Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (1 Kullanıcı)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
ESMAÜL HÜSNA GENEL TEKRARIMIZI YAPALIM

1- ALLAH (herşeyin gerçek mabudu)
2-ER-RAHMAN (dünyada her kuluna karşı merhametli)
3-ER-RAHİM (ahirette sadece mümin kuluna karşı merhametli)
4..EL-MELİK : Herşeyin hakimi, bütün kâinatın hükümdarı
5.EL KUDDÜS: Her türlü kötülük ve eksikliklerden uzak,
6.ES SELAM-Selamete ulaştıran, selamette olan
7.EL-MÜMİN : iman eden kulunu koruyan
8.EL-MÜHEYMİN :gözetici ve kollayıcı
9.EL-AZİZ : mağlubiyet bilmeyen, her şeye galip
10.EL-CEBBAR: dilediğini zorla yaptıran
11.EL-MÜTEKEBBİR : büyüklük ve ululukta tek olan
12.EL-HALIK : her şeyi yerli yerince yaratan
13.EL-BARİ bir örnek ve emsale ihtiyaç duymadan yaratan
14.EL-MUSAVVİR şekil verici tasvir eden
15.EL-GAFFAR gühahları affedici
16-EL-KAHHAR isyankarları kahreden
17.EL-VEHHAB karşılıksız veren
18.ER-REZZAK rızık ihsan eden
19.EL-FETTAH hayır kapılarını açan
20.EL-ALİM her şeyi çok iyi bilen
21.EL KABID ruhları kabzeden,sıkan,daraltan
22.EL BASIT ruhları bedenlere yerleştiren,genişleten,açan

selamün aleyküm ablacım
bu tekrar çok iyi olur
bende ne zamandır niyetleniyorum tekrar yapıyım diye ama tek başına olunca bi türlü devam ettiremiyordum
hele de sonlara doğru felaket karıştırıyorum:(
ama inşallah bu tekrardan sonra yine sağlamlaştırırız;)
devamını hemen getirmesekde biraz bu 22 taneyi tekrar etsek nasıl olur
yavaş ilerleriz sıkı olur:)
hayırlı pazarlar...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm ablacım
bu tekrar çok iyi olur
bende ne zamandır niyetleniyorum tekrar yapıyım diye ama tek başına olunca bi türlü devam ettiremiyordum
hele de sonlara doğru felaket karıştırıyorum:(
ama inşallah bu tekrardan sonra yine sağlamlaştırırız;)
devamını hemen getirmesekde biraz bu 22 taneyi tekrar etsek nasıl olur
yavaş ilerleriz sıkı olur:)
hayırlı pazarlar...
aleyküm selam ablacım olur tabi iki üç gün kalsın madem bu hafta esmaları tekrar edelim bitirelim. haftaya da dua ve hadisleri tekrar edelim. her gün de belirlenen ayetleri böyle unutmayız inşallah. ben de senin gibi niyet ediyorum ama tek başına ezber tekrarı olmuyor. zaten bu forumuda bu yüzden kapatmıyorum kapatırsam bir süre sonra ayetleri tekrar etmem unuturum biliyorum çünkü daha önce böyle oldu. birlikten kuvvet doğar el ele vericez :)

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,esma tekrarımı yaprtım.
dualarımızı da okumaya gayret ediyorum.
yatma duasını kızımda öğrenmişti.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,esma tekrarımı yaprtım.
dualarımızı da okumaya gayret ediyorum.
yatma duasını kızımda öğrenmişti.
aleyküm selam ben de tekrarımı yaptım unutmamışım hamd olsun. bir de sağ tarafı bir kağıtla kapatıp karışık olarak tekrarımızı yapalım. hayırlı akşamlar :)

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm. Hayılı Sabahlar. Gününüz aydın olsun, günleriniz sevdklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun.

Sıla'cığım, yazılarım hakkındaki düşüncelerin için teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Esma-ül Hüsna'yı ezberlediğim günden bu yana her gün üç kez mutlaka okuyorum. Bu yüzden çok şükür unutmadım. Yemek duasını ve diğer duaları da unutmuyorum. Okurken sen aklıma geliyorsun. Esma-ül Hüsna, her gün tekrar edilirse o kadar seri okunuyor ki, bir dakika da bitiyor. Allah herkese zihin çıklığı versin inşallah.

Hayırlı günler. Selam ve dua ile...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm. Hayılı Sabahlar. Gününüz aydın olsun, günleriniz sevdklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun.

Sıla'cığım, yazılarım hakkındaki düşüncelerin için teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Esma-ül Hüsna'yı ezberlediğim günden bu yana her gün üç kez mutlaka okuyorum. Bu yüzden çok şükür unutmadım. Yemek duasını ve diğer duaları da unutmuyorum. Okurken sen aklıma geliyorsun. Esma-ül Hüsna, her gün tekrar edilirse o kadar seri okunuyor ki, bir dakika da bitiyor. Allah herkese zihin çıklığı versin inşallah.

Hayırlı günler. Selam ve dua ile...
aleyküm selam tatlım aminnn inşallah. Allah seninde yüzünden gülümsemeyi kalbinden sevinci eksik etmesin.

bişey değil canım amin cümlemizden de.

maşallah canım ne kadar düzenlisin. ben de esmaül hüsnayı mutfakta yemek yaparken filan baştan sonra okuyorum hamd olsun unutmadım ama anlamlarını tekrarda pasif kaldım. arada tekrar edicez artık hepbirlikte. biliyorsun ben başına ya koyarak okuyorum hepsini YA ALLAH YA RAHMAN diye başlayıp sonuna kadar böyle okuyup dua ediyorum.

hadis ve dualarımızı da tekrar edicez haftaya inşallah planım bu şekilde.

hayırlı günler selametle kal.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bugün ve yarın tekrar edelim

23.EL-HAFİD: aşağıya indiren,alçaltan
24.ER-RAFİ: dereceleri yükselten

25.EL-MUİZ: izzet veren, yükselten
26.EL-MUZİLL: alçaltan,zillet veren
27-ES-SEMİ: her şeyi işiten
28-EL-BASİR: her şeyi gören
29-EL-HAKEM: nihai hükmü veren
30-EL-ADL: çok adaletli
31.EL-LATİF: lütuf sahibi
32.EL-HABİR: her şeyin gizlisinden haberdar olan
33.EL-HALİM: hemen ceza vermeyen
34.EL-AZİM: sonsuz büyük
35.EL-ĞAFUR: bağışlayıcı,örten
36.EŞ-ŞEKÜR: yapılan şükrün karşılığını bolca veren
37.EL-ALİYY: yükseklikte sonsuz, yüceltici
38.EL-KEBİR: mutlak büyük
39.EL-HAFIZ: koruyucu, gözeten
40.EL-MUKİT: bütün canlıların gıdasını veren
41.EL-HASİB: hesaba çeken
42.EL-CELİL: hiçbirşey kendisine denk olmayan
43.EL-KERİM: keremi ve bağışı bol olan
44.ER-RAKİB: bakıp gözeten, kendisinden hiçbirşey gizlenemeyen
45.EL-MUCİB: duaları kabul eden
46. EL VASİ: ilmi ve rahmeti geniş ve sınırsız olan
47. EL HAKİM: hüküm ve hikmet sahibi
48.EL-VEDUD: sonsuz sevgiye yegane layık olan
49.EL-MECİD:şanı büyük ve yüksek olan
50.EL-BAİS :öldükten sonra dirilten

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
15.DERSİMİZİN TEKRARI

KALEM SURESİ 51-52. AYETLER (NAZAR AYETİ)

bismillahirrahmanirrahim

[URL="http://img24.imageshack.us/img24/1701/capture1hrw.jpg"][URL="http://img24.imageshack.us/img24/1701/capture1hrw.jpg"][URL="http://img24.imageshack.us/img24/1701/capture1hrw.jpg"][URL="http://img24.imageshack.us/img24/1701/capture1hrw.jpg"] [/URL][/URL][/URL][/URL]

meali
"Gerçekten o küfredenler Kur'an-ı işittikleri zaman az kaldı seni gözleriyle yıkacaklardı. "O, mutlaka bir mecnundur" diyorlar. Oysa Kur'an bütün alemler için büyük bir uyarıcıdır.." (Kalem Sûresi, 51-52)

16.DERSİMİZİN TEKRARI

ŞUARA SURESİ 80.AYET ŞİFA AYETİ

bismillahirrahmanirrahim

[URL="http://img198.imageshack.us/img198/8384/ifaayeti.jpg"][URL="http://img198.imageshack.us/img198/8384/ifaayeti.jpg"][URL="http://img198.imageshack.us/img198/8384/ifaayeti.jpg"][URL="http://img198.imageshack.us/img198/8384/ifaayeti.jpg"] [/URL][/URL][/URL][/URL]

“Ve ize meridtü fehüve yeşfîn.” (Hastalandığımda bana şifâ veren ALLAH’tır.”

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm. Hayılı Sabahlar. Gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Zilhicce ayınız hayırlı olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşallah.

Sıla, Zilhicce ayı ile ilgili yazını okudum. Bilgilendirdiğin için sağol, Allah razı olsun. Hayırlı günler.. Selam ve dua ile..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm. Hayılı Sabahlar. Gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Zilhicce ayınız hayırlı olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşallah.

Sıla, Zilhicce ayı ile ilgili yazını okudum. Bilgilendirdiğin için sağol, Allah razı olsun. Hayırlı günler.. Selam ve dua ile..
aleyküm selam canımıniçi aminn inşallah. Allahım senin de işlerine kolaylıklar versin, sevdiği kullarıyla seni tanıştırsın, kötüleri senden ve ailenden uzak etsin.

sen de tekrar hatırlattın bugünün zilhiccenin birinci günü olduğunu Allah razı olsun. bu on gün daha fazla çaba harcayalım inşallah hepberaber. esmalarımızı anlamlarını, hadis ve duaları hızlandırılmış bir şekilde tekrar edelim.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
KİMSENİN GÖRMEDİĞİ YERDE...

Cüneyd-i Bağdâdî hazretlerinin bir talebesi vardı. Bütün iyilik ve fazîletler onda mevcuttu. Sonradan gelmesine rağmen Cüneyd-i Bağdâdî hazretleri onu pek ziyâde seviyor diğer talebeler bu hâli çekemiyorlardı. Talebelerinin bu hâli Cüneyd-i Bağdâdî'ye mâlûm oldu. Talebelerinin eline birer kuş verdi ve;

"Her biriniz bu kuşları kimsenin görmediği bir yerde boğazlayıp getirsin." buyurdu.

Hepsi de kendilerine verilen kuşları aldılar varıp ıssız bir mahalde boğazlayıp getirdiler. Yalnız o talebesi boğazlamadan getirdi. Cüneyd-i Bağdâdî;

"Niçin boğazlamadın?" buyurdu.

"Hocam! Siz; "Kuşları kimsenin görmediği bir yerde boğazlayın." demiştiniz. Ben ise ıssız bir yer bulamadım. Her yeri Allahü teâlâ görüyor." deyince

Cüneyd-i Bağdâdî buyurdu ki:

"Arkadaşınızın firâsetini gördünüz mü?" Bunun üzerine; tövbe edip boyunlarını büküp Cüneyd-i Bağdâdî hazretlerinden affedilmelerini dilediler.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Sual: Yiyip içerken, nelere dikkat etmek gerekir?

CEVAP
İslam âlimleri bildiriyor ki:
1- Yemekten önce elleri yıkamak sünnettir. [Ellerimizin bir nevi mikrop deposu olduğu bugün bilinmektedir.]

2- Çok çeşitli değil, tek çeşit gıda yemeli. [Hazım için, her çeşit gıdaya ayrı ayrı salgı, asit yayılır. Bu da mideyi yorar.]

3- Çok sıcak yiyip içmemeli. [Sıcak yiyip içmek, mide kanserine sebep olur.]

4- Yemeğe tuzla başlayıp tuzla bitirmek sünnettir. [Tuz dile dokunduktan sonra, tükürük bezleri hemen çalışmaya başlar. Salgı yayar. Bu salgı, hazım için önemlidir, hazma yardım eder ve kolaylaştırır. Yemeğe tuzla başlanırsa, beyin tarafından gönderilen bir uyarı sayesinde, midede mukus denilen sindirimi kolaylaştırıcı bir tabaka oluşur ve midenin sindirime hazırlıksız yakalanmasını önler. Yemeği tuzla bitirince de, yine hazım için lüzumlu olan salgı salınır. Bu önemli salgı, sadece tuzla çıkar.]

5- Acıkmadan yememeli, doymadan kalkmalı. [Fazla tokluğun unutkanlık yaptığı, kalbi körleştirdiği, alkollü içkiler gibi kanı bozduğu; açlığın, oruç tutmanınise, aklı temizlediği, kalbi parlattığı bugün bilinmektedir.]

6- Yemek yerken, yerde oturarak, sol ayağı katlayıp, sağ ayağı karna çekerek oturulmalı. [Böyle oturunca, suyla doldurulmuş balon şeklinde olan midenin çıkış kısmını kapatarak, yenilen gıdanın tam sindirilmeden bağırsaklara kaçmasını önler ve mide dolunca da doygunluk hissi vererek, çok fazla yemeden kalkılmasına sebep olur.]

7- Yemek yerken neşeli konuşmalı, yemekte korkunç ve iğrenç şeyler söylememeli. Ölümden, hastalıktan konuşmamalı. [Üzücü şeyler konuşulursa, hazım sistemini çalıştıran sinirlerin dengesi bozulur ve adrenalin salgısının yükselmesine sebep olur.]

8- Her gün et yememeli, kalbe sıkıntı verir, eti az yemekse ahlakı bozar. [Aşırı kırmızı et tüketimi kalın barsak kanserine, meme kanserine, sindirim yolu kanserine yol açar. Boston’daki Tufts Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırma, sık sık kırmızı et yiyenlerin, sindirim yolu kanserlerine yakalanma risklerinin yüksek olduğunu gösterdi. Normal yenen etin, beyin ve sinir sisteminin düzenli çalışması için faydası vardır.]

9- Bitkisel gıda faydalıdır. Yeşillik bulunmayan sofra, akılsız ihtiyara benzer. [Bugün bitkisel gıdaların önemi iyice ortaya çıkmıştır.]

10- Lokma küçük olmalı ve iyi çiğnenmeli. [Tükürük bezleri fazla çalışır. Bu salgı, midedeki salgılarla beraber hazmı kolaylaştırır. Kilo aldırmaz. Aksi olursa salgı eksik olur. Yiyecekler tam çiğnenmeden ve yeterli salgı olmadan mideye gider. Bu tükürük salgısının eksikliği ise, bu yediklerimizi vücudun hazmetmesine engel olur ve kilo aldırır, şişmanlığa sebep olur.]

11- Açken de yavaş yavaş yemeli. [Yavaş yemek, tükürük bezlerinin çalışmasına, salgı yaymasına ve hazmı kolaylaştırmasına sebep olur.]

12- Yemek arasında, bir şey için, hatta namaz için, sofradan kalkmamalı, namazı önce kılmalı. Eğer hazırlanmış yemekler soğuyacak veya bozulacaksa ve namaz vakti, yemekten sonra kılmaya elverişliyse, namazdan önce yemeli. [Yemeğe ara vermek, psikolojik olarak bazı insanlara yaramaz. Hazım sistemi salgılarının çalışma düzeni zayıflar. Ara verilince midede hazım başlar. Tekrar yemek yenince, hazım sisteminin düzeni bozulur.]

13- İçtiği suya bakmalı. Üç nefeste içmeli. Soluğu suya değil, bardağın dışına vermeli. Yazın, serin içmeli. Çok soğuk şeyler içmemeli. Aç karna su içmemeli. Suyu yavaş yavaş, emer gibi içmeli. Ağzı doldurarak içmemeli. Nefes verirken bardağı ağızdan çekmeli. Kaynar şeyi, soluyarak içmemeli. Soğutup sonra içmeli. Suyun hepsini bir solukta içmemeli. [Suyu bir solukta içince, yemek borusunda fıtıklaşmaya yol açabilir. Nefeste, ağız ve dişten çıkan bazı zararlı mikroplar olabilir. Suya üflenince, suyla beraber tekrar vücuda girer. Bu da hastalıklara yol açabilir. Çok soğuk yemek ve içmek, boğaz ağrılarına, bademcik iltihaplarına, bronşit hastalıklarına, eklem ağrılarına, baş ağrısına yol açar. Ayrıca oturularak ve en az üç yudumda içilen su, dil ve ağız bölgesinde daha fazla kaldığından tükürük bezleri için gerekli olan suyun emilimini artırıp anti bakteriyel ve antioksidan etkiye sahip tükürüğün salgılanmasını artırarak, ağız ve diş sağlığına faydası olur.]

14- İçilecek şeyleri ayakta içmemeli. Terliyken de su içmemeli. [Sıcak havada veya aşırı terliyken ayakta su içince, ayaklarda varise yol açar. Soğuk suyu ayakta aç karnına içince, bünyesi zayıf kişilerde mide sarkmasına yol açar.]

15- Bardağın kırık yerinden içmemeli. [Kırık yerleri tam temizlenemediği için mikrop toplar. Hem de eli, ağzı kesebilir.]

16- Yemekten sonra dişleri misvakla, kürdanla veya diş fırçasıyla temizlemeli. [Ağız ve dişlerin temizliği çok önemlidir. Her şeyden önce dişler tedavi edilmeli. Birçok hastalığa sebep olurlar. Diş kökünde iltihap olduktan sonra, siyatik hastalıklara ve kalbi çeviren dış zar iltihaplarına yol açar. Kalb hastalarının çoğunda diş eti hastalığı vardır. Virüsler ana rahmine ulaştığında, erken doğuma bile sebep olabilir.]

17- Ağzında, elinde et, yemek kokusu varken yatmamalı. Çocukların elini de, ağzını da yıkamalı. [Bu, çeşitli rahatsızlıklara sebep olur, hem de diş eti hastalıklarına yol açar. Eşe sıkıntı vermesi bakımından, aile hayatı için de uygun değildir.]

18- Aşırı tokken yatmamalı. [Bu oldukça zararlıdır. Uyku halinde, kalp ve akciğerler hariç, iç organların çalışması çok azalır, bir nevi istirahat ederler. Kalbin ve akciğerlerin de yükleri gündüze nazaran azalır. Tok yatınca, kalp de fazla çalışmak zorunda kalır. Aşırı tok yatmak, kalp ve başka organların yorulmasına, dolayısıyla erken yaşlanmaya, baş ağrısına, kilo almaya, göz hastalıklarına yol açar.]

19- Akşam yatarken, yiyecek ve içecekleri açık bırakmamalı üstü örtülmeli. [Gıdalar bozulabilir, mikrop kapabilir.]
Bu hususlara, sağlığımıza olan faydaları için değil, dinimiz bildirdiği için, dine uymak niyetiyle uymak gerekir. Böyle olunca hem dünyamız, hem de ahiretimiz için faydalı olur. Sırf sağlık için yapılırsa sevabına kavuşamayız.

dinimizislam.com dan alıntıdır

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,
Sila ablacim bu aralar pek giremiyorum, tekrarlari yeni gördüm, bende kisa surelerin tekrarina baslamistim, insALLAH esmalarla devam edicem, Yasin ezberim de çok yavas ilerliyor, ne yapmaliyim bilemiyorum:( ama insALLAH ezberlicem, buna inaniyorum...

Herkes iyidir insALLAH, Sila ablam, Mervem, Erhan kardesim, Ayse ablam, Hüzünlü, NDYZLF, Mine ablam ve sayamadiklarim, ALLAH iyilik versin, dualarimdasiniz hep...

ailemizi çok özlüyorum, burda çok mutluyum, bu aralar pek giremedigim için üzülüyorum...

ALLAH'a emanet olun, hayirli aksamlar
...:a14:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,
Sila ablacim bu aralar pek giremiyorum, tekrarlari yeni gördüm, bende kisa surelerin tekrarina baslamistim, insALLAH esmalarla devam edicem, Yasin ezberim de çok yavas ilerliyor, ne yapmaliyim bilemiyorum:( ama insALLAH ezberlicem, buna inaniyorum...

Herkes iyidir insALLAH, Sila ablam, Mervem, Erhan kardesim, Ayse ablam, Hüzünlü, NDYZLF, Mine ablam ve sayamadiklarim, ALLAH iyilik versin, dualarimdasiniz hep...

ailemizi çok özlüyorum, burda çok mutluyum, bu aralar pek giremedigim için üzülüyorum...

ALLAH'a emanet olun, hayirli aksamlar...:a14:
aleyküm selam leyfunnur o zaman şu ana kadar ezberlediklerini unutmamaya çalış. ben de öyle yapmaya çalışıyorum. inşallah canım istedikten sonra başarabilirsin. yakınlarında birisi varsa ondan rica et dinlet böylece daha kolay olabilir ezberlemen.

bizler iyiyiz canım sen de iyisindir inşallah neler yapıyorsun görünmüyorsun gerçekten de. bizde seni özledik kendine iyi bak :a26:

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam leyfunnurcum evet ne zamandır yoksun bende merak etmiştim
özletme kendini emi::)

sıla ablacım şu ara sadece esma tekrarlarına bakabiliyorum
zaten ondan önce sure tekrarlarını yapmıştım:)
bizde bu azim varken hadis ve dua tekrarlarınıda yapar bitiririz;)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam leyfunnurcum evet ne zamandır yoksun bende merak etmiştim
özletme kendini emi::)

sıla ablacım şu ara sadece esma tekrarlarına bakabiliyorum
zaten ondan önce sure tekrarlarını yapmıştım:)
bizde bu azim varken hadis ve dua tekrarlarınıda yapar bitiririz;)
ben de öyleyim şu sıralarda. yaparız Allahın izniyle yeterki birlikten ayrılmayalım kopmayalım. kolay gelsin hepimize. :)

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
sa arkadaşlar nasılsınız uzun zamandr katılamıyorum aklım sizlerde grip oldum ağır geçti yeni toparlanıyorum...,
hepiniz iyisiniz inşallah tekrar yapılmış sanırım ne güzel....özledim ortamı..ama tembel öğrenci gibi sınıfta kaldım:(
Allah yardımcınız olsun inşallh Allah a emanet olun...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
sa arkadaşlar nasılsınız uzun zamandr katılamıyorum aklım sizlerde grip oldum ağır geçti yeni toparlanıyorum...,
hepiniz iyisiniz inşallah tekrar yapılmış sanırım ne güzel....özledim ortamı..ama tembel öğrenci gibi sınıfta kaldım:(
Allah yardımcınız olsun inşallh Allah a emanet olun...
aleyküm selam minecim evet iki minele kayboldu diyordum ben de. geçmiş olsun hamileyken daha zordur grip olmak. evet tekrarlara devam ediyoruz hamd olsun. arada gel bekleriz canım hayırlı cumalar.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşlerim hayırlı cumalar nasılsınız herkes iyidir inşallah? aşağıdaki esmaları tekrar edelim bugün :)

51.EŞ-ŞEHİD:bilinenin ve bilinmeyenin şahidi
52.EL-HAK: zatı vacip olup varlığı gerçek olan

53.EL-VEKİL: her şeye vekil
54.EL-KAVİY: çok kuvvetli
55.EL-METİN: çok sağlam
56.EL-VELİYY: dostlarına yardım eden
57.EL-HAMİD: hamd edilen övülen
58.EL-MUHSİ: her şeyin sayısını bilen
59.EL-MÜBDİ: maddesiz ve örneksiz yaratan
60.EL-MUİD: öldükten sonra tekrar dirilten
61.EL-MUHYİ: hayat veren dirilten
62.EL-MÜMİT: öldüren, ölümü yaratan
63.EL-HAYY: her zaman diri
64.EL-KAYYUM: her şeyi ayakta tutan
65.EL-VACİD: en zengin olan,istediğini istediği zaman bulan
66.EL-MACİD: nimetleri ve ihsanı sonsuz olan
67.EL-VAHİD: tek ve eşsiz
68.ES SAMED muhtaç olunan, ihtiyaçsız
69.EL KADİR kudret sahibi

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm. Hayılı Sabahlar. Gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşaallah. Hayırlı Cumalar...

Sıla canım, bilgi paylaşımın için sağol. Okudum. Allah razı olsun. İnşallah ailece iyisinizdir. Hayırlı Cumalar... Hayırlı günler..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt