Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
AYŞE RANA :''ümmeti Muhammed ve tüm sevdiklerimin peygamber efendimizin istediği tüm hayırlara ermemiz,O'nun istemediği her şeyden de uzak olmamız.
tüm ailemin,yavrularımın ve benim ALLAHın rızasına ermiş muttaki kullardan olmamız.günahlarımızın affolması,ayaklarımızın sıratı mustakimde sağlam kalması için.

SÜMEYYE: Benimde Yarin Son bir Sinavim var..çalistim dersime falan ama yinede rabbimden yardim istiyorum.Benim için dua edermisiniz Yarinki Sinavimin Guzel geçmesi Için..

SILA: ALLAHım beni ve sevdiklerimi doğru yoldan ayırmasın. sevdiklerime hidayet versin. imanın kemalini nasip etsin. Rabbim bizleri peygamber efendimizin ahlakıyla ahlaklandırsın. sıkıntıda olduğum konuda feraha çıkarsın. oğlumun içine Kuran sevgisi versin. Rabbim erenimize de hayırlısıyla sorunsuz sağlıklı bir kardeş nasip etsin. Rabbim üzerimizde kul hakkı olmadan bu dünyadan göçmeyi nasip etsin

ERHAN: öncelikle yuva kurma yolunda önüme çıkarılan sıkıntıları aşıp hayırlı bir şekilde sona varmak.
en önemlisi temmuz 14 ve 20 sinde infaz koruma memur alımı var
vanda başvurmuşum bu kez hem puanım yüksek hemde tüm kriterler tamam..birazda ihtiyacımız var.

DENİZ YILDIZI (MERVE):RABBİM beni ve ailemi doğru yoldan ayırmasın, gönül muradım hayırlısıyla olsun inşALLAH,
(gönlümdeki ism)evleneceğim kişiyle mutlu, sağlıklı, iman dolu nice yıllar geçiririz ve cennete el ele gireriz inşALLAH
bu mübarek gecede tüm dualarımın kabul olmasını ve günahlarımın affı
kötü niyetli insanların ve şeytanın şerrinden korunmak...
Rabbim hepimizi cennetinde buluştursun ve peygamber efendimize komşu etsin inşALLAH...

LEYFUNNUR: Rabbim ümmetimize ve aileme huzur versin, dogru yoldan ayirmasin,
Rabbim hakkimda hayirlisini versin, aldigim kararlari rizasini gözeterek alayim...
Cümlemizin mekanini cennet etsin, Cehennem ve kabir azabindan bizleri korusun...

Afranur ; şu an içinde bulunduğu sıkıntıdan hayırlısıyla çıkması.maddi manevi huzura ermesi için.

Ndyzlf ;iki cıhanda mutlu olması,yavrusunu hayırlı bir şekilde dünyaya getirmesi ve imanlı ihlaslı yetişmeleri için.

Mine;ALLAH ve Resulunün rızasına ermiş bir kul olması,hayırlı bir evlat sahibi olması için

mine35;çocuklarının salih evlat olması.hayırlı,huzurlu bir ömür için

Hüzünlü; ALLAHım kardeşimize iki cihanda da seveceği anlaşabileceği kalbine göre bir eş nasip eyle. hayırlı evlatlar nasip eyle.

EFRUZ AFIF : yavrusunu hayırlı bir şekilde dünyaya getirmesi ve imanlı ihlaslı yetişmeleri için.

ASİYE(akınkaradağ nickli hafızımız) ALLAHım kardeşimizin 29 unda olacak düğününü evliliğini mübarek kıl. geçim nasip eyle.

BURCU ALLAHım kardeşimize sağlıklı hayırlı bebekler nasip eyle

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
salavat ile amiinn amiinn amiinn
allah bu mübarek gecede dualarımızı kabul etsin...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm hayırlı sabahlar
benim ezberim tamamdır inşallah
Rabbim yardımcınız olsun

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam canım maşallah

hayırlı sabahlar arkadaşlar

mir_erhan

Moderator
7.DERSİMİZ (KADİR SURESİ)[/COLOR]

[URL="http://img193.imageshack.us/img193/4447/capture6f.jpg"][URL="http://img193.imageshack.us/img193/4447/capture6f.jpg"][URL="http://img193.imageshack.us/img193/4447/capture6f.jpg"] [/URL][/URL][/URL]

KADİR SURESİ DİNLE

Kadir, Kadir Suresi, Kadir oku, Kadir dinle, sure, süre, Kadir suresi oku, kuran, kuran oku, kuran dinle, kurani kerim, kerim, kuran kerim / TÜRKÇE KURAN-I KERİM DİYANET MEALİ / KURAN.Gen.Tr, Kuran, Kur'an, Kuran-i Kerim, kuranikerim, Quran, qu

KADİR SURESİ MEALİ

Mekke döneminde inmiştir. 5 âyettir. Sûre, Kadir gecesini anlattığı için bu adı almıştır. Kadr, azamet ve şeref demektir

1.Şüphesiz, biz onu (Kur'an'ı) Kadir gecesinde indirdik.

2.Kadir gecesinin ne olduğunu sen ne bileceksin!

3.Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır.

4.Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner.

5.O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.
[/QUOTE]

ve aleyküm selam kardeşim..

allah bütün dua ve ibadetlerimizi kabul etsin inşallah.

dersimizi son bir tekrar için kopyaladım
benimde ezberim tamamdır hamd olsun...

esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm arkadaşlar. Gününüz aydın, hayırlı ve bereketli olsun. Bugününüz dünden çok daha güzel, huzurlu ve hayırlı olsun inşallah.

Dün siteye giremediğim için dua listemizi görmemiştim. Ama hepinizin adını tek tek sayarak (hiç birinizi unutmadım, ne de olsa herkese ne duada bulunacağımı bildiğim için) dua ettim. Şimdi listeye baktım da hemen hemen aynı istekler için dua etmişim. Allah kabul etsin inşallah. Rabbim her zaman dua etmeyi nasip etsin hepimize. Tüm arkadalarımın ibadetleri eksiksiz kabul olsun insallah. Hayırlı günler...

Benim de ezberimde Kadir süresi.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm arkadaşlar. Gününüz aydın, hayırlı ve bereketli olsun. Bugününüz dünden çok daha güzel, huzurlu ve hayırlı olsun inşallah.

Dün siteye giremediğim için dua listemizi görmemiştim. Ama hepinizin adını tek tek sayarak (hiç birinizi unutmadım, ne de olsa herkese ne duada bulunacağımı bildiğim için) dua ettim. Şimdi listeye baktım da hemen hemen aynı istekler için dua etmişim. Allah kabul etsin inşallah. Rabbim her zaman dua etmeyi nasip etsin hepimize. Tüm arkadalarımın ibadetleri eksiksiz kabul olsun insallah. Hayırlı günler...

Benim de ezberimde Kadir süresi.

aleyküm selam canım,ben de dua ederken burdaki isteklerden fazlasını istedim.
senin niyetini bilemiyordum ama içimden çok çok dua etmek geldi.
Rabbim dualarımızı kabul eylesin.
uyumak üzereyken bile hep aklımdan geçtiniz.
bilip bilmediğimiz tüm dileklerimizi,ihtiyaçlarımızı Rabbim gidersin.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
7.DERSİMİZ (KADİR SURESİ)[/COLOR]

[URL="http://img193.imageshack.us/img193/4447/capture6f.jpg"][URL="http://img193.imageshack.us/img193/4447/capture6f.jpg"][URL="http://img193.imageshack.us/img193/4447/capture6f.jpg"] [/URL][/URL][/URL]

KADİR SURESİ DİNLE

Kadir, Kadir Suresi, Kadir oku, Kadir dinle, sure, süre, Kadir suresi oku, kuran, kuran oku, kuran dinle, kurani kerim, kerim, kuran kerim / TÜRKÇE KURAN-I KERİM DİYANET MEALİ / KURAN.Gen.Tr, Kuran, Kur'an, Kuran-i Kerim, kuranikerim, Quran, qu

KADİR SURESİ MEALİ

Mekke döneminde inmiştir. 5 âyettir. Sûre, Kadir gecesini anlattığı için bu adı almıştır. Kadr, azamet ve şeref demektir

4.Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner.

allah bütün dua ve ibadetlerimizi kabul etsin inşallah.

dersimizi son bir tekrar için kopyaladım
benimde ezberim tamamdır hamd olsun...

esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh
[/QUOTE]

ve aleyküm selam ve rahmetullah ve berakatüh
amin kardeşim.
Rabbimin izniyle bütün zorlukları aşıp,hayırlısıyla hayatını kuracağına eminim.
zahmetlerin karşılıksız kalmayacak inşALLAH.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
erhan ve hüzünlü kardeşimizin de ezberi tamammış maşallah. abdestten sonra okuyalım inşallah.

mir_erhan

Moderator

amin kardeşim.
zahmetlerin karşılıksız kalmayacak inşALLAH.[/QUOTE]

inşallah ayşe ablam allah senden razı olsun
yalnız kaldığımızda şeytan vesvesesini eksik etmiyor
ama buraya girince o güzel dua ve temennileriniz yorumlarınız tekrar hayata sıkı sıkıya baplanmamızı sağlıyor...
herşey umut oluyor
umut daha çok büyüyor
umut büyüdükçe huzur kaplıyor yürekleri..
Allah senden ve bütün ablam abim ve yürekleri güzel kardeşlerimden razı olsun..
inşallah çok uzun süreler burada oluruz her türlü sıkıntılarımızda dua ve gönül birliğiyle atlatır umdumuz ebedi olur..
sıkıntlardan emin kederlerden uzak iman ve huzurun en zirvelerinde bir hayat geçirsiniz inşallah. amin.
selam ve dua ile
[/B]

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı

amin kardeşim.
zahmetlerin karşılıksız kalmayacak inşALLAH.

inşallah ayşe ablam allah senden razı olsun
yalnız kaldığımızda şeytan vesvesesini eksik etmiyor
ama buraya girince o güzel dua ve temennileriniz yorumlarınız tekrar hayata sıkı sıkıya baplanmamızı sağlıyor...
herşey umut oluyor
umut daha çok büyüyor
umut büyüdükçe huzur kaplıyor yürekleri..
Allah senden ve bütün ablam abim ve yürekleri güzel kardeşlerimden razı olsun..
inşallah çok uzun süreler burada oluruz her türlü sıkıntılarımızda dua ve gönül birliğiyle atlatır umdumuz ebedi olur..
sıkıntlardan emin kederlerden uzak iman ve huzurun en zirvelerinde bir hayat geçirsiniz inşallah. amin.
selam ve dua ile
[/QUOTE]

amin kardeşim,benim felsefem''hayat hep karanlık değildir.en karanlıkta bile bir ışık gösterir Rabbim.''
çok sıkıntıdayken Rabbime ''Rabbim Sen daraltır bunaltmazsın''diye dua ederdim.
Rabbim bunaltmaz emin ol.
mücadele bir süre sonra insana haz verir.
çünki her sıkıntında seni yönlendiren,seni düşünen çok büyük bir güç vardır.
sabrın karşılığında umulmadık güzellikler sunar bir süre sonra.
asıl zoru rahattayken kul olabilmek.
inşALLAH yolda kalanlardan olmayız.

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam canım,ben de dua ederken burdaki isteklerden fazlasını istedim.
senin niyetini bilemiyordum ama içimden çok çok dua etmek geldi.
Rabbim dualarımızı kabul eylesin.
uyumak üzereyken bile hep aklımdan geçtiniz.
bilip bilmediğimiz tüm dileklerimizi,ihtiyaçlarımızı Rabbim gidersin.

Bütün dualarınıza Amin. Beni de unutmadığınız için çok sağolun. Allah razı olsun. Allah her türlü tehlikeden uzak tutsun, işlerinizi kolaylaştırsn, rast getirsin inşallah. Selam ve dua ile....

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleykum, hayirli günler herkese,
benim de ezberim tamamdir,
Rabbim hepinizden razi olsun, yardimciniz olsun...

mir_erhan

Moderator
ve aleyküm selam leyfnur kardeşim hoş geldin.
Allah dua ve ibadetlerini kabul etsin inşallah...
selam ve dua ile

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
Hos buldum, Erhan kardesim, amin, bu güzel duan için, Rabbim cümlemizin ibadetlerinin sevabini kat kat versin, dualarini kabul etsin...

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
7.DERSİMİZ (KADİR SURESİ)

[/B][URL="http://img193.imageshack.us/img193/4447/capture6f.jpg"][URL="http://img193.imageshack.us/img193/4447/capture6f.jpg"][URL="http://img193.imageshack.us/img193/4447/capture6f.jpg"] [/URL][/URL][/URL]

KADİR SURESİ DİNLE

KADİR SURESİ MEALİ

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt