Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
araştırdım netten öğütülmüş almayın diyor kahve öğütme makinası varmış ondan yapılmalıymış çabuk bir şekilde havanda falan yavaş yavaş yapınca içindeki faydalı yağlar uçabiliyormuş. robottada olur herharlde. bal ya da pekmezle hazırlanabiliyormuş. evde her malzeme var hamd olsun. bir deniyeyim bakalım. belki yer. görüşürüz canım. Allah razı olsun. hayırlı günler.

mir_erhan

Moderator
esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh,

herkese hayırlı akşamlar olsun inşallah. yarın cuma bu gece duaların kabul olduğu gece allah celle celalh dua ve ibadetleriinizi kabul etsin inşallah..
buradan baya uzak kaldım ve çok da üzülüyorum. gerçekten takip edemediğimi için çok üzülüyorum. ne bileyim buarayı takip ederken daha bir güzel oluryordu. şimdi sanki kendimi yalnız hissediyorum..

sıla abalm rabbim şifalar nasip etsin ereni doktora götürmüşsünüz inşallah çabalarınız yerini bulur ve çok sağlıklı ve aklı selim bir evlat olarak yetiştirir gurur duyacağınız bir evlat olur sizin için erenimiz.
diğer bütün kardeşlerimizin sevinç ve kederlerine ortak olamıyorum takip edemediğimden inşallah rabbimz hepinizin yüzünü daimen güldürenlerden eyler.

ben hala boş dolaşıyorum inşallah en kısa zamanda artık rabbimiz hayırlı bir rızık kapısı açar.
geçtiğimiz pazar günü rahatsızlandım hastaneye attım kendimi apandisit miş. hemen ameliyata aldılar. hamd olsun herşey iyi geçti ama çok acılar çektim o da inşallah kefarret olur. gerçi hala kıvranıyorum ama sağlıığı da düşünemiyor insan bir yerden sonra.
sebebi de insan diyorki rabbim mahçup ve muhtaç olmayayım. adım atıyorsun masraf. gelirde olmayınca işler kötü oluyor.
şikayet etmiyoruz Allahım sadece senden hayılı olanı diliyoruz.
sana hamd sana şükürler olsun. kapı kapayan da sen açacak olan da sensin.
sen yardım etmezsen kimse edemez. sen bizi bize bırakma.amin.

hala umudum çok yüksek arkadaşlar en kısa zamanda inşallah işler birazda olsa yoluna girer. be ben de tekrar aranıza katılırım. tekrar doldururuz buraları tekrar paylaşırırz allah celle celalüh rızası için bilgileri duaları.

hepiniz dualarımdasınz hiç birinizi unutmadan özlellikle bu aileyi. allah celle celalüh daim etsin inşallah. yarın ki cuma dualarında kardeşinizi de untumayın en kısa sürede şifa bulur rızkımızı aramaya koyuluruz inşallah..

hepinizi allah celle celalüh rızası için çok seviyorum.
hepinizi Rahman ve Rahim olan a emanet ediyorum.

selam ve dua ile

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam ve rahmetullah ve berekatühü kardeşim erhan hoşgeldin iki gündür erhan ve ayşe rana girmiyor diye düşünüyordum. demek hastalandın üzüldüm geçmiş olsun. neden oldu acaba apandisit en kısa zamanda iyileşirsin inşallah masraflarda olmuştur tabi masraflar koyuyor gerçekten insana inşallah sadaka sevabı alırız ahirette bu harcamalarımız boşa değil. bir gün bitecek kardeşim sıkıntıların Allahım büyük. herşey normale döner inşallah iyileşirsin sevdiğin bir iş bulursun. Allahım helal, bol rızık versin. sıkıntılarından kurtarsın seni ve eşini.

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuh,
hosgeldin Erhan kardesim, çok üzüldüm, çok geçmis olsun, Rabbim sifa versin, en kisa zamanda iyilesirsin insALLAH, ALLAH c.c. elbette bir kapi açacak sana, Rabbim senin gibi sabirli bir kul olmayi nasip etsin imtihanlara karsi herkese...
Rabbim cümlemizin yardimcisi olsun,
dualarimdasin insALLAH, ALLAH'a emanet ol, hayirli aksamlar...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam erhan kardeşim
sağlık herşeyin başında gelir, üzüldüm geçmiş olsun
ama bunuda atlatırsın inşallah, kısa zamanda da hayırlı bir rızık kapısı açar Rabbim
dualarım seninle ALLAH yardımcınız olsun.

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşallah. Tüm hastalara Rabim şifa versin. Hayırlı Cumalar...

Aleyküm Selam Erhan kardeşim, hoşgeldin. Geçmiş olsun, Rabbim şifalar versin. Sağlığını ihmal etme, kendine dikkat etmen lazım. Biliyorsun ki, herşey önce sağlıkla başlar. İnşallah tüm sıkıntıların en kısa sürede biter. Rabbim Fettah ismi hürmetine hayır kapılarını açsın, iyi bir iş ve bol bereketli hayırlı kazançlar nasip etsin inşallah. Sağlık ve afiyet içinde çok huzurlu ve mutlu günleriniz olsun inşallah. Allah yar ver yardımcın olsun. Hayırlı günler, hayırlı Cumalar.. Selam ve dua ile.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH'IM bugünümüzün başını iyilik, ortasını kurtuluş,
sonunu ise başarı eyle!

Onu bizim için saadet, şehadet, tevbe,bağışlanma
ve iman ile sona erdir...

Ey Kapıları Açan ALLAH'IM

Bize Kapıların En Hayırlısını Aç

Ey Halden Hale Çeviren RABB'İM

Halimizi En Güzel Hale Çevir

Ey Kalpleri Döndüren ALLAH'IM

Kalplerimizi Dinin Ve Taatin Üzere Sabit Kıl

Müslüman Kardeşlerimize Zaferler Nasip Eyle

Zulmeden Kullarınıda Kaffar isminle Kahreyle...

Şu Mübarek Ayın ve Şu Mübarek Cuma Gününün Hürmetine

Dualarımızı Kabul Eyle ALLAH'IM...

Ümmeti Muhammedin Cuması Mübarek Olsun inşaALLAH...

Hayırlı Cumalar...

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam hüzünlü canım amin inşallah senin de herşey gönlünce olsun Allahım iyilerle merhametlilerle karşılaştırsın.

hamd olsun canım cuma akşamüstü ordaydım pazar öğlen çıktım. 1,5 gün kaldım burası ilçe orası ilçe merkez değil derken yol uzun indi bindi yapıyorum birkaç kere. ama yine de iyi oldu hamd olsun. sen hangi şehirde yaşıyorsun canım? erende yine ateşlendi ilacı yeni bitmişti aslında. dün dr a götürdüm. dört tüp kan aldılar alerji olabilir mi acaba diye dr baktırdı sağolsun kan sayımına bakıldı. yine tonsilit. ama ateşi geçen seferki kadar yüksek değildi sabahtan beri tahlil sonuçlarını burdaki hastaneden aldım dr diğer hastaneye gitmiş bugün, oraya yürüdüm anca geldim eve. dr bağışıklık sistemini güçlendirmek içn bişeyler yazdı reçete dışı. birisini aldım inşallah faydası olur. umca solüsyon diye bişey. diğerlerini de alıcam yokmuş eczanelerde ve depolarda. Allah nerde varsa şifa versin. maddi durumu iyi olmayanlara da yardım etsin. kolay değil eczanede yetmişbeş tl tuttu ilaçlar muayene ücreti çıkarmışlar şimdi de neden böyle yaptılarsa artık. daha da alınacak var düşün yani maaşı az olan ne yapsın? bu bir ayda üçüncü hastalanması ateşlenmesi. Allah ülkemizi selamete çıkarsın.

evet canımıniçi duaları okuyoruz unutmuyoruz nasıl nasipliyiz bu duaları ezberledik okuyoruz ne kadar şükretsek azdır bu büyük bir nimet, devlet. hadisleri iki üç ay var tekrar etmedim bakalım ben de merak ediyorum unutmuşmuyum :) grş canım selametle kal.

selamün aleyküm,hayırlı cumalar.
erhan kardeşim çok çok geçmiş olsun.
kardeşim hep aklımasınız.
Rabbim cümlesiyle beraber hayırlı rızık kapıları açsın en kısa hayırlı zamanda.
inşALLAH bu zor günler de tez zamanda geçer.

sılacığım umca yı ben de almıştım çocuklara.
çok geçmiş olsun.
yerse benim daha önce yazdıpım harnup pekmezli karışımı ver 1 kaşık 3 öğün.
benimki de bitti,pekmez almam lazım.

ben de rutin yoğunluk devam.

hepiniz Alla'a emanet olun.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşallah. Tüm hastalara Rabim şifa versin. Hayırlı Cumalar...

Aleyküm Selam Erhan kardeşim, hoşgeldin. Geçmiş olsun, Rabbim şifalar versin. Sağlığını ihmal etme, kendine dikkat etmen lazım. Biliyorsun ki, herşey önce sağlıkla başlar. İnşallah tüm sıkıntıların en kısa sürede biter. Rabbim Fettah ismi hürmetine hayır kapılarını açsın, iyi bir iş ve bol bereketli hayırlı kazançlar nasip etsin inşallah. Sağlık ve afiyet içinde çok huzurlu ve mutlu günleriniz olsun inşallah. Allah yar ver yardımcın olsun. Hayırlı günler, hayırlı Cumalar.. Selam ve dua ile.

ALLAH'IM bugünümüzün başını iyilik, ortasını kurtuluş,
sonunu ise başarı eyle!

Onu bizim için saadet, şehadet, tevbe,bağışlanma
ve iman ile sona erdir...

Ey Kapıları Açan ALLAH'IM

Bize Kapıların En Hayırlısını Aç

Ey Halden Hale Çeviren RABB'İM

Halimizi En Güzel Hale Çevir

Ey Kalpleri Döndüren ALLAH'IM

Kalplerimizi Dinin Ve Taatin Üzere Sabit Kıl

Müslüman Kardeşlerimize Zaferler Nasip Eyle

Zulmeden Kullarınıda Kaffar isminle Kahreyle...

Şu Mübarek Ayın ve Şu Mübarek Cuma Gününün Hürmetine

Dualarımızı Kabul Eyle ALLAH'IM...

Ümmeti Muhammedin Cuması Mübarek Olsun inşaALLAH...

Hayırlı Cumalar...

selamün aleyküm,hayırlı cumalar.
erhan kardeşim çok çok geçmiş olsun.
kardeşim hep aklımasınız.
Rabbim cümlesiyle beraber hayırlı rızık kapıları açsın en kısa hayırlı zamanda.
inşALLAH bu zor günler de tez zamanda geçer.

sılacığım umca yı ben de almıştım çocuklara.
çok geçmiş olsun.
yerse benim daha önce yazdıpım harnup pekmezli karışımı ver 1 kaşık 3 öğün.
benimki de bitti,pekmez almam lazım.

ben de rutin yoğunluk devam.

hepiniz Alla'a emanet olun.
aleyküm selam arkadaşlar amin amin amin Allah razı olsun hayırlı cumalar

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
11-Hiçbiriniz kendisi için istediğini, (mü’min) kardeşi için istemedikçe (gerçek) iman etmiş olamaz.(buhari)

12-İman, yetmiş küsur derecedir. En üstünü “Lâ ilâhe illallah (Allah’tan başka ilah yoktur)” sözüdür, en düşük derecesi de rahatsız edici bir şeyi yoldan kaldırmaktır. Haya da imandandır.

13-İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez

14-Peygamberimiz işaret parmağı ve orta parmağıyla işaret ederek: “Gerek kendisine ve gerekse başkasına ait herhangi bir yetimi görüp gözetmeyi üzerine alan kimse ile ben, cennette işte böyle yanyanayız” buyurmuştur. Buhârî, Talâk, 25, Edeb, 24; Müslim, Zühd, 42.

15-Kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz, müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz.

Kuran ezberi tekrarı

11.ders karia suresi(123.sayfada)
12.ders tekasür suresi(127.sayfada)

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,
Hayirli cumalar,
amin, amin Rabbim o güzel dualarimizi kabul eder insALLAH...

mir_erhan

Moderator
esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh...
hepinizin cuması mübarek olsun dualarınız ve ibadetleriniz kabul olsun inşallah.

sıla ablam ayşe ablam merve kardeşim hüzünlü ve leyfnnur kardeşim allah celle celalüh hepinizden razı olsun. tüm dualarınıza kalbi aminler. Rabbim bu mübarek cuma hürmetine hiçbirinize sıkıntı acı keder nasip etmesin inşallah. geceleriniz bile nuruyla aydınlatsın...

huzuru bazen arar insan, özlem duyar bir avuç sadık huzura
uyanıp yanıbaşında bulamaz evin içini arar nafile çıkar sokaklara yine bulamaz.
oysaki huzurun da kaynağı belli şifanında..
allahü teala bizleri kendi katından göndereceği huzurdan rahmet ve merhametten mahrum bırakmasın. elbette sıkıntılar bizleri biliyor rabbimiz ki yaşatıyor.
inşallah onlara karşı bize sabır ve sebatlar da ihsan eder.

gerçi bu hafta cumaya gidemedim aslında üzüldüm namazda Yaradana en yakın olmak vardı ama hastayız belki bizi böylede kabul eder mevlamız.
hepiniz dualarımdasınız inşallah..

allah işlerinizi hep rast götürsün inşallah..

selam ve dua ile

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim acil şifalar versin kardeşim.
maddi manevi mutluluklar nasip eylesin.
güzel gönüllü kardeşim sınavın zor.
AMA RABBİM MÜKAFATINI VERİR İNŞALLAH.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,
Hayirli cumalar,
amin, amin Rabbim o güzel dualarimizi kabul eder insALLAH...

esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh...
hepinizin cuması mübarek olsun dualarınız ve ibadetleriniz kabul olsun inşallah.

sıla ablam ayşe ablam merve kardeşim hüzünlü ve leyfnnur kardeşim allah celle celalüh hepinizden razı olsun. tüm dualarınıza kalbi aminler. Rabbim bu mübarek cuma hürmetine hiçbirinize sıkıntı acı keder nasip etmesin inşallah. geceleriniz bile nuruyla aydınlatsın...

huzuru bazen arar insan, özlem duyar bir avuç sadık huzura
uyanıp yanıbaşında bulamaz evin içini arar nafile çıkar sokaklara yine bulamaz.
oysaki huzurun da kaynağı belli şifanında..
allahü teala bizleri kendi katından göndereceği huzurdan rahmet ve merhametten mahrum bırakmasın. elbette sıkıntılar bizleri biliyor rabbimiz ki yaşatıyor.
inşallah onlara karşı bize sabır ve sebatlar da ihsan eder.

gerçi bu hafta cumaya gidemedim aslında üzüldüm namazda Yaradana en yakın olmak vardı ama hastayız belki bizi böylede kabul eder mevlamız.
hepiniz dualarımdasınız inşallah..

allah işlerinizi hep rast götürsün inşallah..

selam ve dua ile

Rabbim acil şifalar versin kardeşim.
maddi manevi mutluluklar nasip eylesin.
güzel gönüllü kardeşim sınavın zor.
AMA RABBİM MÜKAFATINI VERİR İNŞALLAH.
ve aleyküm selam ve rahmetullah ve beraketühü arkadaşlar hayırlı cumalar tekrardan. erhan kardeşim sen kendini üzme yat dinlen daha yeni ameliyat olmuşsun. Allah sevdiği kula verirmiş daha çok belayı salih kullarına bu çektiklerin günahlarına keffaret olur inşallah. şöyle bir düşünürsek zaten çoğu zaman hüzünlü üzgün huzursuz ve mutsuzuz. Allahım bugünlerimizi aratmasın. iyi günler göstersin inşallah. beterin beteri vardır.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

101 - Karia Suresi meali

Mekke döneminde inmiştir. 11 âyettir. "Kâri'a", vuran, çarpan, kapıyı çalan, yürekleri hoplatan şey demektir. Burada, kıyamet gününü ifade etmektedir.

Bismillâhir Rahmânir Rahîm
1. Yürekleri hoplatan büyük felaket!

2. Nedir o yürekleri hoplatan büyük felaket?

3. Yürekleri hoplatan büyük felaketin ne olduğunu sen ne bileceksin?

4. O gün insanlar, her biri bir tarafa uçuşan küçük kelebekler gibi olacaktır.

5. Dağlar da atılmış renkli yünler gibi olacaktır.

6. İşte o vakit, kimin tartıları ağır gelmişse,

7. Artık o, hoşnut olacağı bir hayat içinde olacaktır.

8. Ama kimin de tartıları hafif gelirse,

9. İşte onun anası (varacağı yer) Hâviye'dir.

10. Sen Hâviye'nin ne olduğunu ne bileceksin?

11. O, kızgın bir ateştir.

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
6-en üstün cihad,nefsle yapılandır(ibni neccar)

7-hayra vesile olan onu yapan gibidir

8-Tebessüm etmek, sadakadır

9-Dilini tutan kurtuldu (tirmizi)

10-sizin en hayırlılarınız hanımlarınıza karşı en iyi davrananınızdır. (tirmizi)

selamun aleykum:a12:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam :) hayırlı akşamlar

11-Hiçbiriniz kendisi için istediğini, (mü’min) kardeşi için istemedikçe (gerçek) iman etmiş olamaz.(buhari)

12-İman, yetmiş küsur derecedir. En üstünü “Lâ ilâhe illallah (Allah’tan başka ilah yoktur)” sözüdür, en düşük derecesi de rahatsız edici bir şeyi yoldan kaldırmaktır. Haya da imandandır.

14-Peygamberimiz işaret parmağı ve orta parmağıyla işaret ederek: “Gerek kendisine ve gerekse başkasına ait herhangi bir yetimi görüp gözetmeyi üzerine alan kimse ile ben, cennette işte böyle yanyanayız” buyurmuştur. Buhârî, Talâk, 25, Edeb, 24; Müslim, Zühd, 42.

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşallah.

Hepiniz iyisinizdir inşallah.

Hayırlı günler...

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı

ALEYKÜM SELAM,HAYIRLI GÜNLER..........

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt