Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm hayırlı sabahlar
4. sf tamamdır
5 e geçtim Rabbim kolaylık versin herkese...

yurekten bagli

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçekten bu çalışmalarınız çok iyi ilerliyo devamını temenni ederim allahın selamı ve bereketi üzerinize olsun İNŞAALLAH...

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Hayırlı günler ,
Rabbim zihin açıklığı versin herkese.
Ben 3 ve 4. sayfalardayım.
Sıla ablacım ben iyiyim çok şükür bu hafta kontrollerim var.Üçüncü ay bitti dörde girdim. İnşallah bu ayı da sağlıklı geçiririm.
Siz de iyisiniz inşallah.
Allaha emanet olun..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam arkadaşlar hayırlı günler maşallah güzel ilerlemeler olmuş sevindim. afferim sizlere :)
ndyzlf canım inşallah sonuna kadar sağlıkla geçer hamileliğin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
21.DERSİMİZ

YASİN SURESİ 5.SAYFA

euzubillehimineşşeydanirracim
bismillehirrahmanirrahim

ARKADAŞLAR İLK ÖNCE TÖVBE EDELİM:estağfurullah el azim ve etubu ileyk

SONRA RABBİMİZE HAMD EDELİM (elhamdülillehi Rabbil alemin)
PEYGAMBERİMİZE SALAVAT GETİRELİM(Allahumme salli ala seyidina Muhammed in ve ala ali seyyidina Muhammed.)

İLİM AYETİMİZİ OKUYALIMGâlû subhâneke lâ ilme lenâ illâ mâ allemtenâ inneke entel alîmül hakîm )

Meali: - melekler: “biz, (sana itiraz olunmaktan) seni tenzih ederiz.senin bize öğrettiğinden başka, hiç bir ilmimiz yok. Muhakkak sen her şeyi hakkı ile bilensin, üstün hikmet sahibisin.” Dediler.

6. inne meal üsri yüsra(. Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.)

EZBERİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN DUAMIZI OKUYALIM(Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr-Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi hayırlısıyla tamamına erdir)

http://www.kuran.tv/index.php?s=oku&sayfa=443&ok=5

meali
55. Şüphesiz cennetlikler o gün nimetlerle meşguldürler, zevk sürerler.

56. Onlar ve eşleri gölgelerde koltuklara yaslanmaktadırlar.

57. Onlar için orada meyveler vardır. Onlar için diledikleri her şey vardır.

58. Çok merhametli olan Rab'den bir söz olarak (kendilerine) "Selam" (vardır).

59. (Allah şöyle der "Ey suçlular! Ayrılın bu gün!"

60. 61. "Ey ademoğulları! Ben size, şeytana kulluk etmeyin. Çünkü o sizin için apaçık bir düşmandır. Bana kulluk edin. İşte bu dosdoğru yoldur, diye emretmedim mi?"

62. "Andolsun, o sizden pek çok nesli saptırmıştı. Hiç düşünmüyor muydunuz?"

63. "İşte bu, tehdit edildiğiniz cehennemdir."

64. "İnkar ettiğinizden dolayı bugün girin oraya!"

65. O gün biz onların ağızlarını mühürleriz. Elleri bize konuşur, ayakları da kazandıklarına şahitlik eder.

66. Eğer dileseydik onların gözlerini büsbütün kör ederdik de (bu halde) yola koyulmak için didişirlerdi. Fakat nasıl görecekler ki?!

67. Yine eğer dileseydik oldukları yerde başka yaratıklara dönüştürürdük de ne ileri gidebilirler, ne geri dönebilirlerdi.

68. Kime uzun ömür verirsek, onu yaratılış itibariyle tersine çeviririz (gücünü azaltırız). Hâlâ düşünmeyecekler mi?

69. Biz o Peygamber'e şiir öğretmedik. Bu ona yaraşmaz da. O(na verdiğimiz) ancak bir öğüt ve apaçık bir Kur'an'dır.

70. (Aklen ve fikren) diri olanları uyarması ve kafirler hakkındaki o sözün (azabın) gerçekleşmesi için Kur'an'ı indirdik.

mir_erhan

Moderator
selamün aleyküm
maşallah..maşallah...
Rabbim daim etsin birlik içerisindeki hayır yarışımızı
Rabbim daim edip tamamını ve daha fazlasını ezberlemeyi nasip etsin inşallah.

ben 3 ile 4 sayfalar arasında gidip geliyorum.:)
ama bıraktığımı sanma merve kardeşim belki yetişemedik ama ikinci olmak da fena sayılmaz. ama hala bitmemiş...

Allah yar ve yardımcımız olsun.
selam ve dua ile

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam erhan kardeşim
üzülme ikincilik de iyidir:)
ben 5. sayfadayım yetişmen biraz zor ama imkansız değil
önemli olan hepimizin ezberlemesi
birinciliği sen ben ve leyfunnur paylaşırız artık napalım:D

selam ve dua ile...

mir_erhan

Moderator
aslında baktım bütün kardeşlerim beni geçmiş de seni yakalamışlar haberin yok kardeşim.
maşallah çok güzel gururlanmamak elde değil.
birinci bir kişi olsun ama hepimiz ikinciyiz.

selam ve dua ile

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
Dua dostlarım nasılsınz sıla erhan,deniz ve bütün kardeşlerim sizlerin yardımına desteğinize ihtiyacım var sağlıklı düşünemiyorum beynim allak bullak olmuş durumda gecen ay biraz problemim vardı bu ay ise 2 aylık hamile oldugumu ögrendim ve 3 kez anne olucam sağlıklı düşünemiyorum bu bebeğide nasıl büyütürüm nasıl ederim bu kadar maddi sıkınmın içinde kilit olmuş durumdayım derdimi anlatıcak başka kimsem olmadıgı burada silerle paylaşmak istedim dogru yolu bulmaya calışıyorum sizlerin canını sıktıysam özür dilerim sadece paylaşmak istedim.....

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
Dua dostlarım nasılsınz sıla erhan,deniz ve bütün kardeşlerim sizlerin yardımına desteğinize ihtiyacım var sağlıklı düşünemiyorum beynim allak bullak olmuş durumda gecen ay biraz problemim vardı bu ay ise 2 aylık hamile oldugumu ögrendim ve 3 kez anne olucam sağlıklı düşünemiyorum bu bebeğide nasıl büyütürüm nasıl ederim bu kadar maddi sıkınmın içinde kilit olmuş durumdayım derdimi anlatıcak başka kimsem olmadıgı burada silerle paylaşmak istedim dogru yolu bulmaya calışıyorum sizlerin canını sıktıysam özür dilerim sadece paylaşmak istedim.....

hoşgeldin mine ablacım hamdolsun iyiyim
seni anlıyorum ablacım ama bi de güzel yanını düşün; tekrar anne olmak,
Rabbim rızkıyla verir hem, bence sevinmen lazım ablam
belki bebeğin dünyaya geldiğinde sana çok güzel kapılar açacak Rabbim
kim bilir:)
hep iyi düşünmek gerek dimi;)
dualarım seninle mine ablam allah yardımcın olsun...

bu arada erhan kardeşim bazı arkadaşların beni yakaladığını söylemişsin ama ben kimseyi göremedim 5. sfda olan...:a45:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
coşmuşsunuz maşallah erhanda girmiş sevindim. minecim bu çok güzel bir haber sevindim ben ne güzel etraafımızda bu kadar kötü insan varken masum bir bebiş yüzü seyredeceksin öpeceksin koklayacaksın Allahım belki çok nasip verir arttırır bebeğin hatrına. bizlerde dua edicez sizin maddiyat için.

arkadaşlar yarın sabah belki tekrar girerim ama şimdiden yazayım. ben yokken dersleri güzel çalışın altıncı dersi beş gün sonra falan koyun ona göre dersinizi sıkı çalışın. bir de ricam çok önemli benim içn ramazan ayı hatimlerini saatte bir falan sık sık güncelleerseniz içim çok rahat edecek. bizim içinde dua edin otele gidene kadar kaç vesait yapıcaz yolları da bilmiyoruz uçaklada gidicez inşallah kazasız belasız kolay gideriz yollarda çocukla rezil olmayız yollarda. kendinize iyi bakın üzmeyin hiçbirşey için. hiçbir dert hastalık kalıcı değil gelip geçiyor .

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm. Tüm arkadaşların günü aydın olsun, bugünleri dünden çok daha güzel, huzurlu, mutlu, sağlıklı olsun inşallah. Hepinize hayırlı ve bol bereketli günler dilerim.

Sıla, yolun açık olsun, güle güle git inşallah. Hayırlı yolculuklar. Keyifli tatiller geçirirsin inşallah.

Deniz Yıldızı, bakıyorum da beni hiç hesaba koymuyorsunuz.:a12: ben de 5. sayfadayım. İnşallah hepimiz çok kolay ezberleriz. Hepimize Allah zihin açıklığı versin. Hayırlı günler dilerim. Selam ve dua ile..

Erhan kardeşim nasılsınız? Ezberleriniz iyi gidiyor bize yetişiyorsunuz. Allah ezber kuvvetinizi arttırsın.

Mine 35, ne güzel bir can daha dünyaya ile tanışacak. İnşallah bu sizin için hayırlara vesile olur. Biliyorsunuz ki, herkes rızkı ile gelir. Rabbim bol rızık ve bereket verir inşallah. Allah yar ve yardımcınız olsun. Selam ve dua ile.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,maaşALLAH çok iyi gidiyorsunuz.
mineciğim,Rabbimin takdiri.
demek ki ardında ne lutuflar var bilemiyoruz.
sıkma kendini.
onu da seni de Yaratan rızkınızı da gönderir.
hayırlısıyla doğup büyüsün daha güzel günler nasip edecek Rabbim inşALLAH o masumun vesilesiyle.

stres yapmaki mutlu bir insan olarak dünyaya gelsin.
Rabbim cümle sıkıntıda olanlarla beraber size de sağlam hayırlı bol rızıklar nasip eylesin acilen inşALLAH.

BİR DE DİKKATİMİ ÇEKTİ,BU KONUYLA BERABER 2 BEBİŞİMİZ OLDU,VE ERHAN KARDEŞİM NİŞANLANDI.
HADİ BAKALIM RABBİM BUNDAN SONRA KİMİ LUTUFLANDIRACAK?:)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam hayırlı sabahlar
sıla ablacım yolun açık olsun
Rabbim yar ve yardımcın olsun

hüzünlüm sen ne zaman 5. sf geldin ya:D
ama bak hiç üzülmüyorum, ne güzel :)
allah yardımcın olsun
bakalım sonumuz nolcak kim önce bitircek bu hayır yarışını
inşallah hepimiz bir an önce ezberleriz...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,maaşALLAH çok iyi gidiyorsunuz.
mineciğim,Rabbimin takdiri.
demek ki ardında ne lutuflar var bilemiyoruz.
sıkma kendini.
onu da seni de Yaratan rızkınızı da gönderir.
hayırlısıyla doğup büyüsün daha güzel günler nasip edecek Rabbim inşALLAH o masumun vesilesiyle.

stres yapmaki mutlu bir insan olarak dünyaya gelsin.
Rabbim cümle sıkıntıda olanlarla beraber size de sağlam hayırlı bol rızıklar nasip eylesin acilen inşALLAH.

BİR DE DİKKATİMİ ÇEKTİ,BU KONUYLA BERABER 2 BEBİŞİMİZ OLDU,VE ERHAN KARDEŞİM NİŞANLANDI.
HADİ BAKALIM RABBİM BUNDAN SONRA KİMİ LUTUFLANDIRACAK?:)

aleyküm selam ablacım
maşallah bizim sınıfımız harikaa;)
hergün güzel haberlerle geliyor çoğu kardeşimiz
bakalım nasip...:a12:sırada kimin güzel haberini duyarız belli olmaz:)

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı günler dua kardeşlerim deniz,sıla,hüzünlü,ayşe kardeşim hepinizden ALLAH RAZI OLSUN bu güzel dualarınız için ALLAH HEPİNİZİ KORUSUN...Sılacım sanada hayırlı yolculuklar güzel kardeşim Selam ve Dua ile...

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleykum
fırsat bulup yeni girebıldım Allahın ıznıyle
ınsALLAH hekes ıyıdır
sayfaları tamamını okuyamadım
ben ezberde çook gerıde kaldım, 2. sayfaya yenı geldım, düsündugum gıbı olmadı
sızlerı çook ozledım, hep aklımdasınız.
Sıla ablam hayırlı yolculuklar
ALLAHa emanet olun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt