Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşallah.

Sıla nasılsınız? İzmir'de bir kaç gün kaldınız galiba. Eren'ciğim ne yapıyor? İştahı düzeldi mi biraz.

Hadislere geçtik demek. Dualar günlük okunduğu için unutulmuyorda hadislerin belki birkaçını unutmuş olabilirim. Bu tekrar iyi olacak. Allah razı olsun. Selam ve dua ile hayırlı ve sağlıklı günler dilerim...

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,
herkes iyidir insALLAH, Sila ablacim dua ezberlerimizi eklemissin,
dualari sürekli okuyorum günlük hayatta, benim daha çok sureleri tekrar etmem gerekiyor...
Hüzünlü, ALLAH C.C. rahmet etsin, babanin mekanini cennet etsin, dualarimda olacak insALLAH...
Hayirli günler herkese, ALLAH'a emanet olun...

Amin İnşallah. Allah razı olsun Leyfunnur. Seninde herşey gönlüne göre olsun inşallah. Allah'a emanet ol. Hayırlı günler dilerim.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,
herkes iyidir insALLAH, Sila ablacim dua ezberlerimizi eklemissin,
dualari sürekli okuyorum günlük hayatta, benim daha çok sureleri tekrar etmem gerekiyor...
Hüzünlü, ALLAH C.C. rahmet etsin, babanin mekanini cennet etsin, dualarimda olacak insALLAH...
Hayirli günler herkese, ALLAH'a emanet olun...

ve aleyküm selam canım hoşgeldin tekrar;)

Selamün Aleyküm, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşallah.

Sıla nasılsınız? İzmir'de bir kaç gün kaldınız galiba. Eren'ciğim ne yapıyor? İştahı düzeldi mi biraz.

Hadislere geçtik demek. Dualar günlük okunduğu için unutulmuyorda hadislerin belki birkaçını unutmuş olabilirim. Bu tekrar iyi olacak. Allah razı olsun. Selam ve dua ile hayırlı ve sağlıklı günler dilerim...

aleyküm selam hüzünlü
amiin amiin

hayırlı günler
ALLAH yar ve yardımcınız olsun...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
HADİS TEKRARIMIZ

1-Ümmetimin din işlerinde faydalı kırk hadis ezberleyen, alimlerle haşr olur. (taberani)

2-Her insan hata eder. Hata işleyenlerin en hayırlıları tevbe edenlerdir.

3-Oruçlu iken ölen cennete gider. (bezzar)

4-cennetin bedeli la ilahe illallah (tirmizi)

5-İşçiye ücretini, (alnının) teri kurumadan veriniz(tirmizi)

ALLAH razı olsun ablacım,
Rabbim emeğinin karşılığını kat kat versin inşallah...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

aleyküm selam hüzünlü canım amin inşallah senin de herşey gönlünce olsun Allahım iyilerle merhametlilerle karşılaştırsın.

hamd olsun canım cuma akşamüstü ordaydım pazar öğlen çıktım. 1,5 gün kaldım burası ilçe orası ilçe merkez değil derken yol uzun indi bindi yapıyorum birkaç kere. ama yine de iyi oldu hamd olsun. sen hangi şehirde yaşıyorsun canım? erende yine ateşlendi ilacı yeni bitmişti aslında. dün dr a götürdüm. dört tüp kan aldılar alerji olabilir mi acaba diye dr baktırdı sağolsun kan sayımına bakıldı. yine tonsilit. ama ateşi geçen seferki kadar yüksek değildi sabahtan beri tahlil sonuçlarını burdaki hastaneden aldım dr diğer hastaneye gitmiş bugün, oraya yürüdüm anca geldim eve. dr bağışıklık sistemini güçlendirmek içn bişeyler yazdı reçete dışı. birisini aldım inşallah faydası olur. umca solüsyon diye bişey. diğerlerini de alıcam yokmuş eczanelerde ve depolarda. Allah nerde varsa şifa versin. maddi durumu iyi olmayanlara da yardım etsin. kolay değil eczanede yetmişbeş tl tuttu ilaçlar muayene ücreti çıkarmışlar şimdi de neden böyle yaptılarsa artık. daha da alınacak var düşün yani maaşı az olan ne yapsın? bu bir ayda üçüncü hastalanması ateşlenmesi. Allah ülkemizi selamete çıkarsın.

evet canımıniçi duaları okuyoruz unutmuyoruz nasıl nasipliyiz bu duaları ezberledik okuyoruz ne kadar şükretsek azdır bu büyük bir nimet, devlet. hadisleri iki üç ay var tekrar etmedim bakalım ben de merak ediyorum unutmuşmuyum :) grş canım selametle kal.

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum sıla ablacım
alak suresını de azberledım hamdolsun
pekiştirme asamasındayım
fakat artık aranızda olamayabılırım
uzaktan takıp etmeye calıscam ınsallah
hayırlısıyla ıse baslıyorum
bu yuzden giremeyebılırım siteye
hatımlerı de yazıyorum ablacım okuycam ınsallah
okundu bılınız
Allah c.c razı olsun sızlerden...
selam ve dua ile..

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleykum,
çok geçmis olsun Sila ablam, Erenimiz yine ateslenmis, ALLAH c.c. sifa versin...
Tekrar hosbuldum Mervem:a12:
Dilekcim yeni isin tekrar hayirli olsun...
Herkese hayirli aksamlar
:a14:

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleykum,
çok geçmis olsun Sila ablam, Erenimiz yine ateslenmis, ALLAH c.c. sifa versin...
Herkese hayirli aksamlar
:a14:

sağolasın canım:)
gecmıs olsun sıla ablacım
Rabbım erene acıl sıfalar versın
inşallah
selam ve dua ile..

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
dilekcim hayırlı olsun işin. sıla ablam miniğimiz hastalanmış geçmiş olsun. Mevlam şifa versin inşAllah :H

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum sıla ablacım
alak suresını de azberledım hamdolsun
pekiştirme asamasındayım
fakat artık aranızda olamayabılırım
uzaktan takıp etmeye calıscam ınsallah
hayırlısıyla ıse baslıyorum
bu yuzden giremeyebılırım siteye
hatımlerı de yazıyorum ablacım okuycam ınsallah
okundu bılınız
Allah c.c razı olsun sızlerden...
selam ve dua ile..
aleyküm selam ablacım tamam hayırlı olsun yeni işin severek gider gelirsin inşallah. yeni ezber yapamasan bile ezberlediklerini her gün tekrar et ablacım. biz hızlanırınız o zaman tekrarlarda seni bekliyordum çünkü. siteye yinede ayda bir falan girebilirsen iyi olur arada varlığını görelim merak ederiz. senden de Allah razı olsun. hayırlı akşamlar.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleykum,
Herkese hayirli aksamlar:a14:

sağolasın canım:)
gecmıs olsun sıla ablacım
Rabbım erene acıl sıfalar versın
inşallah
selam ve dua ile..

dilekcim hayırlı olsun işin. sıla ablam miniğimiz hastalanmış geçmiş olsun. Mevlam şifa versin inşAllah :H
amin canlarım nedense tam iyileşemeden tekrar hastalanıyor. anne olunca anlarsınız beni üzülüyorum böyle arka arkaya her gün antibiyotik içirmeye, yüzünün süzülmesine. inşallah tekrarlamaz uzun bir süre.

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
amin canlarım nedense tam iyileşemeden tekrar hastalanıyor. anne olunca anlarsınız beni üzülüyorum böyle arka arkaya her gün antibiyotik içirmeye, yüzünün süzülemesine. inşallah tekrarlamaz uzun bir süre.

insALLAH ablacim, Rabbim sifa versin, dualarimdasiniz

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam ablacım tamam hayırlı olsun yeni işin severek gider gelirsin inşallah. yeni ezber yapamasan bile ezberlediklerini her gün tekrar et ablacım. biz hızlanırınız o zaman tekrarlarda seni bekliyordum çünkü. siteye yinede ayda bir falan girebilirsen iyi olur arada varlığını görelim merak ederiz. senden de Allah razı olsun. hayırlı akşamlar.

inşallah ablacım
fırsat buldukca gırmeye calıscam..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
hadis ezberi tekrarımız

6-en üstün cihad,nefsle yapılandır(ibni neccar)

7-hayra vesile olan onu yapan gibidir

8-Tebessüm etmek, sadakadır

[FONT=&quot]9-Dilini tutan kurtuldu (tirmizi)

10-[/FONT]sizin en hayırlılarınız hanımlarınıza karşı en iyi davrananınızdır. (tirmizi)

Kuran ezberi tekrarımız

zilzal suresi
adiyat suresi

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam hüzünlü canım amin inşallah senin de herşey gönlünce olsun Allahım iyilerle merhametlilerle karşılaştırsın.

hamd olsun canım cuma akşamüstü ordaydım pazar öğlen çıktım. 1,5 gün kaldım burası ilçe orası ilçe merkez değil derken yol uzun indi bindi yapıyorum birkaç kere. ama yine de iyi oldu hamd olsun. sen hangi şehirde yaşıyorsun canım? erende yine ateşlendi ilacı yeni bitmişti aslında. dün dr a götürdüm. dört tüp kan aldılar alerji olabilir mi acaba diye dr baktırdı sağolsun kan sayımına bakıldı. yine tonsilit. ama ateşi geçen seferki kadar yüksek değildi sabahtan beri tahlil sonuçlarını burdaki hastaneden aldım dr diğer hastaneye gitmiş bugün, oraya yürüdüm anca geldim eve. dr bağışıklık sistemini güçlendirmek içn bişeyler yazdı reçete dışı. birisini aldım inşallah faydası olur. umca solüsyon diye bişey. diğerlerini de alıcam yokmuş eczanelerde ve depolarda. Allah nerde varsa şifa versin. maddi durumu iyi olmayanlara da yardım etsin. kolay değil eczanede yetmişbeş tl tuttu ilaçlar muayene ücreti çıkarmışlar şimdi de neden böyle yaptılarsa artık. daha da alınacak var düşün yani maaşı az olan ne yapsın? bu bir ayda üçüncü hastalanması ateşlenmesi. Allah ülkemizi selamete çıkarsın.

evet canımıniçi duaları okuyoruz unutmuyoruz nasıl nasipliyiz bu duaları ezberledik okuyoruz ne kadar şükretsek azdır bu büyük bir nimet, devlet. hadisleri iki üç ay var tekrar etmedim bakalım ben de merak ediyorum unutmuşmuyum :) grş canım selametle kal.

Selamün Aleyküm, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşallah. Tüm hastalara Rabim şifa versin.

Sıla'cığım arada iyi oluyor mekan değişikliği, ama bu hastalık için değil de gezmek için, ziyaret için olursa elbet güzel oluyor. Eren yine rahatsız olmuş, kıyamam ona, canım benim. İnşallah biran önce düzene girer. Rabbim şifalar versin. Haklısın, öyle insanlar vardır ki ilaçlarını bile alamıyorlardır. Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun. İnşallah sağlık politikamız düzelir. Evet, artık hastane ücretlerini ilaç alırken kesiyorlar. Hastanelerdeki doktor muayene ücretleri eczane tarafından tahsil ediliyor.

Sıla canım, bağışıklık sistemini güçlendirmek için, enfeksiyonlar için çörek otunu internetten incelermisin.
google da çörekotu yazıp ilgili sitelere bakabilirsin.

Aslında çörek otunun tadı ağızda çiğnenince acı ama öğütülüp balla karıştırılınca belki daha iyi olur. Eren'in ilaçları birttikten sonra bağışıklık sistemini güçlendirmek için Çörek otunu deneyebilirsin belki. Hem de güç, kuvvet verici ve iştah açıcı olduğu söyleniyor.

Allaha emanet olun. Görüşmek üzere, hayırlı, sağlıklı ve bereketli günler dilerim.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam hüzünlü amin canım Allah razı olsun senden. güzel yerde yaşıyormuşsun yemek kültürü çok iyi oraların tarafların. hoşuma gidiyor.

benim merak ettiğim şey çörekotunu alırken mi öğütülmüş alınıyor nasıl daha iyi olur acaba. kendim havanda dövüp balla karıştırınca pek olmadı sanki. denedim de. çiğneyince acı gibi. bir okuyayım şimdi netten. belki faydasını görürüz sen de tavsiye ettiğin için sağol canım.

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam hüzünlü amin canım Allah razı olsun senden. güzel yerde yaşıyormuşsun yemek kültürü çok iyi oraların tarafların. hoşuma gidiyor.

benim merak ettiğim şey çörekotunu alırken mi öğütülmüş alınıyor nasıl daha iyi olur acaba. kendim havanda dövüp balla karıştırınca pek olmadı sanki. denedim de. çiğneyince acı gibi. bir okuyayım şimdi netten. belki faydasını görürüz sen de tavsiye ettiğin için sağol canım.

Çörekotunun kullanırken taze taze öğütülmesi gerekirmiş. Hazır olmaz. Ben de çiğneyerek eziyorum bir kaç gündür, ama Eren böyle yiyemez heralde. Kullanırken öğütülüp, balla karıştırılınca acılığı gider belki. Zaten bir çay kaşığı kadar çörekotu öğütülecek.

Bir incele bakalım. Belki faydası dokunur. Görüşmek üzere. Selam ve dua ile.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt