Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (1 Kullanıcı)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam deniz yıldızı hoşgeldin dersin bitmiş maşallah yine toparlandık herkes aynı dersten gidiyor böylesi daha iyi. dersi geç bitirenlere ceza kesiyoruz ama ona göre :)

ceza mı:a45: o zaman uzatmadan, ertelemeden hemen ezberlere başlayalım:D
leyfunnur zorlu rakipti o varken ezberi aksatmadan anında ezberlerdim:a21:
şimdi pek rakip göremiyorum ortada o yüzden ezberlede yavaş gidiyorum:a12:(alınmayın emi:a35:)
bu arada yeni dersimizde hayırlı olsun

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ceza mı:a45: o zaman uzatmadan, ertelemeden hemen ezberlere başlayalım:D
leyfunnur zorlu rakipti o varken ezberi aksatmadan anında ezberlerdim:a21:
şimdi pek rakip göremiyorum ortada o yüzden ezberlede yavaş gidiyorum:a12:(alınmayın emi:a35:)
bu arada yeni dersimizde hayırlı olsun
sayfayı senden önce ezberleyenler oldu caaaanım :a01:
bu söze karşılık artık bilmiyorum üçüncü sayfayı kim en önce bitirir göreceğiz bakalım :a35:

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
sayfayı senden önce ezberleyenler oldu caaaanım :a01:
bu söze karşılık artık bilmiyorum üçüncü sayfayı kim en önce bitirir göreceğiz bakalım :a35:

bende onu dedim zaten ablacım:a32:
son zamanlarda baya bi uzattım ezberleri:a43: (leyfunnur olmayınca yarışta kalmadı)
ama tekrar başlatalım bakalım 3. sayfa ezberinde nolcak:a18:

mir_erhan

Moderator
selamün aleyküm.

yine yedilerhakkımı yine hayatımızla oynadılar.
ben hakkımı helal etmiyorum Allahım
ne gelse sendendir Rabbim ama kula muhtaç olmuşuz gerekenide yapıyoruz yine hakkımızı vermiyorlar allahım
ben helal etmiyorum Allahım.

çok çok üzgünüm..çok zoruma gidiyor çok yıkıldım.
biliyorum defalarca girdik bu sınavlara hafi dedik puanızımız az hadi bu hadi şu ama bu seferde 86 puanım var ve 72 sıradayım kafasına göre 60 puan veriyor ve eliyor beni
yok böyle bir şey ya yok .

neyse hepinizden Allah razı olsun günlerce dualarınızdan eksik etmediniz.
günlerce dua ettiniz benim için.
hazmetmeye çalışacağım.
hakkınızı hela edin.
hamd olsun Allemler Rabbine ve hakkımızı gasp edenin sebep olanları sana havalle ettim Ey yüceler Ycesi Ey Adaletinden sual olunmayan.

kusura bkamayın yazmasaydım patlayacaktım.çok zoruma gidiyor...

Allaha emanet olun selam ve dua ile...Sabır Allah..

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam erhan kardeşim
ilk satırı okuyunca cız etti içim nasıl üzüldüm ya nedir bu anlamıyorum
hep mi torpille dönecek bu dünya
ama Rabbim görüyor bu da bi sınav
ben bile bu kadar üzülmüşken şuan senin halini düşünemiyorum
aman şeytana uyma erhan kardeşim sakin olmaya çalış bakalım belki Rabbim daha hayırlı kapılar açar
o kadar ümitliydim ki bu defa senin için güzel şeyler olacağına çok inanıyordum ama yine izin vermediler bu insanlar
yine torpili koydular araya
ellerim titriyor şuan hep haksızlık hep haksızlık
senin yaşadığın durumun benzerini babam senelerdir yaşıyor malesef
ne diyelim allah herkesin kalbine göre versin
en kısa zamanda da sana daha hayırlı kapılar açsın inşallah
sıkma canını Rabbim bu sınavın karşılığını da cennetle versin inşallah sana
selam ve dua ile...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
:( :( ben iyi sonuç bekliyordum puan da yüksek olunca........üzüldüm
ne diyeyim Allah daha hayırlı bir kapı açsın inşallah rızık Allahtandır inşallah senin de yuvanın rızkını Rabbim verecektir. bu da bir imtihan senin için. bazen işsizlikle sınanıyoruz bazen çocuksuzlukla bazen hastalıkla. Allahım böyle dönemlerde sabır versin. ama geçiyor biliyor musun belki bir gün hiç tahmin edemeyeceğin bir işin olacak maaşın olacak Allahım verecektir inanıyorum. istemekten vazgeçmeyelim. başkasının hakkını yiyenlerinde o zalimlerden de bir gün hesap sorulacak kimsenin yanına kalmaz kul hakkı. düşük puanla torpille yerleşenlerde nasıl bir vicdan var acaba başkasının hak ettiği maaşı alacaklar. yahu aklıma geldi de madem yine torpil yine torpil neden bu sınavları yapıyorlar ders çalıştırıyorlar başvurulara ücret ödeniyor sinir olmamak elde değil. ama bir şekilde başka bir kapı açılacaktır kendimizde yaşadık ordan biliyorum evliyken eşim aylarca işsiz kalmıştı bir ekmek alacak para girmiyordu eve çok zor şimdi gayet iyiyiz hamd olsun Allahıma. Allah Fettah isminin hürmetine daha hayırlı kapılar açsın erhan kardeşim üzülme bak.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm hayırlı pazarlar siteye yeni girebildim daha
3. sayfanın ilk yarısı tamamdır son yarısınada akşam bakıcam onuda ezberlerim inşallah
selam ve dua ile...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam hayırlı pazarlar canım tamam yarın inşallah diğer arkadaşlar da ezberlemiş olur. ben de şimdi abdest alıp önce 3 e sonra da 4 e bakıcam inşallah. grş.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,evimdeyim çok şükür.
sizler nasılsınız?
sılacığım haftaya burdasın sanırım.
erhan kardeşimin sınav belli oldu mu?

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
sizler nasılsınız?

aleyküm selam ayşe ablacım hoşgeldin hamdolsun iyiyiz sen nasılsın?
erhan kardeşimiz bir önceki sayfaya yazmıştı sınav sonucunu malesef bunun içinde de torpil olduğu için kardeşimizin hakkını yemişler:(

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
esselamunaleykum ve rahmetullah ve berekatuhu
maşallah Sıla Ablacım ne kadar çok ilerlemişsiniz.. ben biraz geride kaldım sanırım.. istanbuldayım hala misafirlikte olduğum için anca gece yatmadan bir de sabah kuranı kerim okuyabiliyorum hatimlerimi yetiştirmek için tesbihlerim var.. ezberlerimi tekrar ediyorum ama maalesef yenilerini ezberlemeye daha vakit bulamadım:( hakkınızı helal edin..yasini ezberlemek hepsinden zor geldi.. çünkü en çok onu okuyorum ve dilim hemen başka kısmına kayıyor.. bi yerden kaçırdım mı toparlaması zor oluyor ama inşallah RAbbimin de izniyle başarıcam.. 2. sayfadayım ben hala en kısa zamanda yetişirim inşallah size..
Selam ve Dua ile..

*ayşe*

Kayıtlı Kullanıcı
maşallah Sıla Ablacım ne kadar çok ilerlemişsiniz.. ben biraz geride kaldım sanırım.. istanbuldayım hala misafirlikte olduğum için anca gece yatmadan bir de sabah kuranı kerim okuyabiliyorum hatimlerimi yetiştirmek için tesbihlerim var.. ezberlerimi tekrar ediyorum ama maalesef yenilerini ezberlemeye daha vakit bulamadım:( hakkınızı helal edin..yasini ezberlemek hepsinden zor geldi.. çünkü en çok onu okuyorum ve dilim hemen başka kısmına kayıyor.. bi yerden kaçırdım mı toparlaması zor oluyor ama inşallah RAbbimin de izniyle başarıcam.. 2. sayfadayım ben hala en kısa zamanda yetişirim inşallah size..
Selam ve Dua ile..

selamün aleykum kardesım.merak etme.yalnız degılsın.:)ben de henüz.2 sayfasını tam ezberleyemedım.bunun için de 3. sayfaya geçmedım.Rabbim bizlere kolaylıklar versin.

Selametle...

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleykum kardesım.merak etme.yalnız degılsın.:)ben de henüz.2 sayfasını tam ezberleyemedım.bunun için de 3. sayfaya geçmedım.Rabbim bizlere kolaylıklar versin.

Selametle...

ve aleykumselam kardeşim..
ben de vakit bulamıyorum ama şimdi arkadaşımdayım birazdan kağıda yazıcam 2. sayfayı bari yanımda taşıyayım yolda izde ezberlerim inşallah.. amin canım Rabbimizin izniyle inşallah kolaylıkla ezberleriz..
Selam ve dua ile..

*ayşe*

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm.

yine yedilerhakkımı yine hayatımızla oynadılar.
ben hakkımı helal etmiyorum Allahım
ne gelse sendendir Rabbim ama kula muhtaç olmuşuz gerekenide yapıyoruz yine hakkımızı vermiyorlar allahım
ben helal etmiyorum Allahım.

çok çok üzgünüm..çok zoruma gidiyor çok yıkıldım.
biliyorum defalarca girdik bu sınavlara hafi dedik puanızımız az hadi bu hadi şu ama bu seferde 86 puanım var ve 72 sıradayım kafasına göre 60 puan veriyor ve eliyor beni
yok böyle bir şey ya yok .

neyse hepinizden Allah razı olsun günlerce dualarınızdan eksik etmediniz.
günlerce dua ettiniz benim için.
hazmetmeye çalışacağım.
hakkınızı hela edin.
hamd olsun Allemler Rabbine ve hakkımızı gasp edenin sebep olanları sana havalle ettim Ey yüceler Ycesi Ey Adaletinden sual olunmayan.

kusura bkamayın yazmasaydım patlayacaktım.çok zoruma gidiyor...

Allaha emanet olun selam ve dua ile...Sabır Allah..

Aleyküm selam Erhan kardeşim.üzülmemek elde değil.ben de şuan üzüldüm.Kul hakkına giriyorlar.Olsun Erhan kardesım.Biliyoruz ki biz ''İnsana merhamet etmeyene, Allah(c.c.) hiç merhamet etmez kardeşim.''Rabbimize havale edelim onları.SABIR ve NAMAZımızla Rabbimizden isteyelim, dua edelim.Rabbim muhakkkaki bizleri görüyor, yapılan haksızlıgı bızden daha ıyı bılıyor.Üzülmeyin kardesım.

Selametle...

*ayşe*

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykumselam kardeşim..
ben de vakit bulamıyorum ama şimdi arkadaşımdayım birazdan kağıda yazıcam 2. sayfayı bari yanımda taşıyayım yolda izde ezberlerim inşallah.. amin canım Rabbimizin izniyle inşallah kolaylıkla ezberleriz..
Selam ve dua ile..

amin canım kardesım.inşallah biran önce bızde ezberleyebılırız.bızım de 2 gundür memleketımızden gelen misafırlerımız vardı.vakıt bulamamıstım pek.

Selametle...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
sizler nasılsınız?
aleyküm selam canım hoşgeldin evine. nasılsın çocuklar annenler nasıl?evet canım onbirinde ordayız nasipse.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selam ve Dua ile..
aleyküm selam ve rahmetullah ve berekatühü. canım öncelikle geçmiş doğum günün kutlu olsun Allahım istediğin gibi yaşayı imanınla ölmeyi nasip etsin. kendi gönlüne göre iş ve eş nasip etsin. 14 ağustostaki cüzlerin bitmiş en yakın 21 ağustos yani cüzlerine ara verip yasin dersini çalışabilirsin. inşallah.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
denizhkn okurken elinle takip et nerde şaşırdığına bak mesela innellezine kelimesi iki tane var sayfada sonraki kelimeler farklı diyelim ilki keferu ikinci cümlede emenü sonraki kelimenin neyse onu aklında tut. ilk ayette kerefuydu sonrakinde emenüydü diye.

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam ve rahmetullah ve berekatühü. canım öncelikle geçmiş doğum günün kutlu olsun Allahım istediğin gibi yaşayı imanınla ölmeyi nasip etsin. kendi gönlüne göre iş ve eş nasip etsin. 14 ağustostaki cüzlerin bitmiş en yakın 21 ağustos yani cüzlerine ara verip yasin dersini çalışabilirsin. inşallah.

teşekkür ederim ablacım Rabbim cümlemize hayırlı yıllar nasip etsin..
berat kandili hatimim var ablacım ben şimal-dilek'e haber vermiştim cüzları fakat yanlış anlaşılma olmuş hepsi bitmedi henüz.. 14 ün yarısı bitti daha 16 var ben 5 ağustosu cuma sanıyordum ama çarşambaymış sıkıştı biraz anneme de vermek istemiyorum kişisel hatimim olduğuı için ama bu haftayı atlatınca rahatlayacağım biraz daha inşallah.. o zaman daha rahat çalışabilirim..bu akşam yazmayı düşünüyorum yanımda taşıyabilmek için..benim için en iyi ezber şekli sayfayı gözümün önünde tutmak oluyor. hem öyle olunca harfler de gözümün önünde oluyor mahreclerde sıkıntı olmuyor.. ama dediğin şeyler de faydalı deneyeceğim inşallah.. Allah razı olsun ablacım yardımların vesilelerin duaların için. hayırlı haberler vermek duasıyla..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt