Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (1 Kullanıcı)

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Avatar resmimideki bebek oglum bu hafta iki aylık olacak inşallah. Sizlere göstermek istedim.hepinizden dua bekliyoruz bu gece bizde size edecegiz inşallah...

Hoşgeldiniz. Hayırlı, uğurlu olsun bebeğiniz. Maşallah. Allah anneli, babalı huzur ve mutluluk içinde büyütsün inşallah. Allah hayırlı ömürler versin.

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
oğlumun bakıcısı,zaman zaman yaptığı gibi biraz daha fazla veren bir yer bulunca hemen bütün işlerden şikayet ediyor.
bir komşusu iş bulmuş,hem kendine hem ona.
çocukları sevdiği için çalıştığını,paranın önemli olmadığını söyledi ama,biliyorum ki kim de ne yoksa hep dilindedir.

neyse işte,pek istikrarlı değil.
bugün durup duruken canımı sıktı ya Allah' a havale ediyorum.

Üzülmeyin, Allah miniğimize daha iyi bir bakıcı nasip etsin inşallah.

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
Hepinizin kandili mübarek dularınız makbul olsun dua kardeşlerim ALLAH GÖNLÜNÜZDEKİ HAKKINIZDA HAYIRLI EYLESİN BÜTÜN GÜNAHLARIMIZ BAĞIŞLANSIN.....

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun AleyküMm...
"...HERKESİN KANDİLİ MUBAREK OLSUN..."

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
sılacığım,sağlıkla git gel.
ne güzel buraya geliyorsun,misafirim olmanı çok isterdim.

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Ezber yapan tüm kardeşlerim,
Rabbim bu gecenin hürmetine, günahlarımızı af eylesin, çocuğu olmayanlara hayırlı evlat, işi olmayanlara hayırlı iş, evlenecek kardeşlerimize de hayırlı huzurlu yuvalar kurmayı nasip etsin. Rızkımızı bol eylesin , kazalardan belalardan, musibetlerden korusun cümlemizi, Ümmed-İ Muhammedi cehennem ateşinden korusun , Rabbim kabul etsin dualarımızı..

Berat kandilinizi kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim.

Sıla ablacım hayırlı yolculuk, hayırlısıyla gider gelirsiniz inşallah..

Allaha emanet olun...

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
sıla ablacım hayırlı yolculuk diliyorum görürsen kandilini de kutluyorum dualarında unutma inşallah..

arkadaşlar sizlerinde kandiliniz mübarek olsun dualarda buluşalım rabbim hayırlı kandil geçirmeyi beratımızı almayı nasip etsin inşallah..allah a emanet olun..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm arkadaşlar ikibuçuktan beri yoldaydık yeni geldik ama büyük bir hata yaptım moralim bozuldu çok bugünlükte bu oldu musibet. nüfus cüzdanım sağlık karnemin içindeydi. çekçekli bir valizimiz var fermuarlı gözüne koymuştum. o valiizn küçük geleceğini anlayınca kayınpederimin büyük çekçekli valizine eşyaları aktartım.ama nüfusüm ve karnemi almamışım. napayım ben şimdi bilmiyorum ki eşim ehliyetimi de evde bıraktırdı kaybolur diye. hiç birşey yok yanımda. beni ne uçağa ne de otellere almazlar istanbulda napabilirm acaba of işte üç kişinin tek tek ayrıntılı kıyafetleri yok makine yok şarj aletleri yok evdeki bulaşıklar çöpler yanımda çocuk devamlı soru sorar durur. bütün kuru yiyecekleri iki buzdolabına doldurdum şu bu derken kafa kalmadı

EFRUZ AFİF

Kayıtlı Kullanıcı
Canım yaa tüh kötü olmuş ne yapacaksınız peki bir çare yok mu..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
canım yarın nüfus dairesine gidicem tabi burda oturmadığım için nasıl olacak bilmiyorum. eve gidip gelsem tüm gün sürer ve çok rahatsızım şu anda ilaçlarım fayda vermedi bugün.

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
canım yarın nüfus dairesine gidicem tabi burda oturmadığım için nasıl olacak bilmiyorum. eve gidip gelsem tüm gün sürer ve çok rahatsızım şu anda ilaçlarım fayda vermedi bugün.

ablacım netten tc numaranı girsen nüfus bilgilerinin çıktılarını alsan bence işini halleder..

su_sıla

Kayıtlı Kullanıcı
allah yardımcın olsun bursada olsa yardımcı olurduk ama istanbul benim icin cok yabancı TC nizi bilince proplem olmaz hayırlı kandıller

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
sıla ablam aksilik işte ya
neyse inşallah yarın işlerin hallolur
allah yardımcın olsun
hayırlı geceler...
----
şimdi 4. sayfaya çalıştım
kolay olur sanmıştım ama baya zorlanıcam galiba
3 e böldüm sayfayı 1. bölüm bitti sayılır inşallah kısa zamanda 4. sayfada biter:)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
sağolun arkadaşlar mesajlar için eşim yolda gitti artık yapacak bişey yok

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
20.DERSİMİZ

YASİN SURESİ 4.SAYFA

euzubillehimineşşeydanirracim
bismillehirrahmanirrahim

ARKADAŞLAR İLK ÖNCE TÖVBE EDELİM:estağfurullah el azim ve etubu ileyk

SONRA RABBİMİZE HAMD EDELİM (elhamdülillehi Rabbil alemin)
PEYGAMBERİMİZE SALAVAT GETİRELİM(Allahumme salli ala seyidina Muhammed in ve ala ali seyyidina Muhammed.)

İLİM AYETİMİZİ OKUYALIMGâlû subhâneke lâ ilme lenâ illâ mâ allemtenâ inneke entel alîmül hakîm )

Meali: - melekler: “biz, (sana itiraz olunmaktan) seni tenzih ederiz.senin bize öğrettiğinden başka, hiç bir ilmimiz yok. Muhakkak sen her şeyi hakkı ile bilensin, üstün hikmet sahibisin.” Dediler.

6. inne meal üsri yüsra(. Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.)

EZBERİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN DUAMIZI OKUYALIM(Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr-Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi hayırlısıyla tamamına erdir)

http://www.kuran.tv/index.php?s=oku&sayfa=442&ok=5

meali
41- Onların soylarını dolu gemilerde taşımamız da kendileri için bir ayettir.

42- Ve onlar için binmekte oldukları bunun benzeri (nice) şeyleri yaratmamız da.

43- Eğer dilersek onları batırır-boğarız; bu durumda ne onların imdadına yetişen olur, ne de kurtulabilirler.

44- Ancak Bizden bir rahmet olması ve (onları) belirli bir zamana kadar yararlandırmamız başka.

45- Onlara: "Önünüzde ve arkanızda olandan sakının, belki esirgenirsiniz" denildiğinde, (dinlemeyip inkara devam edenler).

46- Onlara, Rablerinin ayetlerinden bir ayet gelmeyi görsün, mutlaka ondan yüz çevirirler.

47- Ve onlara: "Size Allah'ın rızık olarak verdiklerinden infak edin" denildiği zaman, o inkar edenler iman edenlere dediler ki: "Allah'ın, eğer dilemiş olsaydı yedireceği kimseyi biz mi yedirecek mişiz? Gerçekten siz, apaçık bir şaşkınlık içindesiniz."

48- Ve derler ki: "Eğer doğru söylüyorsanız bu tehdit (etmekte olduğunuz yıkım ve azap) ne zamanmış?"

49- Onlar, yalnızca tek bir çığlıktan başkasını gözetmezler, onlar birbirleriyle çekişip-dururken o kendilerini yakalayıverir.

50- Artık ne bir tavsiyede bulunmağa güç yetirebilirler, ne ailelerine dönebilirler.

51- Sur'a üfürülmüştür; böylece onlar kabirlerinden (diriltilip) Rablerine doğru (dalgalar halinde) süzülüp-giderler.

52- Demişlerdir ki:
"Eyvahlar bize, uykuya-bırakıldığımız yerden bizi kim diriltip-kaldırdı? Bu, Rahman (olan Allah)ın va'dettiğidir, (demek ki) gönderilen (elçi)ler doğru söylemiş".

53- O, yalnızca bir tek çığlıktan başkası değildir; artık onların hepsi toplanmış olarak Huzurumuz'a getirilmişlerdir.

54- İşte bugün hiç kimseye (hiç)bir şeyle zulmedilmez ve siz de yaptıklarınızdan başkasıyla karşılık görmezsiniz.

EMİNA

Kayıtlı Kullanıcı
merhabalar ben siteye yeni üye oldum tesadüfen buldum...ben Kur’an-ı Kerim’i arapça okuyorum mealini okumak öğrenmek istiyorum.. okumaya çalışıyorum ama anlamadığım kelime çok oluyor bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
hoşgeldin emina kardeşim bende o sorunu yaşıyorum malesef

erhan kardeşim nerelerdesin siteyede pek uğramıyosun
hâlâ sınav sonuçlarında mı aklın:(
neyse kardelele de diğer konu kapanınca yasin suresi kardeşliğinden sormuş senin sınavı merak etmiş
senide merak ettik inşallah herşey yolundadır msnden soruyum dedim ama açmıyosun galiba
neyse hayırlısı diyelim
allah a emanet ol...

mir_erhan

Moderator
selamün aleyküm
merve kardeşim Allah celle celalüh senden razı olsun.
merak edip sorduğunuz için Allah hepinizden razı olsun
kardelele kardeşimden de o da fetih süresi okumuştu hakkını helal edersin sende inşallah.hepiniz helal edersiniz inşallah hakkınızı

dualarınızda benide unutmazsınız inşallah.

selam ve dua ile

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam erhan kardeşim
Rabbim senden de razı olsun
eksikliğin derslerdede sitede de farkediliyor
vardır bunda da bir hayır sıkma canını
bak nişanllılığımda tehlikeye girdi demişsin değer mi?
sen kafanın içindekileri boşalt sevdiğin insanla güzel bir yuva kur bak Rabbim ne güzel kapılar açacak sana inşallah:)
hayatını erteleme erhan kardeşim en kötüsü bişeyleri ertelemek
geçen açtığım konuda olanlarada takma kafanı sadece bi uyarıydı de geç
her olanlara kafaızı takacak olursak ooo bu hayat geçmez ki dimi:)
neyse sen şimdi rahatla biraz
artık derslerde ve sitede görmek istiyoruz seni
hem bak böyle giderse hayırda yarışı kaytbetceksin ona göre;)
ezberlere devaamm:)

selam ve dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt