Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

mir_erhan

Moderator
ve aleyküm selam sıla ablacım ezberler iyi gidiyor bende ikiye böldüm
amin hüzünlü kardeşim hayırlı cumalar
erhan kardeşim sonuç açıklanabilirmiş hadi hayırlısı bizde merakla bekliyoruz
Rabbim bu mübarek günde dualarımızı kabul eder inşallah
mine ablam, deniz, ayşe ve mine kardeşlerim cumanız mübarek olsun
herşey gönlümüzce olsun inşallah
selam ve dua ile...

Selamün aleyküm
merve kardeşim hoş geldin. seninde cuman mübarek olsun
inşallah kardeşim kalbime hakim olamıyorum arada sonra Allahım hayırlı sı deyip biraz sakinleşebiliyorum.
allahım sana el açmış sana muhtaçlığını ifade etmiş müminlerin duasını ulu dergahında geri çevirme bizleri kendinden başksına muhtaç etme Allahım.
amin.
duasız bırakmayalım birbirimiz.

selam ve dua ile

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm
merve kardeşim hoş geldin. seninde cuman mübarek olsun
inşallah kardeşim kalbime hakim olamıyorum arada sonra Allahım hayırlı sı deyip biraz sakinleşebiliyorum.
allahım sana el açmış sana muhtaçlığını ifade etmiş müminlerin duasını ulu dergahında geri çevirme bizleri kendinden başksına muhtaç etme Allahım.
amin.
duasız bırakmayalım birbirimiz.

selam ve dua ile

aleyküm selam erhan kardeşim hoşbulduk
sakin olmak en iyisi kardeşim bazen şeytan hep sinirleneceğimiz şeyleri fısıldar kulağımıza ama biz ona uymayalım inşallah
amiinn amiinn
bu mübarek günde dualarım seninle
Rabbim güzel gönlüne göre versin inşallah
selam ve dua ile...

mir_erhan

Moderator
aleyküm selam erhan kardeşim hoşbulduk
sakin olmak en iyisi kardeşim bazen şeytan hep sinirleneceğimiz şeyleri fısıldar kulağımıza ama biz ona uymayalım inşallah
amiinn amiinn
bu mübarek günde dualarım seninle
Rabbim güzel gönlüne göre versin inşallah
selam ve dua ile...

doğru söylüyorsun kardeşim sakin olmak lazım en iyisi
ama bekledikçe gözlerinden geçiyor br şeyler.
taa 2000 lerden beri sınavlara giriyoruz o kadar çok gelip ucundan döndükki
defalarca.ama artık hakkın akınmasın istiyorsun artık yorulduk inan
birde bu zamanda belki en çok ihtiyaç duyduğumuz andır.

neyse Allahtan hayırlısını dileyelim..bakalım bekleyelim.
dualrla bekleyelim sonucu.

selam ve dua ile

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
haklısın erhan 99 da ilk memurluk sınavı çıktığında üni. yeni mezundum hem memurluk sınavına hem de ertesi yıl açılan devlet işçilik sınavına girdim kazandım ama olmadı. sen daha fazla emek vermişsin inşallah artık karşılığını alırsın.

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
mesajı okudum cevap yazmayı unutmuşum yemek yaparken aklıma geldi :)
canım çok zor ya parayla oluyor bazı şeylerde eh çalışmayana para da yok :) Allahtan hayal kurmak bedava Allahü Teala niyetimin sevabını versin inşallah. yapabildiklerimizin ecrini arttırsın. bir insan vardır yüz milyarı vardır on milyarlık hayır yapar bir insan da vardır bir milyarı vardır yarısıyla hayır yapar görünüşte birinci daha fazla sevap kazanmış gibidir ama ikincisi malının yarısını vermiştir aslında. ve daha fazla infak etmiştir. islam dini de böyle güzel adaletli bir din işte.

Para herşey demek değil ki, sen bu güzel yüreğinle zaten maddi yardım yapmaktan çok daha güzel işlere imza atıyorsun. Yardım yapmak için ille de para olması gerekmez ki. Ne güzel bizleri motive edip, bize çokkkk gerekli olabilecek bilgileri paylaşıyorsun, bize önderlik yapıyorsun. Özellikle ben senin sayende çok şey öğrendim. Ezberimde ki süre sayısı azdı. Şimdi bayağı arttı. Yasini bile ezberliyorum. Çocuklara kuran öğretiyorsun. İşte bundan daha güzel ne olabilir ki? Rabbim senin niyetini tabiki bilir ve içinden geçenleri yapmış kadar sevap kazanırsın zaten inşallah. Seni bu yardımseverliğinden dolayı ayrıca daha çok seviyorum. Her şey gönlünce olsun, Allah hiç darda bırakmasın inşallah.

Bu arada, Yasin süresinin 2. sayfasını ezberledim. Hepimize Allah zihin açıklığı versin.

Hayırlı günler.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
erhanın sınav sonucu belli olmamış galiba. benim öğrenci gitti az önce. maşallah yarın Kurana geçecek. dört günde bitirdi elifba kitabını ama epey yorulduk. tabi eşiminde izin başladı böyle denk geldi artık nasip. yasinin ikinci sayfasını ikiye böldüm namazda okudum çok rahat hem de hamd olsun. üçüncü sayfayı sabah namazından sonra çalışmıştım biraz ama sonradan fırsatım olmadı inşallah akşamüstü onu da bitircem :a26: size iyi çalışmalar Allah kolaylıklar versin. :H

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Para herşey demek değil ki, sen bu güzel yüreğinle zaten maddi yardım yapmaktan çok daha güzel işlere imza atıyorsun. Yardım yapmak için ille de para olması gerekmez ki. Ne güzel bizleri motive edip, bize çokkkk gerekli olabilecek bilgileri paylaşıyorsun, bize önderlik yapıyorsun. Özellikle ben senin sayende çok şey öğrendim. Ezberimde ki süre sayısı azdı. Şimdi bayağı arttı. Yasini bile ezberliyorum. Çocuklara kuran öğretiyorsun. İşte bundan daha güzel ne olabilir ki? Rabbim senin niyetini tabiki bilir ve içinden geçenleri yapmış kadar sevap kazanırsın zaten inşallah. Seni bu yardımseverliğinden dolayı ayrıca daha çok seviyorum. Her şey gönlünce olsun, Allah hiç darda bırakmasın inşallah.

Bu arada, Yasin süresinin 2. sayfasını ezberledim. Hepimize Allah zihin açıklığı versin.

Hayırlı günler.
çok sağol canım çok naziksin. amin canım inşallah sen de çok mutlu olursun. Allah hayırlı merhametli insanlarla karşılaştırsın.
demek ezberledin çok sevindim. maşallah. o zaman birkaç kere okuyup pişir sonra üçüncü sayfaya geç. amin hayırlı günler.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
erhanın sınav sonucu belli olmamış galiba. benim öğrenci gitti az önce. maşallah yarın Kurana geçecek. dört günde bitirdi elifba kitabını ama epey yorulduk. tabi eşiminde izin başladı böyle denk geldi artık nasip. yasinin ikinci sayfasını ikiye böldüm namazda okudum çok rahat hem de hamd olsun. üçüncü sayfayı sabah namazından sonra çalışmıştım biraz ama sonradan fırsatım olmadı inşallah akşamüstü onu da bitircem :a26: size iyi çalışmalar Allah kolaylıklar versin. :H

maşallah ablacım hem bizlere ilim öğretiyosun hemde evinde çocuklara:a12:
Rabbim karşılığını kat kat versin,
seni darda sıkıntıda koymasın, yuvana huzur bereket versin inşallah amin

evet sanırım erhan kardeşimizin sınav sonucu daha belli olmadı, hayırlısı
gittikçe heyecan da artıyor tabi

benim açtığım diğer konu benden habersiz bazı olaylardan dolayı kapatıldığı için haberleri burdan alcaz artık
neyse....:a24:

selam ve dua ile

mir_erhan

Moderator
Selamün aleyküm.

evet sınav daha belli olmadı sabrım kurudu adeta..
Allahım hayırlı bir cevap alırız inşallah.
diğer bir kaç ilin açıklanmış ordakilerle görüştüm.
çocuğun biri diyor 92 puanım vardı mülakatta da ne sordular bülbül gibi cevap verdim
ama elenmişim dedi.
Allahım sen hakkımızı yedirme kimseye Ya Rabb...

evet merve kardeşim o konuyu sildirdim...
o kadar üzüldüm ki kahroldum adeta...
neler geçiyor insanın kalbinden anlamadım...
neyse...
orda da Allah kimseye hakkımı yedirmesin.

ne olur son anlardır dualarınız eksik etmeyin kardeşinizden..

selam ve dua ile

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleykm selam erhan kardeşim
inşallah bu defa hak yemezlerde hakedenler kazanır
Rabbim yardımcın olsun

........

neyse hayırlı sonuçlarını bekliyoruz inşallah
selam ve dua ile...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
maşallah ablacım hem bizlere ilim öğretiyosun hemde evinde çocuklara:a12:
Rabbim karşılığını kat kat versin,
seni darda sıkıntıda koymasın, yuvana huzur bereket versin inşallah amin

evet sanırım erhan kardeşimizin sınav sonucu daha belli olmadı, hayırlısı
gittikçe heyecan da artıyor tabi

benim açtığım diğer konu benden habersiz bazı olaylardan dolayı kapatıldığı için haberleri burdan alcaz artık
neyse....:a24:

selam ve dua ile
amin canım hamd olsun. canım pek kalamıyorum sitede konularıma girip çıkıyorum hiçbişeyden haberim olmuyor. bir link vardı itirazlar yapılıyordu.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm.

evet sınav daha belli olmadı sabrım kurudu adeta..
Allahım hayırlı bir cevap alırız inşallah.
diğer bir kaç ilin açıklanmış ordakilerle görüştüm.
çocuğun biri diyor 92 puanım vardı mülakatta da ne sordular bülbül gibi cevap verdim
ama elenmişim dedi.
Allahım sen hakkımızı yedirme kimseye Ya Rabb...

evet merve kardeşim o konuyu sildirdim...
o kadar üzüldüm ki kahroldum adeta...
neler geçiyor insanın kalbinden anlamadım...
neyse...
orda da Allah kimseye hakkımı yedirmesin.

ne olur son anlardır dualarınız eksik etmeyin kardeşinizden..

selam ve dua ile
hadi ya hayret bu puanla kalmış demek nasıl bir vicdan bu insanlarda anlamıyorum sonuçta kul hakkı bu yediğin Allah herkese yaptıklarının hesabını nasıl veririm bilinci versin. herşeyin bir hesabı var. unutma erhan bu dünya da hakkımız yense bile bunlar bu haksızlıklar boşa değil. kul hakkı hanemizde alacaklarımız artıyor. Allah ADL dir RAHİM dir KAHHAR dır böyle torpil yapıp torpili olmayanları bu kadar endişe ve üzüntüye sokmak bile kul hakkı.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
18.DERSİMİZ

YASİN SURESİ 2.SAYFA

euzubillehimineşşeydanirracim
bismillehirrahmanirrahim

ARKADAŞLAR İLK ÖNCE TÖVBE EDELİM:estağfurullah el azim ve etubu ileyk

SONRA RABBİMİZE HAMD EDELİM (elhamdülillehi Rabbil alemin)
PEYGAMBERİMİZE SALAVAT GETİRELİM(Allahumme salli ala seyidina Muhammed in ve ala ali seyyidina Muhammed.)

İLİM AYETİMİZİ OKUYALIMGâlû subhâneke lâ ilme lenâ illâ mâ allemtenâ inneke entel alîmül hakîm )

Meali: - melekler: “biz, (sana itiraz olunmaktan) seni tenzih ederiz.senin bize öğrettiğinden başka, hiç bir ilmimiz yok. Muhakkak sen her şeyi hakkı ile bilensin, üstün hikmet sahibisin.” Dediler.

6. inne meal üsri yüsra(. Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.)

EZBERİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN DUAMIZI OKUYALIM(Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr-Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi hayırlısıyla tamamına erdir)

Kuran.tv | Kuran Oku, Meal Oku, Kuran Dinle, Kuran İzle, Kuran Video, Kuran Mp3

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]elmalılı hamdi yazır meali[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]13 - Sen onlara, o şehir halkını örnek ver. Hani oraya peygamberler gelmişti. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]14 - Hani biz onlara iki peygamber göndermiştik, fakat onlar ikisini de yalanlamışlardı. Biz de (onları) üçüncü bir peygamberle destekledik. Onlara: "Şüphesiz ki biz size gönderilmiş elçileriz." dediler. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]15 - Onlar da: "Siz bizim gibi insandan başka birşey değilsiniz, hem Rahman olan ALLAH, hiçbir şey indirmedi. Siz sadece yalan söylüyorsunuz." dediler.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]16 - Peygamberler dediler ki: "Rabbimiz biliyor ki biz gerçekten size gönderilmiş elçileriz." [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]17 - "Bize düşen de sadece apaçık tebliğdir." [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]18 - Onlar dediler ki: "Herhalde biz sizin yüzünüzden uğursuzluğa uğradık. Eğer bu işten vazgeçmezseniz, andolsun ki, sizi hiç tınmadan taşlarız ve mutlaka bizden size pek acıklı bir azab dokunur." [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]19 - Peygamberler de şöyle cevap verdiler: "Sizin uğursuzluğunuz beraberinizdedir. Size öğüt verildi diye mi (uğursuzluğa uğradınız)? Doğrusu siz israfı âdet etmiş bir kavimsiniz."[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]20 - O sırada şehrin ta ucundan bir adam koşarak geldi ve: "Ey kavmim! Uyun o elçilere!"[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]21 - "Uyun sizden hiçbir ücret istemeyen o zatlara ki, onlar hidayete ermişlerdir."[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]22 - "Bana ne oluyor da kulluk etmeyecekmişim beni yaratana? Hep döndürülüp O'na götürüleceksiniz."[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]23 - "Hiç ben O'ndan başka ilâhlar edinir miyim? Eğer O Rahman, bana bir zarar dileyecek olsa, onların şefaati benden yana hiçbir şeye yaramaz ve onlar beni kurtaramazlar." [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]24 - "Şüphesiz ki ben, o zaman apaçık bir sapıklık içinde olurum." [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]25 - "Şüphesiz ki ben, Rabbinize iman getirdim, gelin dinleyin beni." [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]26 - (Sonra ona) "haydi gir cennete!" denildi. O da dedi ki: "Ne olurdu kavmim bilseydi!" [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]27 - "Rabbimin beni bağışladığını ve beni kendilerine ikram edilen kullarından kıldığını." :A[/FONT]

*ayşe*

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı geceler ablacım.ıyısınızdır ınsalllah.2.sayfanın yarısını ezberleyebıldım cok sukur.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı geceler ayşecim ne güzel ilerliyorsun maşallah yarında diğer yarısnı ezberlersin biter inşallah kolay gelsin.

mir_erhan

Moderator
selamn aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh...

herkese haylı bir gün diliyorum kazasız belasız sıkıntısız hayırlı bereketli huzurlu bir gün nasip etsin Rabbimiz.

sıla ablam Allah senden razı olsun.evet bu kadar endişe ve üzüntüye sebep oluyorlarya Allah a havale edelim.
geç saatlere kadar adliyeyi aradık yine bir şeyler karıştırıyorlar pazartesiye kaldı dediler.
beklemekten kuruduk.bari hayırlı bir sonuç alsaydık .neyse Rabbimiz hayırlısını nasip etsin.

benim ikinci saya ezberim tamamlanmak üzere Allah tamamını ezberlemeyi nasp etsin.

selam vedua ile

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam ve rahmetullah ve berekatühü hayırlı günler arkadaşlar
kardeşim geç olsun güç olmasın inşallah pzt hayırlı haberlerini bekliyoruz
ikinci sayfa çoğu kişide bitti artık bugün üçe geçelim

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm en geç ben gelmişim
ama 2. sayfayı tamamlayarak geldim:)
3. sayfaya hazırım

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam deniz yıldızı hoşgeldin dersin bitmiş maşallah yine toparlandık herkes aynı dersten gidiyor böylesi daha iyi. dersi geç bitirenlere ceza kesiyoruz ama ona göre :)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
19.DERSİMİZ

YASİN SURESİ 3.SAYFA

euzubillehimineşşeydanirracim
bismillehirrahmanirrahim

ARKADAŞLAR İLK ÖNCE TÖVBE EDELİM:estağfurullah el azim ve etubu ileyk

SONRA RABBİMİZE HAMD EDELİM (elhamdülillehi Rabbil alemin)
PEYGAMBERİMİZE SALAVAT GETİRELİM(Allahumme salli ala seyidina Muhammed in ve ala ali seyyidina Muhammed.)

İLİM AYETİMİZİ OKUYALIMGâlû subhâneke lâ ilme lenâ illâ mâ allemtenâ inneke entel alîmül hakîm )

Meali: - melekler: “biz, (sana itiraz olunmaktan) seni tenzih ederiz.senin bize öğrettiğinden başka, hiç bir ilmimiz yok. Muhakkak sen her şeyi hakkı ile bilensin, üstün hikmet sahibisin.” Dediler.

6. inne meal üsri yüsra(. Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.)

EZBERİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN DUAMIZI OKUYALIM(Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr-Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi hayırlısıyla tamamına erdir)

Kuran.tv | Kuran Oku, Meal Oku, Kuran Dinle, Kuran İzle, Kuran Video, Kuran Mp3

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]3.sayfa meali[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]28 - Biz arkasından kavminin üzerine bir ordu indirmedik, indirecek de değildik.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]29 - Sadece bir gürültü oldu, onlar da hemen sönüverdiler. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]30 - Yazıklar olsun o kullara ki, kendilerine glen her bir peygamberle mutlaka alay ediyorlardı.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]31 - Görmediler mi ki, kendilerinden önce nice kuşakları helak etmişiz. Onlar artık kendilerine dönüp gelmiyorlar. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]32 - Onların hepsi toplanıp, sadece bizim huzurumuza getirilmişlerdir.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]33 - Hem bir delildir onlara ölü toprak. Biz ona hayat verdik ve ondan taneler çıkardık da ondan yiyip duruyorlar. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]34 - Biz orada hurmalıklardan, üzüm bağlarından bahçeler yaptık. İçlerinde pınarlardan sular fışkırttık. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]35 - (Bunu), Onun ürününden ve kendi elleriyle yaptıklarından yesinler diye (yaptık). Hâlâ şükretmeyecekler mi? [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]36 - Yerin bitkilerinden, kendi nefislerinden ve daha bilemeyecekleri şeylerden bütün çiftleri yaratan Allah'ın şanı ne yücedir.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]37 - Gece de onlara bir delildir. Biz ondan gündüzü soyar çıkarırız, bir de bakarlar ki karanlığa dalmışlar.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]38 - Güneş de bir delildir ki kendi yolunda akıp gidiyor. İşte bu çok güçlü ve her şeyi bilen Allah'ın takdiridir. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]39 - Ay'a gelince, ona menziller tayin ettik. Nihayet o eski hurma salkımının çöpü gibi (yay haline) dönmüştür. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]40 - Ne güneşin aya çatması yaraşır, ne de gece gündüzü geçebilir; onların her biri kendi yörüngesinde yüzerler.[/FONT]

http://www.multimediaquran.com/quran/turkce/036/36-taberi.htm

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt