Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

“Kadınlar, şeytanın ağlarıdır.” (1 Kullanıcı)

himmet

Kayıtlı Kullanıcı
RE: “Kadınlar, şeytanın ağlarıdır.”

AMİN kardeşim gerçekten konu uzaklaştı .baştaki konuyu bile unuttum.:DB)

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

ErdalOZSARAC yazdı:
NASIL OLABİLİR BENİM MÜSLÜMAN BACILARIMIN BAŞÖRTÜSÜNE NAMUSUNA LAF GETİREN İNSANLARA HOŞGÖRÜLÜ DAVRANMAK.
SİZ BAŞINIZI KALDIRIN VE ETRAFINIZA BİR BAKIN LÜTFEN.

sizin etrafınıza çok baktığınız belli oluyor benim söylemek istediğim o değil elbette benim namusuma laf dinime kitabıma söz söyleyen insana bu kadar anlayışlı olamam

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

FİDAN SENİN ASINA ÇOM SEVİNDİM.EVET HİÇ KİMSEYE DİREK ŞUNU BUNU YAP DENMEZ DOLAYLI YOLLRDAN ANLATALIM.VE DENEYİN ETKİLİ OLUYOR BEN DENEDİM VE GÖRDÜM.PES ETMEK YOK ÖNCE KENDİMİZİ SONRA İLELEMİZDEKİLERİ SONRA ÇEVRE SONRA MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZİ DÜZELTMEYE YARDIMCI OLALIM İNŞALLAH

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. SHEHLA HANIM.

GECE_YAGISI

Kayıtlı Kullanıcı

VALLA BAŞTAN SONA KADAR TUM YAPILAN YORUMLARI OKUDUM SIMDI BİLMİYORUM NE KADAR ETKİLEYİCİ GELDİ NEYSE AMA VEYSEL A BİMİN YAPTIGI YORUMLAR ÇOK GÜZEL NE GÜZEL ARAŞTIRIYOR KENDİSİ ALLAH NE MURADI VERSA VERSİN BURDAKI HERKESIN DE AMA

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

HANIMLAR LÜTFEN SİZ NAMUSUNUZA DİL UZATANLARA HOŞ GÖRÜYLEMİ YAKLAŞACAKSINIZ. BANA BUNUN CEVABINJ VERİRMİSİNİZ. EVET YADA HAYIR.

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

fidan yazdı:
ErdalOZSARAC yazdı:
NASIL OLABİLİR BENİM MÜSLÜMAN BACILARIMIN BAŞÖRTÜSÜNE NAMUSUNA LAF GETİREN İNSANLARA HOŞGÖRÜLÜ DAVRANMAK.
SİZ BAŞINIZI KALDIRIN VE ETRAFINIZA BİR BAKIN LÜTFEN.

benim söylemek istediğim o değil elbette benim namusuma laf dinime kitabıma söz söyleyen insana bu kadar anlayışlı olamam

okudunuzmu erdal bey

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

KİMSE BİZİM NAMUSUMUZA LAF SÖYLÜYEMEZ

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

GECE_YAGISI yazdı:
VALLA BAŞTAN SONA KADAR TUM YAPILAN YORUMLARI OKUDUM SIMDI BİLMİYORUM NE KADAR ETKİLEYİCİ GELDİ NEYSE AMA VEYSEL A BİMİN YAPTIGI YORUMLAR ÇOK GÜZEL NE GÜZEL ARAŞTIRIYOR KENDİSİ ALLAH NE MURADI VERSA VERSİN BURDAKI HERKESIN DE AMA[/quote

tesekkur ederım güzel dileklerin için kardeşim Rabbim seni muhaffak kılsın inşallah.Allaha emanet ol

GECE_YAGISI

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN İNŞALLAH VEYSEL ABİ AMA ARASTIRMALARIN YORUMLARI KENDI DUSUNCEM COK GUZEL B)

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

BENİM ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM BUYDU. TEŞEKÜRLER. KİMSE SÖYLEYEMEZ SÖYLEYENLERE HOŞ GÖRÜM OLAMAZ KESİNLİKLE. BU KONU BAŞKA DİĞERİYLE KARIŞTIRMAYALIM.

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

OKUDUM FİDAN HANIM. ANLAYIŞINIZI GÖREMEDİM.

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

OKUDUM FİDAN HANIM

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

ERDAL BEY SİZİNDE SÖYLEDİĞİNİZ GİBİ BU KONU BAŞKA DİĞERİYLE KARIŞTIRMAYIN LÜTFEN
BEN YANLIŞ YOLDA OLAN BİR İNSANA HOŞGÜRÜLÜ OLMAKTAN BAHSEDİYORUM
BENİM DİNİME NAMUSUMA LAF SÖYLEYENE DEĞİL TABİKİ
A.E.O.

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

FİDAN HANIM, SİZE YANLIŞ YOLDA OLANA HOŞGÖRÜ GÖSTERMEK KOUSUNDA KATILIYORUM VE HAK VERİYORUM. BİR MÜSLÜMANIN GÖREVİDİR BU. AMA ANLATMAK İSTEDİĞİM ŞU Kİ YANLIŞ YOLDA OLANLAR ZATEN YOLLARINI ÇİZMİŞLERDİR, YANLIŞ YOLDA OLANLAR HOŞGÖRÜDEN ANLAMAZLAR. NEDENMİ ÇÜNKÜ YŞADIM ANLATMAYA ÇALIŞTIM OLMADI. SİZ DENEYİM YAŞADINIZMI?

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

Bİ KELİME VARDIR HUYLU HUYUNDAN VAZGECMEZ YADA 7 SİNDE NEYSE YETMİŞİNDE DE ODUR :):)

ORTAM GERILMIŞ BIRAZ YATISTIRALIM DEMI? :):):)

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

"Ey Resulüm, mü'minlere söyle, harama bakmasınlar ve avret yerlerini haramdan korusunlar! Müslüman kadınlar da zinetlerini göstermesinler, başörtülerini yakalarına kadar örtsünler!" (Nur 31)

ZATEN KİMSE KİMSENİN NAMUSUNA LAF ATAMAZ.YIKICI DEGİL YAPICI OLALIM.

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

fidan yazdı:
arkadaşlar ben kendimden örnek vermek istiyorum size. bundan 5 sene öncesine kadar herşeyden habersiz tamamen dünya kaygısında olan bir insandım hırslarım had safadaydın kariye iyi bir iş daha çok maaş derken bir gün işyeri yeni bir kız girdi (allah ondan razı olsun)
adı rukiyeydi ilk muhabbetimizde hep benim doğrularıma doğru dedi asla beni sen yanlış yoldasın diye dışlamadı daha sonraki muhabbetlerimiz ise din üzerine gerçekleşti her namazını kılardı çok güzel konuşurdu bir gün bana niye namaz kılmadığımı sordu çeşitli bahanelr sundum o da kabul etti ama sonraları o namaza giderken hadi sende gel hadi birlikte abdest alalım hadi birlikte kılalım daha yeni olduğum için ben tek başıma mescide falan gitemeye çekiniyorum derdi derken bi baktım artık onun işe gelmediği günlerdede ben namaz kılmaya devam ettim ve bana birgün şu soruyu sordu "atıyorum 60 yıllık rahat bir hayat için ebedi mutluluğumu terk edersin yoksa ebediyet için 60 yılımı" "ben tabiki ebediyet için 60 yılımı feda ederim dedim" o zaman bu dünyanı ebedi mutluluğun için terk et dedi o gün bugün artık hiçbir dünyalık için kaygılanmıyorum ve eskisinden daha mutluyum

allah ondan razı olsun hala görüşüyoruz ne zaman sıkıntıya düşsem kafam karışsa onu arıyorum (tabi vefasız deiğilim normaldede arıyorum) asla hiçbir bıkkınlık göstermeden bana herşeyi tane tane anlatıyor tekrar söylüyorum allah ondan razı olsun.

PEKİ BUNU OKUDUNUZMU BENDE KENDİME GÖRE YOLUMU ÇİZMİŞTİM O KIZLA TANIŞANA KADAR

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

FİDAN HANIM ALLAH SENİNLE OLSUN SENİN YARDIMCIN OLSUN NE MUTLU SANAKİ BÖYLE Bİ VESİLEYE NAİL OLMUŞSUN

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

ARKADAŞLAR DİNİMİZDE UMUTSUZLUĞA YER YOKTUR
VE VEYS KARDEŞİM ASLA 7 SİNDE NEYSE 70 İNDE O DEĞİL
BEN ÇOK DEĞİŞEN İNSAN GÖRDÜM KENDİM DAHİL
ALLAH HAKİKATİ ERKENDEN GÖRMEME YARDIM ETTİĞİ İÇİN ŞÜKÜRLER OLSUN.

41 YAŞINA KADAR KADINLA KIZLA O BAR BU BAR DOLAŞIP SONUNDA DOĞRUYU BULUP 5 VAKİT NAMAZINI KILAN İNSANLAR TANIYORUM
YETERKİ BİR IŞIK YAKIN
YETERKİ BİR EL UZATIN
GERİSİ GELİYOR ZATEN
A.E.O.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt