Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (1 Kullanıcı)

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Araf (158)
(Ey Muhammed!) De ki: "Ey insanlar! Şüphesiz ben, yer ve göklerin hükümranlığı kendisine ait olan Allah'ın hepinize gönderdiği peygamberiyim. O'ndan başka hiçbir ilah yoktur. O, diriltir ve öldürür. O halde Allah'a ve O'nun sözlerine inanan Resûlüne, o ümmî peygambere iman edin ve ona uyun ki doğru yolu bulasınız."

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Kaf (43)
Şüphesiz biz diriltir ve öldürürüz. Dönüş de ancak bizedir.

Necm (44)
Şüphesiz O öldürür ve diriltir.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Kehf suresi

10. Hani o gençler mağaraya sığınmışlardı da, "Ey Rabbimiz! Bize katından bir rahmet ver ve içinde bulunduğumuz şu durumda bize kurtuluş ve doğruluğa ulaşmayı kolaylaştır" demişlerdi.
11. Bunun üzerine biz de nice yıllar onların kulaklarını (dış dünyaya) kapattık. (Onları uyuttuk)
12. Sonra onları uyandırdık ki, iki zümreden hangisinin bekledikleri süreyi daha iyi hesap ettiğini bilelim.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Meryem (15)
Doğduğu gün, öleceği gün ve diriltileceği gün ona selam olsun!

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Meryem (33)
"Doğduğum gün, öleceğim gün ve diriltileceğim gün bana selâm (esenlik verilmiştir)."

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Sad (79)
İblis, "Ey Rabbim! Öyle ise bana insanların diriltilecekleri güne kadar mühlet ver" dedi

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Tabi ki bu konu önemli..
Çıkar peşinde olanlar tabi ki var..
İsa A.S. 'ın gelecek olması veya Mehdi konusu..
Ayrıcalıklı bir konu..

Allahu Teala ne dilerse o oluyor..
İsterse Herkesin dediği gibi birini Allahu Teala gönderebilir..
İsa A.S. dahi gelebilir..

Dünya imtihan dünyası..
Ancak kim gelirse gelsin..

Anda Şanda Allahu Tealaya aittir..

Gelecek olanın isteğinden ziyade Allahu Tealanın istediği, dilediği önemlidir..

Bizim için önemli olan..
İnsanların Allahu Tealanın istediği gibi olması Cennete kavuşmalarıdır..

Bize göre Allahu Teala İnsana Şah damarından yakınsa .. Mesele yok..

Sana senden yakın olanın rızasına kavuşmak..
Görev bu..

haydi..
Koşun Allahu Tealaya..
Kavuşun..
Sevin ..
Çok sevin ki..
O da sizi sevsin..

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Allahu Teala ile araya aracı gerekir mi ?

Bize göre..
Hayır..

O sana çok yakın..

Haydi yönel ona..

Sadece ona ve kavuş Rızaya..

Onun RIZASI zaten Muhammed Mustafa A.S. 'ın rızası..

Merak etme sakın..
Sen Allahu Tealaya ULAŞMAYA bak..

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Kaf (16)
Andolsun, insanı biz yarattık ve nefsinin ona verdiği vesveseyi de biz biliriz. Çünkü biz ona şah damarından daha yakınız.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bakara (186)
Kullarım, beni senden sorarlarsa, (bilsinler ki), gerçekten ben (onlara çok) yakınım. Bana dua edince, dua edenin duasına cevap veririm. O halde, doğru yolu bulmaları için benim davetime uysunlar, bana iman etsinler.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Enfal (9)
Hani Rabbinizden yardım istiyor, yalvarıyordunuz. O da, "Ben size ard arda bin melekle yardım ediyorum" diye cevap vermişti.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Hud (61)
Semûd kavmine de kardeşleri Salih'i peygamber gönderdik. Dedi ki: "Ey kavmim! Allah'a kulluk edin. Sizin ondan başka hiçbir ilahınız yok. O sizi yeryüzünden (topraktan) yarattı ve sizi oranın imarında görevli (ve buna donanımlı) kıldı.Öyle ise ondan bağışlanma dileyin; sonra da ona tövbe edin. Şüphesiz Rabbim yakındır ve dualara cevap verendir.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Ahkaf (5)
Kim, Allah'ı bırakıp da, kıyamet gününe kadar kendisine cevap veremeyecek şeylere tapandan daha sapıktır? Oysa onlar, bunların tapınmalarından habersizdirler.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Sultanım..

Hızır A.S. bulurlar..
Onu kaybedince ..

Hızır A.S. dı kaçırdık derler..

Sonrada Allahu Tealanın diriltme konusuna şüphe ile yaklaşırlar..

İnsan işte..

Bilmezler ki..

Şehitlerde her daim diri.

Allahu Teala diledi mi ?

Ölü dirilir.. Ölmemiş gibi yaşar..
Bazı Yaşayan da ölüdür..
Ölü olduğunu bilmez...

Öylece yaşar..

Olur mu ?

Allahu Teala isterse neden olmasın ?

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Bütün kurtarıcılardan kurtulmalıyız...

İnsan ile vahyin buluşması su ile toprağın buluşması gibidir. Allah’ın su ayeti ile toprak ayeti buluştuğunda doğada nasıl hayat meydana geliyorsa, insan ile vahiy buluşursa aynı şekilde huzur ve refah ortamı yani kurtuluş meydana gelecektir. Bu gerçeği bilen bir Müslümanın İsa ya da Mehdi beklentisi olamaz, olmamalıdır. Muhtaç olduğumuz kurtuluş elimizdeki asil Kur'anda mevcuttur..

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
İsa'nın geleceğini değil kendi geleceğini düşün...

Hz. İsa'nın ilah olduğunu ve bir gün geri geleceğini sanan Hıristiyanlar, onun gelmesi için gerçekleşmesi gereken kehanetlere de inanırlar. Bu kehanetler/alametler (Savaşlar, kıtlıklar, ahlaksızlığın yayılması, anarşinin artması, toplumların şizofrenleşmesi) vs. gerçekleşince İsa inecek kötüler/Hıristiyan olmayanlar yok olacaklarıdır. Teslisçiler bahsedilen alametleri gerçekleştirmek için film sektöründen, romanlara kadar herşeyi kullanmaktadır. Müslümanların başına gelen belaların altında yatan en güçlü nedeni "İsa gelecek" masalıdır. Hz. İsa'nın geleceğine inanmak Evanjelist Hıristiyanlığa hizmet etmektir. Geleceğimizi tehdit eden bu hurafeyle sonuna kadar mücadele etmeliyiz. İsa'nın geleceği hikayesine iman ettirilen Müslümanlar kendi geleceklerinden habersiz bırakıldılar...

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
İsa'nın geleceğini değil kendi geleceğini düşün...

Hz. İsa'nın ilah olduğunu ve bir gün geri geleceğini sanan Hıristiyanlar, onun gelmesi için gerçekleşmesi gereken kehanetlere de inanırlar. Bu kehanetler/alametler (Savaşlar, kıtlıklar, ahlaksızlığın yayılması, anarşinin artması, toplumların şizofrenleşmesi) vs. gerçekleşince İsa inecek kötüler/Hıristiyan olmayanlar yok olacaklarıdır. Teslisçiler bahsedilen alametleri gerçekleştirmek için film sektöründen, romanlara kadar herşeyi kullanmaktadır. Müslümanların başına gelen belaların altında yatan en güçlü nedeni "İsa gelecek" masalıdır. Hz. İsa'nın geleceğine inanmak Evanjelist Hıristiyanlığa hizmet etmektir. Geleceğimizi tehdit eden bu hurafeyle sonuna kadar mücadele etmeliyiz. İsa'nın geleceği hikayesine iman ettirilen Müslümanlar kendi geleceklerinden habersiz bırakıldılar...

Düşüncelerinizin tamamına katılıyorum..
Gelecek olan İSA A.S. zaten gelmiştir..

Şu veya bu şekilde hayatlarını sürdürmüş ve Rabbisine intikal etmiştir ( Allahu Tealaya ) ..
Bize düşen İsa A.S..' ıda ve geldiği şekli ile İNCİLİ 'de HAK kabul edip..
Daha sonra bizlere Muhammed Mustafa A.S. aracılığı ile önceki gönderilen Peygamberleri de destekleyen ..
Onlara gönderilen Sahife, Kitap ( Zebur, Tevrat ve İNCİL ) doğrulayan KURAN 'a sarılıp..

Hepsinin Birden .. Allahu Tealadan olduğunu bilerek..
Allahu Tealanın emrettiği şekilde yaşamak ve DÜZGÜN İNSAN olmak..
Vatana , Millete , İnsanlığa faydalı..

Selamlar.

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Mutluyken görmezden geldiğin şeyler.
Mutsuzken canını yakar.
Çünkü insan hatalarını mutluyken değil hep mutsuzken anlar.

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Büyüyünce ne olacaksın? sorusundan
Ölünce ne olacaksın? sorusuna terfi ettiğimiz gün
Neyi öncelediğimizi anladığımız gün arkamıza baktığımızda çookkkk pişman olabiliriz..

leyla-1

Altın Üye
Allahım! Sıkıntıdan, üzüntüden, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, kalp katılığından, gafletten, zilletten, meskenetten sana sığınırım. Amin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt