Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (2 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
15.DERSİMİZİN TEKRARI

KALEM SURESİ 51-52. AYETLER (NAZAR AYETİ)

bismillahirrahmanirrahim

[URL="http://img24.imageshack.us/img24/1701/capture1hrw.jpg"][URL="http://img24.imageshack.us/img24/1701/capture1hrw.jpg"][URL="http://img24.imageshack.us/img24/1701/capture1hrw.jpg"] [/URL][/URL][/URL]

meali
"Gerçekten o küfredenler Kur'an-ı işittikleri zaman az kaldı seni gözleriyle yıkacaklardı. "O, mutlaka bir mecnundur" diyorlar. Oysa Kur'an bütün alemler için büyük bir uyarıcıdır.." (Kalem Sûresi, 51-52)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
geçmiş olsun canım gerçi sevdiğini ve yediğini biliyorum ama meyveyi arttır yine de. Işte bu yüzden babası ve ben seneye birinci sınıfa göndermeyi düşünmüyoruz. Hem çok narin hem de çok ezilecek. şimdi iki öğretmen var başlarında seneye bir tane olacak hem öğretmen bırakıp gidecek teneffüste. Gerçekten birinci sınıfın dersleri çok fazla arkadaşlarım var biliyorum epeyce yazı yazdırıyorlar anne söylüyor çocuk yazıyor filan. Ondan kreşe gönderiyim dedim kalem tutmayı öğrensin biraz hiç resim yapmıyordu çizgi çizmeyi sevmiyordu. Hayal gücü olsun bişeyler başarsın. Inşallah senin kızın ve benim oğlumun iştahları açılır biraz da kuvvetlenirler.

iyi düşünmüşsün ben de eren için öylesi daha iyi olur diye düşünüyorum.
Erkekler kizlara nazaran daha geç toparliyor.
Benim oğlum da zaten yil sonunda doğdu,muhtemelen 2008 değil de 2009 lularla veririm,allah ömür verirse.

Kizim da sabah kahvalti,öğlen ve akşam yemekleri hep zorlayarak.
Ben de dayanamiyorum bazen doğrusu.
Güçlü kuvvetli olsa ödeve de okula da dayanir ama.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
iyi düşünmüşsün ben de eren için öylesi daha iyi olur diye düşünüyorum.
Erkekler kizlara nazaran daha geç toparliyor.
Benim oğlum da zaten yil sonunda doğdu,muhtemelen 2008 değil de 2009 lularla veririm,allah ömür verirse.

Kizim da sabah kahvalti,öğlen ve akşam yemekleri hep zorlayarak.
Ben de dayanamiyorum bazen doğrusu.
Güçlü kuvvetli olsa ödeve de okula da dayanir ama.
tabi geç doğduysa öyle yaparsın bazı çocuklarda iri oluyor senin oğlanda öyle olur inşallah. benim oğlan sabah ve öğlen iki öğünü okulda yiyor güya diyeyim bugün geldi anne süttt hayır dedim anlamadım okulda önüne koyulanı yemiyor galiba. hepte güzel şeyler var menülerinde. neyse yine dayanamadım kendim yerken ağzına verdim birkaç lokma bişeyler. ben de hep zorluyordum önce sofraya gelmez gel oğlum gelse oğlum ye sofrayı kaldırıcam mecburen ağzına veriyoruz bazen. sen anlıyorum siniri yıpranıyor insanın bazen de gelmezse hiç takmıyor gibi görünüyorum birazdan kaldırıcam bir daha da önüne yemek koymam diyorum o zaman geliyor. tehdit ediyoruz. kilosunu ölçücem bakalım sene sonunda nasıl olacak bu ay olmazda önümüzdeki ay balık yağı alıcam nasipse omege üç.

mir_erhan

Moderator
esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh..

bütün kardeşlerim hepinizin cuması mübarek olsun
allah celle celalüh bu güzel günden ismi azamı hürmetine dua ve ibadetlerinizı kabul etsin inşallah..

her hasretlik bir vusulata her sıkıntı bir ferahlığa gebeymiş...
bizler imanı teslimiyetle kabul ettik. ümitsizliği serveri alem efendimiz alyhi selamın ümitvar olun tavsiyesiyle kırdık...
yer allahın gök allahın.. dilemese güneş doğmaz dilemezse yer gök aydınlanmaz dilemezse hiç bir nimet canlılığını sürdüremez.
bizler inşallah güzel ve sağlam bir teslimiyet ile inandık iman ettik...
yakamıza yapışsada dünyalık sıkıntılar biliyoruz ki bunların karşılığı Rabbimizin katındadır sabredersek...
sıkıntılarımızı bilen sensin Rabbimz giderecek hayırlı bir kapı açacak olanda sensin...
bizleri en kısa zamanda içerisinde bulunduğumuz sıkıntılardan feraha çıkar ya Rab..

ara ara katılacağım inşallah sizlere. ayrı kalınca biraz mahrum kalıyorum bu güzel paylaşımlardan dualardan ibadetlerden. inşallh en kısa zamanda katılırım. evi taşıdım tam yerleşmedim ama artık düzen oturacak inşallah. birde işe başlayabilseydim...

sıla ablam ayşe ablam mine ablam ayşe kardeşi merve kardeşim hüzünlü ve adını yazamadığım kardeşlerim. RAbbimiz hepiniz varsa sıkıntılarını en kısa zamanda gidersin
kötülüklerden emin kılsın...
dualarınızda kardeşinizi de untumayın inşallah

allahın selamı ve bereketi üzerinize olsun inşallah
selam ve dua ile hayırlı cumalar.

mir_erhan

Moderator
ve aleyküm selam, hayırlı sabahlar

Hayırlı cumalar
Renklerin toprağından fışkıran derin coşku, yağmurlarla buluştuğunda yüreğin tufandan kurtulduğu gün;
seher soluklu Cuma…
Canın coştuğu, ruhun kanatlandığı, gönlün güllerle güldüğü günde; zaman ötesinden kokular getirir zaman…
Sürgün saatleri serinletir melekût meltemler…
Mana maddenin önünde gizem kapılarını açar;
her şey anlam değerini dillendirir… Dilekler, dualar yükselir durmadan, saat-i icabeyi yakalamak için…
Cumanın kalbini yakalayanın kalbi duaları kabul olunur…
Ne isterseniz cevap verilir; düğümler çözülür, dertler dağılır, hayata renk gelir, renklere hayat…
Ubudiyet dua renkleriyle süzülür gönlün gökkuşağına…
Kulluk toprağından yükselen tefekkür çiçekleri güneşin renklerini görür ve gösterir…
Bereket yağmurlar yağar Rahmet bulutlarından… Toprağın kokusuyla, gökkuşağı renkleri coşku kuşlarını uçurtur sekine kanatlarıyla;
Dağların, denizlerin ötesinde, yıldızların yetişemediği, galaksilerin göremediği yöne doğru…
Kalp, cumanın kalbiyle bütünleşmiş, yönsüz ve zamansız iklimlerde renkleri ve kokuları geride bırakmış yitik yurdunu arıyordur; sonsuz saadet…
Latif ve Alim olan Rabbimiz dünya saadetiniz için Cuma'yı vesile kılsın, ahirette size ve tüm sevdiklerinize "Cuma Yamaçları" nasip etsin...
Hayırlı Cumalar...

alıntı

AMİN....

merve kardeşim cuman mübarek olsun ellerine sağlık
rabbimiz karşılığı versin.
selam ve dua ile

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
tabi geç doğduysa öyle yaparsın bazı çocuklarda iri oluyor senin oğlanda öyle olur inşallah. benim oğlan sabah ve öğlen iki öğünü okulda yiyor güya diyeyim bugün geldi anne süttt hayır dedim anlamadım okulda önüne koyulanı yemiyor galiba. hepte güzel şeyler var menülerinde. neyse yine dayanamadım kendim yerken ağzına verdim birkaç lokma bişeyler. ben de hep zorluyordum önce sofraya gelmez gel oğlum gelse oğlum ye sofrayı kaldırıcam mecburen ağzına veriyoruz bazen. sen anlıyorum siniri yıpranıyor insanın bazen de gelmezse hiç takmıyor gibi görünüyorum birazdan kaldırıcam bir daha da önüne yemek koymam diyorum o zaman geliyor. tehdit ediyoruz. kilosunu ölçücem bakalım sene sonunda nasıl olacak bu ay olmazda önümüzdeki ay balık yağı alıcam nasipse omege üç.

Selamün Aleyküm
Hayırlı cumalar ,
Rabbim bu günün hürmetine günahları bağışlananlardan eylesin..
Sıla ablacım çocukların yemek yememe şikayetine istinaden geçenlerde televizyonfa bir uzmandan dinledim. Diyor ki;" Mümkün olduğu kadar yemekler ailece beraber yenmeli ve çocuğa yemek yemesi gerektiği konusunda fazla ısrarlı davranmamak gerekiyormuş aksi taktirde çocuk yemek yemekten soğuyormuş. çocuğun acıktım demesine fırsat vermek gerekiyormuş"
Okulda ödevle ilgili olarak benim oğlum ikinci sınıfta okuyor.
Bizim okul etütlü, ben çocuğumu etüte verdim. ödevlerini öğr. yaptırıyor. Fazla ödev gelmiyor eve.. Bu sene de verdim.. sadece ödevlerin yapılıp yapılmadığını kontrol ediyorum.. Allah her şeyin kolaylığını veriyor...
Selametle ablacım..

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
geçmiş olsun allah şifanı versin canım. yok en son o mesajı yazdı zaten bir daha da girmedi ee taşınmak zor tabi. Allah yardımcısı olsun.

aleyküm selam canım hayırlı sabahlar amin amin amin inşallah. Allahım senin de işlerine kolaylıklar versin. hayırlı kapılar açsın. hamd olsun canım iyiyiz eren bronşit oldu hafta sonu ateşi kırka ulaşmıştı ilaçlarını içiyor ama iyi yine de hamd olsun. eren memnun ama şiddet sorunu burda da var kendini savunamıyor. içimden kızdım diyor. inşallah öğrenir en kısa zamanda. bu çocuklara nolmuş anlamadım ben canım ya ben küçükken hiç böyle dayak yemedim dövmedim böyle bişeyde görmedim. onun dışında iyi ama spor yapıyorlarmış spor aletleri varmış seviyor. koli bandında koştum diyor. bazen şaşırıyor kelimelerde koşu bandını unutuyor. çimenlerin üzerinde yürürken çimentoların üzerinde yürüyorum diyor. yayın gidince anne yayıntı gitti diyor. böyle komik halleride var. yoksa annelik epey ağır hastalıkları sıkıntıları. Allahım isteyen herkese nasip etsin. açevin kursunda da zep (zihinsel eğitim programı) veriyorlar eve. çok güzel seviyor her akşam yapıyoruz küçük çocuğu olan herkese tavsiye ederim. sen nasılsın canım nasıl gidiyor okul ev senin branşın edebiyatla ilgili mi merak ettim ?

Selamün Aleyküm. Hayılı Sabahlar. Hayırlı Cumalar..Gününüz aydın olsun, günleriniz sevdklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah.

Sıla'cığım sağol, amin. Allah razı olsun. Eren'ime geçmiş olsun. Rabbim hastalık ve sıkıntı vermesin inşallah.. Anladığım kadarıyla çok zarif ve narin bir çocuk. Allah bağışlasın. Ama üzülme, o da zamanla hakkını aramayı öğrenecektir inşallah. Arkadaşlık kurmayı, paylaşmayı ve sosyalleşmeyi çocuklar en iyi okul öncesi kurum içerisinde öğrenirler. Dil becerisi ve kendini ifade etme becerisi de zaman içinde gelişecektir. Zaten okul öncesi eğitim de bu yüzden çok yararlı. Evet, benim de gözlediğim kadarıyla maalesef çocuklarda şiddet artık hızla artıyor. Bana göre, aile içi şiddet, televizyon ve bazı bilgisayar oyunları çocuğun içinde olan şidddetin artmasına neden oluyor. Eren'in şiddete karşılık vermemesi doğal, canım öğrenmemiş ki bu davranışları.

Aslında yemek konusunda ben de Eren'den pek farklı değilimdir. Ben de zayıf biriyim. Yemek yemeği pek sevmiyorum. Neyse, inşallah Eren'in yemek sorunu düzelir, onun ihtiyacı var dengeli beslenmeye. Hamd olsun iyiyim. Allah razı olsun. Dalım Bilgisayar. Yüksek Lisansımı ise Ekonomi dalında yaptım. Rabbime şükür işimi çokkk severek yapıyorum. Edebiyat da olsaydı iyi olurdu hani..Hayırlı günler...Hayırlı Cumalar.. Selam ve dua ile...

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı

allah celle celalüh bu güzel günden ismi azamı hürmetine dua ve ibadetlerinizı kabul etsin inşallah..

bizler imanı teslimiyetle kabul ettik. ümitsizliği serveri alem efendimiz alyhi selamın ümitvar olun tavsiyesiyle kırdık...
yer allahın gök allahın.. dilemese güneş doğmaz dilemezse yer gök aydınlanmaz dilemezse hiç bir nimet canlılığını sürdüremez.
yakamıza yapışsada dünyalık sıkıntılar biliyoruz ki bunların karşılığı Rabbimizin katındadır sabredersek...
sıkıntılarımızı bilen sensin Rabbimz giderecek hayırlı bir kapı açacak olanda sensin...
bizleri en kısa zamanda içerisinde bulunduğumuz sıkıntılardan feraha çıkar ya Rab..

ara ara katılacağım inşallah sizlere. ayrı kalınca biraz mahrum kalıyorum bu güzel paylaşımlardan dualardan ibadetlerden. inşallh en kısa zamanda katılırım. evi taşıdım tam yerleşmedim ama artık düzen oturacak inşallah. birde işe başlayabilseydim...

sıla ablam ayşe ablam mine ablam ayşe kardeşi merve kardeşim hüzünlü ve adını yazamadığım kardeşlerim. RAbbimiz hepiniz varsa sıkıntılarını en kısa zamanda gidersin

Aleyküm Selam Erhan kardeşim. Hayırlı Cumalar...

Ne güzel tekrar seni görebilmek. Bütün dualarına amin. Allah razı olsun. Rabbim yuvandan sağlığı, huzuru, mutluluğu, bereketi, sevgiyi, gülümsemeyi hiç eksik etmesin inşallah. Zorlukların büyük bir kısmını Allahın izniyle atlattın. Gerisi yavaş yavaş yoluna girer. İnşallah en kısa sürede iş kapın da açılır ve çok mutlu olursunuz. Rabbim sıkıntılarını gidersin, güç ve zorluk göstermesin, her işin rast gitsin, kolay gelsin inşallah. Allah yar ve yardımcınız olsun. Hayırlı günler dilerim. Selam ve dua ile...

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm ,hayırlı cumalar.

erhan kardeşim,Rabbim her işinde kolaylık versin.
hayırlısıyla işini de nasip eyler inşALLAH.

Rabbim öylesine lütufkar ki içinden çıkılmaz bir durum,bir süre sonra hiç yaşanmamış gibi oluveriyor.

ayrıca böyle zorluklarla kurulmuş bir yuvanın kıymeti daha çok hatırlanıyor.
Rabbim sağlık,sıhhat,huzur,ihlas dolu bir ömür nasip eylesin yuvanızda.

bu mübarek günde tüm sıkıntı çekenlere,zor durumdaki cümlesine yardımcı olsun;Hz. Ali(r.a)'nin duası gibi,mümin ve insan kardeşlerime.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

aleyküm selam ve rahmetullah ve berakühü kardeşim senin de dediğin gibi bugünlerde geçecek herşey çok daha güzel olacak inşallah bu cuma gününün hürmetine Rabbim sana severek çalışacağın hayırlı bir iş nasip eylesin. bu çektiklerin sayesinde sen de ilerde maaş alacağın zaman işsizlerin halinden anlayacaksın. daha önce yazmıştım bizde iki aylık evliyken eşim dükkanımızı kapatmıştı. on ay da işsiz kaldı tabi boş durmamaya çalıştı ama hamd olsun on aylık zorluktan sonra işe girdi dokuz yıldırda aynı işte Allahım bir daha yaşatmasın işsizlik zor eve bir ekmek parası girmemesi zor. ama bu yaşananlar inşallah derecemizin artmasına vesile olacak. Rabbimize daha da yakınlaşmamıza vesile olacak.

Selamün Aleyküm
Hayırlı cumalar ,
Rabbim bu günün hürmetine günahları bağışlananlardan eylesin..
Sıla ablacım çocukların yemek yememe şikayetine istinaden geçenlerde televizyonfa bir uzmandan dinledim. Diyor ki;" Mümkün olduğu kadar yemekler ailece beraber yenmeli ve çocuğa yemek yemesi gerektiği konusunda fazla ısrarlı davranmamak gerekiyormuş aksi taktirde çocuk yemek yemekten soğuyormuş. çocuğun acıktım demesine fırsat vermek gerekiyormuş"
Okulda ödevle ilgili olarak benim oğlum ikinci sınıfta okuyor.
Bizim okul etütlü, ben çocuğumu etüte verdim. ödevlerini öğr. yaptırıyor. Fazla ödev gelmiyor eve.. Bu sene de verdim.. sadece ödevlerin yapılıp yapılmadığını kontrol ediyorum.. Allah her şeyin kolaylığını veriyor...
Selametle ablacım..
haklısın biliyorum ısrar etmemem gerektiğini yine de ediyorum kızıyorum hatta. benimki iki öğün yemese acıkmıyor üçüncü öğün acıkıyor. büyükler de baskı yapıyor. hatta bugün annemle konuştum olsun kreşte verseler bile sen evde tekrar yedir dedi. haklı çünkü orda yemiyor bazen aç geliyor. maşallah senin etüt işi iyimş ayşe rana da düşünsün. Allah zihin açıklığı versin. sana da hayırlı doğumlar :)

Selamün Aleyküm. Hayılı Sabahlar. Hayırlı Cumalar..Gününüz aydın olsun, günleriniz sevdklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah.

Sıla'cığım sağol, amin. Allah razı olsun. Eren'ime geçmiş olsun. Rabbim hastalık ve sıkıntı vermesin inşallah.. Anladığım kadarıyla çok zarif ve narin bir çocuk. Allah bağışlasın. Ama üzülme, o da zamanla hakkını aramayı öğrenecektir inşallah. Arkadaşlık kurmayı, paylaşmayı ve sosyalleşmeyi çocuklar en iyi okul öncesi kurum içerisinde öğrenirler. Dil becerisi ve kendini ifade etme becerisi de zaman içinde gelişecektir. Zaten okul öncesi eğitim de bu yüzden çok yararlı. Evet, benim de gözlediğim kadarıyla maalesef çocuklarda şiddet artık hızla artıyor. Bana göre, aile içi şiddet, televizyon ve bazı bilgisayar oyunları çocuğun içinde olan şidddetin artmasına neden oluyor. Eren'in şiddete karşılık vermemesi doğal, canım öğrenmemiş ki bu davranışları.

Aslında yemek konusunda ben de Eren'den pek farklı değilimdir. Ben de zayıf biriyim. Yemek yemeği pek sevmiyorum. Neyse, inşallah Eren'in yemek sorunu düzelir, onun ihtiyacı var dengeli beslenmeye. Hamd olsun iyiyim. Allah razı olsun. Dalım Bilgisayar. Yüksek Lisansımı ise Ekonomi dalında yaptım. Rabbime şükür işimi çokkk severek yapıyorum. Edebiyat da olsaydı iyi olurdu hani..Hayırlı günler...Hayırlı Cumalar.. Selam ve dua ile...
aleyküm selam canım aminn inşallah. dediğin gibi canım tvler bilgisayarlar aile içi şiddet etkili. geçen ay diğer yerde erenin arkadaşlarından biri cüneyt arkın gibi ne var üleyyn diye bağırıyor sağa sola tekme atıyordu demek izlemiş bolca eren baş nasiplisi zaten tekmelerin çocuklar o kadar ki benim yanımda bile yapıyorlardı yani. şimdi görmüyorum artık servisle gittiği için. Allaha emanet.
canım maşallah iki dalında iyi normalde de işine yarayacak bilgilerin var. ben yazılarından yola çıkarak edebiyat olarak düşünmüştüm maşallah sen dikkat ediyorsun kurallara :) hayırlı cumalar saygılar sevgiler.

selamün aleyküm ,hayırlı cumalar.

erhan kardeşim,Rabbim her işinde kolaylık versin.
hayırlısıyla işini de nasip eyler inşALLAH.

Rabbim öylesine lütufkar ki içinden çıkılmaz bir durum,bir süre sonra hiç yaşanmamış gibi oluveriyor.

ayrıca böyle zorluklarla kurulmuş bir yuvanın kıymeti daha çok hatırlanıyor.
Rabbim sağlık,sıhhat,huzur,ihlas dolu bir ömür nasip eylesin yuvanızda.

bu mübarek günde tüm sıkıntı çekenlere,zor durumdaki cümlesine yardımcı olsun;Hz. Ali(r.a)'nin duası gibi,mümin ve insan kardeşlerime.
aleyküm selam canım çok haklsın yaşadık örneklerini. bugün bile evimdeki mukabele iptal oldu son anda gelmeyeceklerini bildirdiler bir arkadaşımla konuşmuştum onun evinin karşısında varmış oraya gittim bir kapı kapanıyr diğeri açılıyor

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,sılacığım sen anlatınca aklıma geldi.
ben de evlendikten 3 ay sonra babamı kaybetmiştim ve ondan 2 ay sonrada krizden işimi.
borç vs.vardı.
ama ben pes etmemiştim,evimde bir çocuğa eğitim vermiştim.
bir süre de kurdele nakışı havlu yapıp pazarlamıştım,dikiş dikmiştim,boyama vs.
kirada olunca çok zor.
şimdi kendi evimi nasip etti Rabbim.
bunca şeyden sonra söylencek tek şey;her şey Rabbimin takdiri.
veren de alan da o.

Resulu Kibriya Efendimizin buyurduğu gibi sadece yokluk O'nda yok.
ezelde ne takdir ettiyse onu görüp yaşayacağız.

sılacığım benim komşularımda yapıyor,çok imrendim onlara.

etüde dayanamaz benim kızım.
çok yoruluyor,yemeyince de nerden alacak gücü.
olsa ne güzel olurdu tabi.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
AMİN....

merve kardeşim cuman mübarek olsun ellerine sağlık
rabbimiz karşılığı versin.
selam ve dua ile

seninde cuman mübarek olsun erhan kardeşim, hoşgeldin
okudum yazdıklarını ALLAH yardımcın olsun
bak ne güzel herşey yavaş yavaş yoluna giriyor
iş konusu da kısa zamanda hallolur inşallah
selam ve dua ile...B)

ben de evlendikten 3 ay sonra babamı kaybetmiştim ve ondan 2 ay sonrada krizden işimi.
borç vs.vardı.
kirada olunca çok zor.
veren de alan da o.

maşallah ablacım işte öyle zor zamanlarda senin gibi ayakta durmak gerek
sen başarmışsın ne mutlu,
inşallah sıkıntıda olan tüm kardeşlerimizde en kısa zamanda sıkıntılarından kurtulurlar
biraz sabır... sonra meyvesi tatlı oluyor;)
selam ve dua ile...B)

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
maşallah ablacım işte öyle zor zamanlarda senin gibi ayakta durmak gerek
sen başarmışsın ne mutlu,
inşallah sıkıntıda olan tüm kardeşlerimizde en kısa zamanda sıkıntılarından kurtulurlar
biraz sabır... sonra meyvesi tatlı oluyor;)
selam ve dua ile...B)[/QUOTE]

AMİN CANIM,RABBİM KİMSEYİ ÇIKMAZDA BIRAKMASIN.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
borç vs.vardı.
kirada olunca çok zor.
veren de alan da o.

aleyküm selam Allah daha da iyi etsin canım rızkımıza bereket versin. israftan cümlemizi korusun. bazen varlıkla bazen yoklukla sınanıyoruz. Rabbimizin rızasına uygun hareket ederiz inşallah. Allahım bugünlerimizi aratmasın cümlemize sağlık versin huzur versin. en önemlisi bu. erhan iş açısından çekti çekiyor inşallah çocuk açısından sıkıntı olmaz kolaylıkla sağlıkla olur. ne paralar harcanıyor bu yolda. bir ev parası bile harcanabiliyor.

hamd olsun ramazan ayı dışında da ilk defa mukabeleye katılıyorum. şu an iki yer var ikisi de aynı saat. bakalım nasip.

canım senin kızın kilosu nasıl? balık yağı içirmeyi düşünür müsün? benim oğlanında önüne bir kepçe domates çorbası koydum içmedi. hepimiz kalktık hala oturuyor insan sinir oluyor. arı sütü polen bal aldım karışım içmedi. içseydi çok faydası olurdu ben içmiştim zamanında.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
15.DERSİMİZİN TEKRARI

KALEM SURESİ 51-52. AYETLER (NAZAR AYETİ)

bismillahirrahmanirrahim

[URL="http://img24.imageshack.us/img24/1701/capture1hrw.jpg"][URL="http://img24.imageshack.us/img24/1701/capture1hrw.jpg"][URL="http://img24.imageshack.us/img24/1701/capture1hrw.jpg"][URL="http://img24.imageshack.us/img24/1701/capture1hrw.jpg"] [/URL][/URL][/URL][/URL]

meali
"Gerçekten o küfredenler Kur'an-ı işittikleri zaman az kaldı seni gözleriyle yıkacaklardı. "O, mutlaka bir mecnundur" diyorlar. Oysa Kur'an bütün alemler için büyük bir uyarıcıdır.." (Kalem Sûresi, 51-52)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ESMAÜL HÜSNA GENEL TEKRARIMIZI YAPALIM

1- ALLAH
(herşeyin gerçek mabudu)
2-ER-RAHMAN (dünyada her kuluna karşı merhametli)
3-ER-RAHİM (ahirette sadece mümin kuluna karşı merhametli)
4..EL-MELİK : Herşeyin hakimi,
bütün kâinatın hükümdarı
5.EL KUDDÜS: Her türlü kötülük ve eksikliklerden uzak,
6.ES SELAM-Selamete ulaştıran, selamette olan
7.EL-MÜMİN : iman eden kulunu koruyan
8.EL-MÜHEYMİN :gözetici ve kollayıcı
9.EL-AZİZ : mağlubiyet bilmeyen, her şeye galip

10.EL-CEBBAR: dilediğini zorla yaptıran
11.EL-MÜTEKEBBİR : büyüklük ve ululukta tek olan
12.EL-HALIK : her şeyi yerli yerince yaratan
13.EL-BARİ bir örnek ve emsale ihtiyaç duymadan yaratan
14.EL-MUSAVVİR şekil verici tasvir eden
15.EL-GAFFAR gühahları affedici
16-EL-KAHHAR isyankarları kahreden
17.EL-VEHHAB karşılıksız veren
18.ER-REZZAK rızık ihsan eden
19.EL-FETTAH hayır kapılarını açan
20.EL-ALİM her şeyi çok iyi bilen
21.EL KABID ruhları kabzeden,sıkan,daraltan
22.EL BASIT ruhları bedenlere yerleştiren,genişleten,açan

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar tekrar edelim diye koydum devamını getirebilirsiniz.
esmaül hüsna derslerin hepsi başlığından alabilirsiniz devamını.
hatta hadisleri ve duaları da tekrar edelim.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
zilhicce ayı dikkat!

Kur'ân-ı Kerim'de Fecr sûresinde "Ve on geceye yemin olsun." ifadesinde kastedilen on gece bazı kaynaklara göre Ramazan ayının son on günü veya Muharrem'in ilk on günü olarak belirtilse de genel görüş, bu mübarek on günün Zilhicce ayının ilk on günü olduğudur.

Kamerî ayların onikincisi olan Zilhicce ayı, İslâm'ın beş esasından olan hac ibadetinin yerine getirildiği aydır. Bu mübarek ayın 1'inden 10'una kadar olan zaman dilimi "leyali-i aşere", yani on mübarek gecedir. 10'uncu gün ise Kurban Bayramının ilk günüdür. Peygamber Efendimiz (sav) bugünlerin önemini şöyle ifade ediyor:

"Salih amellerin Allah'a en ziyade sevgili olduğu günler bu on gündür! Ondaki her bir günün orucu bir yıllık oruca (sevapça) eşittir. Ondaki bir gece kıyamı (ibadetle ihya edilmesi) Kadir gecesinin kıyamına (ihyasına) eşittir.

Peygamber Efendimizin zevcesi Hafsa (r.a) diyor ki:
"Resulullah (sav) dört şeyi terk etmezdi: Aşure günü orucu, Zilhicce'nin on günü orucu, her ay üç gün orucu ve sabahın iki rekât sünneti."

Ebu'd-Derda (r.a) Zilhicce ayının önemini şöyle anlatıyor: "Zilhiccenin ilk 9 günü oruç tutmalı, çok sadaka vermeli, çok dua ve istiğfar etmelidir. Çünkü Resulullah (sav):
"Bu on günün hayır ve bereketinden mahrum kalana yazıklar olsun" buyurdu.

Zilhicce'nin ilk dokuz günü oruç tutanın, ömrü bereketli olur, malı çoğalır, çocuğu belâlardan korunur, günahları affedilir, iyiliklerine kat kat sevab verilir, ölüm anında ruhunu kolay teslim eder, kabri aydınlanır, Mizan'da sevabı ağır basar ve cennette yüksek derecelere kavuşur." (Şir'a)

Allah indinde Zilhiccenin ilk on gününde yapılan amellerden daha kıymetlisi yoktur. Bugünlerde tesbihi (Sübhanallah), tahmidi (Elhamdülillah), tehlili (La ilahe illallah) ve tekbiri (Allahu ekber) çok söyleyin! (Abd b. Humeyd, Müsned, 1-257)

Allahu Teâlâ'nın bereketli kıldığı, Kur'ân-ı Kerim'de üzerine yemin edilen, Zilhicce'nin ilk on gecesinde yapılan amellere 700 misli sevab verileceğini Peygamber Efendimiz (sav) müjdeliyor. Bugünler bizlere tevbe etme ve kısa zaman dilimlerinde tekrar çok semere elde etme fırsatının verildiği günlerdir. Biz de Peygamber Efendimize tabi olarak, gündüzleri oruçla geçirmeli, sadaka vermeli, Allahu Teâlâyı zikretmeliyiz.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt