Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Her gün Bir Hediye (2 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Sayın Kardeşlerimiz her gün bir kardeşimize hediye olarak okunmakta olan Hatimlerimize iki gün ara vermek mecburiyetinde kalışımızın sebebi bu cuma namazını takiben hafızlık beratı almak üzere imtahana girecek olan 5 hafız kardeşimizin son hazırlıkları yapılmakta olup bu heyacanın diğer kardeşlerimizi de adeta kuşatmasıdır. Netice olarak 5 hafız kardeşimiz bu gün kurulun huzuruna çıkmış ve üstün başarı ile sınavlarını teşekkür ile vermişlerdir ve Hafız olmuşlardır böylece hafız kardeşlerimizin sayısı 25 e yükselmiş olup sevincimiz sonsuzdur.Topluca Halil İbrahim hocamız ziyaret edilmiş ve yetiştirdiği hafızları kabir başında hepimizi yetiştiren hocamıza Kur'an ziyafeti vermişlerdir.
Yarın sabah hediye Hatmimiz Sümeyye kardeşimiz için okunacaktır.

hafız kardeşleriniz sizlere saygı ve selamlarını arz ederler.
aleyküm selam ve rahmetullah maşallah kardeşlerimize herkese nasip olmayan bir nimet hafızlık ne mutlu onlara ne mutlu sizlere ne mutlu ailelerine Allahım onların ve sizlerin hafızlıklarını daim eylesin hafızlığı yaşamayı ve hafız olarak ölmeyi nasip etsin Allahım cennetinde ona göre dereceler versin inşallah o taç onlara giydirilecek onlar okuyacak anne babalarının dereceleri yükselecek her ayette bir derece yükselecek bilmiyorum ben böyle okumuştum kitaplarda Allahım kabul etsin emeklerinizi hepinizi saygıyla ve gururla selamlıyorum

Osman Soylu (MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Sevincimizi Paylaştığınız için size şükranlarımızı arz ederiz ,Allah c.c sizden ebeden razı olsun.

Hafız kardeşlerinizin saygı ve selamlarını arz ederiz.

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Sayın Kardeşlerimiz her gün bir kardeşimize hediye olarak okunmakta olan Hatimlerimize iki gün ara vermek mecburiyetinde kalışımızın sebebi bu cuma namazını takiben hafızlık beratı almak üzere imtahana girecek olan 5 hafız kardeşimizin son hazırlıkları yapılmakta olup bu heyacanın diğer kardeşlerimizi de adeta kuşatmasıdır. Netice olarak 5 hafız kardeşimiz bu gün kurulun huzuruna çıkmış ve üstün başarı ile sınavlarını teşekkür ile vermişlerdir ve Hafız olmuşlardır böylece hafız kardeşlerimizin sayısı 25 e yükselmiş olup sevincimiz sonsuzdur.Topluca Halil İbrahim hocamız ziyaret edilmiş ve yetiştirdiği hafızları kabir başında hepimizi yetiştiren hocamıza Kur'an ziyafeti vermişlerdir.
Yarın sabah hediye Hatmimiz Sümeyye kardeşimiz için okunacaktır.

hafız kardeşleriniz sizlere saygı ve selamlarını arz ederler.

maşaallah subhanallah kardeşlerimize... imrenmemek elde değil.hele ki islam hocamızın ülkü kardeşimiz için ettiği duayı anlattığınız mesajı okuduğumda gözlerimden yaşlar döküldü.kendimi sorguladım,sizin gibi insanların dualarıyla bizim gibilerin duaları bir olmaz ki.o nasıl bir aşk'tır.rabbim bizede nasip et yalvarırım.islam hocamızın ve sizlerin dualarında yer alabilmek çok büyük ayrıcalık bizler için.rabbim sizler gibi kulların hatırına bizimde dualarımızı kabul etsin.dertlerimize deva borçlarımıza eda,yuvasında huzursuzluk olanların yuvalarına huzur,eşlerinden ayrı olanlara tez zamanda yuvalarına dönmeyi nasip etsin....
sizlerin okumuş olduğu hatimleri kabul etsin sevabını kat kat versin,peygamber efendimize komşu eylesin sizleri....

grubunuza selamlar,saygılar...

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
maşallah sizlere ne mutlu keşke bizlerede nasip olsaydı ben 30 yaşında öğrendiğim için istiyırum ki oğlum erken yaşlarda herşeyi öğrensin Elif ba kitabı aldım onun için o kadart çabuk öğreniyor ki harfleri şimdi oyun gibi geliyor o yüzden daha çabuk öğreni,yor inşallah seneye Rabbimin izniyle Kuran derside veren bir kreşe göndermek istiyorum ne kadar erken öğrenirse o kadar iyi Rabbim bizlerede sizler gibi evlatlar yetiştirmeyi nasp eylesin ne mutlu s,zleri yetiştirenlere

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
H.İbrahim hocamızı bugün duamızda andım rahmet diledim Rabbimden ne mutlu bizlere ki kısacık bir sürede olsa bilgilerinden faydalandık

Osman Soylu (MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Bu sabah tamamlanan Hatmi Şerifin ecrinden hasıl olan sevabını Sayın Sümeyye kardeşimizin ailesinden ahirete göçmüş olan sevdiklerinin ruhlarına iletilmesi,kıymetli kardeşimizin hayırlı sağlıklı,mutlu ve uzun bir dünya hayatı yaşaması,hata ve kusurlarının affı için
toplu dua yapılmış ve Yüceler Yücesi Rabbimize cc. arz edilmiştir.

Not: Yarın sabah ki Hatim Sayın _Yusuf_ Beyefendi için okunacaktır.

Gurubumuzun selam ve saygılarını arz ederim.

Osman Soylu (MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Gurubumuzca bu sabah okunan Hatmi Şerifin ecrinden hasıl olan sevabı Sayın Yusuf Beyefendinin ailesinden ahirete göçen sevdiklerinin ruhlarına iletilmek üzere, Kıymetli kardeşimizin sağlıklı hayırlı ve uzun bir dünya hayatı geçirebilmesi,hata ve kusurlarının affı için toplu duada bulunulmuş ve Yüceler Yücesi Rabbimze cc.arz olunmuştur.

Not; Yarınki Hatmi Şerifimiz Sayın Receb-I Kamer kardeşimiz içi okunacaktır.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum değerli abimiz.. Rabbim okuduğunuz hatm-i şerifleri katında kabul eyleyip ecrini kat kat versin inşaAllah..
Sizlerden yine bir ricam olacak.. Recep Ayı Hatimlerinden aldığım cüzleri hala okumaktayım. Son okuma tarihine kadar yetiştiremeyeceğimi düşünüyorum.. 5 gün kaldı.. Her gün 2 cüz okuyarak da olsa bitiremeyeceğim sanırım.. 2 gün de evde olmayacağım için cüzler birikmiş olacak.. Şu an 17. cüze başlayacağım.. 22-23-24-25-26-27. cüzleri okuyabilir misiniz. Son günü 17 Mayıs..
Rabbim hepinizden razı olsun.. Bu dünya ve ahirette iyilikler versin.. Grubunuza selamlar..

Osman Soylu (MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum değerli abimiz.. Rabbim okuduğunuz hatm-i şerifleri katında kabul eyleyip ecrini kat kat versin inşaAllah..
Sizlerden yine bir ricam olacak.. Recep Ayı Hatimlerinden aldığım cüzleri hala okumaktayım. Son okuma tarihine kadar yetiştiremeyeceğimi düşünüyorum.. 5 gün kaldı.. Her gün 2 cüz okuyarak da olsa bitiremeyeceğim sanırım.. 2 gün de evde olmayacağım için cüzler birikmiş olacak.. Şu an 17. cüze başlayacağım.. 22-23-24-25-26-27. cüzleri okuyabilir misiniz. Son günü 17 Mayıs..
Rabbim hepinizden razı olsun.. Bu dünya ve ahirette iyilikler versin.. Grubunuza selamlar..

Aleykum Selam

Kıymetli kardeşimiz lütfen üzülmeyiniz biz memnuniyetle okuruz 22.23.24.25.26. ve 27. cüzler derhal okunacak ve bu gün size bildirilecektir.

Gurubumuzun selam ve saygılarıyla.

Osman Soylu (MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Sayın KalBUN__KeSİR Kardeşimiz 22. 23.24.25.26.ve 27. cüzlerin okunması tamamlanmış ve bilgilerinize sunulmuştur.

Hafız kardeşlerinizin selam ve saygılarıyla.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Sayın KalBUN__KeSİR Kardeşimiz 22. 23.24.25.26.ve 27. cüzlerin okunması tamamlanmış ve bilgilerinize sunulmuştur.

Hafız kardeşlerinizin selam ve saygılarıyla.

Ve Aleykum Selam ve Rahmetullah değerli abimiz...
Allah celle celaluhu hepinizden razı ve hoşnut olsun inşaAllah..
Çok sağolun.. Yetiştiremeyeceğim diye çok sıkıntı yapmıştım..
Beni bu durumdan kurtardınız.. Çok Sağolun...

Osman Soylu (MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Bu sabah okunan Hatmi Şerifin ecrinden hasıl olan sevabını Sayın Receb-I Kamer Kardeşimizin ailesinden ahirete göçen sevdiklerinin ruhlarına iletilmesi,Sayın kardeşimizin hayırlı mutlu sağlıklı ve uzun bir ömür geçirmesi,hata ve kusurlarının affı için toplu duası yapılmış ve Yüceler Yücesi Rabbimize cc. Arz olunmuştur.

Not; Yarınki hatim Sayın Nazlı Ceylan kardeşimiz için okunacaktır.

Gurubumuz adına Selam ve Saygılarımızı arz ederiz.

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı uğurlı olsun.
Yolları hep açık olsun.
Selametle kalın.
Dualarım sizinle...

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Gurubumuzca bu sabah okunan Hatmi Şerifin ecrinden hasıl olan sevabı Sayın Yusuf Beyefendinin ailesinden ahirete göçen sevdiklerinin ruhlarına iletilmek üzere, Kıymetli kardeşimizin sağlıklı hayırlı ve uzun bir dünya hayatı geçirebilmesi,hata ve kusurlarının affı için toplu duada bulunulmuş ve Yüceler Yücesi Rabbimze cc.arz olunmuştur.

Not; Yarınki Hatmi Şerifimiz Sayın Receb-I Kamer kardeşimiz içi okunacaktır.
Selamun Aleyküm Osman abimiz;
Sözlerime nerden ve nasıl başlayayım bilemiyorum..Receb ayında Receb kardeşinizi sevindirdiniz Rabbim de sizleri sevindirsin inşallah..şu an o kadar mesut ve bahtiyarım ki anlatamam sizlere..şu buhranlı günlerimde,şiddetle duaya ihtiyaç hissettiğim bugünlerde verilebilecek en güzel hediyeyi verdiniz bana..Rabbimiz sizlerin de her ne muradınız var ise hayırlısı ile versin inşallah..yazdıklarım hislerime tercüman olamıycak bunu da biliyorum..Rabbim sizlerden ebeden razı olsun inşallah..sizler gibi değerli Kur'an sevdalılarını yetiştiren,emeği geçen rahmetli Nemire Hocamızdan Rabbim razı olsun,mekanı cennet olsun inşallah..kabrini cennet bahçelerinden bir bahçe eylesin inşallah..AMİN
Selamun Aleykum

Bu sabah okunan Hatmi Şerifin ecrinden hasıl olan sevabını Sayın Receb-I Kamer Kardeşimizin ailesinden ahirete göçen sevdiklerinin ruhlarına iletilmesi,Sayın kardeşimizin hayırlı mutlu sağlıklı ve uzun bir ömür geçirmesi,hata ve kusurlarının affı için toplu duası yapılmış ve Yüceler Yücesi Rabbimize cc. Arz olunmuştur.

Ve aleykümselam abimiz;
Rabbim sizlerden razı olsun,hüsn-ü niyetinize mukabil misliyle ecrini versin inşallah..Menfaat üzerine dönen şu yalan dünyada tek gerçek Hak kelamını hıfzeden, yalnız ve yalnızca Allah rızası için ömr-ü hayatında hiç görmediği,din kardeşi bellediği insanlara ve ahirete göç etmiş akrabalarının ruhlarına güzeller güzeli Kur'an-ı Kerimi hatmedip hediye etmek büyük erdem,büyük saadet..ihlas bu olsa gerek..
NE MUTLU SİZLERE..NE MUTLU NEMİRE HOCAMIZA..VE NE MUTLU BİZLERE..
zerre kadar menfaat gözetmeden Allah rızası için böyle güzelliklere vesile olmak ne güzel bir haslet..Maşallah,Barekallah..Rabbimiz sizleri bir ömür muhafaza etsin..Her iki dünyada hakiki saadete eriştirsin inşallah..duygularım,hislerim,diyeceklerim çok fakat sözler tercüman olamıycak..Rabbimiz sizlerden,grubunuzdan ve Nemire Hocamızdan razı olsun inşallah..Rabbime emanetsiniz abim,teşekkür ediyorum,hakkınızı helal ediniz..

nazlı ceylan

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Gözlerime inanamadım Allahım sizden razı olsun ağlatınız beni çok ama çok teşekkür ediyorum. Rabbim yar ve yardımcınız olsun

Osman Soylu (MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Sayın Receb-I Kamer kardeşimiz ,son derece nazik ve naif mesajınız bizleri çok hoşnut etti.Bizlerde sizin gibi ihlas sahibi kardeşlerimiz olduğu için Rabbimize cc. hamd ediyoruz .mesajınızı Hafız kardeşlerimize bizzat ben okudum sıkıntılarınız olduğunu bildirmişsiniz bu durum gurubumuzu çok üzdü ve 25 tane hafız kardeşimiz mademki mümin kardeşimizin üzüntüleri var o zaman sıkıntı ve üzüntülerinin giderilmesi ve Rabbimizin kardeşimize merhameti ve şefkâti ile muamele buyurması ve her türlü müşkülünü halletmesi için bir hatim daha indirmek ve Rabbimize cc. yalvarmak farz olmuştur kararı alınmış ve derhal cüzler dağatılmış Hatim tamamlanmış ve toplu duası yapılmış Rabbimizin cc. 99 esması ve her esması ile 99 Tekbir getirilerek Rabbimize arz edilmiştir.Gurubumuzdaki bütün hafız kardeşleriniz hakkımızı canı gönülden sizlere helal ediyoruz.

Gurubumuzun selam ve saygılarını arz ederiz.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Sayın Receb-I Kamer kardeşimiz ,son derece nazik ve naif mesajınız bizleri çok hoşnut etti.Bizlerde sizin gibi ihlas sahibi kardeşlerimiz olduğu için Rabbimize cc. hamd ediyoruz .mesajınızı Hafız kardeşlerimize bizzat ben okudum sıkıntılarınız olduğunu bildirmişsiniz bu durum gurubumuzu çok üzdü ve 25 tane hafız kardeşimiz mademki mümin kardeşimizin üzüntüleri var o zaman sıkıntı ve üzüntülerinin giderilmesi ve Rabbimizin kardeşimize merhameti ve şefkâti ile muamele buyurması ve her türlü müşkülünü halletmesi için bir hatim daha indirmek ve Rabbimize cc. yalvarmak farz olmuştur kararı alınmış ve derhal cüzler dağatılmış Hatim tamamlanmış ve toplu duası yapılmış Rabbimizin cc. 99 esması ve her esması ile 99 Tekbir getirilerek Rabbimize arz edilmiştir.Gurubumuzdaki bütün hafız kardeşleriniz hakkımızı canı gönülden sizlere helal ediyoruz.

selamun aleykum

bu mubarek gunlerde gecelerde her daim bu kadar comertligin mukafatida comertce olacaktir insaALLAH.
MASALLAH SUBHANALLAH ..............

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Ve Aleykümselam Osman abimiz;
İnanın o hatim hediye mesajınızı görünce inanılmaz bir sürur,neşe geldi ruhuma..duygularımı,hislerimi aktarayım istedim,beceremedim..ben ilkine mukabil nasıl teşekkür edeyim diye düşünürken ikincisiyle şaşırttınız ve de sevindirdiniz beni..böyle bi zamanda fitnenin fesadın dört bir yanı sardığı,menfaatin tavan yaptığı bir ortamda forum kardeşlerimiz ve sizler gibi iyi niyetli,temiz kalpli,ihlaslı insanların olduğunu bilmek hakikaten insana teselli ve mutluluk veriyor..Rabbim bu güzelliklere vesile olan,emeği geçen herkesten ebeden razı olsun inşallah..
evet son bi kaç gündür şiddetli ve şiddetle duaya ihtiyacım vardı,Hızır(a.s.) yetiştiniz Rabbim sizlerden ebeden daimen razı olsun inşallah..bazı pürüzler ve belirsizlikler vardı kısmen netleşti gibi sonu hayır olur inşallah..zahirde şer gibi görünür ama akıbeti hayırdır bunu bizler bilemeyiz..bu yüzden Rabbimizden ne istiyor ve diliyorsak her daim hayırlısı hayırlısı diye niyaz etmeliyiz..ve şu bir kez daha tahahkuk etti ki Rabbimiz kimseyi darda koymuyor teselli ve destek babında manevi ekipler imdada yetişiyor hemen..
Rabbim sizlerden,hafız kardeş ve abilerimizden ve de Nemire Hocamız ve sizlerde emeği bulunan,bugünlere gelmenize vesile olan herkesten razı olsun inşallah..Sizleri her iki cihanda aziz ve bahtiyar eylesin..tüm samimiyetimle sizlere dua ediyor,grubunuzu saygıyla selamlıyorum..Rabbim birinizi bin etsin inşallah..Rabbim her ne muradınız var ise hayırlısı ile versin ve sizleri de darda bırakmasın inşallah..Rabbime emanetsiniz osman abimiz ve grubu..

Ne cennet tasası ve ne cehennem;
Sadece Allah`ın c.c. rızasındalar..

berat05

Yönetici
Vealeykümselam ve rahmetullahi ve berakatuhu

Vealeykümselam ve rahmetullahi ve berakatuhu

Selamun Aleykum

Değerli kardeşim..

Maaşallah ve barekallah diyorum...,

Sizin ve RECEB-I KAMER kardeşimizin birbirine yazdıklarını okudum... okudum da....gözlerim doldu..

Karşılığı istenmeyen..beklentisiz edilen dualar ,okunan hatimler,Rabbimizden celle celaluhu esmalar...

Allahü Teala sizi ve bizleri güzel dostluklardan ayırmasın...

Rabbim güzel gönüllerinizi doğru itikattan ayırmasın....

Yönünüzü sırat-i mustakimden ayırmasın...ayaklarınızı sabit kılsın...

Size ve tüm bu dualara destek olan hafız kardeşlerimize Rabbim hayırlı , bereketli bir ömür - ihlaslı - imanlı evlatlar nasip eylesin inşaallah..

Bu konuyu açarak; "karşılıksız -beklentisiz dualarla " birlik - beraberliğe vesile olduğunuz için Rabbim celle celaluhu sizden ebeden razı olsun.

Bizlere beklentisiz hediyelere boğup mutlu ettiğiniz , beklentisiz duanın en güzel hediye olduğunu bir kez daha öğrettiğiniz için kendi adıma ve kardeşlerim adına bir kez daha teşekkür ediyorum.. çünkü biz böyle birşey yapamazdık...

Sizi yetiştiren, kendisini tanıma fırsatı bulamadan -sizleri tanıtan - değerli Hocamız Nemire Beyefendinin ruhu şad olsun...Rabbim mekanını cennet bahçeletinden bir bahçe eylesin.Kabri nurdan ışılarla dolsun.....Rabbim merhametini eksik etmesin inşaallah

Selam ve dua ile..Rabbime emanet olunuz

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt