Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (1 Kullanıcı)

YaralıGönül

Kayıtlı Kullanıcı

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm herkese hayırlı günler diliyorum
erva42 aramıza hoşgeldin hemşerim;)

selam ve dua ile..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
çok teşekkür ederim yaa cok isterim katılmayı degerli hocamız kimdir ne ile baslıyoruz peki çok sevindim yaa bu siteyi bulduguma
ervacım hoşgeldin canım beraber ezberliyoruz canım sınıf arkadaşıyız yani. canım elif lam mim den sonra yine bakara suresi 163.-164.ayetleri ezberle. geriye doğru sayfaları tarayıp koyduğum yazıları da gün gün az az vakit buldukça okursan çok sevinirim.

arkadaşlar sabah namazından sonra bir saat 164.ayeti sad durağına kadar çalıştım. yarın tamamdır inşallah. sizlerde durum nedir?

erva42

Kayıtlı Kullanıcı
hoşbuldum arkadaşlar allah razı olsun hepinizden tamam hocam onlarıda ezberlerim allaha emanet olun

EFRUZ AFİF

Kayıtlı Kullanıcı
s.a arkadaşlar bende geldim aranıza .ilk dersi ezberdim ikinciyi sonra telafi edecegim artık .yarın üçüncü ders başlıyo galiba bende oradan devam ederim sizinle artık....

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar hayırlı geceler hoşgeldin evra42 kardeşim

sılacım benim 163. ayet ezberledim 164. yarın sabah namazından sonra ezberim tamam olur

ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
s.a arkadaşlar bende geldim aranıza .ilk dersi ezberdim ikinciyi sonra telafi edecegim artık .yarın üçüncü ders başlıyo galiba bende oradan devam ederim sizinle artık....
aleyküm selam kardeşim hoşgeldin aramıza sevindik. yok daha ikinci dersi bitiren yok şu anda iki gün daha sürebilir. 163-164.ayetler bakara suresi. ikinci ayet uzun biraz uğraştırdı ama olacak inşallah. tamam kardeşim istediğini ezberleyebilirsin. teşekkürler. :a35:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Cinnilerin azılılarına Bekara suresindeki şu âyetlerden daha şiddetli gelen bir şey yoktur. "Ve ilâhüküm ilâhün vâhidün" den itibaren iki âyet.) [Deylemi]

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
BAKARA SÛRESİ
Medine döneminde inmiştir. Kur’an-ı Kerim’in en uzun sûresi olup 286 âyettir. Adını, 67-73. âyetlerde yer alan “bakara” (sığır) kelimesinden alır. Sûre, İslâm hukukunun ana konularıyla ilgili pek çok hüküm içermektedir.

Türkce Meal

Bismillahirrahmânirrahîm
163.Sizin ilahınız bir tek ilahtır. Ondan başka ilah yoktur. O Rahmân'dır, Rahîm'dir.

164.Şüphesiz, göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün birbiri ardınca gelişinde, insanlara yarar sağlayacak şeylerle denizde seyreden gemilerde, ALLAH'ın gökyüzünden indirip kendisiyle ölmüş toprağı dirilttiği yağmurda, yeryüzünde her çeşit canlıyı yaymasında, rüzgarları ve gökle yer arasındaki emre amade bulutları evirip çevirmesinde elbette düşünen bir topluluk için deliller vardır.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
yok daha ikinci dersi bitiren yok şu anda iki gün daha sürebilir. 163-164.ayetler bakara suresi. ikinci ayet uzun biraz uğraştırdı ama olacak inşallah. tamam kardeşim istediğini ezberleyebilirsin. teşekkürler. :a35:

evet ablam ya henüz bende ezberleyemedim daha doğrusu fırsat olmadı haftasonu falan derken...
3 sene önce kuran kursunda günde 1 sayfa ezberlediğim olurdu
şimdi 2 ayeti ezberleyemedim:a11::a43:
ama inşallah yarına ezberlerim:)
selametle...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
evet ablam ya henüz bende ezberleyemedim daha doğrusu fırsat olmadı haftasonu falan derken...
3 sene önce kuran kursunda günde 1 sayfa ezberlediğim olurdu
şimdi 2 ayeti ezberleyemedim:a11::a43:
ama inşallah yarına ezberlerim:)
selametle...
yarın inşallah ezberleyelim bitirelim. salı günü de bol tekrar sonra ki suremize geçeriz. ayet uzun olduğu için zor oldu ve ilk defa ezberliyoruz. selametle kal

YaralıGönül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm.hayırlı geceler.
ya bende halen ezberleyemedim :( biraz zor geldi. biiznillah üztesinden geleceğiz.
bu arada bir sorum olacak hocam. bu ezberleyeceğimiz süreler yada ayetler içinde yasin-i Şerifte varmı. çünkü ben yasini ezberlemeyi çok istiyorum

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
s.a ben sınıfta kalacağm galiba..yoğun geçti cumadan beri çalışamadım yaa:(misafirim vardı hafta sonu nişan mevlüt hiç evde kalamadım:(giremedim ya kaç gündr girmemişim gibi foruma özledim tiryaki oldum:)

yeni arkadaşımız gelmiş erva 42 hoşgeldin arkadaşım..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm sıla ablacım yaa Allah senden razı olsun.
Bilio musun sana ne kadar dua etsem azdır.Şuan katılamıyorum ezberlerinize ama hep takipteyim.Başlamak istiyorum ben de.çalıştığım için giremiyorum artık.ama ezbere ben de başlıycam inşaallah bu akşam..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam kardeşlerim

fotocu kardeşim yasini şerif mülk ve ammede var inşallah

minecim hafta sonu yoğun geçiyor hep olsun telafi edicez.

tek dileğim sevindim seni aramızda görmekten hoşgeldin

ben yatıyorum ölüyorum yorgunluktan uykusuzluktan gece de kalkmak istiyorum kalkabilirsem sahur yapmak istiyorum inşallah dua edin kalkayım yarın oruç tutayım. grş
Allaha emanet olun.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam kardeşlerim

fotocu kardeşim yasini şerif mülk ve ammede var inşallah

minecim hafta sonu yoğun geçiyor hep olsun telafi edicez.

tek dileğim sevindim seni aramızda görmekten hoşgeldin

ben yatıyorum ölüyorum yorgunluktan uykusuzluktan gece de kalkmak istiyorum kalkabilirsem sahur yapmak istiyorum inşallah dua edin kalkayım yarın oruç tutayım. grş
Allaha emanet olun.

Dualarımdasın sıla ablam.Rabbim güç versin de oruçlarını tutabilesin.Sen de bana dua et içinden nasıl geliyosa.Ben de kaza namazlarımı bitirmek istiyorum.6 ay sonra inşaallah biticek.Evdeyken oruç tutmadığıma da çok pişmanım.iş yerinde nasıl olcak bilmiyorum:( Hayırlı geceler.. Allah yardımcımız olsun..

YaralıGönül

Kayıtlı Kullanıcı
Allah kabul eylesin inşallah.
hayırlı geceler .
Allah rahatlık versin...

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum Kardeşlerim,
Siteye çok emeği olan ve duayada ihtiyacı olduğu halde istemediğini düşündüğüm bir kardeşimiz için Tefriciye başladık,bu ona hediyemiz olacak,yardımlarınızı bekliyorum.
Selam ve Dua ile

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm,
Rabbim hepimize hayırlı bir gün geçirmeyi nasip etsin..
Sıla ablacım, ben de ezberimi henüz tamamlayamadım.Hafta sonu biraz yoğundum.
Rabbim hepimize zihin açıklığı versin...İnşallah en kısa sürede ezberleriz.
Hanife Ablacım, dualarımız sizinle......
Rabbim ümmedi muhammede yardım etsin..Allaha emanet olun
Selam ve dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt