Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
evet canım bende zaten mutlaka dize kadar bir kap giyiyorum
ama yinede pantolon olunca insan rahatsız oluyor
evet elmasın yazdıklarını okudum
Rabbim banada nasip eder inşallah
selam ve dua ile...

evet haklisin, pantolonla insan rahatsiz oluyor, insALLAH dinimize uygun ve istedigimiz gibi bisey bulabiliriz...
amin, insaALLAH isteyenler nasip olur...

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
Okunuşu:

Bismillâhirrahmânirrâhîm.

İnnâ enzelnâhü fî leyletilkadr. Ve mâ edrâke mâ leyletülkadr. Leyletülkadri hayrün min elfişehr. Tenezzelülmelâiketü verrûhu fîhâ biizni rabbihim, min külli emr. Selâmün, hiye hattâ medle'ılfecr.

Anlamı:

Rahman, Rahim olan Allah'ın adıyla.
Şüphesiz biz, (Kur'an'ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sana bildiren nedir? Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. Melekler ve ruh, Rabbi'nin izni ile her iş için o gece iner. O, tan yeri ağırana dek esenliktir.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
amiinn leylacım
bu arada cnm önceki yazında yakında türkiyedeyim yazmışsın
şuan nerdesin:a45:

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
ben fransada yasiyorum, bir ay sonra Türkiyedeyim ALLAH'in izniyle...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
hıı anladım canım
inşallah...
Rabbime emanet ol:)

bende bunu sonradan ekledim leylacım
evet biraz konu dışına çıktık
hakkınızı helal edin kardeşlerim::)

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
sende ALLAH'a emanet ol, biraz konumuz disi oldu ama hakkinizi helal edin arkadaslar..:)

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
pardesü olmasada, insALLAH diz üstüne kadar inen uzun bir elbise olabilir, benim yasadigim yerde pek tesettüre ugun pardesü ve sayre kiyafetler bulunmuyor, yakinda Tükiyeme geliyorum ALLAH'in izniyle, orada bakarim insALLAH,
bende de bir gelisme olursa, yazarim sana insALLAH,
birbirimizi tesvik edelim insALLAH...

Gülümse kardesimizin konusunda su ayet-i kerime vardi :

Kadınların ev dışında veya yabancı erkeklerin yanında, normal ev içi elbisesinin üstüne bir dış elbise daha giymeleri gerekir. Bu husustaki âyet-i kerîmede şöyle buyurulur:

"Ey Peygamber! Eşlerine, kızlarına ve mü'minlerin kadınlarına dış elbiselerinden üstlerine giymelerini söyle. Bu onların tanınıp, kendilerine sarkıntılık edilmemesi için daha uygundur. Allâh çok bağışlayıcı ve çok esirgeyicidir."
(el-Ahzâb, 59)

ALLAH'a emanet ol canim

selamün aleyküm,evde olunca yoğunluk çok oluyor.
sıla izmirde sanırım.
inşALLAH sonuçlar güzel geçer.
tesettüre girmeyi düşünen arkadaşlar hayırlı olsun.

mir_erhan

Moderator
selamün aleyküm..
hayırlı sabahlar bütün kardeşlerime..inşallah hepiniz iyisinizdir.
Allah iyilikten imandan ayırmasın bizi..

bu arada sıla ablam daha gelmedi izmrden herhalde.
inşallah güzel sonuçlarla döner.

Allah hepinizin yar ve yardımcısı olsun inşallah
selam ve dua ile

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm..

selam ve dua ile

aleyküm selam kardeşim,
burda olmak yetiyor iyi olmaya.
duana amin.
sıla yarın dönecek diye biliyorum.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam erhan kardeşim, hoşgeldin ayşe ablacım
haklısınız burda olmak yetiyor insana;;)
allah yardımcınız olsun
selam ve dua ile...

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm..

selam ve dua ile

ve aleykumselam Erhan kardesim, güzel duana amin, ALLAH yardimcimiz olsun, hayirlisiyla güzel sonuçlarla dönsün ablamiz insALLAH...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm arkadaşlar geldik evimize hamd olsun. yorgunum valizi bile boşaltmadım sizlere koştum hemen. izmir sıcak kalabalık otobüsleri unutmuşuz nostalji oldu bana. :)
iyi geçti hamd olsun yine de. oh kurtuldum stresten. Allah yardım etsin tüm hastanede olanlara. sizlerden ne var ne yok iyisinizdir inşallah?

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm arkadaşlar geldik evimize hamd olsun. yorgunum valizi bile boşaltmadım sizlere koştum hemen. izmir sıcak kalabalık otobüsleri unutmuşuz nostalji oldu bana. :)
iyi geçti hamd olsun yine de. oh kurtuldum stresten. Allah yardım etsin tüm hastanede olanlara. sizlerden ne var ne yok iyisinizdir inşallah?

aleyküm selam geçmiş olsun.
sonuçlar nasıl

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam geçmiş olsun.
sonuçlar nasıl
sağol canım üç tüp kan alınıyor her gittiğimizde biri hemogram biri üre,.. onlar iyi normal bir tane daha var asıl önemli olan o afp'si. on gün sonra belli oluyor telefonla sorucam. inşallah o da normal çıkar. senin çocuklar nasıl oğlanın huzursuzlukları geçti mi?

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm arkadaşlar geldik evimize hamd olsun. Yorgunum valizi bile boşaltmadım sizlere koştum hemen. Izmir sıcak kalabalık otobüsleri unutmuşuz nostalji oldu bana. :)
iyi geçti hamd olsun yine de. Oh kurtuldum stresten. Allah yardım etsin tüm hastanede olanlara. Sizlerden ne var ne yok iyisinizdir inşallah?

hayırlı geceler abla hoş geldin.......allah şifa versin ablam rahatsız olduğunu yeni öğrendim affet

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
8.GÜNÜMÜZ

euzubillehimineşşeydanirracim
bismillehirrahmanirrahim

ARKADAŞLAR İLK ÖNCE TÖVBE EDELİM:estağfurullah el azim ve etubu ileyk

SONRA RABBİMİZE HAMD EDELİM (elhamdülillehi Rabbil alemin)
PEYGAMBERİMİZE SALAVAT GETİRELİM(Allahumme salli ala seyidina Muhammed in ve ala ali seyyidina Muhammed.)

İLİM AYETİMİZİ OKUYALIMGâlû subhâneke lâ ilme lenâ illâ mâ allemtenâ inneke entel alîmül hakîm )

Meali: - melekler: “biz, (sana itiraz olunmaktan) seni tenzih ederiz.senin bize öğrettiğinden başka, hiç bir ilmimiz yok. Muhakkak sen her şeyi hakkı ile bilensin, üstün hikmet sahibisin.” Dediler.

6. inne meal üsri yüsra(. Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.)

EZBERİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN DUAMIZI OKUYALIM(Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr-Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi hayırlısıyla tamamına erdir)

8.DERSİMİZ
BEYYİNE SURESİ

TÜRKÇE KURAN-I KERİM ( DİYANET MEALİ )98 - BeyyineBismillahirrahmânirrahîm Medine döneminde inmiştir. 8 âyettir. Beyyine, apaçık delil demektir

1.Kitap ehlinden inkâr edenler ile Allah'a ortak koşanlar, kendilerine apaçık delil gelinceye kadar (küfürden) ayrılacak değillerdi.

2.Bu delil, tertemiz sahifeleri okuyan, Allah tarafından gönderilen bir peygamberdir.

3.O sahifelerde dosdoğru hükümler vardır.

4.Kendilerine kitap verilenler, ancak kendilerine o apaçık delil geldikten sonra ayrılığa düştüler.

5.Halbuki onlara, ancak dini Allah'a has kılarak, hakka yönelen kimseler olarak O'na kulluk etmeleri, namazı kılmaları ve zekâtı vermeleri emredilmişti. İşte bu dosdoğru dindir.

6.Şüphesiz, inkâr eden kitap ehli ile Allah'a ortak koşanlar, içinde ebedi kalmak üzere cehennem ateşindedirler. İşte onlar yaratıkların en kötüsüdürler.

7.Şüphesiz, iman edip, salih ameller işleyenler var ya; işte onlar yaratıkların en hayırlısıdırlar.

8.Rableri katında onların mükafatı, içlerinden ırmaklar akan, içlerinde ebedi kalacakları Adn cennetleridir. Allah onlardan razı olmuştur, onlar da Allah'tan razı olmuşlardır. İşte bu mükafat Rablerine derin saygı duyanlara mahsustur.

Hadîs-i şerîflerde buyuruldu ki:

“Kim Beyyine sûresini okursa, kıyâmet günü, hayrın, iyiliğin kaynağı ile berâber olur.”

“Allahü teâlâ, Beyyine sûresini okuyan kişinin kırâatini dinler ve şöyle buyurur: Müjde olsun kulum! İzzetime yemîn olsun ki, gerek dünya ve gerek âhiret hâllerinden hiç birinde seni unutmayacağım ve seni Cennete yerleştireceğim tâ ki hoşnut oluncaya kadar.”

“Beyyine sûresini münâfıklar okumaz ve kalbinde Allahü teâlânın varlığında şüphesi olan da okuyamaz. Allahü teâlâya yemîn ederim ki, yer ve gök yaratıldğından beri melekler bu sûreyi okuyarlar. Kim bu sûreyi okursa, Alalhü teâlâ onun dînini ve dünyasını muhâfaza eder ve onun için istigfâr edecek melekler gönderir.”

Enes bin Mâlik şöyle anlatır: "Peygamber efendimiz, Übey bin Ka'b'a buyurdu ki: “Allahü teâlâ, Beyyine Sûresini sana okumamı emretti.” Übey; "Ey Allahın resûlü!.. Allahü teâlâ benim adımı da andı mı?" dedi. Peygamber efendimiz; “Evet” buyurdu. Bunun üzerine Übey bin Ka'b ağlamaya başladı.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı geceler abla hoş geldin.......allah şifa versin ablam rahatsız olduğunu yeni öğrendim affet
hayırlı geceler hoşbulduk birtanem amin yok canım sadece kontrol oğlum birkaç günlükken ameliyat olmuştu. beş yaşında hala gidiyoruz tedbir için dr lar çağırıyorlar eğer Allah korusun hastalık tekrar oluşursa kanda bir şey varmış o yüksek çıkarmış ondan devamlı kan alıyorlar. Allah nerde varsa yardımcısı olsun bizler en azından tedavi olurken neden acı çektiğimizi biliyoruz çocuklar bilmiyorlar da. neler var halimize hamd olsun. Allahım bugünlerimizi aratmasın.

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
allah şifasını versin abla......evet çocuklar derdini anlatamıyor insanın içi parçalanıyor .......

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt