Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm arkadaşlar herkes iyidir inşallah? kadir suresini iyi biliyoruz zaten abdestten sonra okumaya çalıştığımız için. beyyine suresinin ilk önce yarısını tekrar edelim benim gibi takılanlar. yarın diğer yarısı inşallah.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
amin bundan sonrası iyi olur inşallah oğlun için.
oğlum iyi gitti sabah çabuk alışıyorlar zaten çocuklar o evde kalmayı da çok seviyor bilgisayar varya burda ben de devamlı başında oturmasını istemiyorum zaten o yüzden gönderiyorum. yoksa evde bana bir zararı yok çocuğun. yaşına görede eğitim alması lazım zaten. altının içinde.

tabi canım yaşına göre eğitim almalılar.
hem de sosyal ortamı tanır.
seneye zaten okula gidecek.
rahat olur.
tanıdığı bir ortam,tanıdığı arkadaşları içinde daha güzel olur.

mir_erhan

Moderator
8.DERSİMİZ
BEYYİNE SURESİ

[URL="http://img189.imageshack.us/img189/2664/capture1v.jpg"][URL="http://img189.imageshack.us/img189/2664/capture1v.jpg"][URL="http://img189.imageshack.us/img189/2664/capture1v.jpg"][URL="http://img189.imageshack.us/img189/2664/capture1v.jpg"][URL="http://img189.imageshack.us/img189/2664/capture1v.jpg"] [/URL][/URL][/URL][/URL][/URL]

TÜRKÇE KURAN-I KERİM ( DİYANET MEALİ )98 - BeyyineBismillahirrahmânirrahîm Medine döneminde inmiştir. 8 âyettir. Beyyine, apaçık delil demektir

1.Kitap ehlinden inkâr edenler ile ALLAH'a ortak koşanlar, kendilerine apaçık delil gelinceye kadar (küfürden) ayrılacak değillerdi.

2.Bu delil, tertemiz sahifeleri okuyan, ALLAH tarafından gönderilen bir peygamberdir.

3.O sahifelerde dosdoğru hükümler vardır.

4.Kendilerine kitap verilenler, ancak kendilerine o apaçık delil geldikten sonra ayrılığa düştüler.

5.Halbuki onlara, ancak dini ALLAH'a has kılarak, hakka yönelen kimseler olarak O'na kulluk etmeleri, namazı kılmaları ve zekâtı vermeleri emredilmişti. İşte bu dosdoğru dindir.

6.Şüphesiz, inkâr eden kitap ehli ile ALLAH'a ortak koşanlar, içinde ebedi kalmak üzere cehennem ateşindedirler. İşte onlar yaratıkların en kötüsüdürler.

7.Şüphesiz, iman edip, salih ameller işleyenler var ya; işte onlar yaratıkların en hayırlısıdırlar.

8.Rableri katında onların mükafatı, içlerinden ırmaklar akan, içlerinde ebedi kalacakları Adn cennetleridir. ALLAH onlardan razı olmuştur, onlar da ALLAH'tan razı olmuşlardır. İşte bu mükafat Rablerine derin saygı duyanlara mahsustur.

esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh.

allah cele celalüh işlerinizi rast götürsün inşallh.
sizleri her türlü sıkıntı ve belalardan emin kılsın.
evlerinize yuvalarınıza iman bereket bolluk huzur ve şifa versin inşallah..

sıla ablam erenin son durumu nasıl oldu. inşallah toparlanmıştır.
allah katından şifa göndersin inşallah...

selam ve dua ile

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm arkadaşlar herkes iyidir inşallah? kadir suresini iyi biliyoruz zaten abdestten sonra okumaya çalıştığımız için. beyyine suresinin ilk önce yarısını tekrar edelim benim gibi takılanlar. yarın diğer yarısı inşallah.

aleyküm selam ablam
biraz rahatsızım boğazım arıyor konuşamıyorum ama tekrarlara ara vermiyorum inşallah;)
beyyine suresine en son baktığımda takılmalarımı düzeltmiştim şimdi tekrar bakıcam inşallah unutmamışımdır:a12:

----

aleyküm selam erhan kardeşim...amiin...amiinn...
ALLAH cc seninde yardımcın olsun...

mir_erhan

Moderator
selamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh..

merve kardeşim geçmiş olsun.
rabbim şifa versin. havalar baya soğudu dikkat etmek lazım bizim burada kar bir yağıyor bir duruyor çok soğuk anlayacağınız.

selam ve dua ile

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam erhan kardeşim
ALLAH razı olsun, evet havalar çok soğuk salgın var herkesin dikkat etmesi gerek
Rabbim tüm hastalara acil şifalar versin

dua ile...B)

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı

rabbim şifa versin. havalar baya soğudu dikkat etmek lazım bizim burada kar bir yağıyor bir duruyor çok soğuk anlayacağınız.

selam ve dua ile

aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh

Allah yardımcınız olsun kardeşim.
biz de 2 yıldır kara hasretiz.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
tabi canım yaşına göre eğitim almalılar.
hem de sosyal ortamı tanır.
seneye zaten okula gidecek.
rahat olur.
tanıdığı bir ortam,tanıdığı arkadaşları içinde daha güzel olur.
seneye bilmiyorum nasıl olacak okulmu yoksa anaokulu mu yoksa bu gittiği yer mi bakalım nasip. şimdi gittiği bir okulun anaokulu değil yani özel bir kreş 4-5-6 yaş grubu var sabahçı öğlenci tam gün var. atıyorum mesela Atatürk ilköğretim okulu var onun anaokuluna gidiyor erenin arkadaşı seneye bire başlayacak aynı okulda. bizimki öyle değil şu an gittiği yer uzak evimize servisle gidiyor. bize yürüyerek 5-10 dk uzaklıkta ilköğretim okulları var oraların anaokulları yazın doldu zaten. biz de 1,5 ay geç başladık biliyorsun. iyi burası aldı yine bizi hamd olsun. seneye tekrar anaokuluna gidebilir elleri kalem tutmuyor pek ve kendini savunamıyor mahalleden anaokuluna ve bire gidenleri görsen çok iriler ikiye üçe gidiyor gibiler. onlaraın yanında çok ezilir bize göre. öyle düşünüyoruz kendini savunmasında sıkıntı var. bakalım seneye ola hayrola. inşallah gelişir o da senin kızın nasıl dersleri kendi de çabalıyor mu isteksiz mi yoksa derslerini yaparken?

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh.

allah cele celalüh işlerinizi rast götürsün inşallh.
sizleri her türlü sıkıntı ve belalardan emin kılsın.
evlerinize yuvalarınıza iman bereket bolluk huzur ve şifa versin inşallah..

sıla ablam erenin son durumu nasıl oldu. inşallah toparlanmıştır.
allah katından şifa göndersin inşallah...

selam ve dua ile
aleyküm selam ve rahmetullah ve berekatühü kardeşim hoşgeldin. amin aminnn duaların aynen sana dönsün inşallah. ablacım eren artık iyi hamd olsun ilacıda iki güne biter. inşallah uzun bir süre hasta olmaz arka arkaya hasta oldu birbuçuk aydan beri. Allahım sana da nasip etsin sağlıklı bir evlat o zaman daha iyi anlarsın beni. sen nasılsın neler yapıyorsun?

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam ablam
biraz rahatsızım boğazım arıyor konuşamıyorum ama tekrarlara ara vermiyorum inşallah;)
beyyine suresine en son baktığımda takılmalarımı düzeltmiştim şimdi tekrar bakıcam inşallah unutmamışımdır:a12:

----

aleyküm selam erhan kardeşim...amiin...amiinn...
ALLAH cc seninde yardımcın olsun...
geçmiş olsun ablacım tonsilit oldun galiba ilaçsız pek geçmez. benimde bayadır hafif ağrı vardı boğazıma diken batıyor gibiydi ama ağır değildi ateş yapacak kadar. ona zencefil iyi geliyor. papatya, mercanköşk, ıhlamur evde ne varsa demle içine de toz zencefil oluyor bir çay kaşığı at. sıcak sıcak iç limonuda unutma iki büyük fincan içtim sıcak sıcak ve çayı içmemle geçti. üç haftadır falan acıyordu. bundan sonra soğuk bişey içmemeye dikkat etmek lazım. sürahiye koymadan önce suyu ısıtıyorum biraz ısıtıcıda öyle getiriyorum sofraya ya da gündüzden klimanın yakınına koyuyorum akşam yemeğe kadar ısınıyor. bir de greyfurt iyi geliyor üç gün greyfurt yedim aynı zamanda çayla aynı zamandaydı geçti hamd olsun.
inşallah ablacım ben şimdi hem yazıyorum hem dinliyorum. inat ettim bu sure çok güzel olacak.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

selam ve dua ile

aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh

Allah yardımcınız olsun kardeşim.
biz de 2 yıldır kara hasretiz.

burda hiç kar yağmıyor ya hep kuru soğuk kışın. ben çok küçükken izmirde kar yağmıştı ilkokulda falandım. bir de yedi yıl falan önce burda aydın da hafif yağmıştı dışarı çıkamamıştım devamlı yatıyordum mecburen balkona bile çıkmamıştım hatta. oğlanın sayesinde hamileyken :) .

dün akşamdan beri yağmur var hamd olsun. Allahım günahlarımızı affetsin.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm,nasilsiniz?
çok şükür ben daha iyiyim.
Dün ilaçlarimi içmeyi unutmuştum.
Rabbim şifasini verdi elhamdülillah.

Allah her işinizde yardimci olsun,sağlik sihhat,sağlam hayirli bol rizik ve hayirli bir ömür nasip eylesin.

önümüzdeki aylarda bebişlerimizde aramiza katilmaya başlar inşALLAH.:)

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm arkadaşlar nasılsınız ??
geçmiş bayramınız mübarek olsun...çok geç oldu dimmii:)
çok yoğun geçti daha yeni yorgunluğum geçiyor diyebilirim...
dersler ne durumda bakamadım geçmişe..
Allah a emanet olun inşallah...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm,nasilsiniz?
çok şükür ben daha iyiyim.
Dün ilaçlarimi içmeyi unutmuştum.
Rabbim şifasini verdi elhamdülillah.

Allah her işinizde yardimci olsun,sağlik sihhat,sağlam hayirli bol rizik ve hayirli bir ömür nasip eylesin.

önümüzdeki aylarda bebişlerimizde aramiza katilmaya başlar inşALLAH.:)

amin inşallah :)

aleyküm selam hamd olsun iyiyiz dersleri tekrar ediyoruz beyyinedeyiz.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
geçmiş olsun ablacım tonsilit oldun galiba ilaçsız pek geçmez. benimde bayadır hafif ağrı vardı boğazıma diken batıyor gibiydi ama ağır değildi ateş yapacak kadar. ona zencefil iyi geliyor. papatya, mercanköşk, ıhlamur evde ne varsa demle içine de toz zencefil oluyor bir çay kaşığı at. sıcak sıcak iç limonuda unutma iki büyük fincan içtim sıcak sıcak ve çayı içmemle geçti. üç haftadır falan acıyordu. bundan sonra soğuk bişey içmemeye dikkat etmek lazım. sürahiye koymadan önce suyu ısıtıyorum biraz ısıtıcıda öyle getiriyorum sofraya ya da gündüzden klimanın yakınına koyuyorum akşam yemeğe kadar ısınıyor. bir de greyfurt iyi geliyor üç gün greyfurt yedim aynı zamanda çayla aynı zamandaydı geçti hamd olsun.
inşallah ablacım ben şimdi hem yazıyorum hem dinliyorum. inat ettim bu sure çok güzel olacak.

ben suyu soğuk içmeye alışkınım ama mecburen sıcak içmem gerekiyor yoksa geçeceği yok boğazımın
tavsiyene uyucam ablacım bir de ıhlamur deneyim:)
ALLAH razı olsun

aleyküm selam mine hoşgeldin:)
seninde geçmiş bayramın müberek olsun

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
[QUOTEben suyu soğuk içmeye alışkınım ama mecburen sıcak içmem gerekiyor yoksa geçeceği yok boğazımın
tavsiyene uyucam ablacım bir de ıhlamur deneyim:)
ALLAH razı olsun
][/QUOTE]
cümlemizden de ablacım toz zencefili unutma önemli. boğazı hafif yakıyor içerken iyi geliyor. geçmiş olsun. şimal görünmedi ne güzel başlamıştı ezbere tekrardan.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,mine gelmiş.
nasılsın,bebek nasıl canım?

sılacığım ben de hasta olduğumdan bu yana zencefil,zerdeçal,karabiber,tarçın,karanfil,havlıcan,kuşburnu,ıhlamur kaynatıp içiyorum.

bugün farklı olarak greyfurt,elma,limon,karabiber,tarçın,zencefil kaynattım.

bir de harnup pekmezine bir karışım yapmıştım bağışıklık sistemini geliştiren.

merve geçmiş olsun canım.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt