Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (1 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
laleler.jpg

Es selamu aleyküm melissa26 kardeşim.. :)
Rabbim, ailen ve sevdiklerinle birlikte; sağlıklı-sıhhatli, KUR'AN'LI, iman dolu, yolunda harcanacak hayırlı ömürler nasip etsin sana.. Ameli hayırlı, ömrü uzun yılların olsun inşaallah.. Rabbim yolundan ayırmasın, her daim güzel insanlarla karşılaştırsın seni.. Rabbime emanetsin.. Hayırla kal canımm.. : )

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
İbadetleri ve kulluk vazifelerimizi bir sebebe bağlamanız gerekmez. Allah c.c. emrettiği için kulluk bilinciyle yapmak zorunda olduğumuz ibadetlerdir.
M.S.A.

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
laleler.jpg

Es selamu aleyküm melissa26 kardeşim.. :)
Rabbim, ailen ve sevdiklerinle birlikte; sağlıklı-sıhhatli, KUR'AN'LI, iman dolu, yolunda harcanacak hayırlı ömürler nasip etsin sana.. Ameli hayırlı, ömrü uzun yılların olsun inşaallah.. Rabbim yolundan ayırmasın, her daim güzel insanlarla karşılaştırsın seni.. Rabbime emanetsin.. Hayırla kal canımm.. : )
Aleykum selam...
Amin.. amin.. Allah cc razı olsun..
Rabbim hayırlarla yorsun... son nefestete imanlı eylesin..
Verdiğini gönlümüze razı etsin..

leyla-1

Altın Üye
Aleykum selam...
Amin.. amin.. Allah cc razı olsun..
Rabbim hayırlarla yorsun... son nefestete imanlı eylesin..
Verdiğini gönlümüze razı etsin..

Amin Amin Amin cumlemizinde inşallah
Selam Aleyküm canım benim yeni yaşın Hayır uğur getirsin ınsallah Allah 'ın sevdiği razı olduğu kullar olmak nasip etsin Rabbim inşallahSelam ve dua ile Allah 'a emanet olun herşey gönlünce olsun :)

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
"De ki ; "Allah'a ve Rasule itaat edin" Eğer yüz çevirirlerse muhakkak ki Allah kâfirleri sevmez"
Âl'i-İmrân 32

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ın herhangi bir kulundan şefaat dilenmeyin...

Düşünün bir kere... Onların rahmeti Allah'ın rahmetinden daha mı geniş? Allah'ın affı-merhameti neyimize yetmiyor? Kendisi kurtarılmaya muhtaç olan bizi nasıl kurtaracak, kimden kurtaracak? Merhamet edenlerin en merhametlisi Allah'a güvenmiyor muyuz? Bir başkası Allah'ın kararına müdahale edebilir mi, Allah verdiği hükmü birilerinin hatırına değiştirir mi?

"..... Sizin O'ndan başka bir dostunuz ve şefaatçiniz yoktur. Hala düşünmüyor musunuz?!" (Secde, 4)

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Şefaat Ya Resulullah..

Allahumme Salli A'la Seyyidena Muhammed Ve A'la A'li Seyyidena Muhammed Mustafa Aleyhisselam..

Meryem (87)
Rahmân'ın katında söz almış olanlardan başkaları şefaat hakkına sahip olmayacaklardır.

Ta Ha (109)
O gün, Rahmân'ın izin verdiği ve sözünden razı olduğu kimseden başkasının şefaati fayda vermez.

Necm (26)
Göklerde nice melekler vardır ki onların şefaatleri; ancak Allah'ın izniyle, dilediği ve hoşnut olduğu kimselere yarar sağlar.

Enbiya (28)
Allah onların önlerindekini de arkalarındakini de (yaptıklarını da yapacaklarını da) bilir. Onlar onun razı olduğu kimselerden başkasına şefaat etmezler ve hepsi onun korkusuyla titrerler.

Bizde Şefaate uygun görülenlerden oluruz İnşallah..

Enam (70)
Dinlerini oyun ve eğlence edinenleri ve dünya hayatı kendilerini aldatmış olanları bırak. Hiç kimsenin kazandığı yüzünden mahrumiyete sürüklenmemesi için Kur'an ile öğüt ver. Yoksa ona Allah'tan başka ne bir dost vardır, ne de bir şefaatçi. (Kurtuluşu için) her türlü fidyeyi verse de bu ondan kabul edilmez. İşte onlar kazandıkları yüzünden helake sürüklenmiş kimselerdir. Küfre saplanıp kalmalarından dolayı onlara çılgınca kaynamış bir içecek ve elem dolu bir azap vardır.

Son düzenleme:

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Zekâsını başkalarının yanlışlarını bulmaya yoğunlaştıran bir kişi, bir süre sonra kendi doğrularını da kaybediyor.
İhsan Fazlıoğlu

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Kuran o kadar güncel bir KİTAP ki..
Her an Allahu Tealanın yeni bir emrini idrak edebiliyorsun..

Elhamdulillahi Rabbul Alemin..

Mu'minun suresi ( 116 )
Euzubillahimeşşeytaniracim Bismillahirrahmanirrahim..
Feteal Alllahul Melikul HAK la ilahe illahu Rabbul Arşil Kerim..

Meali;
Gerçek hükümdar olan Allah, yücedir. Ondan başka hiç ilâh yoktur. O, şerefli ve yüce Arşın Rabbidir.

Elhamdulillahi Rabbul Alemin..

Al-i İmran (20)
Seninle tartışmaya girişirlerse, de ki: "Ben, bana uyanlarla birlikte kendi özümü Allah'a teslim ettim." Kendilerine kitap verilenlere ve ümmîlere de ki: "Siz de İslâm'ı kabul ettiniz mi?" Eğer İslâm'a girerlerse hidayete ermiş olurlar. Yok, eğer yüz çevirirlerse sana düşen şey ancak tebliğ etmektir. Allah kullarını hakkıyla görendir.

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Euzubillahimeşşeytaniracim Bismillahirrahmanirrahim..
Feteal Alllahul Melikul HAK la ilahe illahu Rabbul Arşil Kerim..

Meali;
Gerçek hükümdar olan Allah, yücedir. Ondan başka hiç ilâh yoktur. O, şerefli ve yüce Arşın Rabbidir.

Rabbim C.C.

Ülkemizi koru..

Münafıklardan..
Hainlerden..
Yediği ekmeğe ihanet edenlerden..
Tuzak kuranlardan..
Bölmek ve yıkıp parçalamak isteyenlerden.

Sen Arşın sahibisin sana sığınıyor senden yardım arz ediyoruz..

Devletimizi..
Askerimizi..
Polisimizi..
Güvenlik ve Emniyet Kuvvetlerimizi..
İnsanımızı..
KORU, ESİRGE, MUHAFAZA ET..

Yardım et bize İÇ ve DIŞ düşmanlara karşı..

Senden yardım arz ediyoruz..
Amin.
İnşallah..

Son düzenleme:

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Fatır (10)
Her kim şan ve şeref istiyorsa bilsin ki, şan ve şeref bütünüyle Allah'a aittir. Güzel sözler ancak ona yükselir. Salih ameli de güzel sözler yükseltir.
Kötülükleri tuzak yapanlar var ya, onlar için çetin bir azap vardır. İşte onların tuzağı boşa çıkar.​

leyla-1

Altın Üye
Ne hasta bekler sabahı,
Ne taze ölüyü mezar.
Ne de şeytan, bir günahı,
Seni beklediğim kadar.
N.F.K

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
herşeyin fazlası insanı sıkıyor.. azı aratıyor..
bu kadar yanmanın en büyük neden Allah cc dememin yasak olması beni yaktı
içimden yana , yana dışıma taştı... artık adını duydugum yerde duramıyorum
Hiç duymadım ya.. şimdi duydugum yerlerden kaçıyorum ..çünkü çünkü içimdekini diyor diye.. camilerin önünden gecemem. kur- an okuyan yere ugrayamam
Oysa oysa o kadar çok istedim ki, o kadar çok özledim yandım aradım
Ya Rab ! nedir bu hal sevmezde kaçar zanneder insanlar .. boşver insanları
durur da Allah ! diye haykırırsam bu sefer deli diye etiketler
Rabbim.. sensin sen.. seni o kadar çok sevmek istedimki.. yetmedi ..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt