Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (1 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkür ederim ablacım Rabbim cümlemize hayırlı yıllar nasip etsin..
berat kandili hatimim var ablacım ben şimal-dilek'e haber vermiştim cüzları fakat yanlış anlaşılma olmuş hepsi bitmedi henüz.. 14 ün yarısı bitti daha 16 var ben 5 ağustosu cuma sanıyordum ama çarşambaymış sıkıştı biraz anneme de vermek istemiyorum kişisel hatimim olduğuı için ama bu haftayı atlatınca rahatlayacağım biraz daha inşallah.. o zaman daha rahat çalışabilirim..bu akşam yazmayı düşünüyorum yanımda taşıyabilmek için..benim için en iyi ezber şekli sayfayı gözümün önünde tutmak oluyor. hem öyle olunca harfler de gözümün önünde oluyor mahreclerde sıkıntı olmuyor.. ama dediğin şeyler de faydalı deneyeceğim inşallah.. Allah razı olsun ablacım yardımların vesilelerin duaların için. hayırlı haberler vermek duasıyla..
amin canım inşallah
anladım istersen bir cüz yardım ederim sana. ben müsaitim yarın. sonra okursun 16 yı yine. tabi bakarak çalışınca fotoğrafını çekiyor gibi oluyormuş göz önüne geliyr bir de ayetlerin başladığı kelimeleri ezberleyebilirz. amin canım

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
amin canım inşallah
anladım istersen bir cüz yardım ederim sana. ben müsaitim yarın. sonra okursun 16 yı yine. tabi bakarak çalışınca fotoğrafını çekiyor gibi oluyormuş göz önüne geliyr bir de ayetlerin başladığı kelimeleri ezberleyebilirz. amin canım

sağol ablacım Allah razı olsun.. düşünmen yeter... annem de okurum demişti de ben vermiyorum bu sıkışıklık hoşuma gidiyor kendimi zorluyorum normalde misafirlik bahanem olup kuran okumayabilirdim ama böye olunca düzenli okumaya çalışıyorum:) şimdi kağıda da yazdım kaldığım yerden itibaren.. yarın da boşum inşallah.. en kısa zamanda ezberledim diyebilmek duasıyla..
Selam ve Dua ile
hayırlı geceler ablacım..
Selamunaleykum..

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm hayırlı sabahlar
bugün giremeyeceğim için şimdi yazıp çıkcam
3. sayfanın son yarısı da tamamdır biraz takılma var ama bi kaç tekrarla onlarıda düzeltirim inşallah
selam ve dua ile...

mir_erhan

Moderator
ve aleyküm selam hayırlı sabahlar...

ben daha ezberleyemedim 3. sayfayı inşallah yetişirim sizlere
selam ve dua ile

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,nasılsınız?
Rabbim hayırlı,sağlıklı,huzurlu bir gün nasip eylesin.
bugün izin sonrası ilk gün.
sanki ilk kez bu işe başlamış gibi hissediyorum.
erhan kardeşim sınav sonuçlandımı?

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm hayırlı sabahlar arkadaşlar
sağlıklı huzurlu hayırlı başarılı bir gün olsun inşallah.
ayşe rana aleyküm selam hoşgeldin canım iki sayfa önce yazmıştı erhan

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
görmemişim,dün pek fırsat olmadı pcye bakmak.
hakkında hayırlı olanı Rabbim bilir.
erhan kardeşim yılmayacak eminim.
hem Rabbim bu sıkıntılarının karşılığında daha hayırlı,bol rızıklı daimi bir iş nasip edecek ben inanıyorum.
sıkıntıyla elde edilen nimetler daha uzun süreli ve bereketli olur.
Rabbim hiç haberi yokken ona en güzelini nasip edecek inşALLAH.
en kısa zamanda evlilik sürecini de kolaylaştıracak hayırlı bir iş nasip eylesin Rabbim.

mir_erhan

Moderator
selamün aleyküm.
Allah senden razı olsun ayşe ablam...

evet Allahtan gelen herşeye amenna..en büyük duamızda Allah bizleri şaşırtmasın.
ama bu kul oyunu olunca..
ben her girdiğim sınavlarda kaybettiğim zaman derdim ki belki başka birini daha çok ihtiyacı varmış Allah da ona nasip etmiş..
ama bu sınavlarda artık öyle birşey görmüyorum çünkü sınavı 70 puanla ben 70. sıradayken o 905. sırada ve hiçde bu işe ihtayıcının olmadığını çok çok iyi bildiğim insanların kazandığını gördüm.
evet yine savaşacağız yine pes etmeyeceğiz ama yorulduk ve hazmetmiyorum bir türlü
kendime gelemiyorum sabır diyorum olmuyor
yarın yine hazırlanacağım ilk üçe bile gireceğim yine ne değişecek
yine getirecekler birini yine benim gibi sahipsizleri eleyecekler.
biz dua ediyoruz ama.
bir erkek olarak ağlamıyorum yanlış anlamayın ablam ama içim o kadar dolu ki.
bir yuva kuracağız Allah var ya...
kula muhtac olmuşuz artık kullarda bizleri o yana bu yana çeviriyorlar..

neyse dedimya o kadar doluyumki.
en iyisi hiç konuşmamak.yine sığınacağım o yüceler yücesine bakalım
Allah sabır versin...
özür dilerim hakkınızı helal edin.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm.
Allah senden razı olsun ayşe ablam...

Evet allahtan gelen herşeye amenna..en büyük duamızda allah bizleri şaşırtmasın.
Ama bu kul oyunu olunca..
Ben her girdiğim sınavlarda kaybettiğim zaman derdim ki belki başka birini daha çok ihtiyacı varmış allah da ona nasip etmiş..
Ama bu sınavlarda artık öyle birşey görmüyorum çünkü sınavı 70 puanla ben 70. Sıradayken o 905. Sırada ve hiçde bu işe ihtayıcının olmadığını çok çok iyi bildiğim insanların kazandığını gördüm.
Evet yine savaşacağız yine pes etmeyeceğiz ama yorulduk ve hazmetmiyorum bir türlü
kendime gelemiyorum sabır diyorum olmuyor
yarın yine hazırlanacağım ilk üçe bile gireceğim yine ne değişecek
yine getirecekler birini yine benim gibi sahipsizleri eleyecekler.
Biz dua ediyoruz ama.
Bir erkek olarak ağlamıyorum yanlış anlamayın ablam ama içim o kadar dolu ki.
Bir yuva kuracağız allah var ya...
Kula muhtac olmuşuz artık kullarda bizleri o yana bu yana çeviriyorlar..

Neyse dedimya o kadar doluyumki.
En iyisi hiç konuşmamak.yine sığınacağım o yüceler yücesine bakalım
allah sabır versin...
özür dilerim hakkınızı helal edin.

kardeşim ruh halini anlayabiliyorum.
Haketmişken hakkının yenmesini sindirmek çok zor ama şunu da unutma eğer Rabbim istemeseydi o insanlar sana engel olamazdı öyle di mi?
Her işte böyledir,kim bize ne yapmışsa rabbimin takdiriyledir.
Bu üzüntüler senin maneviyatına bir kazanç,ilerideki kavuşacağın nimetler için bir yatırımdır.

Sadece kendi tecrübelrimle söylüyorum kardeşim,bak gör Rabbim ne kadar mutlu edecek seni.
Sınavın ne denli zorluysa mutluluğun o denli çok olacak emin ol.

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm,

Ayşe Rana, Deniz yıldızı, Mir Erhan, Sıla ablacım, Hüzünlü, Denizhkn, Mine, Sekerleme ve ismini yazamadığım ezber yapan tüm kardeşlerim iyisinizdir inşallah,

Rabbim zihin açıklığı versin hepimize.
Ben 2. sayfadayım.
Sıla ablacım siz de iyisiniz inşallah. Sağlığım çok şükür iyi bu aralar.
Eksikleri kapatmaya çalışıyorum.
Beraat kandili de yaklaştı, rabbim beraatımızı sağ elimizden alanlardan eylesin..
Dualarınızda beni de unutmazsanız Allah razı olsun.
Sizlerde dualarımdasınız.
Allaha emanet olun.
Selam ve dua ile...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm,

Ayşe Rana, Deniz yıldızı, Mir Erhan, Sıla ablacım, Hüzünlü, Denizhkn, Mine, Sekerleme ve ismini yazamadığım ezber yapan tüm kardeşlerim iyisinizdir inşallah,

Rabbim zihin açıklığı versin hepimize.
Ben 2. sayfadayım.
Beraat kandili de yaklaştı, rabbim beraatımızı sağ elimizden alanlardan eylesin..
Dualarınızda beni de unutmazsanız Allah razı olsun.
Allaha emanet olun.
Selam ve dua ile...
aleyküm selam canım dün aklımdan geçtin girmiyor diye düşündüm. maşallah kaç aylık oldu şimdi? ben de genel olarak iyiyim hamd olsun. sabahtn beri iki kere hastaneye gittim geldim. az önce böbrek filmi çekildim tahlil falan yapıldı öğleden sonra alıcam sonucu. işte böyle tatlısıyla acısıyla hayat geçiyor canım. hamd olsun halimize Allahım bugünlerimizi aratmasın. amin canım inşallah kandilde dualaşırız :) sen de Allaha emanet ol. grş.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
19.DERSİMİZ

YASİN SURESİ 3.SAYFA

euzubillehimineşşeydanirracim
bismillehirrahmanirrahim

ARKADAŞLAR İLK ÖNCE TÖVBE EDELİM:estağfurullah el azim ve etubu ileyk

SONRA RABBİMİZE HAMD EDELİM (elhamdülillehi Rabbil alemin)
PEYGAMBERİMİZE SALAVAT GETİRELİM(Allahumme salli ala seyidina Muhammed in ve ala ali seyyidina Muhammed.)

İLİM AYETİMİZİ OKUYALIMGâlû subhâneke lâ ilme lenâ illâ mâ allemtenâ inneke entel alîmül hakîm )

Meali: - melekler: “biz, (sana itiraz olunmaktan) seni tenzih ederiz.senin bize öğrettiğinden başka, hiç bir ilmimiz yok. Muhakkak sen her şeyi hakkı ile bilensin, üstün hikmet sahibisin.” Dediler.

6. inne meal üsri yüsra(. Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.)

EZBERİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN DUAMIZI OKUYALIM(Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr-Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi hayırlısıyla tamamına erdir)

Kuran.tv | Kuran Oku, Meal Oku, Kuran Dinle, Kuran İzle, Kuran Video, Kuran Mp3

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]3.sayfa meali[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]28 - Biz arkasından kavminin üzerine bir ordu indirmedik, indirecek de değildik.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]29 - Sadece bir gürültü oldu, onlar da hemen sönüverdiler. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]30 - Yazıklar olsun o kullara ki, kendilerine glen her bir peygamberle mutlaka alay ediyorlardı.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]31 - Görmediler mi ki, kendilerinden önce nice kuşakları helak etmişiz. Onlar artık kendilerine dönüp gelmiyorlar. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]32 - Onların hepsi toplanıp, sadece bizim huzurumuza getirilmişlerdir.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]33 - Hem bir delildir onlara ölü toprak. Biz ona hayat verdik ve ondan taneler çıkardık da ondan yiyip duruyorlar. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]34 - Biz orada hurmalıklardan, üzüm bağlarından bahçeler yaptık. İçlerinde pınarlardan sular fışkırttık. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]35 - (Bunu), Onun ürününden ve kendi elleriyle yaptıklarından yesinler diye (yaptık). Hâlâ şükretmeyecekler mi? [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]36 - Yerin bitkilerinden, kendi nefislerinden ve daha bilemeyecekleri şeylerden bütün çiftleri yaratan ALLAH'ın şanı ne yücedir.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]37 - Gece de onlara bir delildir. Biz ondan gündüzü soyar çıkarırız, bir de bakarlar ki karanlığa dalmışlar.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]38 - Güneş de bir delildir ki kendi yolunda akıp gidiyor. İşte bu çok güçlü ve her şeyi bilen ALLAH'ın takdiridir. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]39 - Ay'a gelince, ona menziller tayin ettik. Nihayet o eski hurma salkımının çöpü gibi (yay haline) dönmüştür. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]40 - Ne güneşin aya çatması yaraşır, ne de gece gündüzü geçebilir; onların her biri kendi yörüngesinde yüzerler.[/FONT]

http://www.multimediaquran.com/quran.../36-taberi.htm

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam canım dün aklımdan geçtin girmiyor diye düşündüm. Maşallah kaç aylık oldu şimdi? Ben de genel olarak iyiyim hamd olsun. Sabahtn beri iki kere hastaneye gittim geldim. Az önce böbrek filmi çekildim tahlil falan yapıldı öğleden sonra alıcam sonucu. Işte böyle tatlısıyla acısıyla hayat geçiyor canım. Hamd olsun halimize allahım bugünlerimizi aratmasın. Amin canım inşallah kandilde dualaşırız :) sen de allaha emanet ol. Grş.

geçmiş olsun canım,taş mı var.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,

ayşe rana, deniz yıldızı, mir erhan, sıla ablacım, hüzünlü, denizhkn, mine, sekerleme ve ismini yazamadığım ezber yapan tüm kardeşlerim iyisinizdir inşallah,

rabbim zihin açıklığı versin hepimize.
Ben 2. Sayfadayım.
Dualarınızda beni de unutmazsanız allah razı olsun.
Allaha emanet olun.
Selam ve dua ile...

aleyküm selam,iyi olmana sevindim.
Allah tamamına erdirsin hayırlısıyla.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
geçmiş olsun canım,taş mı var.
sağol canım film temiz çıktı hamd olsun. böbreklere çıkmamış. sistit zannımca, iki ay önce de olmuştum ya hatırlarsan şimdi iyiyim hamd olsun. ilaçları içtikçe daha iyi olurum inşallah. Allah sana göstermesin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm kardeşlerim hayırlı bir gün olsun inşallah hepimiz için de
dün tüm ezberlerimi dinlettim kısa sureler iyi hamd olsun. en çok bakara suresi 162-163.ayetlerde şaşırdım ve yasinin üçüncü sayfasında yanılmalarım oldu. onlar işaretlendi dördüncü sayfada bir yerde hata vardı bunları bugün düzelticem inşallah. 5-6. sayfayı da verdim iki sayfada bir yanlış var sadece. çalışacağım dersler bunlar planım böyle bugün sizler nasılsınız ne durumda ezberler?

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm,

Sıla, Ayşe Rana, DenizYıldızı, Erhan, NDYZLF, Mine35, Mine ve diğer arkadaşlarımın günü aydın olsun, bugünleri dünden çok daha güzel, huzurlu, bereketli, mutlu ve sağlıklı geçsin inşallah. Hepinize hayırlı günler dilerim.

Sıla, geçmiş olsun. Allah bir daha göstermesin inşallah. 3. sayfa Allahın izniyle tamamdır. Allah herkese zihin açıklığı versin. Selam ve dua ile..

Ayşe Rana, hoşgeldin. Özlemişdik. İnşallah iyisindir. Tatilde biraz olsun dinlenme fırsatı bulmuşsundur. Annenizin sağlığı nasıl oldu? Tatil dönüşü işe uyum sağlamak da zor oluyor. Allah kolaylık versin. Selam ve dua ile.

Erhan kardeşim hiç üzülme tamam mı?. Böylesi demek ki daha hayırlıymış. Vakti geldiğinde güzel bir işin olacaktır inşallah. Buna inan. Herşeye pozitif bakmaya çalış. Allah Fettah ismi hürmetine hayır kapılarını sonuna kadar açsın inşallah. Allah yar ve yardımcın olsun. Selam ve dua ile.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt