Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (1 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
“sıkıntımı, keder ve hüznümü sadece Allah'a arz ediyorum"

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Bütün Müslümanlara, dinlerinde devamlı birlik ve bir gibi olmalarını, hiç bîr suretle Dinde ayrılık yapmamalarını vasiyet ederiM...
Allah'ın yardımı birliktedir. Müslümanlar ayrılığa düşmezlerse onları kimse mağlup edemez...

Cenabı Hak'kın asarından Kudret ve azametini düşün, Zât ve mahiyetini düşünme...

Daima Allah'tan başkasını unut... Zâkir olursun. Böyle olan kimse her yerde zâkir'dir. Kala ve lisaniyle Allah'ın zikrine devam edenlerin kalbine Allah Zâti Ahadiyetine karşı iştiyak nuru ilka eder. Gözü açılana ilâya gelir...
Haya makamında Fetih başlar. Fetih, kalb gözünün Tevfık-ı Rabbani ile açılmasıdır. Bu göz açıldı mı Ahlâk, Fazilet, Doğruluk o kimse için asla değişmeyen, değiştirilemeyen bir haslet olur, Onsuz yaşayamaz.

Nerede öleceğini, ne vakit ruhunu vereceğini bilemezsin... Onun için Rabbine her hâlinde hüsnü zan et. Sui zan etme.Tâ ki Rab-bine hüsnü zan ile kavuşasın...

Gizli, aşikâr, tenhada, kalabalıkta Allah'ın zikrine devam et. Allah, siz beni anın ben de sizi anayım der.
Allah'ı çok zikreden erkeklerle, Allah'ı çok zikreden kadınlara pek büyük mükâfatlar hazırlanmıştır, buyrulur.

Daima hayra ve hayırlı işlere niyetli ol. O hayn işlemeğe muvaffak olamazsan dahî mükâfatını görürsün.

Allah'a düşman olduğu belli olmayan kimselere düşmanlık etme...

Allah, kendi dostuna düşmanlık edene ilânı harbeder.
Allah'ın kullarına daima şefkat ve merhametle muamele et.
Allah, gâvuruna da dinsizine de rızık veriyor. Hattâ şefkat ve merhametini bütün hayvanat ve mahlukata teşmil et.
Onları yaradanın hatırı büyüktür de.

Allah'ın, üzerine farz kıldığı ibadetlere devam et. Farzlar arasındaki nafileleri de kıl, işle. Amelinden hiç bir şeyi küçük görme. Allah o ameli yaratırken hakir görmedi. Allah, her emrini itinâ ve inayetle vermiştir.
Muhyiddin ibn Arabi

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Sevgi nedir?
Sen seversin Allah için.. ne acıdır bilirmisin ? sevmez Allah için
Neden? neden olacak begenmez.. birşey isterim zanneder..
çare yok, yok da bana begendiği hocalar sunar.. ihtiyacım kalmadı şükür.. vereni bulduktan sonra.. sahi ne arardım , bir mürşid, hoca.. şimdi aramam ama horgörürler
şimdide, senin hocan yok, kimsin ? falan ne zormuş aşk yolu Rabbim..
içimde bir istek kalmadı bittim, flaaan derim..(kimin için?)
Öyle ya kimin için? birileri olsun istiyorum yanımda, yolumda ..var biliyorum
oysa? neler var ama kendileri bile bilmez ama ben bilirim ..nasıl?
kendimden, önce ki arayışımdan kendimi bildiğim gibi onları da tanırım..
Rabbim ne dersin? sen demezsin ama açayım Kur-anı neler dersin?
Şükür , yine şükür yetmez .....

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Nebi (S.A.V) buyurdu:
“Allâh'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun! ”
(Buhârî, Edeb, 31, 85)

mir_erhan

Moderator
Nebi (S.A.V) buyurdu:
“Allâh'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun! ”
(Buhârî, Edeb, 31, 85)

Hayır söylemeyi bırak Susmayı da geç

Artık bağırıyoruz yalanları. ve Hayırsızlığa dair ne varsa herşeyi.

Zımba gibi beyine çakmak lazım bu hadiside her hadisi şerif gibi.

Allah c.c. razı olsun. sevgili abimiz. Eyvallah..

leyla-1

Altın Üye
Selam Aleyküm yine laptopum bozuldu durup dururken dün sabahtan akşama kadar açıktı kapattım gece açamacım görüntü yok maalesef:(

leyla-1

Altın Üye
geçmiş olsun kardeşim.
hallolur en kısa sürede inşallah.

Sağol kardeşim daha yeni yapılmıştı o zaman ekran kırılmıştı bu sefer ne oldu anlamadım neyse sağlık olsun. Allah razı olsun kardeşim selam ve dua ile selametle kalınız. ..

leyla-1

Altın Üye
Allah'ım verdiğine vereceğine Sende gelene sonsuz şükürler olsun....

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Benim laptopta da ortada bir çizgi belirdi.. Görüntü bozuldu.. Sanırım ısınmaktan..

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Aşkı, durmaksızın feryat eden bülbüle değil, sessiz sedasız can veren pervanelere sor. Hz. Mevlana (k.s)

leyla-1

Altın Üye
Allah "ım yardım et ! Allah'ım Sana Sığındık Sana Dayandık Sana Tevekkül ettik. Sahibimiz Vekilimiz Sensin yardımcımız Sensin Sahipsizlerin kimsesizerine çaresizlerin kalbi kırıkların sığınağı Sensin ....

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
İsa’lar Ölmemeli Hep Yaşamalı...

Düşünsenize öldükten sonra ümmetinden haberi olmayan Allah'ın bir elçisinin yanında hiç ölmeden müritlerini kurtaran şeyhlerden ve şehitlerden bahsedebilir misiniz? Elbette ki hayır. Öyleyse o elçi ölümlü olamaz. Eğer o ölürse hurafeler de ölür, hurafeler ölürse onlar üzerine kurulan sektör de ölür. Sektör ölürse o sektörden doğan gelir de ölür. İşte bu çarkın dönmesi için "İsa'lar Ölmemeli Hep Yaşamalı". Her yerde Mehdi-Mesih masalları anlatılmalı ve bunları anlatanlar TV'lerden milyarlar almalı. İzleyenler öylesine uyuşmalı ki soyulduklarını anlamamalılar. Bugün peygamberin öldüğüne inansalar saçının suyu diye bir saçmalığı pazarlayabilirler mi?

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
En çok neye üzülüyorum ?
İslam dini Allahu Tealanın seçtiği din..

Peygamberler ; Adem A.S. dan başlar ve Muhammed Mustafa A.S. 'a kadar devam eder..
Kelam ; Sahifelerden başlar ve KURAN 'a kadar devam eder..

DE..

İlk öncekiler en sonuncuya İnanmazlar..
Görmezden ve duymazdan gelirler..

En sonuncular ise Hepsine inanır..

Bu nasıl bir iştir..

Ona yanarım..

Al-i İmran (4)
O, sana Kitab'ı hak ve kendisinden öncekileri doğrulayıcı olarak indirdi. O, daha önce Tevrat'ı ve İncil'i insanlar için birer hidayet olarak indirmişti.Furkan'ı da indirdi. Şüphesiz, Allah'ın âyetlerini inkar edenler için şiddetli bir azap vardır. Allah mutlak güç sahibidir, intikam sahibidir.

Yunus (39)
Hayır öyle değil. Onlar, ilmini kavrayamadıkları ve kendilerine yorumu gelmemiş olan bir şeyi yalanladılar. Kendilerinden öncekiler de (peygamberleri ve onlara indirilen kitapları) böyle yalanlamışlardı. Bak, o zalimlerin sonu nasıl oldu.

Yunus (37)
Bu Kur'an, Allah'tan (indirilmiş olup) başkası tarafından uydurulmamıştır. Fakat o kendinden öncekileri doğrulayıcı ve Kitabı (Allah'ın levh-i mahfuzdaki yazısını) açıklayıcı olarak, indirilmiştir. Bunda hiçbir şüphe yoktur. (O) âlemlerin Rabbi tarafındandır.

Fatır (25)
(Ey Muhammed!) Eğer seni yalanlıyorlarsa bil ki, onlardan öncekiler de peygamberlerini yalanlamışlardı. Oysa peygamberleri onlara apaçık delilleri, sahifeleri ve aydınlatıcı kitabı getirmişlerdi.

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçekten de MEHDİ ve İsa A.S. konusunda Menfaat elde eden veya etmeye çalışan guruplar var..

Sanırım İMTİHAN olayından olsa gerek..

Çok dikkatli olmak ve Allahu Teala ile aramıza hiç kimseyi almamamız gerek diye düşünüyorum..

KURAN var Farz olarak ..
Muhammed Mustafa A.S. var Sünnet olarak..
Farz ve sünnetlerle AMEL etsek..

Birilerini beklemeden Allahu Tealanın Rızasına kavuşuruz diye düşünüyorum..

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Ölmek ve dirilmek konusu iae çok ayrıntılı bir konudur..

Sonuç Allahu Teala dilerse neden olmasına kavuşur sanırım..

Melekler Halen hayattalar.. değil mi ?

Ayrıca haydi KURANDAN örneklere bakalım..

Bakara (154)
Allah yolunda öldürülenlere "ölüler" demeyin. Hayır, onlar diridirler. Ancak siz bunu bilemezsiniz.

Bakara (259)
Yahut altı üstüne gelmiş (ıpıssız duran) bir şehre uğrayan kimseyi görmedin mi? O, "Allah, burayı ölümünden sonra nasıl diriltecek (acaba)?" demişti. Bunun üzerine, Allah onu öldürüp yüzyıl ölü bıraktı, sonra diriltti ve ona sordu: "Ne kadar (ölü) kaldın?" O, "Bir gün veya bir günden daha az kaldım" diye cevap verdi. Allah şöyle dedi: "Hayır, yüz sene kaldın. Böyle iken yiyeceğine ve içeceğine bak, henüz bozulmamış. Bir de eşeğine bak! (Böyle yapmamız) seni insanlara ibret belgesi kılmamız içindir. (Eşeğin) kemikler(in)e de bak, nasıl onları bir araya getiriyor, sonra onlara nasıl et giydiriyoruz?" Kendisine bütün bunlar apaçık belli olunca, şöyle dedi: "Şimdi, biliyorum ki; şüphesiz Allah'ın gücü her şeye hakkıyla yeter."

Al-i İmran (144)
Muhammed, ancak bir peygamberdir. Ondan önce de peygamberler gelip geçmiştir. Şimdi o ölür veya öldürülürse gerisin geriye (eski dininize) mi döneceksiniz? Kim gerisin geriye dönerse, Allah'a hiçbir zarar veremez. Allah şükredenleri mükafatlandıracaktır.

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Al-i İmran (170)
Allah yolunda öldürülenleri sakın ölüler sanma. Bilakis onlar diridirler,Rableri katında Allah'ın, lütfundan kendilerine verdiği nimetlerin sevincini yaşayarak rızıklandırılmaktadırlar. Arkalarından kendilerine ulaşamayan (henüz şehit olmamış) kimselere de hiçbir korku olmayacağına ve onların üzülmeyeceklerine sevinirler.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Nisa (157)
Bir de inkarlarından ve Meryem'e büyük bir iftira atmalarından ve "Biz Allah'ın peygamberi Meryemoğlu İsa Mesih'i öldürdük" demelerinden dolayı kalplerini mühürledik. Oysa onu öldürmediler ve asmadılar. Fakat onlara öyle gibi gösterildi. Onun hakkında anlaşmazlığa düşenler, bu konuda kesin bir şüphe içindedirler. O hususta hiçbir bilgileri yoktur. Sadece zanna uyuyorlar. Onu kesin olarak öldürmediler.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt