Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (3 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
emina kardeşim hoşgeldin erhan seni anlıyorum ama bu hayatta herkes memur değil bak bir şekilde herkes hayatını kazanıyor aslında ticarette bereket ve para var. biraz cesareetim olsa ben de pazarda yün terlik bişeyler satardım. etrafımdan görüyorum epey kazanıyorlar. Allahım insana ne günler gösteriyor ne işler veriyor. sana da verir inşallah hayırlısıyla. tabi insan güceniyor o da ayrı.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm hayırlı sabahlar arkadaşlar nasılsınız?
ezberler nasıl gidiyor?

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm.

Tüm arkadaşların günü aydın olsun, bugünleri dünden çok daha güzel, mutlu, huzurlu, bereketli, hayırlı ve sağlıklı olsun inşallah. Rabbim hepimize akıl, fikir versin inşallah. Hayırlı Cumalar ....

Sıla, inşallah ailecek iyisinizdir. Hayırlı ve keyifli tatiller dilerim. Selam ve dua ile...

Erhan kardeşim, üzme kendini hem senin bir işin var bildiğim kadarıyla, bir şeyin çok da üstüne düşmemek gerek, oluruna bırakın, vakti geldiğinde istediğiniz kendiliğinden olacaktır inşallah. Allah yar ve yardımcın olsun. Selam ve dua ile.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam hayırlı sabahlar
ezberler (kendi adıma söyleyim)yavaş gidiyor 4 sayfanın daha yarısını ezberleyebildim

Rabbim kolaylıklar versin herkese....

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm.

Tüm arkadaşların günü aydın olsun, bugünleri dünden çok daha güzel, mutlu, huzurlu, bereketli, hayırlı ve sağlıklı olsun inşallah. Rabbim hepimize akıl, fikir versin inşallah. Hayırlı Cumalar ....

Sıla, inşallah ailecek iyisinizdir. Hayırlı ve keyifli tatiller dilerim. Selam ve dua ile...

Erhan kardeşim, üzme kendini hem senin bir işin var bildiğim kadarıyla, bir şeyin çok da üstüne düşmemek gerek, oluruna bırakın, vakti geldiğinde istediğiniz kendiliğinden olacaktır inşallah. Allah yar ve yardımcın olsun. Selam ve dua ile.
aleyküm selam canım amin inşallah hayırlı cumalar. iyiyiz hamd olsun canım sağol sen nasılsın? selametle ve huzurla kal

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
20.DERSİMİZ

YASİN SURESİ 4.SAYFA

euzubillehimineşşeydanirracim
bismillehirrahmanirrahim

ARKADAŞLAR İLK ÖNCE TÖVBE EDELİM:estağfurullah el azim ve etubu ileyk

SONRA RABBİMİZE HAMD EDELİM (elhamdülillehi Rabbil alemin)
PEYGAMBERİMİZE SALAVAT GETİRELİM(Allahumme salli ala seyidina Muhammed in ve ala ali seyyidina Muhammed.)

İLİM AYETİMİZİ OKUYALIMGâlû subhâneke lâ ilme lenâ illâ mâ allemtenâ inneke entel alîmül hakîm )

Meali: - melekler: “biz, (sana itiraz olunmaktan) seni tenzih ederiz.senin bize öğrettiğinden başka, hiç bir ilmimiz yok. Muhakkak sen her şeyi hakkı ile bilensin, üstün hikmet sahibisin.” Dediler.

6. inne meal üsri yüsra(. Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.)

EZBERİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN DUAMIZI OKUYALIM(Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr-Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi hayırlısıyla tamamına erdir)

http://www.kuran.tv/index.php?s=oku&sayfa=442&ok=5

meali
41- Onların soylarını dolu gemilerde taşımamız da kendileri için bir ayettir.

42- Ve onlar için binmekte oldukları bunun benzeri (nice) şeyleri yaratmamız da.

43- Eğer dilersek onları batırır-boğarız; bu durumda ne onların imdadına yetişen olur, ne de kurtulabilirler.

44- Ancak Bizden bir rahmet olması ve (onları) belirli bir zamana kadar yararlandırmamız başka.

45- Onlara: "Önünüzde ve arkanızda olandan sakının, belki esirgenirsiniz" denildiğinde, (dinlemeyip inkara devam edenler).

46- Onlara, Rablerinin ayetlerinden bir ayet gelmeyi görsün, mutlaka ondan yüz çevirirler.

47- Ve onlara: "Size ALLAH'ın rızık olarak verdiklerinden infak edin" denildiği zaman, o inkar edenler iman edenlere dediler ki: "ALLAH'ın, eğer dilemiş olsaydı yedireceği kimseyi biz mi yedirecek mişiz? Gerçekten siz, apaçık bir şaşkınlık içindesiniz."

48- Ve derler ki: "Eğer doğru söylüyorsanız bu tehdit (etmekte olduğunuz yıkım ve azap) ne zamanmış?"

49- Onlar, yalnızca tek bir çığlıktan başkasını gözetmezler, onlar birbirleriyle çekişip-dururken o kendilerini yakalayıverir.

50- Artık ne bir tavsiyede bulunmağa güç yetirebilirler, ne ailelerine dönebilirler.

51- Sur'a üfürülmüştür; böylece onlar kabirlerinden (diriltilip) Rablerine doğru (dalgalar halinde) süzülüp-giderler.

52- Demişlerdir ki:
"Eyvahlar bize, uykuya-bırakıldığımız yerden bizi kim diriltip-kaldırdı? Bu, Rahman (olan ALLAH)ın va'dettiğidir, (demek ki) gönderilen (elçi)ler doğru söylemiş".

53- O, yalnızca bir tek çığlıktan başkası değildir; artık onların hepsi toplanmış olarak Huzurumuz'a getirilmişlerdir.

54- İşte bugün hiç kimseye (hiç)bir şeyle zulmedilmez ve siz de yaptıklarınızdan başkasıyla karşılık görmezsiniz.

mir_erhan

Moderator
selamün aleyküm
hepinizin cuması mübarek olsun.dua ve ibadetleriniz kabul olsun inşallah.

merve kardeşim çok haklısın..Allah senden razı olsun güzel yüreğine dert keder vermesin.
burdaki bütn kardeşlerimizden de.
içimiz gülmesin boşver.biz hamd edip yine gülmeye güzel görmeye çalışalım.
bu arada ben hala 3. sayfadayım.
sevindin değilmi merve kardeşim birncilik sana kalacak diye. bu akşam bende 4. sayfaya başlıyorum inşallah.beni artık kimse tutamaz. seni geçmeye geldim.. :)

allah yardımcımız olsun inşallah ezberleriz hepsini.

selam ve dua ile

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm
hepinizin cuması mübarek olsun.dua ve ibadetleriniz kabul olsun inşallah.

merve kardeşim çok haklısın..Allah senden razı olsun güzel yüreğine dert keder vermesin.
burdaki bütn kardeşlerimizden de.
içimiz gülmesin boşver.biz hamd edip yine gülmeye güzel görmeye çalışalım.
bu arada ben hala 3. sayfadayım.
sevindin değilmi merve kardeşim birncilik sana kalacak diye. bu akşam bende 4. sayfaya başlıyorum inşallah.beni artık kimse tutamaz. seni geçmeye geldim.. :)

allah yardımcımız olsun inşallah ezberleriz hepsini.

selam ve dua ile

aleyküm selam
şu yazını görünce içimden "eski erhan geri dönmüş şükür" dedim
hoşgeldin tekrardan erhan kardeşim
hah şöyle ya gülsün yüzün:) (ama sen yinede ezberlerde acele etme):D
niyetim yok birinciliği bırakmaya
demek akşama 4. sayfaya başlıyosun hmm hemen benimde bitirmem lazım o zaman:rolleyes:

allah yardımcın olsun, herşey gönlünce olsun...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm
hayırlı sabahlar arkadaşlar nasılsınız? rekabet başlamış yine ne güzel! ben de dün yasini dinlettim. tebarekeninde ilk yarım sayfasını iki üç kere okudum.

EFRUZ AFİF

Kayıtlı Kullanıcı
S.a arkadaşlar benim yaramaz uyudugu zamanlarda yapıyorum bende tekrarları önceden ezber olunca kolay oluyo tabi benim için...

şekerleme

Kayıtlı Kullanıcı
slm ben 2. sayfanın 2. yarısındayım
selametle...
inşallah yetişirim sizlere

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm
bizde bugün pikniğe gittik farklı, güzel bi gün geçirdik
ezberi çalışır bitiririm demiştim ama olmadı
rekabet başlamadan ben yenildim diyodum ki daha 4. sfyı bitiren olmamış galiba neyse artık bugün bitiririm inşallah:)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam küçücük bebeği olan bile maşallah fırsat bulup ders çalışıyor
şekerleme yetişirsin canım hafızlıkta günde bir sayfa ezberletiyorlar
deniz yıldızı piknik iyi olmuş bizde deniz piknik yaparız arada insanın bulunduğu ortamdan uzaklaşması bazen iyi oluyor. benim yasin bitti bak sen bana yetişmeye çalış belki leyfunnurda bitirmek üzeredir :)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
çok değerli din kardeşlerim Allahım hepinizin işlerine derslerine kolaylık versin kapalı kapıları açsın iyi güzel günler göstersin. hayırlı insanlarla karşılaştırsın. hastalıklaırnıza şifa versin. amin.

ayşe rana hüzünlü erhan girmediniz iki gündür??? iyisiniz inşallah?
diğer kardeşlerim deniz yıldızı efruz afif şekerleme mine_ mine35 ndyzlf diğer kardeşlerim sizler nasılsınız dersler nasıll? ayşe gitmiş galiba.
yarın yeni dersi koyucam inşallah biraz fazla çalışalım boş zamanları fırsat bilelim

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
20.DERSİMİZ

YASİN SURESİ 4.SAYFA

euzubillehimineşşeydanirracim
bismillehirrahmanirrahim

ARKADAŞLAR İLK ÖNCE TÖVBE EDELİM:estağfurullah el azim ve etubu ileyk

SONRA RABBİMİZE HAMD EDELİM (elhamdülillehi Rabbil alemin)
PEYGAMBERİMİZE SALAVAT GETİRELİM(Allahumme salli ala seyidina Muhammed in ve ala ali seyyidina Muhammed.)

İLİM AYETİMİZİ OKUYALIMGâlû subhâneke lâ ilme lenâ illâ mâ allemtenâ inneke entel alîmül hakîm )

Meali: - melekler: “biz, (sana itiraz olunmaktan) seni tenzih ederiz.senin bize öğrettiğinden başka, hiç bir ilmimiz yok. Muhakkak sen her şeyi hakkı ile bilensin, üstün hikmet sahibisin.” Dediler.

6. inne meal üsri yüsra(. Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.)

EZBERİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN DUAMIZI OKUYALIM(Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr-Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi hayırlısıyla tamamına erdir)

http://www.kuran.tv/index.php?s=oku&sayfa=442&ok=5

meali
41- Onların soylarını dolu gemilerde taşımamız da kendileri için bir ayettir.

42- Ve onlar için binmekte oldukları bunun benzeri (nice) şeyleri yaratmamız da.

43- Eğer dilersek onları batırır-boğarız; bu durumda ne onların imdadına yetişen olur, ne de kurtulabilirler.

44- Ancak Bizden bir rahmet olması ve (onları) belirli bir zamana kadar yararlandırmamız başka.

45- Onlara: "Önünüzde ve arkanızda olandan sakının, belki esirgenirsiniz" denildiğinde, (dinlemeyip inkara devam edenler).

46- Onlara, Rablerinin ayetlerinden bir ayet gelmeyi görsün, mutlaka ondan yüz çevirirler.

47- Ve onlara: "Size ALLAH'ın rızık olarak verdiklerinden infak edin" denildiği zaman, o inkar edenler iman edenlere dediler ki: "ALLAH'ın, eğer dilemiş olsaydı yedireceği kimseyi biz mi yedirecek mişiz? Gerçekten siz, apaçık bir şaşkınlık içindesiniz."

48- Ve derler ki: "Eğer doğru söylüyorsanız bu tehdit (etmekte olduğunuz yıkım ve azap) ne zamanmış?"

49- Onlar, yalnızca tek bir çığlıktan başkasını gözetmezler, onlar birbirleriyle çekişip-dururken o kendilerini yakalayıverir.

50- Artık ne bir tavsiyede bulunmağa güç yetirebilirler, ne ailelerine dönebilirler.

51- Sur'a üfürülmüştür; böylece onlar kabirlerinden (diriltilip) Rablerine doğru (dalgalar halinde) süzülüp-giderler.

52- Demişlerdir ki:
"Eyvahlar bize, uykuya-bırakıldığımız yerden bizi kim diriltip-kaldırdı? Bu, Rahman (olan ALLAH)ın va'dettiğidir, (demek ki) gönderilen (elçi)ler doğru söylemiş".

53- O, yalnızca bir tek çığlıktan başkası değildir; artık onların hepsi toplanmış olarak Huzurumuz'a getirilmişlerdir.

54- İşte bugün hiç kimseye (hiç)bir şeyle zulmedilmez ve siz de yaptıklarınızdan başkasıyla karşılık görmezsiniz.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam küçücük bebeği olan bile maşallah fırsat bulup ders çalışıyor
şekerleme yetişirsin canım hafızlıkta günde bir sayfa ezberletiyorlar
deniz yıldızı piknik iyi olmuş bizde deniz piknik yaparız arada insanın bulunduğu ortamdan uzaklaşması bazen iyi oluyor. benim yasin bitti bak sen bana yetişmeye çalış belki leyfunnurda bitirmek üzeredir :)

aa ben leyfunnuru unutmuşuummm
şimdi o nasılda ezber yapıyodur:a21:
dün ezberleyemediğim 4. sayfanın yarısını bugün bitircem inşallah
sonra yarın 5. salı 6. tamaaammm (biraz fazla mı attım):a31:
neyse kısaca elimden geldiğince hızlı bitirmeye çalışcam artık:)

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,
elhamdülillah iyiyiz.
çocuklar evde sıkılıyor,onları dışarı çıkarıyorum,ya da evde oynuyoruz.
bir de geçen bahsettiğim meseleyi çözüme kavuşturmalıyım düşüncesi huzursuz ediyor.
zihnen doluyum yani.

sen izmirdemisin.
istanbula ne zaman geliyorsun.

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı geceler sılacım hamd olsun iyim daha dogrusu iyi olmaya calışıyorum size yetiştim sayılır bu gece tekrar yapıcam...Sizler nasılsınız arkadaşlar görüşmeyeli..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam canlarım hayırlı geceler biz de geziyoruz evdeykne ev işleri bildiğiniz gibi iyi gidiyor hamd olsun yarından sonra bu saatlerde yokum artık ben gelene kadar yasini bitirirsiniz siz çalışkansınız yaparsınız eminim :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt