Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
inanmıyorum tamamen işi bıraktı mı yani yoksa bayram tatili olduğu için mi? Iyi bari ablan yakınındaymış. Inşallah şöyle ihtiyacı olan merhametli biri çıkar karşına. Yakınlarında olsaydım ben seninle sizinle ilgilenirdim inan ki üzüldüm. şimdi nasıl oldn peki? Hayırlı bayramlar canım.

tamamen birakti,zaten niyeti de vardi.
12 de çikiyordu,eşim de işte değil.
Onun gelmesini beklemesini istedim.
çocuklara bakamayacaktim çünki.
Epey konuştu,sonra da bitirdi gitti.
Ben zaten kendimde bile değildim,sen bilirsin dedim.

Dualarinizda unutmayin.
Allah daha hayirlisini nasip eylesin.
çevreme soruyorum,tabi çocukda alişmişti.

Bugün daha iyiyim.
Iğneye devam.
Senin de bayramin mübarek olsun.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
tamamen birakti,zaten niyeti de vardi.
12 de çikiyordu,eşim de işte değil.
Onun gelmesini beklemesini istedim.
çocuklara bakamayacaktim çünki.
Epey konuştu,sonra da bitirdi gitti.
Ben zaten kendimde bile değildim,sen bilirsin dedim.

Dualarinizda unutmayin.
Allah daha hayirlisini nasip eylesin.
çevreme soruyorum,tabi çocukda alişmişti.

Bugün daha iyiyim.
Iğneye devam.
Senin de bayramin mübarek olsun.
hayret bişey Allah merhametli insanlarla karşılaştırsın. iyilerle karşılaştırsın. bir de verdiğin ücrette çok iyiydi. Allah kanaatkar şükretmesini bilen kişilerle karşılaştırsın.
allah daha da iyi etsin canım. eşim de kurban kesmeye gitti yardım edecekmiş kesim yeri var burda öğrenci yurdu. çocukta sabahtan beri yatıyor. biz de evdeyiz kendi kendimize. sizler varsınız Allahtan.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
hayret bişey Allah merhametli insanlarla karşılaştırsın. iyilerle karşılaştırsın. bir de verdiğin ücrette çok iyiydi. Allah kanaatkar şükretmesini bilen kişilerle karşılaştırsın.
allah daha da iyi etsin canım. eşim de kurban kesmeye gitti yardım edecekmiş kesim yeri var burda öğrenci yurdu. çocukta sabahtan beri yatıyor. biz de evdeyiz kendi kendimize. sizler varsınız Allahtan.

amin canım.
gerçekten ihtiyacı olan hayırlı,merhametli,imanlı birini nasip eyler inşALLAH.

biz de evdeyiz çocuklarla.
erene de Allah şifa versin

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
amin canım.
gerçekten ihtiyacı olan hayırlı,merhametli,imanlı birini nasip eyler inşALLAH.

biz de evdeyiz çocuklarla.
erene de Allah şifa versin
inşallah canım merhamet ne kadar önemli bişeymiş insan yaşadıkça anlıyor öğreniyor. amin canım o da sabahtan beri yatıyordu uyudu kaldı. Allahım sağlık huzur versin bugünlerimizi aratmasın. etrafımızdaki insanlara merhamet, anlayış, adalet versin. grş canım Allaha emanet ol.

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
5.DERSİMİZ

TİN SURESİ

[URL="http://img40.imageshack.us/img40/8374/capture3d.jpg"] [/URL]

[URL="http://img40.imageshack.us/img40/3786/capture4n.jpg"] [/URL]

Mekke döneminde inmiştir. 8 âyettir. Tîn, incir demektir
1.Tîn'e ve zeytûn'a andolsun.
2.Sinâ Dağına andolsun,
3.Bu güvenli şehre (Mekke'ye) andolsun ki,
4.Biz, gerçekten insanı en güzel bir biçimde yarattık.
5.Sonra onu, aşağıların aşağısına indirdik.
6.Ancak, iman edip salih ameller işleyenler başka. Onlar için devamlı bir mükafat vardır.
7.(Ey insan!) Böyle iken, hangi şey sana hesap ve cezayı yalanlatıyor?
8.Allah, hükmedenlerin en iyi hükmedeni değil midir?

diyanet meali

selamun aleykum
tin suresi bitmiştir ablacım
şimdi sırada alak suresı var
yarına kısmetse
hayırlı akşamlar..:a12:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum
tin suresi bitmiştir ablacım
şimdi sırada alak suresı var
yarına kısmetse
hayırlı akşamlar..:a12:
aleyküm selam maşallah canım sen bu işi kıvıracaksın
ben de namazlarda iki sureyi okuyorum. yarında okuyalım inşallah. sonraki gün değiştirelim.

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam maşallah canım sen bu işi kıvıracaksın
ben de namazlarda iki sureyi okuyorum. yarında okuyalım inşallah. sonraki gün değiştirelim.

alak suresını 1 gunde ezberleyemem gıbı abla ya:a33:
bayram ya gelen gıden var dıkkatım dagılır ama o da elımden kurtulmuycak:a01:
hayırlı akşamlar ablacım..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

alak suresını 1 gunde ezberleyemem gıbı abla ya:a33:
bayram ya gelen gıden var dıkkatım dagılır ama o da elımden kurtulmuycak:a01:
hayırlı akşamlar ablacım..
tamam canım üç gün yaparız o zaman. üçe bölersin daha kolay olur. yaparsın tabi akıllı kızsın sen. :) kolay gelsin. hayırlı akşamlar.

nur mührü

Kayıtlı Kullanıcı
Ben tüm ayetleri ezbere biliyorum,başka alternatifler üretirseniz ona katılırım inşallah:a35:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Ben tüm ayetleri ezbere biliyorum,başka alternatifler üretirseniz ona katılırım inşallah:a35:
vedduhadan aşağısı yasin tebareke amme ezberlediklerimiz. biliyormuşsunuz maşallah. siz ne ezberlemek isterdiniz
mesela yirminci sayfayı ezberleyebilirsiniz. hafızlık o sayfadan başlıyor.

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm. Bayramınız mübarek olsun. Hayırlı bayramlar.. Evde internet bağlantısı sağlıklı olmadığı için kutlamada geciktim. Kusura bakmayın..

Gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bayram neşesi içinde ve bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşallah. Rabbim gelecek yılda birlikte olmayı nasip etsin inşallah.

Sıla canım, Eren nasıl oldu. İnşallah iyileşmiştir canım benim. Rabbim şifasını versin ve bir daha göstermesin. Senin de yaptığı ibadetler ve duaları Rabbim kabul etsin. Allah razı olsun inşallah. Allaha emanet olun. Hayırlı bayramlar ve günler dilerim.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm. Bayramınız mübarek olsun. Hayırlı bayramlar.. Evde internet bağlantısı sağlıklı olmadığı için kutlamada geciktim. Kusura bakmayın..

Gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bayram neşesi içinde ve bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşallah. Rabbim gelecek yılda birlikte olmayı nasip etsin inşallah.

Sıla canım, Eren nasıl oldu. İnşallah iyileşmiştir canım benim. Rabbim şifasını versin ve bir daha göstermesin. Senin de yaptığı ibadetler ve duaları Rabbim kabul etsin. Allah razı olsun inşallah. Allaha emanet olun. Hayırlı bayramlar ve günler dilerim.
aleyküm selam senin de bayramın mübarek olsun. ben de merak etmiştim dedim memlekete ya da biryerlere gittiler galiba fırsat bulamadı.

amin canım inşallah bakalım gelecek yıl kim girecek kim girmeyecek nasip.

eren iyi canım bayramın birinci günüde ateşi çıktı ama dün ve bugün gayet iyi hamd olsun artık atlattı büyük ihtimalle ilaçlara devam ediyoruz. biz de salıdan beri evdeyiz. Allahım hapislere girmekten korusun çok sıkıcı dışarı çıkamamak. sen nasılsın canım bayram nasıl geçiyor? sen de Allaha emanet ol. hayırlı bayramlar.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt