Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (1 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,nasılsınız?
sılacığım duaları eklemişsin.
sabah da okumuşdum eklediklerini.

ben ezbere katılamıyorum ama duaları okuyorum.
aleyküm selam ayşe ranacım hamd olsun sen nasılsın? dualara başlayalım dedim baya oldu tekrar etmeyeli şimdiye kadar ilk onda unuttuğum yok okuduğum için uyguladığım için ama hadislerden korkuyorum açıkçası. biz de yatıcaz birazdan uyku zamanı hayırlı geceler. :)

Allahümme bismike emutu ve ahya

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum ablacım
bır haftadır sıteye gıremedım
duam da kaldı ezberlerıme ara vermek zorunda
kaldım seyehat nedenıyle
mazur görün:a33:
artık kısmetse devam edecegım:)
hayırlı geceler..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum ablacım
bır haftadır sıteye gıremedım
duam da kaldı ezberlerıme ara vermek zorunda
kaldım seyehat nedenıyle
mazur görün:a33:
artık kısmetse devam edecegım:)
hayırlı geceler..
aleyküm selam ablacım ben de seni merak ettim. ne güzel gidiyordu dedim neyse olsun hızlı gitmedim ben de zaten. sen kadir ve beyyineyi çalışmaya başla. biz bitirdik. yetişirsin hemen inşallah.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bugünkü tekrarımız

11-ezan duası

"Allahumme Rabbe hazihi'd - da'veti't - tâmmeh. Vessalâtil kâimeh. Âti Muhammedenil vesîlete vel fadîlete ve'dderaceter rafîah. Vebashu makamen Mahmûdenillezî vaadteh. inneke lâ tuhliful mîâd

Bu duânın meâli şöyledir: "Allâh'ım! Ey bu tam dâvetin, yâni mübârek ezânın ve kılınmak üzere bulunan namazın mukaddes Rabbi. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'e vesîleyi ve fazîleti ihsan et ve O'nu, kendisine va'd buyurmuş olduğun Makâm-ı Muhmûd'a eriştir. Şüphe yok ki, sen va'dinden dönmezsin."

12-besmele çekmeyi unutunca: "Sizden kim bir şey yerse "Bismillah (Allah'ın adıyla)" desin. söylemeyi unutmuşsa, sonunda şöyle söylesin: "Bismillahi fi evvelihi ve âhirihi (başında da sonunda da Bismillah)."
Ebu Davud, Et'ime 16, (3767); Tirmizi, Et'ime 47, (1859).

13-kulak çınlayınca okunacak dua
sizden birinizin kulağı çınladığı zaman beni zikretsin,bana salevat okusun ve 'zekerani bi-hayrin ' desin. manası: beni ananı Allah da hayırla ansın.
(hadis-i şerif Feyzül Kadir)

14-çarşı duası
Çarşı duası
La ilahe illallahü vahdehü le şerike leh lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyi ve yümit ve hüve hayyün le yemut bi yedihil hayr ve hüve ala külli şeyin kadir ve ileyhil mesır.

15-aksırınca dua
Sizden biriniz aksırınca;
"Elhamdülillah"
"Allah'a hamdolsun." desin. (Bunu işiten) kardeşi veya arkadaşı;
"Yerhamükâllah"
"Allah'ın rahmeti üzerine olsun." desin.
O da;
yehdine ve yehdikümullah
"Allah size hidayet etsin (hidayette dâim kılsın) (Buhari; 7/125)

Kuran ezberi tekrarımız

zilzal suresi
adiyat suresi

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam ablacım ben de seni merak ettim. ne güzel gidiyordu dedim neyse olsun hızlı gitmedim ben de zaten. sen kadir ve beyyineyi çalışmaya başla. biz bitirdik. yetişirsin hemen inşallah.

kadr suresını ezberlemıstım daha önce ablacım
sırayla ezberlıcem ınsallah
ılk sayfaya ezberlerı sırayla yazsanız
daha güzel olur ablacım
kolay takıp edılır.

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşallah.

Herkes iyidir inşallah.

Bir kaç gündür siteye giremedim. Sıla'cığım duaları koymuşsun. Ne güzel omuş. Ezber günlerimi hatırladım. Harıl harıl onları ezberlemeye çalışmıştım. Ama ne iyi oldu ezberlediğimiz. ALLAH razı olsun. Sağol. Rabbim sağlık ve afiyet versin inşallah. Hayırlı günler.. Selam ve dua ile...

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Arkadaşlar,

Yarın canım babamın ölümünün yıldönümü, bu nedenle, özellikle siz sınıf arkadaşlarımdan, kardeşlerimden babam için dua etmenizi isterim. İçinizden nasıl geliyorsa öyle dua ederseniz beni mutlu edersiniz. Hepinizden Allah razı olsun. Babamın adı Macit.

Rabbime emanet olun. Hayırlı akşamlar dilerim.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

Yarın canım babamın ölümünün yıldönümü, bu nedenle, özellikle siz sınıf arkadaşlarımdan, kardeşlerimden babam için dua etmenizi isterim. İçinizden nasıl geliyorsa öyle dua ederseniz beni mutlu edersiniz. Hepinizden Allah razı olsun. Babamın adı Macit.

aleyküm selam canım dualarına aminnnn.

canım geçen gün değinmiştin 11 aralık benim için önemli bir gün o yüzden hatime katıldım diye ben de buraya yazmayı düşünmüştüm senin yazman daha iyi olmuş. bugün 6 000 tevhid okudum Macit amcama hediyem olsun inşallah mekanı cennet olsun. bizler belki onları görsek imrenirdik inşallah öyle durumlardadırlar kabirleri cennet bahçelerinden bir bahçedir.

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam canım dualarına aminnnn.

canım geçen gün değinmiştin 11 aralık benim için önemli bir gün o yüzden hatime katıldım diye ben de buraya yazmayı düşünmüştüm senin yazman daha iyi olmuş. bugün 6 000 tevhid okudum Macit amcama hediyem olsun inşallah mekanı cennet olsun. bizler belki onları görsek imrenirdik inşallah öyle durumlardadırlar kabirleri cennet bahçelerinden bir bahçedir.

Selamün Aleyküm, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşallah. Hayırlı Cumalar....

Sıla'cığım, Amin Amin Amin. Okuduklarını Allah kabul etsin inşallah. Çok düşüncelisin, çok naziksin. Allah binlerce kez razı olsun senden. Çok sağol, iyi ki varsın ve seni tanımışım. Bana güç verdin, kuvvet verdin. Ben de tüm okuduklarımı her gün olduğu gibi bu gün de Ali amcama hediye ediyorum. Artık babamın adını andığım an Ali amcayı da anmadan edemiyorum. 70 bin kelime-i tevhidi biraz sonra tamamlayıp, hediye gönderecem onlara inşallah. Allah kabul etsin, haberdar etsin, kabirleri cennet bahçesi olsun inşallah. Allahım hiç bir zaman unutturmasın. Rabbim seni hiçbir zaman sıkıntıda bırakmasın. Sağlık, afiyet versin. Allahım yuvanı huzur, mutluluk ve bereketle doldursun, her daim yar ve yardımcın olsun inşallah. Hayırlı günler dilerim. Selam ve dua ile...

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı

aleyküm selam,Allah rahmet nazarıyla muamele etsin cümlesine,Ali ve Macit amcaya ve babacığıma.

akşam nete giremiyorum pek göremedim canım.
bugün benimde dualarımda olacak inşALLAH.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı

aleykümselm hüzünlü
Allah rahmet eylesin...birazdan yasin okurum bende
dua ile...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bugünkü ve son dua tekrarımız

16-ağrıyan yere dua
euzu biizzetillehi ve gudretihi min şerri me ecidü ve ühaziru
manası: korku ve acı veren şeylerin şerrinden Allahın yüceliğine ve kudretine sığınırım.

Kuran ezberi tekrarımız

zilzal suresi

adiyat suresi

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
kadr suresını ezberlemıstım daha önce ablacım
sırayla ezberlıcem ınsallah
ılk sayfaya ezberlerı sırayla yazsanız
daha güzel olur ablacım
kolay takıp edılır.
şimalcim ilk sayfada yazıyor aslında aylardır orda hatta. senin demek istediğin başka bişey mi acaba? kuran tv den de bakabilirsin.

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam,Allah rahmet nazarıyla muamele etsin cümlesine,Ali ve Macit amcaya ve babacığıma.

akşam nete giremiyorum pek göremedim canım.
bugün benimde dualarımda olacak inşALLAH.

Amin inşallah. Allah razı olsun Ayşe-Rana. Akşam okuyacaklarımı babana da hediye edeceğim inşallah. Rabbim hepsinin mekanını cennet etsin. Hayırlı akşamlar. Selam ve dua ile.

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
aleykümselm hüzünlü
Allah rahmet eylesin...birazdan yasin okurum bende
dua ile...

Amin. Allah razı olsun Merve'ciğim. Okuduklarını Allah kabul etsin. Sağolasın. Allah her zaman yar ve yardımcın olsun. Biraz daha iyisindir inşallah. Rabbim sağlık ve afiyet versin. Hayırlı akşamlar dilerim. Selam ve dua ile.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
Amin. Allah razı olsun Merve'ciğim. Okuduklarını Allah kabul etsin. Sağolasın. Allah her zaman yar ve yardımcın olsun. Biraz daha iyisindir inşallah. Rabbim sağlık ve afiyet versin. Hayırlı akşamlar dilerim. Selam ve dua ile.

ALLAH razı olsun, hamdolsun iyiyim...amiin amiin
ALLAH sizinde yar ve yardımcınız olsun...hayırlı geceler...

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,
herkes iyidir insALLAH, Sila ablacim dua ezberlerimizi eklemissin,
dualari sürekli okuyorum günlük hayatta, benim daha çok sureleri tekrar etmem gerekiyor...
Hüzünlü, ALLAH C.C. rahmet etsin, babanin mekanini cennet etsin, dualarimda olacak insALLAH...
Hayirli günler herkese, ALLAH'a emanet olun...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,
herkes iyidir insALLAH, Sila ablacim dua ezberlerimizi eklemissin,
dualari sürekli okuyorum günlük hayatta, benim daha çok sureleri tekrar etmem gerekiyor...
Hüzünlü, ALLAH C.C. rahmet etsin, babanin mekanini cennet etsin, dualarimda olacak insALLAH...
Hayirli günler herkese, ALLAH'a emanet olun...
ve aleyküm selam ablacım ben de aynen okuduğum için dualarla sorunum yok sureleri sıkı tutmak gerekiyor yoksa unutuluyor. hayırlı akşamlar.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Kuran ezberi tekrarımız

zilzal suresi
adiyat suresi

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
HADİS TEKRARIMIZ

1-Ümmetimin din işlerinde faydalı kırk hadis ezberleyen, alimlerle haşr olur. (taberani)

2-Her insan hata eder. Hata işleyenlerin en hayırlıları tevbe edenlerdir.

3-Oruçlu iken ölen cennete gider. (bezzar)

4-cennetin bedeli la ilahe illallah (tirmizi)

5-İşçiye ücretini, (alnının) teri kurumadan veriniz(tirmizi)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt