizi almayı nasip etsin hepimize..

bu arada moderatörlüğün hayırlı olsun..emeğin azmin maşallah çok fazla herşeyi en güzeliyle hakediyorsun bence..rabbimdaim kılsın..

tüm arkadaşlr allah a emanet olun inşallah..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
s.a sıla abla ve arkadaşlar..inşallah hepiniz iyisinizdir..uzun zamandır giremedim annem yanımdaydı 10 gündr bu arada mukabelye başladım evimde okuyorum baya yoğun geçti katılamadım..

sıla ablacım şimdi baktım çok güzel yerleri ziyaret etmişsin rabbim dualarını niiyetini ziyaretini kabul etsin..bende gitmiştim eyüp sultan hazretlerine vs.sabah namazı çok maneviyat yüksek oluyor çok güzel...rabbim o feyizi almayı nasip etsin hepimize..

bu arada moderatörlüğün hayırlı olsun..emeğin azmin maşallah çok fazla herşeyi en güzeliyle hakediyorsun bence..rabbimdaim kılsın..

tüm arkadaşlr allah a emanet olun inşallah..
aleyküm selam minecim hoşgeldin sen de amin canım. sağol canım malum Ramazan ayı yoğun olacak. evde mukabele almaya cesaret edemedim. oruçluyken dizlerim tutmuyor her gün temizlik yapmak lazım o da zor. belki yardıma gidicem arkadaşıma. yakın evi. oğlana tekrar başlıcam KURAN okutmaya öğrenmeye gelenlere de haber vereyim bugün çalışsınlar derslerini gelsinler. evde iş çok tabi yeni geldim. eşim bir hafta daha evde Allahın izniyle.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm arkadaşlar hayırlı sabahlar. derslerimize tekrar yoğunlaşalım inşallah. hangi dersteysek bugünden itibaren sıkı çalışalım. her fırsat bulduğumuzda dersi açıp okuyalım emek verirsek başarılı olucaz Allahın izniyle.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
22.GÜNÜMÜZ (yasin suresi 6.sayfa)

euzubillehimineşşeydanirracim
bismillehirrahmanirrahim

ARKADAŞLAR İLK ÖNCE TÖVBE EDELİM:estağfurullah el azim ve etubu ileyk

SONRA RABBİMİZE HAMD EDELİM (elhamdülillehi Rabbil alemin)
PEYGAMBERİMİZE SALAVAT GETİRELİM(Allahumme salli ala seyidina Muhammed in ve ala ali seyyidina Muhammed.)

İLİM AYETİMİZİ OKUYALIMGâlû subhâneke lâ ilme lenâ illâ mâ allemtenâ inneke entel alîmül hakîm )

Meali: - melekler: “biz, (sana itiraz olunmaktan) seni tenzih ederiz.senin bize öğrettiğinden başka, hiç bir ilmimiz yok. Muhakkak sen her şeyi hakkı ile bilensin, üstün hikmet sahibisin.” Dediler.

6. inne meal üsri yüsra(. Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.)

EZBERİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN DUAMIZI OKUYALIM(Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr-Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi hayırlısıyla tamamına erdir)

yasin dinle ve oku

http://www.kuran.tv/index.php?s=oku&sayfa=443&ok=5

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]yasin meal[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]71 - Şunu da görmediler mi: Biz onlar için kudretimizin meydana getirdiklerinden birtakım hayvanlar yaratmışız da onlara sahip bulunuyorlar. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]72 - Onları, kendilerinin hizmetine vermişiz de, hem onlardan binekleri var, hem de onlardan yiyorlar.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]73 - Onlarda daha birçok menfaatleri ve türlü içecekleri de var. Hâlâ şükretmeyecekler mi? [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]74 - Onlar, Allah'tan başka birtakım ilâhlar edindiler. Güya yardım olunacaklar.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]75 - Onların, onlara yardıma güçleri yetmez. Kendileri ise onlar için bazı askerlerdir. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]76 - O halde onların sözleri seni üzmesin. Biz onların içlerini de biliriz, dışlarını da.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]77 - İnsan, kendisini bir damla sudan yarattığımızı görmedi mi de, şimdi apaçık bir hasım kesildi? [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]78 - Yaratılışını unutarak bize bir de mesel fırlattı: "Kim diriltecekmiş o çürümüş kemikleri?" dedi. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]79 - De ki: "Onları ilk defa yaratan diriltecek ve o her yaratmayı bilir." [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]80 - Size o yeşil ağaçtan bir ateş yapan O'dur. Şimdi siz ondan tutuşturmaktasınız.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]81 - Gökleri ve yeri yaratan, onlar gibisini yaratmaya kâdir değil midir? Elbette kâdirdir. Çünkü o her şeyi yaratandır, her şeyi bilendir.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]82 - O'nun emri, bir şeyi dileyince ona sadece "Ol!" demektir. O da hemen oluverir. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]83 - O halde her şeyin mülkü ve tasarrufu (hükümranlığı) elinde bulunan Allah'ın şanı ne yücedir. Siz de yalnız O'na döndürüleceksiniz. [/FONT]

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
SELAMUNALEYKUM sıla abla hoşgeldin. :a14:
bir sorum olacaktı 12.meal okuması yapılacak mı?
konu açacakmısın?

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam canım hoşbulduk. o hiç aklıma gelmemişti evet açıcam inşallah.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
şimdi arkadaşlar hangi dersteyseniz bugün bitirmeye çalışın hatta burdan yazın hangi sayfada olduğunuzu takip edelim ilerleme daha fazla olur.

kalbiminurlandır

ben yasini ezberlemiştim sıla abla. o yüzden diğer ezberlerimi uzaktan yapıyorum. buraya yazmıyorum ama konu hep takibimde.
yıllardır bir türlü ezberleyemediğim kafirun ve tebbeti geçicem inşALLAH iki üç güne kadar. ezan duasını da hemen hemen ezberledim. 10-15 kez daha okudum mu tamamdır. bu arada sofra duasına da başladım dün gece, arapça. onu da 1-2 güne bitiririm inşALLAH.
hepsini bir arada ezberlemek kolay oluyo. bir tanesine takıldım mı zorlanıyorum o yüzden ezber listem kabarık.

ben bugünkü hesabımı verdim galiba sana :D

selametle kal :A

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm. Tüm arkadaşlarımın günü aydın olsun. Bugünleri dünden çok daha güzel, huzurlu, mutlu, bereketli ve sağlıklı geçsin, işleri rast gitsin, kolay gelsin inşallah. Hayırlı Sabahlar...

Sıla'cığım hoş geldin. Ne güzel tekrar seninle görüşebilmek. Keyifli bir tatil geçirmişsin. Allah devamını getirsin inşallah. Allah sağlık ve afiyet versin inşallah.

Moderatorlüğün hayırlı ve uğurlu olur inşallah. Selam ve dua ile..

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm hayırlı sabahlar
bende 6. sfnın yarısını ezberledim
son yarım sayfam kaldı
inşallah onuda kısa sürede tamamlarım...

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
Sıla kardeşim hoşgeldin bu arada moderatör olmuşsun hayırlısı olsun kardeşim bizler için o kadar cok uğraşıyosun ki hakkını helal et kardeşim ben hemen hemen size yetiştim sayılır Yasin 4 sayfasındayım sınıfın en tembel öğrencisiyim biliyorum elmde olmayan sebeblerden dolayı elimden geldğince size yetişmeye calşıyorum...

deniz,erhan,ayşe,hüzünlü, ve dua kardeşlerim sizler nasılsınız bugun içimde ayrı bir heyecan var ne olur bu senede oruçumun hakkıyla tutabileyim ne olur dualarınızı benden esirgemeyin ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN...

mir_erhan

Moderator
esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh.

sıla ablamız moderatörlüğün verdiği kuvvetle biraz kızdın mı bize ne :)
bende hemen raporumu hazırlayayım...

hani mine kardeşimiz diyorya ben en tembelim yok öyle o benim üzülmemem için öyle yapıyor. aslında benim bu dersteki en tembel.
en sevdiğim şey YASİN suresini ezberlemekti ama o kadar sıkıntılı bir dönemki çok az ezberleyebiliyorum.
yani kısacası daha 4. sayfaya yeni geçtim sayılır.
ama yetişeceğim inşallah size en fazla altıncı sayfada yakalarım sizi

bütün kardeşlerime hayırlı günler. allah celle celalüh hepinizi korusun işlerinizi daimen rast götürsün.
dualarım sizlerle. dua eder dua beklerim

selam ve dua ile

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ben yasini ezberlemiştim sıla abla. o yüzden diğer ezberlerimi uzaktan yapıyorum. buraya yazmıyorum ama konu hep takibimde.
yıllardır bir türlü ezberleyemediğim kafirun ve tebbeti geçicem inşALLAH iki üç güne kadar. ezan duasını da hemen hemen ezberledim. 10-15 kez daha okudum mu tamamdır. bu arada sofra duasına da başladım dün gece, arapça. onu da 1-2 güne bitiririm inşALLAH.
hepsini bir arada ezberlemek kolay oluyo. bir tanesine takıldım mı zorlanıyorum o yüzden ezber listem kabarık.

ben bugünkü hesabımı verdim galiba sana :D

selametle kal :A
tamam canım o zaman Ramazan ayının üçüncü günü kafirun ve tebbet bitmiş olsun en azından tebarekeye geçicez çünkü. estağfurullah hesap verme değil de bildirme diyelim. selametle kal. :)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm. Tüm arkadaşlarımın günü aydın olsun. Bugünleri dünden çok daha güzel, huzurlu, mutlu, bereketli ve sağlıklı geçsin, işleri rast gitsin, kolay gelsin inşallah. Hayırlı Sabahlar...

Sıla'cığım hoş geldin. Ne güzel tekrar seninle görüşebilmek. Keyifli bir tatil geçirmişsin. Allah devamını getirsin inşallah. Allah sağlık ve afiyet versin inşallah.

Moderatorlüğün hayırlı ve uğurlu olur inşallah. Selam ve dua ile..
aleyküm selam canım amin sağol. hoşbulduk sizlerle de öyle hamd olsun Allahıma sizler gibi kardeşlerim var. sağol canım mod.lukla ilgili pek bilgim yok şu anda hayırlısı olsun. amin inşallah. senin için de dua ettim mübarek mekanlarda hayırlı senin kıymetini bilecek eş diye :)Allahım sana ve sevdiklerine de güzel günler göstersin inşallah.

kalbiminurlandır

tamam canım o zaman Ramazan ayının üçüncü günü kafirun ve tebbet bitmiş olsun en azından tebarekeye geçicez çünkü. estağfurullah hesap verme değil de bildirme diyelim. selametle kal. :)

inşAllah bitireceğim. denizhkn ablama veriyorum derslerimi :)

hergün yoklayacakmış öyle dedi :a24: yakmasa bari :a01:

işin şakası hesap verme :a12:

öptüm çok selametle :a14:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Sıla kardeşim hoşgeldin bu arada moderatör olmuşsun hayırlısı olsun kardeşim bizler için o kadar cok uğraşıyosun ki hakkını helal et kardeşim ben hemen hemen size yetiştim sayılır Yasin 4 sayfasındayım sınıfın en tembel öğrencisiyim biliyorum elmde olmayan sebeblerden dolayı elimden geldğince size yetişmeye calşıyorum...

deniz,erhan,ayşe,hüzünlü, ve dua kardeşlerim sizler nasılsınız bugun içimde ayrı bir heyecan var ne olur bu senede oruçumun hakkıyla tutabileyim ne olur dualarınızı benden esirgemeyin ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN...
hoşbulduk kardeşim sağol. çok sevindim dördüncü sayfada olduğuna inşallah hamilelikte iyi gidiyordur bebeğe de yansıyacak bu çabaların inşallah. inşallah hepimizde rahat tutarız oruçlarımızı Allah yardımcımız olsun. canım istanbul öyle güzel esiyor öyle serin ki sabah ondan akşam ona kadar bu civarlarda nerdeyse dışarılarda gezdik yürüdük ayaklarımızın altı ağrıdı o halde pek terlemedik. buraya geldik indik otobüsten minübüs bekliyorduk nasıl terliyoruz dedik ne kadar fark var. Allah sabır versin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm hayırlı sabahlar
bende 6. sfnın yarısını ezberledim
son yarım sayfam kaldı
inşallah onuda kısa sürede tamamlarım...
aleyküm selam ablacım hayırlı sabahlar. tamam o sayfanıda iki üç günde en geç tamamlarsın. bir de baştan sona tekrar yaparsın.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt