Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

“Kadınlar, şeytanın ağlarıdır.” (1 Kullanıcı)

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı
( Kadınlar, şeytanın ağlarıdır.) hadisi şerifinde, gayri meşru sevgiye kapılan ve ebedi saadetini kaybeden erkeklerin acı âkıbetleri çok veciz bir şekilde dile getirilmiştir. Şeytanın ağı olan kadınlar, onun yolunda giden, böylece hem kendi ahiret hayatlarını tehlikeye sokan, hem de başkalarını haram yola sev eden kadınlardır.

Bir genç bir kız, yarın kiminle evleneceğini bilmeden ve zaten önünde uzun bir tahsil hayatı da varken, kimin ölüp kimin kalacağı meçhul iken, dikkatlerini çektiği ve şehvetlerini tahrik ettiği yüzlerce insandan ancak birisiyle evlenebileceğini de çok iyi bildiği halde, kendini ölçüsüzce açıp saçabiliyorsa, bu kızımız, sevginin hakikatine erememiş ve bilmeden şeytana ağ olmuştur.

Şeytan o ağ ile, nice gencin iffetini, hayasını, terbiyesini ve nihayet imanını avlar. Nicelerinin hayallerini ifsat ve iç dünyalarını harap ettikten sonra, bunlardan birisiyle alaka kuran bir genç kız, onunla nikâhlanacağı âna kadar da nice haramlar içinde yaşar.

Bu hayatın sonu nikâhla biterse, geride günah ve isyanla dolu koca bir zaman dilimi kalacaktır. Ya çoğu kere olduğu gibi, sudan bahanelerle bu evlilik gerçekleşmezse işte o zaman, âhiretteki dehşetli azap yanında dünyada da taraflar için bir ömür boyu sürecek vicdani neticeler miras kalacaktır.

Kadını (şeytan ağı) olarak tarif eden hadisi şerif, hem kadınları dikkatli olmağa çağırmakta, hem de şehvet esiri erkeklerin gerçekte kimin ağına takıldıklarını haber vermekte ve onları ikaz etmektedir. Bu hadis ile, şehvetine esir olmuş bir erkek, şeytanın ağına takılmış serseri bir balık olarak tasvir edilmektedir.

Dikkat etmek gerekiyo değilmi dostlar...

E s e N K a l ı N

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı
RE: “Kadınlar, şeytanın ağlarıdır.”

:mad:

tekin

Kayıtlı Kullanıcı

evet haklısın kardeşim ama kadınları genellemen olmadı bak fatoşda çok kızmış sana zaten buna imanı kuvvetli olmayan kadınlar desen daha dogru olacaktır. gerçek bir müslüman zaten harama bakmamak için gayret sarfeder. bizim yapmamız gereken sey budur. bu konuya degindigin içinde alah hepimizde razı olsun:):):)

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

EVET HAKLISIN.ÇÜNKÜ BAYANLAR HERGÜN BİRİYLE ÇIKIYOR BİDE AÇIK GİYİNİYORLAR KENDİLERİNİ GÜNAH İŞLEDİKLERİ YETMİYORMUŞ GİBİ ERKEKLERİDE GÜNAHA SOKUYORLAR.BU ARADA ERKEKLERDE SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK DEGİLLER AMA GENELDE SUÇ BAYANLARIN

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

BENİM KIZGINLIGIM VEYS DEGİL .O SONUÇTA BİZİ BİLGİLENDİRİYOR.BEN KIZLARA KIZIYORUM.DIŞARDA HAREKETLERİMİZE DİKKAT EDERSEK BÖYLE OLMAZDI

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

dostlar orda her iki tarafıda eleştiren kelimeler var sadece gözden gecirmeyelim dikkatli okuyalım. '' cevabı(anlamı) yakalamak için iyi okumak lazım

onur34

Kayıtlı Kullanıcı

çok doğru kardeş ve bu gittikçe artıyor her geçen gün dahada açılıyorlar.bunun sonu nerye gidecek...? bilmiyorum
allah hidayet versin

*

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

dostlar özelden mesaj atın ama guzel dıleklerınız ıcın lutfen bakınız o bir hadis-i şerif ve acılımı lutfen ıyı okuyalım gözden geçirmeyelim
unutmayanız ki öfkeyle kalkan zararla oturur.

Allah biliyorki sizleri seviyorum.................:)

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı
RE: :

RE: :

EYVAHLAR Kİ O HARAM KIZLA HAYATINI BİRLEŞTİRECEK ERKEĞE.

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

VEYS KARDEŞİM GALİBA KÖTÜ MSJLAR ALIYOSUN BENCE YAZDIKLARINI İYİ OKUMALILAR SANA KATILIYORUM

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

HAFZA HANIM SAKIN ONLARA BAKIPTA KADINLIGINDAN UTANMA SEN GELECEGİN ANNESİSİN.ONLAR KENDİLERİNDE UTANSINLAR

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

FATOS HANIM..ÇOK KIZGINSINIZ GALİBA AMA KABUL EDİN BENCE BAYANLARDA DAHA ÇOK BUTUR OLAYLAR. O KADAR KÖTÜLERKİ GENELLEME YAPMIYORUM ERKEĞİN NEFSİYLE OYNAMAKTAN HAZ DUYUYORLAR..ALLAH BİZLERE SABIR VERSİN NEFSİMİZİ HAPS EDECEK GÜCÜ KUDRETİ IHSAN EYKLEYİN.

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

Bende bunu diyorum kardeş ama neyse dur bakalım daha neler yazılacak zaman gösterecek ama ben biliyorumki bu dakikadan sonra anlaşılmış olumlu yanıtlar gelecek..

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

BEN BAYANLAR ÇOK İYİDİR DEMİYORUM ZATEN .ERKEKLERİ YOLDAN ÇIKARAN BAYANLARDIR DİYORUM.AMA İSTİSNALAR KAYİDEYİ DEGİŞTİRİR

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

SAKİN OLMAMIZ GEREKİYOR. HAFZA HANIM DOĞRU ŞEYLERDEN BAHSEDİYOR. BENCE BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN FATOS HANIM

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

VEYS KARDEŞİM MUTLAKA YANLIŞ ANLAŞILMILŞTIR. ANLAŞILACAĞINA EMİNİM

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

VEYS KARDEŞİM MUTLAKA YANLIŞ ANLAŞILMILŞTIR. DOĞRULUĞU ANLAŞILACAKTIR VEYA KABUL EDİLECEKTİR EMİNİM.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

İYİ SİZ NASIL DİYORSANIZ ÖYLE OLSUN

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

HAYIRLI AKŞAMLAR.

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

ANLAŞILDI GALİBA VEYS HOCAM:)