Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÜLKEMİZDE ERKEK OLMANIN ZORLUKLARI

ABLA YAZA KADAR OHOOO...BANA BU GÜN DAKUNSANIZ AGLARIM MİSALİ.İNSAN OGLU İŞTE İNSAN DAYANAMIYOR.AMA AB BİZİ GİRMEDEN VALLA GERİ KOVAR ADAMLARA ÜTÜYÜ BİLE YATIRDIK.ABLA OLMAZ BENİM ABİMLERİ ALMASINLARDA BAŞKA HEPSİNİ ALABİLİRLER BEN İZİN VERDİM.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

elzem yazdı:
her erkek ve bayan bir değil.Ama burdaki erkeklerin yorumu nedense çoğunlukla
bayanlarla ne oluya bizim islam dini bayanlarına.biliyomusun bencede sen böyle kötü niyetlileri hemen gönder kutuba yoksa kim bilir kaç kişiyi daha açacaklar.bu arada bahsettiğim arkadaşım da fatma ve şuan bir cepshop ta çalışıyo ne kötü değilmi

Bİ SN ÇALIMAMIN NESİ KÖTÜ ANALAMADIM DA?

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

yok benim çalışmaya lafım yok yanlış anlaşıldım.keşke diyorum arkadaşım sizin gibi
ince düşünceli olsaydıyda böyle yapmasaydı çalışmaya gelince aynı işi yapıyosunuz ondan dedim

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
ABLA YAZA KADAR OHOOO...BANA BU GÜN DAKUNSANIZ AGLARIM MİSALİ.İNSAN OGLU İŞTE İNSAN DAYANAMIYOR.AMA AB BİZİ GİRMEDEN VALLA GERİ KOVAR ADAMLARA ÜTÜYÜ BİLE YATIRDIK.ABLA OLMAZ BENİM ABİMLERİ ALMASINLARDA BAŞKA HEPSİNİ ALABİLİRLER BEN İZİN VERDİM.
OY OY CANIM BENİM KIYAMAM SEN GİT BEN HER YAZ GİDİYORUM ZATEN İNŞ BİR DEFASINDA BERABER GİTMEK NASİP OLUR OOOO HERKES BENİM ABİM BENİM KARDEŞİM DİYE DÜŞÜNÜRSE TÜM ERKEKLER KALDIÜLKEDE BİZ HEPSİNİ YOLLAYALIM DİYORUZZ SENİN YAZDIĞINA BAK (YAA ERKEK KARDEŞLERİM SAKIN ALINMASINLAR BU BİR ESPİRİYDİ )BİZ KADINLAR KENDİMİZE NE KADAR ÇEKİ DÜZEM VERİRSEK ERKEKLERDE BİR OAKADR DİKKAT EDECEKLERİDİR BİZ EDEBE HAYAY NE KADAR ÖNEM VERİRSEK ERKEKLERİMİZ BİZDEN DAHA ÇOK ÖENM VERECEKLERDİR UNUTMAYALIMLİ BİR KADIN İSTERSE DÜNYA KURULUR VE BİR KADIN İSTERSE DÜNYA YIKILIR HERŞEY KADININ ELİNDEDİR BANA GÖRE

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

elzem yazdı:
yok benim çalışmaya lafım yok yanlış anlaşıldım.keşke diyorum arkadaşım sizin gibi
ince düşünceli olsaydıyda böyle yapmasaydı çalışmaya gelince aynı işi yapıyosunuz ondan dedim

HII PARDON OZAMAN.MESLEKTAŞMIŞIZ HA TANIMAK İSTERDİM.BEN ÇALIŞIYORUM AMA İŞ YERİ BENİM BİDE BENİM ODAM AYRI BEN ORDA BAŞKA BİŞ ARKADAŞLA YANLIZ HAT AÇIYORUM.BENİM MÜŞTERİYLE DİYALOGUM YOK.İŞYERİNDE HEP ABİMLER ÇALIŞIYOR YABANCI YOK YANİ.BENİM ÖYLE BİR AVANTAJIM VAR.KIRDIYSAM ÖZÜR DİLERİM.B)VERİMDE GÖNLÜNÜZÜ ALİM.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
OY OY CANIM BENİM KIYAMAM SEN GİT BEN HER YAZ GİDİYORUM ZATEN İNŞ BİR DEFASINDA BERABER GİTMEK NASİP OLUR OOOO HERKES BENİM ABİM BENİM KARDEŞİM DİYE DÜŞÜNÜRSE TÜM ERKEKLER KALDIÜLKEDE BİZ HEPSİNİ YOLLAYALIM DİYORUZZ SENİN YAZDIĞINA BAK (YAA ERKEK KARDEŞLERİM SAKIN ALINMASINLAR BU BİR ESPİRİYDİ )BİZ KADINLAR KENDİMİZE NE KADAR ÇEKİ DÜZEM VERİRSEK ERKEKLERDE BİR OAKADR DİKKAT EDECEKLERİDİR BİZ EDEBE HAYAY NE KADAR ÖNEM VERİRSEK ERKEKLERİMİZ BİZDEN DAHA ÇOK ÖENM VERECEKLERDİR UNUTMAYALIMLİ BİR KADIN İSTERSE DÜNYA KURULUR VE BİR KADIN İSTERSE DÜNYA YIKILIR HERŞEY KADININ ELİNDEDİR BANA GÖRE

BAK BAK SİZ BÖYLE OY OY YAPINCA BEN BİTİYORUM İŞTE.BENİM NE İŞİM VAR İSTANBULDA NE GÜZEL MEMLEKETTE EV KIZIYDIM İŞTE.KARİYER BENİM NEYİME.OTUR EVİNDE İŞTE DEGİL Mİ YANİ.SANKİ BODAZIMI SIKIYORLAR ÇALIŞ DİYE HA.AMA SÖZÜN SÜPERDİ İŞARETLEDİM SILOGANIMIZ OLSUN.VALLA BNECDE HERŞEY KADINDA BİTİYOR.ABLA YAKINDA BAYANLAR DÖVECEK ZATEN BİZİ.DÖVERLERSE DÖVSÜNLER KORKAN KİM.AMA BENCEDE HERŞEY KADINDA BİTER SONUÇTA ERKEGİDE EGİTEN ANNEDİR.KİM DEMİŞ EVİN DİREGİ BABADIR BENCE KADINDIR.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
geceyargici-86 yazdı:
ben malatyalı kardeşiniz
işyerin de benim açımdan söyleyim kızların çalışması cok canımı sıkar.
benim şuan çalıştıgım şirket de bayan çok patronum bile bayan
yanlış anlamayın bayanın bana zararı yok ama dini yönden çok zararları var.
şu zaman da zaten dışarı cıkmam günah işlemene yetiyor dışar da kendime hakim olmak için okadar çaba harcıyorum nefsimle mücadele ediyorum bir de sirkette akşama kadar bunların içindesin nefs okadar uyanık ki bimbir türlü pisliklerle aklını kurcalıyor.daracık pantolonlar yazın zaten bir fena Allah hideyet etsin.
bu sadece benim için degil tüm kardeşlerim de bu konuda sıkıntıda.

ikinci olarak da erkek ortamlarındaki küfürler artık öyle hal almışki birbirine küfür ederek sohbet ediyorlar.ben 3 yıldır istanbuldayım ben malatyada iken böyle seyler olmadıgı için burdaki konuşmalar bana çok kötü geliyor onların söyledigine ben utanıyorum onlarda tık yok Allah hidayet etsin..

sıktım sizi ama kusura bakmayın yazma konusunda da iyi degilimdir
onun bende farkındayım
Bİ ERKEGİN ŞUNLARI YAZMASINA İZİN VERİYORUZ YA.YANLIŞ ANLAMAYIN SÖZÜM ERKEKLERE DEGİL YA BİZLER NEDEN KENDİMİZİ SERGİLEMEKTEN ZEVK ALIYORUZ.NEDEN ERKEKLER İŞTE BEN DIŞARI ÇIKAMIYORUM VS YAZACAKLARINA MAŞALLAH BACILARIM NE GÜZEL GİYİNMİŞLER NE TERBİYELİLER DEMESİNLERKİ.KENDİMİZ GÜNZH İŞLİYORUZ YETMİYOR BİDE ERKEKLERİDE GÜNAHA SOKUYORUZ.RABBİM HİHAYET NASİP ETSİN.SAGOLUN.
haklısınız ablacım bazen diyorlar kadınlar adamı günaha sokar diye ama haklılar.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

TUSUNAMİ KARDEŞİM VALLA KADINLARIMIZ MAŞLLAH ARTIK YOLA GELMİYORLAR.ARTIK UMUDUMUZ BEYLERDE.TANİ ARTIK BEYLERMİ KENDİLERİNİ ENGELLERLER BİLMİYORUM AMA BÜYÜK ŞEHİRLER ARTIK YAŞNMAZ HALE GELMİŞ.BEN KIŞI ÇOK SEVİYORUM(SOGUK BENİM DÜŞMANIMDIR O AYRI) EN AZINDAN BİRAZ KAPANIYORLAR.TEŞEKKÜR EDEİM YORUMUNUZ İÇİN.

ZERDA ABLA KONUYU ALDIM GİBİ;)

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
elzem yazdı:

HII PARDON OZAMAN.MESLEKTAŞMIŞIZ HA TANIMAK İSTERDİM.BEN ÇALIŞIYORUM AMA İŞ YERİ BENİM BİDE BENİM ODAM AYRI BEN ORDA BAŞKA BİŞ ARKADAŞLA YANLIZ HAT AÇIYORUM.BENİM MÜŞTERİYLE DİYALOGUM YOK.İŞYERİNDE HEP ABİMLER ÇALIŞIYOR YABANCI YOK YANİ.BENİM ÖYLE BİR AVANTAJIM VAR.KIRDIYSAM ÖZEÜR DİLERİM.B)VERİMDE GÖNLÜNÜZÜ ALİM.

est kardeşim niye kırılayımki.en güzel senin işin keşke her insan senin gibi avantajlı olsa.canım kardeşim bu güllerde sana umarım kabul edersin
B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)
bu arada ALLAH seni memleketine,annene,babana kavuştursun

semiramis

Kayıtlı Kullanıcı

S.A Arkadaşlar bu konuda hepinizin görüşlerinede katılıyorum. Aslında iş yine erkeklere düşüyor. Önce babalara, sonra eşlere (kocalar) babalar ailelerine sahip çıkıp çocuklarına güzel bir eğitim dini ve ahlaki verirlerse bu ortamlara zemin hazırlanmamış olur. Daha sonra evlilikten sonrada erkekler hanımlarına sahip çıkarlarsa onlarda bu sahiplenmeyi saygıyla karşılayıp kaldırabilirlerse, böyle güzel ortamlarada tabiki ahlaklı imanlı Kur'an lı çocuklar yetiştirebilirlerse. İnşaallah o zaman böyle birbirimizi eleştirmekten de günah işlemekten de kurtuluruz.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

ooo konu erkek olmanın zorluklarından çıktı.ya arkadaşlar (erkekler) yaşadığınız zorlukları yazın burası ablaların sohbet odasına döndü.
bizim yaşadığımız en büyük zorluk kendimizi ifade edemeyişimiz galiba.:D B)

ferhat dağ yerine kulağını delmiş,şirinse feminist olmuş:D

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

elzem yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
elzem yazdı:

HII PARDON OZAMAN.MESLEKTAŞMIŞIZ HA TANIMAK İSTERDİM.BEN ÇALIŞIYORUM AMA İŞ YERİ BENİM BİDE BENİM ODAM AYRI BEN ORDA BAŞKA BİŞ ARKADAŞLA YANLIZ HAT AÇIYORUM.BENİM MÜŞTERİYLE DİYALOGUM YOK.İŞYERİNDE HEP ABİMLER ÇALIŞIYOR YABANCI YOK YANİ.BENİM ÖYLE BİR AVANTAJIM VAR.KIRDIYSAM ÖZEÜR DİLERİM.B)VERİMDE GÖNLÜNÜZÜ ALİM.

est kardeşim niye kırılayımki.en güzel senin işin keşke her insan senin gibi avantajlı olsa.canım kardeşim bu güllerde sana umarım kabul edersin
B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)
bu arada ALLAH seni memleketine,annene,babana kavuştursun

EYVALLAH TAM KABUL ETTİM GÜLLERİ.İNŞ MEMLEKETE GİDERİM ALLAHIM İNŞ.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

mk5834 yazdı:
ooo konu erkek olmanın zorluklarından çıktı.ya arkadaşlar (erkekler) yaşadığınız zorlukları yazın burası ablaların sohbet odasına döndü.
bizim yaşadığımız en büyük zorluk kendimizi ifade edemeyişimiz galiba.:D B)

ferhat dağ yerine kulağını delmiş,şirinse feminist olmuş:D

VALLA BEN KARIŞMAM MEYDANI KIZLARA BIRAKMATIN ÖZELLİKLE BANA.BAKSANIZA ERKEKLER YAZMIYOR Kİ BEN NE YAPİM.HAYDİ KIZLAR BASTIRIN MI DİYELİM O ZAMAN.ERKEKLER GALİBA HALLERİNDEN ÇOK MEMNUNLAR BAKSANIZA YAZMADIKLARINA GÖRE.

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

niye böyle özlem çekiyosunki değerli babana düşkün olduğun halde ona hasretsin bence sen gel bu işten bir süreliğine firar et özlemini gider.RABBİM hasret çekenleri kavuştursun özellikle fatma kardeşimi

yesilbeyaz

Kayıtlı Kullanıcı

"ülkemizde erkek olmanın zorlukları bence kadın hakları denen zırvalıklardan sonra zorlaştı.kadına gerçek değeri zaten dinimizde verilmişken onlar hak iddia ederek kendilerini metalaştırdılar.ve bu andan sonra bizler gerek iş hayatında gerekse toplum hayatında kadınlarımızla rekabet eder hale geldik.bizler için değerli olan varlıklarla rekabete girmek zorunda kaldık.buda aradaki sevgi ve saygı bağlarını inceltti.bazan kadının iş hayatında vs. hakkını aldığını düşünerek şirret leşmesi karşısında bizler susmak zorunda kalıyoruz.çünki hala onlar bizim gözümüzde değerli."
........diyen m5834 kardeşime sonuna kadar katılıyorum. zaten islamiyet her hakkı içinde barındırıyor, yeterince yaşayan ve anlayana. hak hukukla kdın erkeği birbirine düşürdüler, yazık. herkes aynı şeyi söylerken (kadın-erkek) farklı kutupşara çekildi farketmeden.....sizi cok iyi anlıyorum. Yorumları baştan sona okudum, konu hakkında düşüncelerime cok iyi tercüman olmuşsunuz kardeşim Allah (C.C) razı olsun. A.E.O

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

elzem yazdı:
niye böyle özlem çekiyosunki değerli babana düşkün olduğun halde ona hasretsin bence sen gel bu işten bir süreliğine firar et özlemini gider.RABBİM hasret çekenleri kavuştursun özellikle fatma kardeşimi

ŞİMDİ DEŞMEYİN YARAMI.GİTMEK SORUN DEGİL ENGELLER VAR YİNE SEBEP ERKEK İŞTE.AL NERDE OLSAK KARŞIMIZA ÇIKIYORLAR.ZERDA ABLA AB YE SÖYLE ABİMLERİDE VERİYORUM ALSINLAR ERKEKLERİ.:)
RABBİM KİMSEYE HASRETLİK ÇEKTİRMESİN,İNSANIN CANINI YİYOR.ALLAH RAZI OLSUN ELZEM.

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

" GÖZÜ VEREN ZAT , HEM GÖZÜ GÖRÜR , HEM İNCE BİR MANA OLAN GÖZÜN GÖRDÜĞÜNÜ GÖRÜR "

ALLAH-Ü TEALA HARAMA BAKMAYAN NEFİSLER NASİP ETSİN HEM BAYANA HEM ERKEĞE...

selamünaleyküm

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

" GÖZÜ VEREN ZAT , HEM GÖZÜ GÖRÜR , HEM İNCE BİR MANA OLAN GÖZÜN GÖRDÜĞÜNÜ GÖRÜR "

selamünaleyküm

serap bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı

S.A.
KARDEŞLERİM ZERDA ABLAM ÇOK HASSAS VEDE GERÇEKTEN DE GENİŞ BİR KONUYA EL ATMIŞ BU SEFER. ALLAH ONDAN RAZI OLSUN... EVET GÜNÜMÜZDE ERKEK OLMAK ZOR TABİİ BİR BAYAN OLARAK GÖRDÜĞÜM KADARIYLA YORUM YAPABİLECEĞİM ANCAK;). BİR KERE GÜNÜMÜZDE VE REİSİ OLMAK ÇOK ZOR VE GERÇEKTEN DE BÜYÜK SORUMLULUK İSTEYEN BİR GÖREV. HEM EŞİN HEMD EÇOCUKLARININ BAKIMI HUZURU GÜVENİ SANA EMANET DURUMDA. BİRDE ÇALIŞAN BİR EŞİNİZ VARSA YÜKÜNÜZ DAHA FAZLA ÇÜNKÜ ÇALIŞARAK MALİ KONUDA SİZE YARDIMCI OLAN EŞİNİZE EV İŞLERİNDE YARDIMCI OLUYORSUNUZ.ARTIK GÜNÜMÜZ ERKEKLERİ BENCE İSLAM DA EVLİLİK TEMELLERİNİ DAHA İYİ KAVRAMIŞ VE DAHA İYİ ORUTTMUŞ DURUMDA EŞLERİNE VE ÇOCUKLARINA KARŞI DAHA ANLAYIŞLILAR KATI SERT VE HUYSUZ BABALARIN YERİNİ YUMUŞAK BAŞLI ANLAYIŞLI VE DEMOKRAT BABALAR ALMIŞ.O YÜZDEN DE GÖRDÜĞÜM KADARIYLA BU BABALARIN KATKISIYLA ÇOK GÜZEL BİR NESİL YETİŞMEKDE ŞU AN.... EVET ÇALIŞMAK ARTIK DAHA ZOR ERKEKLER İÇİN ZORLU HAYAT ŞARTLARI ACIMASIZ İŞ KURALLARI BENCİL İŞ ARKADAŞLARIYLA HARAM LOKMA YEMEDEN VE YEDİRTMEDEN ÇALIŞMAK BENCE ÇOK BÜYÜK MEZİYET HELE BİRDE TÜM ARKADAŞLARIMINDA DEĞİNDİĞİ GİBİ BAYANLARLA AYNI ORTAMI PAYLAŞARAK ÇALIŞMAK BİRDE NEFİS HAKİMİYETİNİ SOKUYOR İŞİN İÇİNE. AMA BENCE AÇIK BAYANLARA ÇOK FAZLA YÜKLENİLMİŞ BU KONUDA EVET KENDİNİ TEŞHİR EDEN -NE YAZIK Kİ- BACILARIMDA VAR AMA HER BAŞI AÇIK BUNU YAPIYOR DEMEK DE ÇOK DOĞRU OLMAZ BENCE AMA ALLAH KORKUSU OLAN VE GERÇEKTEN DE BUNU KALBİNDE TAŞIYAN ERKEK KENDİNE NEFSİNE HAKİM OLACAĞI CENNET VAAD EDEN RABBİNİ UNUTMAZ VE KARŞISINDAKİ BAYANI BAHANE EDECEĞİNE NEFSİNİ KÖRELTİR BENCE ONUN İÇİN BEN DİYORUM Kİ ALLAH NEFSİ PİS ERKEK DEN TEŞHİRCİ BAYANDAN KORUSUN İNŞ.VE ALLAH IN RIZASINDA OLAN TÜM ABİLERİME AMCALARIMA VE KARDEŞLERİME YARDIMCI OLSUN İNŞ. AMİNNNNNNNNNN.........:D

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

evindar yazdı:

selamübaleyküm

EVİNDARIM ÇOK GÜZEL BİR SÖZ.SAGOL SÖZ İÇİNDE HERŞEYİ BARINDIRIYOR.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt