Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (1 Kullanıcı)

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam hayırlı sabahlar kardeşlerim

biz bugün izmir yolcusuyuz Allahın izniyle yedi ay sonra memleket havası alıcam inşallah. pzt oğlanın kontrolü var hastaneye gitmek için gidiyoruz. ordan girerim belki nete dua edin kontrolümüz kolay geçsin. kan alınırken damar bulamıyorlarda biraz zor oluyor. inşallah usta bir hemşire denk gelir. sonuçlarda normal çıkar. grş Allaha emanet olun.

hayirlisiyla gidip ve gelirsin insALLAH, kontrol ve sonuçlar güzel geçer insALLAH, ALLAH'a emanet ol ablacim

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
7.DERSİMİZ : KADİR SURESİ

[URL="http://img193.imageshack.us/img193/4447/capture6f.jpg"][URL="http://img193.imageshack.us/img193/4447/capture6f.jpg"][URL="http://img193.imageshack.us/img193/4447/capture6f.jpg"] [/URL][/URL][/URL]

KADİR SURESİ DİNLE

Kadir, Kadir Suresi, Kadir oku, Kadir dinle, sure, süre, Kadir suresi oku, kuran, kuran oku, kuran dinle, kurani kerim, kerim, kuran kerim / TÜRKÇE KURAN-I KERİM DİYANET MEALİ / KURAN.Gen.Tr, Kuran, Kur'an, Kuran-i Kerim, kuranikerim, Quran, qu

KADİR SURESİ MEALİ

Mekke döneminde inmiştir.
5 âyettir.
Sûre, Kadir gecesini anlattığı için bu adı almıştır.
Kadr, azamet ve şeref demektir.

1.Şüphesiz, biz onu (Kur'an'ı) Kadir gecesinde indirdik.

2.Kadir gecesinin ne olduğunu sen ne bileceksin!

3.Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır.

4.Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner.

5.O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.[/QUOTE]

~~~~~~esselamu aleykum, hayirli aksamlar herkese.....

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
bugün yazan pek olmadi, insALLAH herkes iyidir,
sanirim sila abla internete giremedim, Rabbim herkese kolaylik versin,
ALLAH'a emanet ol

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
yolun açık olsun ablam
inşallah selametle gider gelirsin..hayırlısı ile hasretde giderirsin..
evet ablam çocuklarda damar bulmak biraz zor oluyor
inşallah çok iyi bilen birine denk gelir ve sevineceğiniz bir haberle sonuçları alırsınız ..
Allah seninle olsun
selam ve dua ile

:)
aleyküm selam aminn
erhan kardeşim inşallah seninde herşey gönlünce olur
allah razı olsun
selam ve dua ile...

hayırlı yolculular ablacım
inşallah bir sorun olmaz ve sonuçlar iyi çıkar
selametle git gel inşallah...

bugün yazan pek olmadi, insALLAH herkes iyidir,
sanirim sila abla internete giremedim, Rabbim herkese kolaylik versin,
ALLAH'a emanet ol

sağol ablacım. dün bişey anlamaadım geçti yorulduk dört vesait arabayıdda satınca zor oldu. inşşalllah zaten onkolojide deneyimli oluyorlar ama geçen gittiğimizde eren epey terledi bizde tabi. değişik bir hemşire vardı inşallah yarın iyi geçer stresi yetiyor insana. günler önceden bende başlıyor. Allah sizlere sağlıklı sorunsuz hayırlıı evlatlar versin inşallah. amin selametle kal.

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm konu bitti nerdeyse ben gördüm::(oooooooooooof of hep geç kalıyom ya beni de alın aranıza olur mu?

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
7.DERSİMİZ : KADİR SURESİ
KADİR SURESİ DİNLE

Kadir, Kadir Suresi, Kadir oku, Kadir dinle, sure, süre, Kadir suresi oku, kuran, kuran oku, kuran dinle, kurani kerim, kerim, kuran kerim / TÜRKÇE KURAN-I KERİM DİYANET MEALİ / KURAN.Gen.Tr, Kuran, Kur'an, Kuran-i Kerim, kuranikerim, Quran, qu

KADİR SURESİ MEALİ

Mekke döneminde inmiştir.
5 âyettir.
Sûre, Kadir gecesini anlattığı için bu adı almıştır.
Kadr, azamet ve şeref demektir.

1.Şüphesiz, biz onu (Kur'an'ı) Kadir gecesinde indirdik.

2.Kadir gecesinin ne olduğunu sen ne bileceksin!

3.Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır.

4.Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner.

5.O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
hadi herkese hayırlı günler....::)allah'a emanet olun canlar...

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
sağol ablacım. dün bişey anlamaadım geçti yorulduk dört vesait arabayıdda satınca zor oldu. inşşalllah zaten onkolojide deneyimli oluyorlar ama geçen gittiğimizde eren epey terledi bizde tabi. değişik bir hemşire vardı inşallah yarın iyi geçer stresi yetiyor insana. günler önceden bende başlıyor. Allah sizlere sağlıklı sorunsuz hayırlıı evlatlar versin inşallah. amin selametle kal.

Esselamu aleykum Sila abla, hayirli sabahlar,
Rabbim kolaylik versin, yarini hayirlisiyla atlatin insALLAH,
amin ablacim, ALLAH c.c. yardimciniz olsun, hayirlisiyla dönersin insALLAH

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm konu bitti nerdeyse ben gördüm::(oooooooooooof of hep geç kalıyom ya beni de alın aranıza olur mu?

ve aleykumselam hilal, aramiza hosgeldin, konumuz henüz bitmedi, kaldigimiz yerden de bizlere katilabilirsin insALLAH...birinci sayfada dersler ve sayfalarini yazdi Sila ablamiz; oradan bakabilirsin, ALLAH'a emanet ol...

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykumselam hilal, aramiza hosgeldin, konumuz henüz bitmedi, kaldigimiz yerden de bizlere katilabilirsin insALLAH...birinci sayfada dersler ve sayfalarini yazdi Sila ablamiz; oradan bakabilirsin, ALLAH'a emanet ol...

teşekkür ederim sende allah'a emanet ol::)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm
hayırlı pazarlar nasılsınız
ezberler nasıl gidiyor
sıla ablamın dediği gibi ben beyyine suresine başladım
allah yardımcımız olsun...

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykumselam Merve, sana da hayirli pazalar, hamdolsun iyiyiz,
bu aralar forum da kimseler yok:(
benim ezberim tamam, Rabbim sana zihin açikligi versin,
Beyyine suresini ezberimde, insALLAH pekistirip mealini ögrenirim...
ALLAH celle celaluh yardimcimiz olsun...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
evet leylacım pazar günleri site hep böyle oluyor:(
amiin canım allah kolaylık versin
bu arada kapanmak isteyenler konusuna sende yazmıştın
şuan aklında pardesü giymek falan var mı?
ne düşünüyorsun
sonuçta aynı durumdayız:(
bende bir istiyorum ama sonra giyemem diyorum napcam bilmiyorum

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
birden sasirdim ismimi görünce:)
ben pardesü giyemem diyodum ama Rabbimin rizasini gözetmek adina, tam manasiyla tesettürlü olmayi çok istiyorum,
hatlari belli etmeyen uzun bir tunik veya kap gibi; hafif kumasli türüden bir seyler giyebiliriz mesela,
istedikten sonra insALLAH yapariz,
Rabbim tesettüre uygun davranmamizi nasip etsin, aldigimiz kararlar dinimize uygun olur insALLAH, degilsede ALLAH C.C. dogruyu göstersin bizlere...amin
Rabbim yardimcimiz olsun,
insALLAH sende hazirsan en yakin zamanda düsünürüm ben...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
birden sasirdim ismimi görünce:)
ben pardesü giyemem diyodum ama Rabbimin rizasini gözetmek adina, tam manasiyla tesettürlü olmayi çok istiyorum,
hatlari belli etmeyen uzun bir tunik veya kap gibi; hafif kumasli türüden bir seyler giyebiliriz mesela,
istedikten sonra insALLAH yapariz,
Rabbim tesettüre uygun davranmamizi nasip etsin, aldigimiz kararlar dinimize uygun olur insALLAH, degilsede ALLAH C.C. dogruyu göstersin bizlere...amin
Rabbim yardimcimiz olsun,
insALLAH sende hazirsan en yakin zamanda düsünürüm ben...

ismini başka bi konuda görmüştüm canım:)
bende çok istiyorum tam tesettürlü olmayı
inşallah canım ya amiinn
bilemiyorum kafamda karışık bi bakıyım duruma göre inşallah bende düşünürüm
allah razı olsun
allah a emanet ol leylacım
bu konuda bir glişme olursa paylaşırım sizinle inşallah

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
pardesü olmasada, insALLAH diz üstüne kadar inen uzun bir elbise olabilir, benim yasadigim yerde pek tesettüre ugun pardesü ve sayre kiyafetler bulunmuyor, yakinda Tükiyeme geliyorum ALLAH'in izniyle, orada bakarim insALLAH,
bende de bir gelisme olursa, yazarim sana insALLAH,
birbirimizi tesvik edelim insALLAH...

Gülümse kardesimizin konusunda su ayet-i kerime vardi :

Kadınların ev dışında veya yabancı erkeklerin yanında, normal ev içi elbisesinin üstüne bir dış elbise daha giymeleri gerekir. Bu husustaki âyet-i kerîmede şöyle buyurulur:

"Ey Peygamber! Eşlerine, kızlarına ve mü'minlerin kadınlarına dış elbiselerinden üstlerine giymelerini söyle. Bu onların tanınıp, kendilerine sarkıntılık edilmemesi için daha uygundur. Allâh çok bağışlayıcı ve çok esirgeyicidir."
(el-Ahzâb, 59)

ALLAH'a emanet ol canim

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Kısa bir süre aranızda olamadım.
Ezber yapan bütün kardeşlerim geçmiş kandilinizi kutluyorum. Üç aylar inşallah hepimize hayırlı olsun .
Dualarınız için Allah razı olsun..Hayırlısıyla oğlum da iyileşti. Dün de mevlit okundu evimde çok güzeldi.Allah kabul etsin.

Dua eden bütün kardeşlerimden Allah razı olsun.
Allah herkese çocuklarının mürvetini görmesini nasip etsin..Olmayanlara da hayırlı evlat versin..

Sıla Ablacım ben Kadir süresini biliyordum. Ezberimde geri kalmadım çok şükür. Ezber yapan kardeşlerime de Allah zihin açıklığı versin..

Selam ve dua ile...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
pardesü olmasada, insALLAH diz üstüne kadar inen uzun bir elbise olabilir, benim yasadigim yerde pek tesettüre ugun pardesü ve sayre kiyafetler bulunmuyor, yakinda Tükiyeme geliyorum ALLAH'in izniyle, orada bakarim insALLAH,
bende de bir gelisme olursa, yazarim sana insALLAH,
birbirimizi tesvik edelim insALLAH...

Gülümse kardesimizin konusunda su ayet-i kerime vardi :

Kadınların ev dışında veya yabancı erkeklerin yanında, normal ev içi elbisesinin üstüne bir dış elbise daha giymeleri gerekir. Bu husustaki âyet-i kerîmede şöyle buyurulur:

"Ey Peygamber! Eşlerine, kızlarına ve mü'minlerin kadınlarına dış elbiselerinden üstlerine giymelerini söyle. Bu onların tanınıp, kendilerine sarkıntılık edilmemesi için daha uygundur. Allâh çok bağışlayıcı ve çok esirgeyicidir."
(el-Ahzâb, 59)

ALLAH'a emanet ol canim

evet canım bende zaten mutlaka dize kadar bir kap giyiyorum
ama yinede pantolon olunca insan rahatsız oluyor
evet elmasın yazdıklarını okudum
Rabbim banada nasip eder inşallah
selam ve dua ile...

Selamün Aleyküm
Ezber yapan bütün kardeşlerim geçmiş kandilinizi kutluyorum. Üç aylar inşallah hepimize hayırlı olsun .
Dualarınız için Allah razı olsun..Hayırlısıyla oğlum da iyileşti. Dün de mevlit okundu evimde çok güzeldi.Allah kabul etsin.

Allah herkese çocuklarının mürvetini görmesini nasip etsin..Olmayanlara da hayırlı evlat versin..

Sıla Ablacım ben Kadir süresini biliyordum. Ezberimde geri kalmadım çok şükür. Ezber yapan kardeşlerime de Allah zihin açıklığı versin..

Selam ve dua ile...

aleyküm selam kardeşim hoşgeldin
amiinn allah senden de razı olsun
Rabbim okunan mevlidi kabul etsin inşallah
selam ve dua ile...

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Selam ve dua ile...

ve aleykumselam, amin üç aylar hepimze hayirli olur insALLAH, ALLAH c.c. sende de razi olsun, Rabbim cümlemize zihin açikligi versin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt