Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

“Kadınlar, şeytanın ağlarıdır.” (1 Kullanıcı)

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı
RE: “Kadınlar, şeytanın ağlarıdır.”

bizim burda kimseyi yargılama gibi sorunumuz yok sadece güzel bi konu herkes kendi fikrini sunuyor

Allah biliyor ki bizler bütün insanları seviyoruz.

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

O TUR İNSANLAR DIŞLAINCA DUZELİYORLAR, BENDE FATMA HANIM GİBİ DÜŞÜNÜRDÜM ESKİDEN. AMA SONRA FKİRLERİM DEĞİŞTİ. HEMDE ÇOK DEĞİŞTİ. NEYSE O TUR İNSANLARI DEDİĞİNİZ GİBİ BIRAKIP KENDİMİZE BAKMALIYIZ KARDEŞLERİM. HEPİNİZDEN ALAH RAZI OLSUN.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

EVET SADECE FİKİRLERİ PAYLAŞIYORUZ.KEŞKE YARDIM YAPABİLSEK.

GECE_YAGISI

Kayıtlı Kullanıcı

BİZİM DİNİMİZ HOŞ GÖRÜ GÜZELLİK DİNİDİR AMA BEN SANIYORUM VEYSEL KARDESIMIN YAZDIGI KONU HALEN ANLAŞILMAMIS :)

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

BİZDEN YETİŞECEK YENİ NASİL İÇİN YAPACAK ÇOK ŞEYİMİZ OLACAK. YENİ NESİLLER BİZDEN SORULACAK. NESİLLERİMİZİN KALPLERİN ALLAH AŞKIYLA DOLDURALIM. ALLAH SEVGİSİYLE BUYUTELİM.

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

ERDAL BEY ÇOK GÜZEL SÖZLER.TAMAMEN KATILIYORUM.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

GECE YARISI KONU ANLAŞILDI.BİZ ARKADAŞLARLA GÜNÜZ KADIN VE ERKEGİNİN NE DURUMDA OLDUGUNU TARTIŞIYORUZ

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

kimseyi dışlayarak düzeltemezsiniz arkadaşlar aksine onlarla sohbet ve muhabbet ederek doğruları güzel bir dille bıkamadan bıktırmadan anlatarak olursa olur
bir topluma girdiğinde dışlanırsan birdaha girmezsin kendine göre toplum bulursun ama o insanlar güzellikle doğruyu anlatsa daha farklı olur. belki kısa süre sonra onlara özenmeye başlayıp onlar gibi olmaya çalışırsın dimi

yani hoşgörü ve anlayış herşeyin başı

allah bile kimseyi dışlamıyor rahmet kapılarını herkese sonuna kadar açıyor
bize düşen yanlış olanı iyilikle düzeltmeye çalışmak

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

FİDAN HANIM ÇOK İİSİNİZ.

GECE_YAGISI

Kayıtlı Kullanıcı

VEYSEL KARDEŞİM NE GÜZEL YAMIŞ DİNİMİZ HOŞ GÖRÜ DİNİDİR DİYE. KATILIYORUM KENDISINE

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

TEŞEKKÜR EDERİM ERDAL BEY

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

FİDAN SANA KATILIYORUM DIŞLAMIYALIM KİMSEYİ DOGRU YOLU GÖSTERELİM İNŞALLAH

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR KONU ANLAŞILIYOR NE MUTLU BİZLERE Kİ İNSANIZ ( İNSANIZ İNSANA SAYGIMIZ VARDIR ) BU ARADA ÖZELDEN GELEN GUZEL MESAJLARINIZ ICIN HEPINIZE TESEKKUR EDERIM.

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

KUSURUMA BAKMAYIN BENİM MÜSLÜMAN DİN KARDEŞİMİN , BACILARIMIN NAMUSUNA DİL UZATAN ONLARI AŞŞAĞLIK SÖZLERLE UZEN İNSANLARA BEN HOŞ GÖRÜYLE YAKLAŞAMAM. BUDA BENİM KANAATİM.

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

NASIL OLABİLİR BENİM MÜSLÜMAN BACILARIMIN BAŞÖRTÜSÜNE NAMUSUNA LAF GETİREN İNSANLARA HOŞGÖRÜLÜ DAVRANMAK.
SİZ BAŞINIZI KALDIRIN VE ETRAFINIZA BİR BAKIN LÜTFEN.

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

evet dogru erdal bey,aslında dogru bana göre bir fikir.bende katılıyorum,cünkü bizim dinimiz yüce bir din kimse ona el uzatamaz.

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

arkadaşlar ben kendimden örnek vermek istiyorum size. bundan 5 sene öncesine kadar herşeyden habersiz tamamen dünya kaygısında olan bir insandım hırslarım had safadaydın kariye iyi bir iş daha çok maaş derken bir gün işyeri yeni bir kız girdi (allah ondan razı olsun)
adı rukiyeydi ilk muhabbetimizde hep benim doğrularıma doğru dedi asla beni sen yanlış yoldasın diye dışlamadı daha sonraki muhabbetlerimiz ise din üzerine gerçekleşti her namazını kılardı çok güzel konuşurdu bir gün bana niye namaz kılmadığımı sordu çeşitli bahanelr sundum o da kabul etti ama sonraları o namaza giderken hadi sende gel hadi birlikte abdest alalım hadi birlikte kılalım daha yeni olduğum için ben tek başıma mescide falan gitemeye çekiniyorum derdi derken bi baktım artık onun işe gelmediği günlerdede ben namaz kılmaya devam ettim ve bana birgün şu soruyu sordu "atıyorum 60 yıllık rahat bir hayat için ebedi mutluluğumu terk edersin yoksa ebediyet için 60 yılımı" "ben tabiki ebediyet için 60 yılımı feda ederim dedim" o zaman bu dünyanı ebedi mutluluğun için terk et dedi o gün bugün artık hiçbir dünyalık için kaygılanmıyorum ve eskisinden daha mutluyum

allah ondan razı olsun hala görüşüyoruz ne zaman sıkıntıya düşsem kafam karışsa onu arıyorum (tabi vefasız deiğilim normaldede arıyorum) asla hiçbir bıkkınlık göstermeden bana herşeyi tane tane anlatıyor tekrar söylüyorum allah ondan razı olsun.

himmet

Kayıtlı Kullanıcı

bencede kimse dinimize el süremez ama kimseyide dışlamayalım onlarla konuşarak bu konuyu halledebiliriz allah onlara doğru yolu göstersinB)

GECE_YAGISI

Kayıtlı Kullanıcı

makaram sarı bağlar kız soyler gelın aglar nerden nereye kardesler Rabbim bizi doğru yoldan ayırmasın hidayet versin herkese akıl vermiş o aklı en güzel şekilde kullanmayı nasip etsin inşallah

himmet

Kayıtlı Kullanıcı

amin inşallah kardeşim gerçekten konu konu olmaktan çıktı baştaki konuyu bile unuttum:DB)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt