Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (1 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
5.DERSİMİZ

TİN SURESİ

[URL="http://img40.imageshack.us/img40/8374/capture3d.jpg"][URL="http://img40.imageshack.us/img40/8374/capture3d.jpg"] [/URL][/URL]

[URL="http://img40.imageshack.us/img40/3786/capture4n.jpg"][URL="http://img40.imageshack.us/img40/3786/capture4n.jpg"] [/URL][/URL]

Mekke döneminde inmiştir. 8 âyettir. Tîn, incir demektir
1.Tîn'e ve zeytûn'a andolsun.
2.Sinâ Dağına andolsun,
3.Bu güvenli şehre (Mekke'ye) andolsun ki,
4.Biz, gerçekten insanı en güzel bir biçimde yarattık.
5.Sonra onu, aşağıların aşağısına indirdik.
6.Ancak, iman edip salih ameller işleyenler başka. Onlar için devamlı bir mükafat vardır.
7.(Ey insan!) Böyle iken, hangi şey sana hesap ve cezayı yalanlatıyor?
8.Allah, hükmedenlerin en iyi hükmedeni değil midir?

diyanet meali

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
6.DERSİMİZ

[URL="http://img196.imageshack.us/img196/1904/capture5z.jpg"][URL="http://img196.imageshack.us/img196/1904/capture5z.jpg"] [/URL][/URL]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]MEALİ [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]96-el-ALAK [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Alak, insanın yaratılış safhalarından olan aşılanmış yumurtayı ifade eder. Bu sûreye "İkra' sûresi" de denir. Mekke'de inmiştir; 19 âyettir. İlk 5 âyeti, Kur'an'ın ilk inen âyetleridir. Bu sûrede okumanın, öğrenmenin üstünlüğü, insanın yaratılışı, kalemin özelliği, bunların insana Allah'ın ihsanı olduğu, insanın bunları düşünmesi, Rabbine itaat etmesi gerektiği, aksi halde azaba dûçar olacağı anlatılır.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1. Yaratan Rabbinin adıyla oku![/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]2. O, insanı bir aşılanmış yumurtadan yarattı.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]3. Oku! Rabbin, en büyük kerem sahibidir.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]4. O Rab ki kalemle (yazmayı) öğretti. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]5. İnsana bilmedikleri şeyi öğretti. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]6. Gerçek şu ki, insan azar. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]7. Kendini kendine yeterli gördüğü için.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]8. Kuşkusuz dönüş Rabbinedir. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]9. Gördün mü şu men edeni, [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]10. Namaz kılarken bir kulu (Peygamber'i namazdan)? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]11. Gördün mü, ya o (Peygamber) doğru yolda olur, [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]12. Yahut takvâyı emrediyorsa? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]13. Ne dersin o (meneden, Peygamber'i) yalanlıyor ve doğru yoldan yüz çeviriyorsa! [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]14. (Bu adam) Allah'ın, (yaptıklarını) gördüğünü bilmez mi! [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]15. Hayır, hayır! Eğer vazgeçmezse, derhal onu alnından (perçeminden), yakalarız (cehenneme atarız). [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]16. O yalancı, günahkâr alından (perçemden), [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]17. O, hemen gidip meclisini (kendi taraftarlarını) çağırsın. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]18. Biz de zebânîleri çağıracağız. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]19. Hayır! Ona uyma! Allah'a secde et ve (yalnızca O'na) yaklaş! [/FONT]

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam senin de bayramın mübarek olsun. ben de merak etmiştim dedim memlekete ya da biryerlere gittiler galiba fırsat bulamadı.

amin canım inşallah bakalım gelecek yıl kim girecek kim girmeyecek nasip.

eren iyi canım bayramın birinci günüde ateşi çıktı ama dün ve bugün gayet iyi hamd olsun artık atlattı büyük ihtimalle ilaçlara devam ediyoruz. biz de salıdan beri evdeyiz. Allahım hapislere girmekten korusun çok sıkıcı dışarı çıkamamak. sen nasılsın canım bayram nasıl geçiyor? sen de Allaha emanet ol. hayırlı bayramlar.

Amin hepimizin inşallah. Bayram iyi geçiyor çok şükür. Birinci gün renkli geçti. Tatlı yorgunluk oldu. İkinci gün de misafirler eksik olmadı şükürler olsun. Bugün de bilgisayarımı açtım. Biraz bakayım dedim ama internet bağlantısı yavaş ve sorunlu oluyor. Neyse idare ediyorum. Buradaki ailemin bayramını kutlamasam üzülürdüm. Bayramda gelen giden çok olduğu için vakit nasıl geçiyor anlaşılmıyor. İşte bir bayram daha bitiyor. İnşallah hepimiz sevdiklerimizle birlikte daha nice bayramlara kavuşuruz. Rabbim sağlık ve afiyet versin. Yalnız, kimsesiz, bırakmasın. Hiç kimseye de muhtaç etmesin inşallah. Rabbim, her günümüzü bayram sevinci içinde bir önceki günden daha mutlu, huzurlu, bereketli olarak geçirmeyi nasip etsin inşallah.

Ailece hepinizin bayramı mübarek olsun. Eren'in iyileşmesine sevindim. İnşallah bir daha hastalanmasın. Onu, seni ve buradaki arkadaşlarımı dualarımda unutmuyorum. İnşallah Rabbim kabul etsin. Evet, haklısın dışarı çıkmamak sıkıcı oluyor ama, Eren'imiz iyileşsin, sağlıklı olsun da sonra gezersiniz. Evde olmak da güzel, bunun tadını çıkarın. Rabbime emant olun inşallah. Selam ve dua ile...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Amin hepimizin inşallah. Bayram iyi geçiyor çok şükür. Birinci gün renkli geçti. Tatlı yorgunluk oldu. İkinci gün de misafirler eksik olmadı şükürler olsun. Bugün de bilgisayarımı açtım. Biraz bakayım dedim ama internet bağlantısı yavaş ve sorunlu oluyor. Neyse idare ediyorum. Buradaki ailemin bayramını kutlamasam üzülürdüm. Bayramda gelen giden çok olduğu için vakit nasıl geçiyor anlaşılmıyor. İşte bir bayram daha bitiyor. İnşallah hepimiz sevdiklerimizle birlikte daha nice bayramlara kavuşuruz. Rabbim sağlık ve afiyet versin. Yalnız, kimsesiz, bırakmasın. Hiç kimseye de muhtaç etmesin inşallah. Rabbim, her günümüzü bayram sevinci içinde bir önceki günden daha mutlu, huzurlu, bereketli olarak geçirmeyi nasip etsin inşallah.

Ailece hepinizin bayramı mübarek olsun. Eren'in iyileşmesine sevindim. İnşallah bir daha hastalanmasın. Onu, seni ve buradaki arkadaşlarımı dualarımda unutmuyorum. İnşallah Rabbim kabul etsin. Evet, haklısın dışarı çıkmamak sıkıcı oluyor ama, Eren'imiz iyileşsin, sağlıklı olsun da sonra gezersiniz. Evde olmak da güzel, bunun tadını çıkarın. Rabbime emant olun inşallah. Selam ve dua ile...
canım internetini hızlandırmak için bişeyler yapabilirsin galiba. veya bilgisayarını hızlandırmak için sen daha iyi bilirsin uzmanlık alanın :)
bayramda bitti inşallah canım amin amin inşallah.
inşallah teyzesi biraz önce gönderdim onu Allaha emanet. Allahım seninde günahlarını affetsin. iyi insanlarla karşılaştırsın. sen de Allaha emanet ol. selametle kal.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,
çok şükür tekrar normal hayatımıza döndük.
bayramı hasta geçirdiğim için hiç hissedemedim.
sağlığıma tam olmasa da kavuştum elhamdülillah.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,
aleyküm selam Allah daha iyi etsin ben de sekiz gündür evdeyim bayram mesaisi yaptım burda :) oğlumda tam iyileşmedi ateş falan yok hamd olsun da zayıf bünyesi kendine bakamıyor. hastalık zor geçiyor bak hastanın duası makbul ona göre dua isterim ben de senden :)

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam Allah daha iyi etsin ben de sekiz gündür evdeyim bayram mesaisi yaptım burda :) oğlumda tam iyileşmedi ateş falan yok hamd olsun da zayıf bünyesi kendine bakamıyor. hastalık zor geçiyor bak hastanın duası makbul ona göre dua isterim ben de senden :)

az önce etmiştim:)
ben de işe geldim ama hiç kafamı toparlayamıyorum.
uzun geçecek sanırım.
bu arada oğluma başka bakıcı buldum.
Rabbim hayırlısını nasip etmiştir inşALLAH.
bir arkadaşımın komşusu.

oğlum tam alışamadı ama zamanla alışır inşALLAH.
psikolojisini etkilemez.
ilk 1 yıl aynı insanı görmesi lazımmış,bu cuma 1'i bitiriyor bal peteğim.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
az önce etmiştim:)
ben de işe geldim ama hiç kafamı toparlayamıyorum.
uzun geçecek sanırım.
bu arada oğluma başka bakıcı buldum.
Rabbim hayırlısını nasip etmiştir inşALLAH.
bir arkadaşımın komşusu.

oğlum tam alışamadı ama zamanla alışır inşALLAH.
psikolojisini etkilemez.
ilk 1 yıl aynı insanı görmesi lazımmış,bu cuma 1'i bitiriyor bal peteğim.
iğnelerin ilaçların bitti mi?
ben de bakıcıyı merak etmiştim yazmışsın iyi ki. hayırlı olsun mübarek olsun inşallah bu bayandan memnun kalırsın. alışır canım çocuklar. oo demek doğumgünü var maşallah Allah hayırlı, analı, babalı uzun ömür versin inşallah.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
iğnelerin ilaçların bitti mi?
ben de bakıcıyı merak etmiştim yazmışsın iyi ki. hayırlı olsun mübarek olsun inşallah bu bayandan memnun kalırsın. alışır canım çocuklar. oo demek doğumgünü var maşallah Allah hayırlı, analı, babalı uzun ömür versin inşallah.

iğne bitti,ilaçlar devam ediyor.
geçmezse tekrar gideceğim.

insan ne iş yaparsa yapsın dürüst olmalı.
o olmazsa zaten neresinden tutsan elinde kalır.
hayırlısı inşALLAH.
amin teyzesi.........

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
iğne bitti,ilaçlar devam ediyor.
geçmezse tekrar gideceğim.

insan ne iş yaparsa yapsın dürüst olmalı.
o olmazsa zaten neresinden tutsan elinde kalır.
hayırlısı inşALLAH.
amin teyzesi.........
doğru canım zaten bırakacağı zaman en azından bir hafta öncesinden bildirmesi lazım senin yeni bakıcı bulabilmen için. böyle anlaş konuş bence yeni bayanla. zaten iki-üç yıl sonra kreşe yollarsın dimi dört yaş grubuna?

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
canım internetini hızlandırmak için bişeyler yapabilirsin galiba. veya bilgisayarını hızlandırmak için sen daha iyi bilirsin uzmanlık alanın :)
bayramda bitti inşallah canım amin amin inşallah.
inşallah teyzesi biraz önce gönderdim onu Allaha emanet. Allahım seninde günahlarını affetsin. iyi insanlarla karşılaştırsın. sen de Allaha emanet ol. selametle kal.

Selamün Aleyküm, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşallah.

Evet interneti evde pek kullanmadığım için üstüne düşmüyorum. Hızının yavaş olma nedenini biliyorum. Evimiz tripleks ve internet bağlantısı en üst katta. Benim odamda en alt katta olduğu için bağlamtım bu yüzden yavaşlıyor. Ben de üst kata pek çıkmıyorum. İş yerimde devamlı bilgisayarla haşır neşir olduğum için aslında evde kullanmak istemiyorum. Gözlerim yoruluyor artık. Evde sadece sizlerle görüşmek için internete giriyorum.

Amin, inşallah. Hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsım. Rabbim Eren'e bol iştah versin, güçlü, kuvvetli bir çocuk olsun inşallah. Okuluna severek gitsin, zihin açıklığı versin Rabbim.

Ezber yapan arkadaşlarıma da Allah zihin açıklığı versin inşallah. Hayırlı günler.. Selam ve dua ile..

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,

Aleyküm Selam Ayşe-Rana,

Geçmiş olsun. Rabbim sana ve tüm hasta olan kardeşlerimize şifa versin. Oğlunuzun yeni bakıcısı hayırlı, uğurlu olsun. İnşallah istediğiniz gibi biridir ve oğluna çok iyi bakar. Hayırlı ve sağlıklı günler dilerim...

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
doğru canım zaten bırakacağı zaman en azından bir hafta öncesinden bildirmesi lazım senin yeni bakıcı bulabilmen için. böyle anlaş konuş bence yeni bayanla. zaten iki-üç yıl sonra kreşe yollarsın dimi dört yaş grubuna?

neyseki bayrama denk geldi.
normalde olsa 1 hafta daha tutardım mecburen.
Allah sağlık sıhhat huzur versin.
evet canım 4-5 yaşında kreşe başlar inşALLAH.

erenin okul nasıl gidiyor,alıştı mı?

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam Ayşe-Rana,

Geçmiş olsun. Rabbim sana ve tüm hasta olan kardeşlerimize şifa versin. Oğlunuzun yeni bakıcısı hayırlı, uğurlu olsun. İnşallah istediğiniz gibi biridir ve oğluna çok iyi bakar. Hayırlı ve sağlıklı günler dilerim...

amin canım,oğlumu önceki de çok seviyor du da ihtiyacı yok,sürekli benim canımı sıkıyordu.
kısmet artık,oğlum mutlu büyüsün de.

Allah senin de her işinde kolaylıklar nasip eylesin.

Tin suresini çok severim.
oğluma hamileyken Abdussamed'in sesinden çok dinlerdim.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm, gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşallah.

Evet interneti evde pek kullanmadığım için üstüne düşmüyorum. Hızının yavaş olma nedenini biliyorum. Evimiz tripleks ve internet bağlantısı en üst katta. Benim odamda en alt katta olduğu için bağlamtım bu yüzden yavaşlıyor. Ben de üst kata pek çıkmıyorum. İş yerimde devamlı bilgisayarla haşır neşir olduğum için aslında evde kullanmak istemiyorum. Gözlerim yoruluyor artık. Evde sadece sizlerle görüşmek için internete giriyorum.

Amin, inşallah. Hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsım. Rabbim Eren'e bol iştah versin, güçlü, kuvvetli bir çocuk olsun inşallah. Okuluna severek gitsin, zihin açıklığı versin Rabbim.

Ezber yapan arkadaşlarıma da Allah zihin açıklığı versin inşallah. Hayırlı günler.. Selam ve dua ile..
aleyküm selam doğru bilgisayar bir süre sonra gözleri bozuyor. bir ara çok okumuştum maillerim birikmiş günlerce ağrımıştı gözüm dikkat etmek lazım. amin canım inşallah. Allahım sana da güç versin sabır versin kalbinin muradını versin Rabbim. hayırlı günler.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
neyseki bayrama denk geldi.
normalde olsa 1 hafta daha tutardım mecburen.
Allah sağlık sıhhat huzur versin.
evet canım 4-5 yaşında kreşe başlar inşALLAH.

erenin okul nasıl gidiyor,alıştı mı?
amin bundan sonrası iyi olur inşallah oğlun için.
oğlum iyi gitti sabah çabuk alışıyorlar zaten çocuklar o evde kalmayı da çok seviyor bilgisayar varya burda ben de devamlı başında oturmasını istemiyorum zaten o yüzden gönderiyorum. yoksa evde bana bir zararı yok çocuğun. yaşına görede eğitim alması lazım zaten. altının içinde.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bugünkü tekrarımız

KADİR SURESİ DİNLE

Kadir, Kadir Suresi, Kadir oku, Kadir dinle, sure, süre, Kadir suresi oku, kuran, kuran oku, kuran dinle, kurani kerim, kerim, kuran kerim / TÜRKÇE KURAN-I KERİM DİYANET MEALİ / KURAN.Gen.Tr, Kuran, Kur'an, Kuran-i Kerim, kuranikerim, Quran, qu

KADİR SURESİ MEALİ

Mekke döneminde inmiştir. 5 âyettir. Sûre, Kadir gecesini anlattığı için bu adı almıştır. Kadr, azamet ve şeref demektir

1.Şüphesiz, biz onu (Kur'an'ı) Kadir gecesinde indirdik.

2.Kadir gecesinin ne olduğunu sen ne bileceksin!

3.Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır.

4.Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner.

5.O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
8.DERSİMİZ
BEYYİNE SURESİ

[URL="http://img189.imageshack.us/img189/2664/capture1v.jpg"][URL="http://img189.imageshack.us/img189/2664/capture1v.jpg"][URL="http://img189.imageshack.us/img189/2664/capture1v.jpg"][URL="http://img189.imageshack.us/img189/2664/capture1v.jpg"][URL="http://img189.imageshack.us/img189/2664/capture1v.jpg"] [/URL][/URL][/URL][/URL][/URL]

TÜRKÇE KURAN-I KERİM ( DİYANET MEALİ )98 - BeyyineBismillahirrahmânirrahîm Medine döneminde inmiştir. 8 âyettir. Beyyine, apaçık delil demektir

1.Kitap ehlinden inkâr edenler ile ALLAH'a ortak koşanlar, kendilerine apaçık delil gelinceye kadar (küfürden) ayrılacak değillerdi.

2.Bu delil, tertemiz sahifeleri okuyan, ALLAH tarafından gönderilen bir peygamberdir.

3.O sahifelerde dosdoğru hükümler vardır.

4.Kendilerine kitap verilenler, ancak kendilerine o apaçık delil geldikten sonra ayrılığa düştüler.

5.Halbuki onlara, ancak dini ALLAH'a has kılarak, hakka yönelen kimseler olarak O'na kulluk etmeleri, namazı kılmaları ve zekâtı vermeleri emredilmişti. İşte bu dosdoğru dindir.

6.Şüphesiz, inkâr eden kitap ehli ile ALLAH'a ortak koşanlar, içinde ebedi kalmak üzere cehennem ateşindedirler. İşte onlar yaratıkların en kötüsüdürler.

7.Şüphesiz, iman edip, salih ameller işleyenler var ya; işte onlar yaratıkların en hayırlısıdırlar.

8.Rableri katında onların mükafatı, içlerinden ırmaklar akan, içlerinde ebedi kalacakları Adn cennetleridir. ALLAH onlardan razı olmuştur, onlar da ALLAH'tan razı olmuşlardır. İşte bu mükafat Rablerine derin saygı duyanlara mahsustur.[/QUOTE]

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt