Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
leyfunnurda ezberlemiş maşallah ne güzel diğer arkadaşlarda ezberler inşallah.

biz de onda kreşe gittik yaz dönemi başladı geldik mahalleden kızlar geldi elif ba için az önce gittiler hamd olsun iyi gidiyor. Allahım sonunu getirmeyi nasip etsin.

mir_erhan

Moderator
selamün aleyküm sıla ablam
birşey soracağım.. inşallah o miniklerin Kuran ı Kerim derslerini sen veriyorsun.
çok güzel bir görev bu inşallah Rabbimiz sonunu getirmeyi nasip eder.
maşallah.
selam ve dua ile

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam ablacım kreşte hocalar var orda onlar okutuyor kışın sınıfta kalıyordum arada hoca yetişemiyordu rica ettiği oluyordu. eve gelenler daha büyük küçüklere daha zor oluyor öğretmek uğraşmak çok hareketliler sıkılıyorlar. eve de eşim evi açalım hoca hanım alalım diyor bilmiyorum böyle de iyi aslında. dört beş kişi yeterli. çok kalabalıkta zor oluyor sabah kreşe gitmeden de ereni yarım saat kadar çalıştırmıştım kafam karman çorban kreşte elli kişiden fazla genelde ilkokul çocukları hareketli kalkıp geziyorlar arada hoplayıp zıplıyorlar sınıftan kaçıyorlar :) sıkılınca su içmeye wc ye kaçıyorlar hatta bugün bir ara oğlum gözüme bişey kaçtı diye sınıftan çıktı. çocuk yüzü görmek güzel ama çok masumlar çünkü.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
dediğin gibi inşallah sonunu görmek nasip olur genelde sonunu göremiyorum ben. komşum var Kuran a geçmişti yasin tebareke okudu şimdi eşine yardıma gidiyor dükkana. böyle kalıyor hep. napalım yapabileceğim bişey yok. erteleme hastalığı var çoğumuzda.

mir_erhan

Moderator
maşallah ablam...Allah daim etsin inşallah
gerçekten çok güzel bir şey senin adına o kadar çok seviniyorun ki
aslında bir harfini bile öğretmek çok sevap kaldıki bu yolda gidip gelmek
yorulmak Allah celle celalüh için zahmete katlanmak...
ablam sen bu hayılı ve kutlu yolun bilincinde birisin Allah her iki dünyada kat kat karşlığını versin inşallah..
bizleri o hayırlı işlerin akabindeki müstecap dualardan mahrum bırakmazsınız inşallah.
Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah.
selam ve dua ile

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
amin inşallah kardeşim Allah gençlerimizi KURAN yolundan ayırmasın içlerine istek versin zaman kötü. annelerinde kendisini yetiştirmesi lazım maalesef çoğu anne bilmiyor ne Kuran ne hadis çocuğa da yardımcı olamıyorlar bu yüzden genellikle Kuran eğitimi yaz tatillerinde kalıyor. interneti olanlara elifba sitelerini veriyorum daha hızlı ilerlemeleri için evde de bilgisayarın başındayız artık zaman değişti sesli eğitim veriyoruz mahreçler için. kendileri de çalışırken sesli olarak çalışsınlar diye. tabi çoğu evde yok net.
inşallah kardeşim senin de işlerin yolunda gider aileler arasına geçim anlayış merhamet versin Rabbim.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
7.DERSİMİZ (KADİR SURESİ)

[/B][URL="http://img193.imageshack.us/img193/4447/capture6f.jpg"][URL="http://img193.imageshack.us/img193/4447/capture6f.jpg"][URL="http://img193.imageshack.us/img193/4447/capture6f.jpg"][URL="http://img193.imageshack.us/img193/4447/capture6f.jpg"] [/URL][/URL][/URL][/URL]

KADİR SURESİ DİNLE

Kadir, Kadir Suresi, Kadir oku, Kadir dinle, sure, süre, Kadir suresi oku, kuran, kuran oku, kuran dinle, kurani kerim, kerim, kuran kerim / TÜRKÇE KURAN-I KERİM DİYANET MEALİ / KURAN.Gen.Tr, Kuran, Kur'an, Kuran-i Kerim, kuranikerim, Quran, qu

KADİR SURESİ MEALİ

Mekke döneminde inmiştir. 5 âyettir. Sûre, Kadir gecesini anlattığı için bu adı almıştır. Kadr, azamet ve şeref demektir

1.Şüphesiz, biz onu (Kur'an'ı) Kadir gecesinde indirdik.

2.Kadir gecesinin ne olduğunu sen ne bileceksin!

3.Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır.

4.Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner.

5.O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
kadir suresini ezberleme aşamasında olanlar hafta sonu bitirmeye çalışalım.

surelerden eksiği olanlar eksiklerimizi tamamlamaya çalışalım.

eksiğim yok diyenler de beyyine suresini okuyabilirsiniz.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Siz kimi isterseniz?
Hazret-i Osmân-ı zinnureyn
radıyallahü anh
bir ziyafet
tertib edip, vardı hemen
Sevgili Peygamberimizin
aleyhissalatü vesselam
huzuruna:
Yâ Resûlallah! Bizim eve yemeğe
buyurmaz mısınız?
Efendimiz aleyhisselâm
tebessüm buyurup;
Yalnız beni mi çağırırsın yâ Osman?
diye sordular.
Arzetti ki:
Siz kimi isterseniz, o da buyursun
yâ Resûlallah.
Eshabtan bâzısıyla yola çıktılar.
Sevinçten
içi içine sığmıyordu
Hazret-i Osmân'ın
radıyallahü anh
Çünkü
Resûlullah Efendimize
aleyhissalatü vesselam
ziyafet veriyordu.
Cümle eshâbın
tek gâyesi vardı zâten:
Resûlullahı sevindirmek
Hazret-i Osmân
yürürken, Resûlullahın mübarek
ayaklarına bakıyor, parmaklarıyla
birşeyler hesab ediyordu.
Efendimiz aleyhisselâm
bunun farkına varıp;
Öyle ne yapıyorsun yâ Osman?
diye sordular.
Adımlarınızı sayıyorum yâ Resulallah,
diye arzetti.
Niçin sayıyorsun?
Her adımınıza,
bir köle âzâd edeceğim
de onun için yâ Resulallah.
İşte
(Muhabbet denen şey)
bu olsa gerek.
(Aşk derecesinde)
bir sevgi.
Ve yaptı dediğini.
Tamamını âzâd etti
kölelerinin.
gönül sultanları.com​

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
güzel bir paylaşımdı sıla ablacım emeğine sağlık
bu arada benim sınav sonuçlarım açıklanmış (sonunda)
sonuçlarım iyi:) çoğu derslerimi geçmişim çok şükür
sizde beni dualarınızla hiç yanlız bırakmamıştınız allah hepinizden razı olsun
gönlünüz Rabbimin istediği gibi, herşeyde gönlünüzün istediği gibi olsun inşallah:)

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleykum,
hayirli olsun Merve sinav sonuclarin açiklanmis, çok sevindim senin adina
Rabbim senden de razi olsun, güzel duan için amin...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
amin canım gözün aydın hayırlara vesile olsun inşallah :)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
Hepinize hayırlı gecelr sılacım emeğine sağlık kardeşim bu aralar o kadar fazla sıkıntılarım var ki anlatamam bütün aksilikler üst üstte geliyor ne olur dualrınızı benden esirgemeyin şu sıralar o kadar ihtiyacım var anlatamam hakkınızı helal ediniz hepiniz bütün din kardeşlerim ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN çalışmaya başladıgım için fazla giremiyorum ama gece yada sabahları takip ediyorum sizleri.....

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Hepinize hayırlı gecelr sılacım emeğine sağlık kardeşim bu aralar o kadar fazla sıkıntılarım var ki anlatamam bütün aksilikler üst üstte geliyor ne olur dualrınızı benden esirgemeyin şu sıralar o kadar ihtiyacım var anlatamam hakkınızı helal ediniz hepiniz bütün din kardeşlerim ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN çalışmaya başladıgım için fazla giremiyorum ama gece yada sabahları takip ediyorum sizleri.....
hayırlı geceler minecim Allah yardımcın olsun canım bazen öyle olur üst üste Allah sabır versin. işin de hayırlı olsun varmıydı işe girme durumun hiç bilmiyordum. çocuklarda tatile girdi kim bakıyor?

mir_erhan

Moderator
selamün aleyküm herkese hayıelı sabahlar..
Allah keder ve sıkıntılardan uzak hayırlı bereketli ve huzurlu bir gün nasip etsin inşallah.

sıla ablam çok güzel bir bilgi paylaştığın Allah celle celalüh senden razı olsun..

merve kadeşim hayırlı olsun sınav sonuçlarına sevindim kardeşim.gerçi senin çalışkalığını ve başarılı oluşunu biliyoruz :) Allah tamamına erdirsin inşallah...

mine ablam sen inşallah dualarımızdasın. hayatlar hiç bir zaman bir karar da bir düzende gitmiyor biliyoruz bunu değişkendir hep bugün burdayız yarın karşımıza bir fırsat çıkıyor ya da bir sıkıntı her anımız heran bir şeylere gebe yani..
RAbbimiz senin yar ve yardımcın olsun inşallah..inşallah en kısa zamanda hepsini atlatırsınız.dualarımız seninle

leyfnur kardeşim, hüzünlü kardeşim mine kardeşim ve bütün kardeşlerim inşallah iyisinizdir.
Allah sıkıntı bela ve kötüllüklerden emin kılsın sizi inşallah

selam ve dua ile

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam hayırlı sabahlar kardeşlerim

biz bugün izmir yolcusuyuz Allahın izniyle yedi ay sonra memleket havası alıcam inşallah. pzt oğlanın kontrolü var hastaneye gitmek için gidiyoruz. ordan girerim belki nete dua edin kontrolümüz kolay geçsin. kan alınırken damar bulamıyorlarda biraz zor oluyor. inşallah usta bir hemşire denk gelir. sonuçlarda normal çıkar. grş Allaha emanet olun.

mir_erhan

Moderator
yolun açık olsun ablam
inşallah selametle gider gelirsin..hayırlısı ile hasretde giderirsin..
evet ablam çocuklarda damar bulmak biraz zor oluyor
inşallah çok iyi bilen birine denk gelir ve sevineceğiniz bir haberle sonuçları alırsınız ..
Allah seninle olsun
selam ve dua ile

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
Allah keder ve sıkıntılardan uzak hayırlı bereketli ve huzurlu bir gün nasip etsin inşallah.

merve kadeşim hayırlı olsun sınav sonuçlarına sevindim kardeşim.gerçi senin çalışkalığını ve başarılı oluşunu biliyoruz :) Allah tamamına erdirsin inşallah...

selam ve dua ile

:)
aleyküm selam aminn
erhan kardeşim inşallah seninde herşey gönlünce olur
allah razı olsun
selam ve dua ile...

aleyküm selam hayırlı sabahlar kardeşlerim

biz bugün izmir yolcusuyuz Allahın izniyle yedi ay sonra memleket havası alıcam inşallah. pzt oğlanın kontrolü var hastaneye gitmek için gidiyoruz. ordan girerim belki nete dua edin kontrolümüz kolay geçsin. kan alınırken damar bulamıyorlarda biraz zor oluyor. inşallah usta bir hemşire denk gelir. sonuçlarda normal çıkar. grş Allaha emanet olun.

hayırlı yolculular ablacım
inşallah bir sorun olmaz ve sonuçlar iyi çıkar
selametle git gel inşallah...

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı

sıla ablam çok güzel bir bilgi paylaştığın Allah celle celalüh senden razı olsun..

mine ablam sen inşallah dualarımızdasın. hayatlar hiç bir zaman bir karar da bir düzende gitmiyor biliyoruz bunu değişkendir hep bugün burdayız yarın karşımıza bir fırsat çıkıyor ya da bir sıkıntı her anımız heran bir şeylere gebe yani..
RAbbimiz senin yar ve yardımcın olsun inşallah..inşallah en kısa zamanda hepsini atlatırsınız.dualarımız seninle

leyfnur kardeşim, hüzünlü kardeşim mine kardeşim ve bütün kardeşlerim inşallah iyisinizdir.
Allah sıkıntı bela ve kötüllüklerden emin kılsın sizi inşallah

selam ve dua ile

ve aleykumselam erhan kardesim, amin Rabbim bizleri kötülüklerden uzak tutsun, ALLAH c.c. razi olsun güzel dualarin için, hayirli günler olsun insALLAH

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt