Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

elzem

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÜLKEMİZDE ERKEK OLMANIN ZORLUKLARI

ilbeyi yazdı:
BACIM GERÇEKLER ACIDIR. ACIDA BİZİ ACITIR. İMAN OLMAYINCA HAYA DA OLMUYO. ALLAH RASÜLÜ >B)ELHAYAÜ MİNEL İMAN BUYURUYOR.<B)

evet doğru demişsiniz.size sözümüz yok bu rezaleti yapan utansın.ama oysaki bir
bayanın arkasından bir erkek daha güzel yorumlar yapabilirdi.erkekleri böyle konuşturan bayanları RABBİM tez günde yola getirsin

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Ülkemizde erkek olmanın sıkıntıları bana göre saymakla bitmez. Daha önceki forumlarda da dile getirilmişti. Rabbim her erkeğe imanı bütün bir eş her bayana da imanı bütün bir bey nasip etsin. Gerisi boş ve hikaye diyeceğim. Bence erkekler dışarıda bayanların tahriklerine o kadar fazla da kapılmasınlar. Eğer gönül istiyor ise o ayrı yoksa gönülde Allah (CC) korkusu var ise inanın insan kendine hakim olabiliyor.
İşim gereği bir seminerde seminer hocasıydım. Neredeyse kursiyerlerin %80 i bayandı. Kurs bitti bir bayan çıkmadı. Salonda ikimiz kaldık belki niyeti anormal değildi ama yalnız kalınca bende korkmuştum ama o yönde bir niyet içerisinde olmadığımdan rahattım. Diğer gün yine aynı şeyin tekrar edeceğini hissettim ve tanıdığım başka bir bayandan beni beklemesini rica ettim. Böylelikle herhangi bir sıkıntı da yaşamamış oldum. Hanım kardeşlerimizin biraz giyim kuşamlarına dikkat etmeleri gerekir. Ama yine de niyetler önemlidir. Bunu neden sizlerle paylaştığıma gelince bakış açılarının bu nazarda olacağı kanısıyla paylaştım. Ancak ben yine de her şeyin niyetle başlayıp, niyetle sonuçlanacağını savunuyorum.
Rabbim bizleri ıslah etsin.
Selam ve dua ile.

RABBİM, GÖZLERİMİ HARAMA BAKMAKTAN, KALBİMİ HARAM İLE BARIŞIK OLMAKTAN ALIKOY.

ilbeyi

Kayıtlı Kullanıcı

BACIM MESELE SADECE BAYANLARMI Kİ KADINI TEKERLEK REKLAMINA MALZEME YAPAN DA ERKEK DEĞİLMİ? SONRA HER GÜNAHTA KADIN KADAR ERKEĞİNDE HATASI VAR. ERKEKLER DÜRÜST OLSA KADINLARDA BU KADAR OLMAZ. SUÇ VARSA Kİ VAR KADIN ERKEK HERKES EŞİT ÖLÇÜDE HATTA ERKEKLER DAHA FAZLA SUÇLUDUR.

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

zerda ablam bu konuyu açtı ALLAH razı olsun ama erkeklerin sorunu aynı zannedersem.hep bayanlar valla bu yorumları okuyunca bayan olmaktan utandım
ama karşınızdaki ne kadar kötü niyeli olursa olsun sizin niyetinizi bozmamanız önemli.bunun güzel yorumunu konak abim yapmış ALLAH razı olsun

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

geceyargici-86 yazdı:
ben malatyalı kardeşiniz
işyerin de benim açımdan söyleyim kızların çalışması cok canımı sıkar.
benim şuan çalıştıgım şirket de bayan çok patronum bile bayan
yanlış anlamayın bayanın bana zararı yok ama dini yönden çok zararları var.
şu zaman da zaten dışarı cıkmam günah işlemene yetiyor dışar da kendime hakim olmak için okadar çaba harcıyorum nefsimle mücadele ediyorum bir de sirkette akşama kadar bunların içindesin nefs okadar uyanık ki bimbir türlü pisliklerle aklını kurcalıyor.daracık pantolonlar yazın zaten bir fena Allah hideyet etsin.
bu sadece benim için degil tüm kardeşlerim de bu konuda sıkıntıda.

ikinci olarak da erkek ortamlarındaki küfürler artık öyle hal almışki birbirine küfür ederek sohbet ediyorlar.ben 3 yıldır istanbuldayım ben malatyada iken böyle seyler olmadıgı için burdaki konuşmalar bana çok kötü geliyor onların söyledigine ben utanıyorum onlarda tık yok Allah hidayet etsin..

sıktım sizi ama kusura bakmayın yazma konusunda da iyi degilimdir
onun bende farkındayım
değerli kardeşim yazdıklarınızda haklısınız aslında öyle bir zamandayızki kadın heryerde kadın gizlenemiyor artık rabbim sizlere yardım etsin hanım kardeşlerimede daha dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum yorumunuz için rabbim razı olsun dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

ilbeyi yazdı:
EVET BACIM HAKLISINIZ BU ASIRDA KADIN OLMAKTA ERKEK OLMAKTA ZOR. BENDE BİR ERKEK OLARAK ADI AYŞE ,FATMA ,ZEYNEP OLAN AMA EDEPTEN HAYADAN YOKSUN ADETA AF BUYRUN KENDİNİ PAZARA ÇIKARMIŞ HAYA DAMARI YOK OLMUŞ BAYANLARI GÖRDÜKÇE BAŞIMDAN AŞAĞI KAYNAR SULARIN DÖKÜLDÜĞÜNÜ HİSSEDİYORUM. ACI OLAN TARAFI DA NE BİLİYORMUSUNUZ. SÖZÜM ONA İLERİCİ MODERN OLAN BU BAYANLARIN NİNELERİ BELKİDE ANNELERİ ONLARIN SOKAĞA ÇIKTIĞI KIYAFETLE KOCALARININ KARŞISINA ÇIKMAYA UTANIRLARDI. AMA O ZAVALLILARADA ACIYORUM. YILLARDIR O KADAR ZEHİRLENDİLERKİ DİZİLERLE FİLMLERLE. ALLAH SONUMUZU HAYREYLESİN.
DEĞERLİ KARDEŞİM YAZDIKLARINIZA AYNEN KATILIYORUM ÖYLE BİR ZAMANDAYIZKİ İNSAN KADINLIĞINDAN UTANIYOR İNSAN TOPRAĞA BASMAYA HAYA EDİYOR BEN ÖYLEYİM YOLDA YÜRÜRKEN TOPRAKTAN BİLE HAYA EDİYORUM RABBİM NE KADAR MERHAMETLİSİN ŞU TOPRAK BİZİ YUTMUYOR RABBİM NEKADAR MERHAMETLİSİN BAŞIMIZA TAŞLAR YAĞMIYOR YER GÖK HER ZERRE ALLAH ALLAH DERKEN BİZLERİN GAYELERİ BAŞKALAŞMIŞ HERŞEYİN BİR ÖRTÜSÜ VARKEN BENİM EN DEĞERLİ HAZİNE OLARAK GÖRÜLEN KIZKARDEŞİM KENDİNİ AÇMIŞ SAÇMIŞ VE BENDE UTANARAK HAYA EDEREK ŞUNU SÖYLÜYORUM GÜNÜMÜZDE YAPILMAKTA OLAN TÜM GÜNAHLARDA KADININ PAYI BÜYÜK KADIN TEŞVİK EDİCİ ÖZELLİĞİNİ KULLANIYOR ERKEK İSE BU TEŞVİĞE KAPILIYOR RABBİM BİZE MERHAMET ETSİN DUA İLE

avdan

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Sizce AB Bize Eşit Muamele Edecek mi?

RE: Sizce AB Bize Eşit Muamele Edecek mi?

İSLAM DÜŞMANLARI KÖPEKLERİ BESLİYOR
BUNLARI MÜMİNLERİN BAŞINA GEÇİRİYOR
HEPSİ İSLAMİYETE AHLAKA SALDIRIYOR
ALLAHU TEALA DA CEZALARINI VERİYOR
ÇÜNKİ KUR-ANI KERİMDE RABBİMİZ VA,D EDİYOR
İSLAMİYETİ ELBET KORUYACAĞIM DİYOR
MÜSLÜMANLARIDA DÜŞMANA ALDANMAYIN
ÇOK ÇALIŞIP ONDAN ÜSTÜN OLUN BUYURUYOR
değerli kardeşlerim sizlerde sağolun şimdi kıbrıs yarın güney doğu öbürgün bir başka bölgemiz çizdikleri haritaları bile açık seçik yayınlıyorlar milli ve dini değerlerimize alanen saldırıyorlar bunları görmemek için insanın kör olması lazım zamanında osmanlıyıda böyle alavere dalaverelerle yıkmadılarmı aynı senaryolar şimdide oynanıyor ama oyuncular değişik :(

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

ilbeyi yazdı:
EVET BACIM HAKLISINIZ BU ASIRDA KADIN OLMAKTA ERKEK OLMAKTA ZOR. BENDE BİR ERKEK OLARAK ADI AYŞE ,FATMA ,ZEYNEP OLAN AMA EDEPTEN HAYADAN YOKSUN ADETA AF BUYRUN KENDİNİ PAZARA ÇIKARMIŞ HAYA DAMARI YOK OLMUŞ BAYANLARI GÖRDÜKÇE BAŞIMDAN AŞAĞI KAYNAR SULARIN DÖKÜLDÜĞÜNÜ HİSSEDİYORUM. ACI OLAN TARAFI DA NE BİLİYORMUSUNUZ. SÖZÜM ONA İLERİCİ MODERN OLAN BU BAYANLARIN NİNELERİ BELKİDE ANNELERİ ONLARIN SOKAĞA ÇIKTIĞI KIYAFETLE KOCALARININ KARŞISINA ÇIKMAYA UTANIRLARDI. AMA O ZAVALLILARADA ACIYORUM. YILLARDIR O KADAR ZEHİRLENDİLERKİ DİZİLERLE FİLMLERLE. ALLAH SONUMUZU HAYREYLESİN.

BİZLER ERKEKLERE BUNLARI SÖYLETİYORUZ YA BEN CE KIZLAR VARYA.........
AR NAMUS KALMAMIŞ.VALLA İNSAN BİR ŞEY YAZAMIYOR Kİ ÇÜNKÜ ERKEKLER HAKLI.

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı

Kardeşlerim bencede erkeklerin en büyük sorunu; bayan kardeşlerim bundan hoşnut oluyordurlar lakin bence hoşnut olunacak birşeydeğil erkek egemenliğinin bayan egemenligine dönüşmeye başlaması.Gelecegin enbüyük tehlikeside bu olacak.Egemenlik derken idarecilik ve görev üstlenme şeklinde algılayalım başka şekil düşünmeyelim.Artı bu şekildeki bir yaşayış şeklide aile yapısına zarar veriyordur diye düşünüyorum.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

s.a
ülkemizde erkek olmanın zorlukları bence kadın hakları denen zırvalıklardan sonra zorlaştı.kadına gerçek değeri zaten dinimizde verilmişken onlar hak iddia ederek kendilerini metalaştırdılar.ve bu andan sonra bizler gerek iş hayatında gerekse toplum hayatında kadınlarımızla rekabet eder hale geldik.bizler için değerli olan varlıklarla rekabete girmek zorunda kaldık.buda aradaki sevgi ve saygı bağlarını inceltti.bazan kadının iş hayatında vs. hakkını aldığını düşünerek şirret leşmesi karşısında bizler susmak zorunda kalıyoruz.çünki hala onlar bizim gözümüzde değerli.

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı

önemli bir konuya değinmişsiniz.zaruriyet dışında bayanların çalışması dinimizcede uygun değil.olduki ortada bir mecburiyet var bu sefer bazı şartların yerine gelmesi lazım.
ama genel olarak herkes iç içe çalışıyor.bir bayanla erkek arasında herhangi mesafe yok yani.ben kendimden örnek vereyim.devamlı mal aldığım bir yer var.orada bir bayan çalışıyor,aramızda bir konuşma geçti ve elini uzattı tebrik amaçlı.dedimki dinimizce uygun olmayan bir davranış bu.oda kalbinden bir kötülük geçmedikten sonra bir sorun olmayacağını söyledi.bende olayın uzayacağını fark ettim ve mevzuyu kapattım.

artık böyleşeyler alışıla gelmiş bir durum olmuş.bunu yapan açık bir bayandı ama kapalı olan ve bu hareketler içerisinde insanlarıda tanıyorum.

neyse şöyle demeliyimki sonuçta hayatın her anında sınanıyoruz.yani bayanlar açık geziyor bizde bunlardan etkileniyoruz felan bunlar bahane insan nefsine hakim olması lazım .bir insanın açık olması bizim günah işlememize izin vermez ona göre önlem almamız gerekiyor.kendimize gelmeliyiz arkadaşlar ben ilk önce kendi nefsime diyorum. yanlış anlaşılmasın.

ALLAH HERKESİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN SELAM VE DUA İLE.B)

sabir

Kayıtlı Kullanıcı

SA
KARDEŞLERİMİZİN SIKINTILARINA BİR BAYAN OLARAK NE KADAR ÜZÜLDÜĞÜMÜ VE UTANÇ DUYDUĞUMU ANLATAMAM.ANCAK KONUYA BAŞKA Bİ AÇIDAN BAKIP BAHSETTİĞİMİZ KIZLARI KİMİN YETİŞTİRDİĞİNİ SORMAK İSTERİM!!! UTANÇ DUYDUĞUMUZ ,İSLAMİ KADIN MODELİNE TABAN TABANA ZIT OLAN NAMUS VE AHLAK ANLAYIŞINI KAYBETMİŞ KIZLARDA MAALESEF HANESİNDE İSLAM YAZAN İNSANLAR ;ANNE VE BABALAR TARAFINDAN YETİŞTİRİLİYOR.BEN NAÇİZANE KENDİ AÇIMDAN YORUM YAPIYORUM BİR EVDE OTORİTE BABADIR ,KIZININ NE GİYDİĞİNİ ,NASIL HAREKET ETTİĞİNİ ,SOKAKTA NASIL YÜRÜDÜĞÜNÜ BİLE KONTROL ETMELİ YANLIŞLARINI DÜZELTMELİ .ŞİMDİ ÇOĞUNLUK DİYECEKKİ ÇOCUĞU ÖZELLİKLEDE KIZ EVLADI DAHA ZİYADE ANNE YETİŞTİRİR .EVET ANNE YETİŞTİRİR AMA NEDENSE ANNEDEN ,ÇOK DUYGUSAL VE BAĞIŞLAYICI OLDUĞU İÇİN SANIRIM ÇOK FAZLA KORKULMAZ AMA BABA EVİN REİSİDİR VE SÖZÜ KURALDIR.YANİ EVLAT YETİŞTİRMEDE BABAYA ANNEDEN DAHA FAZLA MESULİYET DÜŞÜYO.YANLIŞ ANLAŞILMAKTA İSTEMİYORUM ELBETTE HİÇ Bİ BABA KIZINA YABANCI ERKEKLER TARAFINDAN KÖTÜ GÖZLE BAKILMASINI İSTEMEZ .DEMEK İSTEDİĞİM EVLAT YETİŞTİRİRKEN BABALARIN DAHA ÖN PLANDA OLMASI LAZIM SÜREKLİ KONTROL ETMELİ ANNEYLE İLETİŞİM HALİNDE OLUP ÇOCUĞUNUN GEREKSİNİMİ OLAN TÜM DİNİ EĞİTİMİNİ ,AHLAKININ GÜZELLEŞEBİLMESİ İÇİN GEREKEN HERŞEYİ VEREBİLMELİ YADA EN AZINDAN VERMEYE ÇALIŞMALIDIR.BİZİM TEK EKSİĞİMİZ BU.İNŞALLAH YETİŞMEKTE OLAN NESLİMİZ BÖYLE OLMAYACAK ARTIK ANNE VE BABALAR DAHA BİLİNÇLİ OKUYAN ARAŞTIRAN SORGULAYAN Bİ NESİL YETİŞİYO DİYE DÜŞÜNÜYORUM .
YOLUNU KAYBETMİŞ KIZLARIMIZA ALLAH(CC) TAN HİDAYET NASİP EYLEMESİNİ DİLİYORUM.AMA BİLİNKİ SİZİN RAHATSIZ OLDUĞUNUZ BAYANLARDAN BİZLER; DİNİNİN EMİRLERİNE UYGUN YAŞAMAYA ÇALIŞAN BAYANLAR KAT BE KAT FAZLA RAHATSIZLIK DUYUYOR VE ÜZÜLÜYORUZ.
ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

mk5834 yazdı:
s.a
ülkemizde erkek olmanın zorlukları bence kadın hakları denen zırvalıklardan sonra zorlaştı.kadına gerçek değeri zaten dinimizde verilmişken onlar hak iddia ederek kendilerini metalaştırdılar.ve bu andan sonra bizler gerek iş hayatında gerekse toplum hayatında kadınlarımızla rekabet eder hale geldik.bizler için değerli olan varlıklarla rekabete girmek zorunda kaldık.buda aradaki sevgi ve saygı bağlarını inceltti.bazan kadının iş hayatında vs. hakkını aldığını düşünerek şirret leşmesi karşısında bizler susmak zorunda kalıyoruz.çünki hala onlar bizim gözümüzde değerli.

BİR KADINA ZIRVALİK DENMEZ.
İKİ EVET İSLAM KADINA DEGER VERMİŞTİR AMA GÜNÜMÜZDE DİMİZİN VERDİGİ DEGERLERİ ERKEKLER KADINLARA UYGULUYORMU?ZIRVALIKMIŞ LAFA BAK YA.

atabey76

Kayıtlı Kullanıcı

tşkkrlr ya ne sıkıntısı halimden çok memnunum tekrar yaramı aştın sıkıntımı gidereceksen söyleyim içimde kalmasın beni şöyle sahabenin hanımları gibi cefalı bir eş bulurmusun kızma sen sordun ben yazdım hayırlı günler dilerim ALLAH beni affetsin:p:p:p:p

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

tebessumd yazdı:
önemli bir konuya değinmişsiniz.zaruriyet dışında bayanların çalışması dinimizcede uygun değil.olduki ortada bir mecburiyet var bu sefer bazı şartların yerine gelmesi lazım.
ama genel olarak herkes iç içe çalışıyor.bir bayanla erkek arasında herhangi mesafe yok yani.ben kendimden örnek vereyim.devamlı mal aldığım bir yer var.orada bir bayan çalışıyor,aramızda bir konuşma geçti ve elini uzattı tebrik amaçlı.dedimki dinimizce uygun olmayan bir davranış bu.oda kalbinden bir kötülük geçmedikten sonra bir sorun olmayacağını söyledi.bende olayın uzayacağını fark ettim ve mevzuyu kapattım.

artık böyleşeyler alışıla gelmiş bir durum olmuş.bunu yapan açık bir bayandı ama kapalı olan ve bu hareketler içerisinde insanlarıda tanıyorum.

neyse şöyle demeliyimki sonuçta hayatın her anında sınanıyoruz.yani bayanlar açık geziyor bizde bunlardan etkileniyoruz felan bunlar bahane insan nefsine hakim olması lazım .bir insanın açık olması bizim günah işlememize izin vermez ona göre önlem almamız gerekiyor.kendimize gelmeliyiz arkadaşlar ben ilk önce kendi nefsime diyorum. yanlış anlaşılmasın.

ALLAH HERKESİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN SELAM VE DUA İLE.B)

AYNEN KATILIYORUM SİZE.KADIN ÇALIŞSIN AMA MÜSAİT ORTAMLARDAÇVALLA SİZ GÜZEL YAZMIŞSINIZ TEŞEKKÜR EDERİM.

atabey76

Kayıtlı Kullanıcı

fatma kardeşim kusura kalma ama nerde öyle mümin unutma ateşle barut bir arada durmaz öyle bayanlar var ki adamı baştan çıkarıyor unutma nefis evliyada dahi var biz kimiz ki ALLAH C.C BİLİYOR Kİ ÇALMA BAŞKASININ KAPILARINI ÇALARLAR KAPINI SELAMLAR:p

sabir

Kayıtlı Kullanıcı

mk5834 yazdı:
s.a
AS .BAHSETTİĞİMİZ BAYANLAR ZATEN DİNİNİN KENDİSİNE VERMİŞ OLDUĞU KIYMETİ BİLEN BAYANLAR DEĞİL.DİNİNİ BİLEN VE ONUN GEREĞİ GİBİ YAŞAYAN BAYANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN UMARIM SAYILARI ARTAR.SORUN BUNU BİLMEYEN ÖZGÜRLÜĞÜ HAKKI HUKUKU YANLIŞ YERDE VE YANLIŞ YÖNTEMLERLE ARAYAN BAYANLARDA.
SELAM VE DUA İLE

cemile_drn

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMÜN ALEYKÜM,ALLAH İMAN EDEN KADIN VE ERKEKLERİN YARDIMCISI OLSUN.BEN ADANA'DA YAŞIYORUM,ADANADA KADIN OLMAK BİLE ÇOK ZOR.YAZ MEVSİMİNDE,DIŞARI ÇIKMAYA UTANIYORUM.DIŞARI ÇIKTIĞIMIZDA EDEP YA HU DİYORUZ.TESETTÜR EMRİNİN GÜZELLİĞİNİİ İNSAN DAHA ÇOK HİSSEDİYOR.BOZUK NEFİSLLERİ ALLAH ISLAH EYLESİN.AMİN

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

sabir yazdı:
SA
KARDEŞLERİMİZİN SIKINTILARINA BİR BAYAN OLARAK NE KADAR ÜZÜLDÜĞÜMÜ VE UTANÇ DUYDUĞUMU ANLATAMAM.ANCAK KONUYA BAŞKA Bİ AÇIDAN BAKIP BAHSETTİĞİMİZ KIZLARI KİMİN YETİŞTİRDİĞİNİ SORMAK İSTERİM!!! UTANÇ DUYDUĞUMUZ ,İSLAMİ KADIN MODELİNE TABAN TABANA ZIT OLAN NAMUS VE AHLAK ANLAYIŞINI KAYBETMİŞ KIZLARDA MAALESEF HANESİNDE İSLAM YAZAN İNSANLAR ;ANNE VE BABALAR TARAFINDAN YETİŞTİRİLİYOR.BEN NAÇİZANE KENDİ AÇIMDAN YORUM YAPIYORUM BİR EVDE OTORİTE BABADIR ,KIZININ NE GİYDİĞİNİ ,NASIL HAREKET ETTİĞİNİ ,SOKAKTA NASIL YÜRÜDÜĞÜNÜ BİLE KONTROL ETMELİ YANLIŞLARINI DÜZELTMELİ .ŞİMDİ ÇOĞUNLUK DİYECEKKİ ÇOCUĞU ÖZELLİKLEDE KIZ EVLADI DAHA ZİYADE ANNE YETİŞTİRİR .EVET ANNE YETİŞTİRİR AMA NEDENSE ANNEDEN ,ÇOK DUYGUSAL VE BAĞIŞLAYICI OLDUĞU İÇİN SANIRIM ÇOK FAZLA KORKULMAZ AMA BABA EVİN REİSİDİR VE SÖZÜ KURALDIR.YANİ EVLAT YETİŞTİRMEDE BABAYA ANNEDEN DAHA FAZLA MESULİYET DÜŞÜYO.YANLIŞ ANLAŞILMAKTA İSTEMİYORUM ELBETTE HİÇ Bİ BABA KIZINA YABANCI ERKEKLER TARAFINDAN KÖTÜ GÖZLE BAKILMASINI İSTEMEZ .DEMEK İSTEDİĞİM EVLAT YETİŞTİRİRKEN BABALARIN DAHA ÖN PLANDA OLMASI LAZIM SÜREKLİ KONTROL ETMELİ ANNEYLE İLETİŞİM HALİNDE OLUP ÇOCUĞUNUN GEREKSİNİMİ OLAN TÜM DİNİ EĞİTİMİNİ ,AHLAKININ GÜZELLEŞEBİLMESİ İÇİN GEREKEN HERŞEYİ VEREBİLMELİ YADA EN AZINDAN VERMEYE ÇALIŞMALIDIR.BİZİM TEK EKSİĞİMİZ BU.İNŞALLAH YETİŞMEKTE OLAN NESLİMİZ BÖYLE OLMAYACAK ARTIK ANNE VE BABALAR DAHA BİLİNÇLİ OKUYAN ARAŞTIRAN SORGULAYAN Bİ NESİL YETİŞİYO DİYE DÜŞÜNÜYORUM .
YOLUNU KAYBETMİŞ KIZLARIMIZA ALLAH(CC) TAN HİDAYET NASİP EYLEMESİNİ DİLİYORUM.AMA BİLİNKİ SİZİN RAHATSIZ OLDUĞUNUZ BAYANLARDAN BİZLER; DİNİNİN EMİRLERİNE UYGUN YAŞAMAYA ÇALIŞAN BAYANLAR KAT BE KAT FAZLA RAHATSIZLIK DUYUYOR VE ÜZÜLÜYORUZ.
ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN

evet ben bu konuyu davranış bilimleri dersinde öğrendiğim bir konu ile destekleyeceğim.
ilk iki üç yılda kız çocuk babaya daha fazla ilği duyar bu yüzden anneyi kendine rakip olarak görür ve anneyi taklit ederek babasının sevgisini kazanmaya çalışır.
aynı durum erkek çocuk için geçerlidir.oda annenin sevgisini kazanmak için babayı kendine örnek model seçer.burada ebeveynlerin çocuklarına vereceği eğitimin onların hayatında ne kadar önemli olduğu fikri ortaya çıkıyor.
baba tesettürlü olan anneye sevgi gösterecek olursa kız anne gibi olmak isteyecek ve onu taklit edecktir.fakat babanın ev dışında ilgi alanları varsa! kız çocuk bunu taklit etmekte bir sakınca görmeyecektir.
sanırım ifade etmeya çalıştığım şeyi anladınız.
bu konuda daha fazla bilgi için freud 'un gelişim felsefesine bakabilirsiniz.

konuya bağlayacak olursak.anne evde rekabet halinde olacak ve kadın hakları diye kendisinde var olan hakları ,başka durumlara tercih emeyecek olursa kız çocuğunda onu taklit etmesi gayet doğal olacaktır.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

FATMA_ERGUN yazdı:
mk5834 yazdı:
s.a

BİR KADINA ZIRVALİK DENMEZ.
İKİ EVET İSLAM KADINA DEGER VERMİŞTİR AMA GÜNÜMÜZDE DİMİZİN VERDİGİ DEGERLERİ ERKEKLER KADINLARA UYGULUYORMU?ZIRVALIKMIŞ LAFA BAK YA.
yazdığımı okumadınız galiba.orada kadına gerçek değeri islamın verdiğini ,kadın haklarının en iyi hali,yle islami yaşantıda bulunduğunu söyledim.benim eleştirdiğim şu an modernistlerin ! kadın hakları diyerek kadını maddeleştirmeleridir.
soruna gelince evet ben eşime karşı hak ve ödevlerimi biliyor ve uyguluyorum.onun ve benim birbirimiz üzerindeki hak ve ödevlerini dinimiz belirtmiştir.bunun haricinde kadın hakları olarak lanse edilen şeylere ben zırva dedim.
siz dünya kadınlar gününde sokağa dökülen ve kendilerince bu günü kutlayan guruba bakarsanız benim ne tür kişileri kasdettiğimi anlarsınız.kendinizi onlarla aynı platformdamı görüyorsunuz.eminim görmüyosunuz sadece yanlış anladığınızı düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt