Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (2 Kullanıcı)

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Şeytana ve şeytan evliyasına boyun eğme! Müşriklerden olursun.

Enam Suresi 6/121: Üzerine Allah'ın adı anılmayıp (başkasının adı anıldığı için) fısk olduğu muhakkak olan şeylerden yemeyin! Ve şeytanlar kendi dostlarına, sizi (iyi ve kötüyü belirleme konusunda) tartışmaya çekmeye telkin ederler; ve eğer onlara uyarsanız, hiç kuşkusuz siz Allah'tan başkasına ilahlık yakıştırmış olursunuz.

*

Allah, yalancı ve nankör kişiyi, iyiye ve güzel kılavuzlamaz!

Zümer Suresi 39/3: Gözünüzü açıp kendinize gelin! Arı-duru din yalnız ve yalnız Allah’ındır! O’nun yanında birilerini daha veliler edinerek, “Biz onlara, bizi Allah’a yaklaştırmaları dışında bir şey için kulluk etmiyoruz.â€￾ diyenlere gelince, hiç kuşkusuz, Allah onlar arasında, tartışıp durdukları konuyla ilgili hükmü verecektir. Şu bir gerçek ki, Allah, yalancı ve nankör kişiyi iyiye ve güzele kılavuzlamaz.

*

Yapayalnız ve horlanmış olarak kalmak istemiyorsan Allah’ın yanına başka ilah koyma!

İsra Suresi 17/22: Allah’ın yanına başka bir ilah koyma ki, yapayalnız ve horlanmış olarak oturup kalmayasın!

*

Mescitlerde Allah’tan başkasına yalvarma/yakarma!

Cin Suresi 72/18: Hiç kuşkusuz, mescitler/secdeler Allah içindir. O halde, Allah ile birlikte bir başkasına yakarmayın/Allah’ın yanında bir başkası için çağrıda bulunmayın.

*

Şiddetli azabın içinde olmak istemiyorsan Allah’ın yanına başka ilah koyma!

Kaf Suresi 50/26: O ki, Allah’ın yanına başka bir ilah koydu. Artık atın onu, o şiddetli azabın içine!

*

Peygamberimiz de açıkça uyarıyor… Allah’ın yanına başka ilah koyma!

Zariyat Suresi 51/51: Allah’ın yanına başka bir ilah koymayın! Ben size O’ndan gelmiş açıklayıcı bir uyarıcıyım.

*

Ebediyen cehennemde kalmak istemiyorsan, Allah’ın yanına başka ilah koyma!

Hicr Suresi 15/96: Allah ile beraber başka tanrılar benimseyenler yakında bilecekler.

*

Zalimlerden olmak istemiyorsan, Allah’ın berisinden başka şeylere yakarma!

Yunus Suresi 10/106: “Allah’ın berisinden, sana yarar sağlamayacak ve zarar veremeyecek şeylere yakarma! Eğer bunu yaparsan mutlaka zalimlerden olursun.â€￾

*

Allah’tan başkalarını Veli edinme!.. Senin Allah’tan başka Veli’n yoktur…

Şura Suresi 42/6: O’nun berisinden veliler edinenlere gelince, onlar üzerine gözcü de Allah’tır. Sen değilsin onlara vekil.

*

Şiddetli azabı tatmak istemiyorsan, sakın ha sakın hiçbir varlığı Allah’a eş tutma ve onu Allah’ı severmiş gibi sevme!

Bakara Suresi 2/165: İnsanlar içinde öyleleri vardır ki, Allah dışında bazılarını Allah’a eş tutarlar da onları Allah’ı sevmiş gibi severler. İman sahipleri ise Allah’a sevgide çok kararlı ve taşkındır. Zulme saplananlar, azabı gördüklerinde tüm kuvvetin Allah’ta bulunduğunu, Allah’ın azabının çok şiddetli olduğunu fark edeceklerini anlayabilseler!

*

Kafirlerden olmak istemiyorsan, Melekleri ve Peygamberleri Rab’ler edinme!

Ali İmran Suresi 3/80: Ve size melekleri ve peygamberleri rabler edinmenizi de emretmez. Siz, müslümanlar haline geldikten sonra inkârı mı emreder size?

*

Azaba uğramak istemiyorsan, Allah’ın yanında bir başka ilaha yalvarma!

Şuara Suresi 26/213: O halde, Allah’ın yanında bir başka ilaha daha yalvarma/davet etme. Yoksa azaba uğratılanlardan olursun.

*

Allah, kendisine ortak koşanları asla affetmez! Sapkınlardan olma!

Nisa Suresi 4/116: Allah, kendisine ortak koşulmasını affetmez ama bunun dışında kalanı/bundan az olanı dilediği kişi için affeder. Allah’a şirk koşan, dönüşü olmayan bir sapıklığa dalıp gitmiştir.

*

Ebediyen cehennemde kalmak istemiyorsan Allah’ın yanına bir başka tanrı koyma!

İsra Suresi 17/39: Bunlar, Rabbinin sana, hikmetten vahyetmiş olduklarıdır. Allah’ın yanına başka tanrı koyma ki, kınanmış ve kovulmuş bir halde cehenneme atılmayasın.

leyla-1

Altın Üye
Bir şehit geçti kapımızın önündeki yoldan memleketine doğru içim parçalandı ne desek boş vicdansızarının elleri kırılsın elleri kurusun şu mübarek günlerde Allah mazlumların şehitlerimizin hakkını Hakimlerin Hakimi yüce Allah,'a havel ediyorum :(

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Bir şehit geçti kapımızın önündeki yoldan memleketine doğru içim parçalandı ne desek boş vicdansızarının elleri kırılsın elleri kurusun şu mübarek günlerde Allah mazlumların şehitlerimizin hakkını Hakimlerin Hakimi yüce Allah,'a havel ediyorum :(

Rabbim merhametiyle sarsın.. kardeş kanı dursun..
Milletimiz birlik ve beraberlik içinde huzuru İSLAMDA bulsun inşallah

leyla-1

Altın Üye
Rabbim merhametiyle sarsın.. kardeş kanı dursun..
Milletimiz birlik ve beraberlik içinde huzuru İSLAMDA bulsun inşallah

Amin Amin Amin
Allah'ım ülkemize dirlik düzen birlik beraberlik geçim nasip etsin kalpleri gönülleri birbirine ısındırsın Rabbim.
Şehit kanıyla sulanmış aziz vatanımıza düşman eli değdirmesin fitne fesat kötü art niyetli insanlara fırsat vermesin Rabbim.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hayırlı bir çıkış kapısı hayırlı bir vesile nasip etsin Rabbim.
Allah mazlumlarımızı askerlerimizi emniyet güçlerimizi milletimizi Rabbim korusun inşallah.

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbimiz ;
Şeytan Lain ve yandaşlarından.
Üfürükçü, büyücü ve sihir yapanlardan..
Münafıklardan..
Hainlerden..
İhanet edenlerden..
Tuzak kuran, kirli emelleri olanlardan..
İç ve Dış düşmanlardan..
Sana sığınıyoruz ..

RABBİMİZ ( C.C. )
Ülkemizi ..
DEVLETİMİZİ.
İnsanımızı..
Askerimizi..
Polisimizi.
Güvenlik, Emniyet ve İstihbarat kuvvetlerimizi koru yarabbim..

AMİN.
İnşallah.

leyla-1

Altın Üye
Allah'ım, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, düşkün ihtiyarlıktan, kalp katılığından, gafletten, başkasına yük olmaktan, miskinlikten Sana sığınıyorum. Fakirlikten, inkârcılıktan, nankörlükten, günahkârlıktan, gerçeğe ters düşmekten, ikiyüzlülükten, işitsinler diye iş yapmaktan Sana sığınırım. Amin

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Selam olsun haklı davasının haklı mücadelesini yapana. Bu konuda insanları tevhide çağıranlara.
Selam olsun kokuşmuş medeniyeti bırakıp insan olmaya niyet edenlere.
Selam olsun insana faydalı olmaya çalışana.
Davanız hayırlı olsun.

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Ahireti, hesabı, arasatı, mahşeri ne kadar düşünüyorsunuz? Neye ne kadar vakit ayırdığınıza bakın.!

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Söylersen hakikati batar insana, nefs rahatsız olur. Hatalarla dolu bir hayat ve boşa geçen bir ömür.

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Türkiye terör memleketi havası verilmesini isteyen yabancı ülkeler alternativ olarak ab üyesi olan ülkeleri kalkındırmak ve ab paralarının ab de kalması adına bombalar patlatılmakta. Maşaları pkk ve işid kullanılmaktadır. Hep kendi içimizden vurulmaktayız. Yazık, çok yazık. Paranın kulları yüzünden...

berat05

Yönetici
En güzel bu ..inşallah Rabbim kabul etsin tüm dualarımızı..
Ve Muhammed s.a.v ümmetini korusun, anlama idrak kolaylıgı versin
Hakkını helal et . kardeşim kötü niyetim yok idi..
Lahmacun gibi kokuyorsun demekle anlamsız gelsede incitici değildi anlatmadım
Aşk gizlenemez kokusu mutlaka çıkar ve aşk kokuyorsun demek istemiştim..
Bizden kötü söz, kalpten kötü zan çıkmaz inşallah.. sadece hala da çok çoşkuluyum
biraz durulsam.. olacak inşallah...
Ah Şems !!Hz hatırladım yine o çağlayan duruldumu ? bir an bile? Nerde?
Durulmak da istemem, ya aşkım bittimi diye korkmaktan..

Esselamu aleyküm.

Hakkım herkese helaldir.
Rahman celle celaluhu kalpleri görendir,bilendir.

Yeter ki AŞK Allah cc aşkı olsun....
Doğruyu elbet buluruz...nasibimizde var ise..

HAYIRLI CUMALAR

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleyküm.

Hakkım herkese helaldir.
Rahman celle celaluhu kalpleri görendir,bilendir.

Yeter ki AŞK Allah cc aşkı olsun....
Doğruyu elbet buluruz...nasibimizde var ise..

HAYIRLI CUMALAR

Ve aleykum selam.. Allah cc razı olsun..

Hayırlı cumalar..Rabbim dogrumuzu buldursun...

leyla-1

Altın Üye
Ey Benim Güzel Mevlam, Benim Senden istediklerimi Değil; Senin Bende Görmek İstediklerini Yaşat Bana. Amin!

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm olsun tüm mümin dostlarına ara ara ses veriyorum daimen katilamasamda oğlumu büyütüyorum çok şükür iyiyiz dualariniza talibiz her daim selametle dua ile canlar...

GT-I9295 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

leyla-1

Altın Üye
Selamun aleyküm olsun tüm mümin dostlarına ara ara ses veriyorum daimen katilamasamda oğlumu büyütüyorum çok şükür iyiyiz dualariniza talibiz her daim selametle dua ile canlar...

GT-I9295 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aleyküm Selam canımın içi sen bebeğinle ilgilen yeter ki gönüller dualar bir olsun bitanem Allah ana babalı salih hayırlı evlat olmak hayırlı yaşlar hayırlı ömürler nasip etsin Rabbim.
Bütün güzellikler sizinle olsun canım benim herşey gönlünce olsun inşallah.:)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt