Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim ezber dersimiz (1 Kullanıcı)

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,
Sila ablacim bu aralar pek giremiyorum, tekrarlari yeni gördüm, bende kisa surelerin tekrarina baslamistim, insALLAH esmalarla devam edicem, Yasin ezberim de çok yavas ilerliyor, ne yapmaliyim bilemiyorum:( ama insALLAH ezberlicem, buna inaniyorum...

Herkes iyidir insALLAH, Sila ablam, Mervem, Erhan kardesim, Ayse ablam, Hüzünlü, NDYZLF, Mine ablam ve sayamadiklarim, ALLAH iyilik versin, dualarimdasiniz hep...

ailemizi çok özlüyorum, burda çok mutluyum, bu aralar pek giremedigim için üzülüyorum...

ALLAH'a emanet olun, hayirli aksamlar
...:a14:

Aleyküm Selam Leyfunner, Hoşgeldin. Uzun zamandır görmemiştim. Sağol, iyiyim, hamd olsun. Sen de iyisindir inşallah. Hayırlı Cumalar

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
sa arkadaşlar nasılsınız uzun zamandr katılamıyorum aklım sizlerde grip oldum ağır geçti yeni toparlanıyorum...,
hepiniz iyisiniz inşallah tekrar yapılmış sanırım ne güzel....özledim ortamı..ama tembel öğrenci gibi sınıfta kaldım:(
Allah yardımcınız olsun inşallh Allah a emanet olun...

Aleyküm Selam Mine. Sağol, Allah razı olsun. Hamd olsun iyiyim. Geçmiş olsun. Allah şifanı versin. Kendine dikkat etmelisin. Allah yar ve yardımcın olsun. Hayırlı Cumalar...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm. Hayılı Sabahlar. Gününüz aydın olsun, günleriniz sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, afiyet içinde, mutlu, huzurlu, bereketli geçsin, işleriniz rast gitsin, kolay gelsin, yuvanızdan sevgi eksik olmasın inşallah..Allah yar ve yardımcınız olsun. Yaptığınız ibadetler ve dualar kabul olsun inşaallah. Hayırlı Cumalar...

Sıla canım, bilgi paylaşımın için sağol. Okudum. Allah razı olsun. İnşallah ailece iyisinizdir. Hayırlı Cumalar... Hayırlı günler..
aleyküm selam canım amin inşallah Allahım tüm kötülerden kötülüklerden korusun cümlemizi de.
bişey değil canım okumana sevindim iyiyiz hamd olsun siz de iyisiniz inşallah? hayırlı cumalar Rabbim dualarını hayırlısıyla kabul etsin. selametle kal.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşlerim hayırlı cumalar nasılsınız herkes iyidir inşallah? aşağıdaki esmaları tekrar edelim bugün :)

51.EŞ-ŞEHİD:bilinenin ve bilinmeyenin şahidi
52.EL-HAK: zatı vacip olup varlığı gerçek olan

53.EL-VEKİL: her şeye vekil
54.EL-KAVİY: çok kuvvetli
55.EL-METİN: çok sağlam
56.EL-VELİYY: dostlarına yardım eden
57.EL-HAMİD: hamd edilen övülen
58.EL-MUHSİ: her şeyin sayısını bilen
59.EL-MÜBDİ: maddesiz ve örneksiz yaratan
60.EL-MUİD: öldükten sonra tekrar dirilten
61.EL-MUHYİ: hayat veren dirilten
62.EL-MÜMİT: öldüren, ölümü yaratan
63.EL-HAYY: her zaman diri
64.EL-KAYYUM: her şeyi ayakta tutan
65.EL-VACİD: en zengin olan,istediğini istediği zaman bulan
66.EL-MACİD: nimetleri ve ihsanı sonsuz olan
67.EL-VAHİD: tek ve eşsiz
68.ES SAMED muhtaç olunan, ihtiyaçsız
69.EL KADİR kudret sahibi

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam minecim evet iki minele kayboldu diyordum ben de. geçmiş olsun hamileyken daha zordur grip olmak. evet tekrarlara devam ediyoruz hamd olsun. arada gel bekleriz canım hayırlı cumalar.

hayırlı cumalar sıla ablacımm zor oldu hemde çok zoor şükürler olsun rabbime daha iyiyim..gelirim artık inşallah..

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam Mine. Sağol, Allah razı olsun. Hamd olsun iyiyim. Geçmiş olsun. Allah şifanı versin. Kendine dikkat etmelisin. Allah yar ve yardımcın olsun. Hayırlı Cumalar...

sağol arkadaşım Allah razı olsun çok şükür daha iyiyim azıcık halsizlik baş ağrısı kaldı biraz tıkanmış haldeyim onlarda geçince daha da rahatlayacağım Allah IN izniyle...hayırlı cumalar...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı cumalar sıla ablacımm zor oldu hemde çok zoor şükürler olsun rabbime daha iyiyim..gelirim artık inşallah..
biliyorum canım yaşadım çünkü ben de. Allah beterinden korusun. bundan sonra sağlıkla geçer inşallah hamileliğin. kendine iyi bak canım vitaminlerini al. limon sık tazecik limonata iç her gün. kendini ve bebişini koru tatlım :)

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
biliyorum canım yaşadım çünkü ben de. Allah beterinden korusun. bundan sonra sağlıkla geçer inşallah hamileliğin. kendine iyi bak canım vitaminlerini al. limon sık tazecik limonata iç her gün. kendini ve bebişini koru tatlım :)

sağol sıla ablacım amin.. önce Allah a emanet bebişim bende elimden geleni yapıyorum inş.tüm bebişleri ve hamileleri korusun Allah ım...Allah a emanet ol sıla ablacım sende dikkat et erene kendine de...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
sağol sıla ablacım amin.. önce Allah a emanet bebişim bende elimden geleni yapıyorum inş.tüm bebişleri ve hamileleri korusun Allah ım...Allah a emanet ol sıla ablacım sende dikkat et erene kendine de...
amin ablacım sağol hayırlı akşamlar:a35:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
15.DERSİMİZİN TEKRARI

KALEM SURESİ 51-52. AYETLER (NAZAR AYETİ)

bismillahirrahmanirrahim

[URL="http://img24.imageshack.us/img24/1701/capture1hrw.jpg"][URL="http://img24.imageshack.us/img24/1701/capture1hrw.jpg"][URL="http://img24.imageshack.us/img24/1701/capture1hrw.jpg"][URL="http://img24.imageshack.us/img24/1701/capture1hrw.jpg"][URL="http://img24.imageshack.us/img24/1701/capture1hrw.jpg"] [/URL][/URL][/URL][/URL][/URL]

meali
"Gerçekten o küfredenler Kur'an-ı işittikleri zaman az kaldı seni gözleriyle yıkacaklardı. "O, mutlaka bir mecnundur" diyorlar. Oysa Kur'an bütün alemler için büyük bir uyarıcıdır.." (Kalem Sûresi, 51-52)

16.DERSİMİZİN TEKRARI

ŞUARA SURESİ 80.AYET ŞİFA AYETİ

bismillahirrahmanirrahim

[URL="http://img198.imageshack.us/img198/8384/ifaayeti.jpg"][URL="http://img198.imageshack.us/img198/8384/ifaayeti.jpg"][URL="http://img198.imageshack.us/img198/8384/ifaayeti.jpg"][URL="http://img198.imageshack.us/img198/8384/ifaayeti.jpg"][URL="http://img198.imageshack.us/img198/8384/ifaayeti.jpg"] [/URL][/URL][/URL][/URL][/URL]

“Ve ize meridtü fehüve yeşfîn.” (Hastalandığımda bana şifâ veren ALLAH’tır.”

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
TEŞRİK TEKBİRLERİ

"Allahü ekber, Allahü ekber, lâ İlâhe illallahü vellahü ekber, Allahü ekber ve Lillahilhamd''

Teşrik tekbirlerini getirmek vaciptir.
Erkek, kadın, misafir, mukîm, her mükellefe vaciptir.
Arefe gününün sabahının farz namazını kılımıyla başlar, Kurban bayramının dördüncü günü ikindi namazı farzının kılımıyla biter.
Toplam 23 vakit farz namaz arkasından teşrik tedbirleri getirmek herkese vaciptir.
Tekbirler farz namazın selamına bitişik olarak bir defa söylenerek yerine getirilir.
Teşrik günlerinde namazı kazaya kalanlar, tekbirleride kaza eder.
Teşrik günleri dışında kazaya kalan namaz kılınırsa tekbirler getirilmez.
Kadınlar bu tekbirleri gizli olarak getirirler.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşlerim hayırlı cumalar nasılsınız herkes iyidir inşallah? aşağıdaki esmaları tekrar edelim bugün :)

61.EL-MUHYİ: hayat veren dirilten
62.EL-MÜMİT: öldüren, ölümü yaratan
63.EL-HAYY: her zaman diri
64.EL-KAYYUM: her şeyi ayakta tutan
65.EL-VACİD: en zengin olan,istediğini istediği zaman bulan
66.EL-MACİD: nimetleri ve ihsanı sonsuz olan
67.EL-VAHİD: tek ve eşsiz
68.ES SAMED muhtaç olunan, ihtiyaçsız
69.EL KADİR kudret sahibi

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
001.jpg

-----------------------

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ezber tekrarımız baştan başlıyoruz

elif lam mim(bakara suresi ilk beş ayet
bakara suresi 163-164. ayet

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
(Cinnilerin azılılarına Bekara suresindeki şu âyetlerden daha şiddetli gelen bir şey yoktur. "Ve ilâhüküm ilâhün vâhidün" den itibaren iki âyet.) [Deylemi]

(Kelamların seyyidi Kur'andır, Kur'anın seyyidi de Bekara suresidir, Bekaranın seyyidi de Âyet-el-kürsi'dir.) [Deylemi]

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bakara suresi

163-Ve ilâhüküm ilâhün vâhid, lâ ilâhe illâ hüver-rahmânür-rahîm.

164-İnne fî halkıs-semâvâti vel-ardı vahtilâfil-leyli ven-nehâri vel-fülkilletî tecrî fil-bahri bimâ yenfeun-nâse ve mâ enzelallàhu mines-semâi min mâin feahyâ bihil-arda ba'de mevtihâ ve besse fîhâ min külli dâbbetin ve tasrîfir-riyâhi ves-sehàbil-müsehhari beynes-semâi vel-ardı leâyâtin likavmin ya'kılûn.

BAKARA SÛRESİ
Medine döneminde inmiştir. Kur’an-ı Kerim’in en uzun sûresi olup 286 âyettir. Adını, 67-73. âyetlerde yer alan “bakara” (sığır) kelimesinden alır. Sûre, İslâm hukukunun ana konularıyla ilgili pek çok hüküm içermektedir.

Türkce Meal

Bismillahirrahmânirrahîm
163.Sizin ilahınız bir tek ilahtır. Ondan başka ilah yoktur. O Rahmân'dır, Rahîm'dir.

164.Şüphesiz, göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün birbiri ardınca gelişinde, insanlara yarar sağlayacak şeylerle denizde seyreden gemilerde, Allah'ın gökyüzünden indirip kendisiyle ölmüş toprağı dirilttiği yağmurda, yeryüzünde her çeşit canlıyı yaymasında, rüzgarları ve gökle yer arasındaki emre amade bulutları evirip çevirmesinde elbette düşünen bir topluluk için deliller vardır.

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
(Cinnilerin azılılarına Bekara suresindeki şu âyetlerden daha şiddetli gelen bir şey yoktur. "Ve ilâhüküm ilâhün vâhidün" den itibaren iki âyet.) [Deylemi]

(Kelamların seyyidi Kur'andır, Kur'anın seyyidi de Bekara suresidir, Bekaranın seyyidi de Âyet-el-kürsi'dir.) [Deylemi]

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
bakara suresi

163-Ve ilâhüküm ilâhün vâhid, lâ ilâhe illâ hüver-rahmânür-rahîm.

164-İnne fî halkıs-semâvâti vel-ardı vahtilâfil-leyli ven-nehâri vel-fülkilletî tecrî fil-bahri bimâ yenfeun-nâse ve mâ enzelallàhu mines-semâi min mâin feahyâ bihil-arda ba'de mevtihâ ve besse fîhâ min külli dâbbetin ve tasrîfir-riyâhi ves-sehàbil-müsehhari beynes-semâi vel-ardı leâyâtin likavmin ya'kılûn.

BAKARA SÛRESİ
Medine döneminde inmiştir. Kur’an-ı Kerim’in en uzun sûresi olup 286 âyettir. Adını, 67-73. âyetlerde yer alan “bakara” (sığır) kelimesinden alır. Sûre, İslâm hukukunun ana konularıyla ilgili pek çok hüküm içermektedir.

Türkce Meal

Bismillahirrahmânirrahîm
163.Sizin ilahınız bir tek ilahtır. Ondan başka ilah yoktur. O Rahmân'dır, Rahîm'dir.

164.Şüphesiz, göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün birbiri ardınca gelişinde, insanlara yarar sağlayacak şeylerle denizde seyreden gemilerde, Allah'ın gökyüzünden indirip kendisiyle ölmüş toprağı dirilttiği yağmurda, yeryüzünde her çeşit canlıyı yaymasında, rüzgarları ve gökle yer arasındaki emre amade bulutları evirip çevirmesinde elbette düşünen bir topluluk için deliller vardır.

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı