Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

elzem

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÜLKEMİZDE ERKEK OLMANIN ZORLUKLARI

FATMA_ERGUN yazdı:
elzem yazdı:
niye böyle özlem çekiyosunki değerli babana düşkün olduğun halde ona hasretsin bence sen gel bu işten bir süreliğine firar et özlemini gider.RABBİM hasret çekenleri kavuştursun özellikle fatma kardeşimi

ŞİMDİ DEŞMEYİN YARAMI.GİTMEK SORUN DEGİL ENGELLER VAR YİNE SEBEP ERKEK İŞTE.AL NERDE OLSAK KARŞIMIZA ÇIKIYORLAR.ZERDA ABLA AB YE SÖYLE ABİMLERİDE VERİYORUM ALSINLAR ERKEKLERİ.:)
RABBİM KİMSEYE HASRETLİK ÇEKTİRMESİN,İNSANIN CANINI YİYOR.ALLAH RAZI OLSUN ELZEM.

eğer sorun abilerinse biz ikna edelim hem abilerin özlememiş mi memleketi

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

elzem yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
elzem yazdı:
niye böyle özlem çekiyosunki değerli babana düşkün olduğun halde ona hasretsin bence sen gel bu işten bir süreliğine firar et özlemini gider.RABBİM hasret çekenleri kavuştursun özellikle fatma kardeşimi

ŞİMDİ DEŞMEYİN YARAMI.GİTMEK SORUN DEGİL ENGELLER VAR YİNE SEBEP ERKEK İŞTE.AL NERDE OLSAK KARŞIMIZA ÇIKIYORLAR.ZERDA ABLA AB YE SÖYLE ABİMLERİDE VERİYORUM ALSINLAR ERKEKLERİ.:)
RABBİM KİMSEYE HASRETLİK ÇEKTİRMESİN,İNSANIN CANINI YİYOR.ALLAH RAZI OLSUN ELZEM.

eğer sorun abilerinse biz ikna edelim hem abilerin özlememiş mi memleketi
YOK ABLACIGIM ABİMLER DEGİL BOŞ VERYA RABBİM ACILARINI GÖSTERMESİN.SAGLIKLI OLSUNLARDA BELKİ BİR GÜN GİDERİN İNŞ.

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

her şeyin hayırlısı RABBİM herşeyi gönlünce versin.Fatma kardeşim

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

DEĞERLİ KARDEŞLER BEN YOKKEN YORUMLAR BİRİKMİŞ HEPİNİZE ÇOK TŞK ANLADIĞIM KADARIYLA KİMİMİZ HANIMLARDAN KİMİMİZ ERKEKLERDEN KİMİMİZDE ABİLERDEN ŞİKAYETÇİ İNSANIMIZIN TAHAMMÜLÜ KALMADI KALDIYSADA ÇOK AZ YAŞANAN TÜM GERGİNLİKLER TAHAMMÜLSÜZLÜKTEN İLERİ GELİYOR ÖNCE BİRBİRİMİZE SABIRLI OLMAYI ÖĞRENMELİYİZ ERKEKLERHANIMLARA KARŞI DAHA ANLAYIŞLI MERHAMETLİ VE HOŞGÖRÜLÜ OLURLARSA HANIMLARDA ERKEKLERE KARŞI DAHA SAYGILI VE SEVİYELİ EDEP VE HAYAYA DİKKAT EDERLERSE ARADA HİÇ BİR SORUN OLMAYACAKTIR RABBİZİM KOYMUŞ OLDUĞU KANUNLARA RİAYET EDİP BU KANUNLARIN DIŞINA ÇIKILMADIĞI MÜDDETÇE HAYATIMIZ GÜLLÜK GÜLİSTANLIK OLACAKTIR KENDİ HELALİNDEN BAŞKASINI KARDEŞ ABLA ABİ GÖRECEKTİR EN GÜZELİDE BUDUR DÜNYA HAYATININ FERAH OLMASI SORUNSUZ OLMASI BİZE HELAL OLMAYANLARLA OLAN HUKUKUMUZA DİKKAT ETMELİ BUNUN DIŞINA ÇIKMAMALIYIZ

sert

Kayıtlı Kullanıcı

[big]THERE IS NO SPOON[/big]​

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Yorumlara bakıyorum da bayan kardeşlerimiz erkeklerin sorunlarını ve zorluklarını erkeklerden daha iyi biliyorlar. Madem biliyorsunuz o zaman neden bu sorunları yaşatma gayreti içerisindesiniz. Kimseyi suçlamak niyetinde değilim sadece görüşümü ifade etmek istedim. Rabbim önce beni sonrada hepimizi ıslah etsin.
Selam ve dua ile.

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

konak yazdı:
Yorumlara bakıyorum da bayan kardeşlerimiz erkeklerin sorunlarını ve zorluklarını erkeklerden daha iyi biliyorlar. Madem biliyorsunuz o zaman neden bu sorunları yaşatma gayreti içerisindesiniz. Kimseyi suçlamak niyetinde değilim sadece görüşümü ifade etmek istedim. Rabbim önce beni sonrada hepimizi ıslah etsin.
Selam ve dua ile.

değerli abim sizinde dediğiniz gibi RABBİM hepimizi ıslah etsin.görüşünüze saygım var.bu sorunları yaşatma gayreti için de olanlar erkeklerin sorunlarını ve zorluklarını
bilmiyolar zannedersem bilseler zaten bu sorunları yaşatmazlar.bende şunu eklemek istiyorum.erkeklerin kadılardan başka sorunları yokmu bütün yorumlarda bayanlardan bahsedildi

tayyar

Kayıtlı Kullanıcı
RE: günümüzde erkek olmak

RE: günümüzde erkek olmak

bismillahirrahmanirrahim.(Rahman ve rahim Olan Allahın adıyla)değerli bacılar ve degerli arkadaşlar doğrusunu söylersek günümüzde erkek olmakta ve kadın olmakta zor neden ? diye sorarsanız kapıtalizim kadını düşündüğünden değil ucuz işçi olarak gördüğü için kadın hakları diye kadınları istismar etmiş ve de istismar etmeye devam ediyor :her reklamda kadının cinselliği teşhir edilerek reklam yapılıyor.Bundan dolayı erkeklerde tabiki haran konusunda günümüzde sokağa çıktığında karşılaşmak zorunda işyerinde ve her alanda kadınları bu kapıtal düzen kullanarak kendi semizliyor ve toplumun ifsat olmasına yol açıyor;çocuklarımız küçüklüğünüde aile sevgisinden yetiştiği için sıonra bir cani oluyorlar fakat istismara uğrayan kadınlarımız ın çoğunluğu bunun farkında değiller.kapıtalizmin vahşi acımasız eline düşen kadınlar zamanla herşeylerini kaybetmektedirler.dinlerinden geleneklerinden kültüründen uzaklaşmaktadırlar.inşallah şuurlu bacılarımız bu tuzaklara karşı kendilerini korurlar inşallah.allaha emanet olunuz.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

FATMA_ERGUN yazdı:
mk5834 yazdı:
ooo konu erkek olmanın zorluklarından çıktı.ya arkadaşlar (erkekler) yaşadığınız zorlukları yazın burası ablaların sohbet odasına döndü.
bizim yaşadığımız en büyük zorluk kendimizi ifade edemeyişimiz galiba.:D B)

ferhat dağ yerine kulağını delmiş,şirinse feminist olmuş:D

VALLA BEN KARIŞMAM MEYDANI KIZLARA BIRAKMATIN ÖZELLİKLE BANA.BAKSANIZA ERKEKLER YAZMIYOR Kİ BEN NE YAPİM.HAYDİ KIZLAR BASTIRIN MI DİYELİM O ZAMAN.ERKEKLER GALİBA HALLERİNDEN ÇOK MEMNUNLAR BAKSANIZA YAZMADIKLARINA GÖRE.
:) :) yok biz bırakmak istemiyoruzda.nasıl oluyorsa siz bi şekilde bizi egale ediyosunuz yine ablacım.:):)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

yesilbeyaz yazdı:
"ülkemizde erkek olmanın zorlukları bence kadın hakları denen zırvalıklardan sonra zorlaştı.kadına gerçek değeri zaten dinimizde verilmişken onlar hak iddia ederek kendilerini metalaştırdılar.ve bu andan sonra bizler gerek iş hayatında gerekse toplum hayatında kadınlarımızla rekabet eder hale geldik.bizler için değerli olan varlıklarla rekabete girmek zorunda kaldık.buda aradaki sevgi ve saygı bağlarını inceltti.bazan kadının iş hayatında vs. hakkını aldığını düşünerek şirret leşmesi karşısında bizler susmak zorunda kalıyoruz.çünki hala onlar bizim gözümüzde değerli."
........diyen m5834 kardeşime sonuna kadar katılıyorum. zaten islamiyet her hakkı içinde barındırıyor, yeterince yaşayan ve anlayana. hak hukukla kdın erkeği birbirine düşürdüler, yazık. herkes aynı şeyi söylerken (kadın-erkek) farklı kutupşara çekildi farketmeden.....sizi cok iyi anlıyorum. Yorumları baştan sona okudum, konu hakkında düşüncelerime cok iyi tercüman olmuşsunuz kardeşim Allah (C.C) razı olsun. A.E.O
s.a
ALLAH sizlerdende razı olsun.ya bu kadar ince ince kadının ,erkeğin hatta hayvanların bile hakları bildirilmişken bunları yetersiz görüp kadın hakkı diye önlerine atılan kırıntılarla yetinenlere şaşıyorum.
inanınki bir tartışma esnasında bizler kendimizi savunamıyoruz.çünki iş farklı boyutlara taşınıyor.daha öncede başıma geldi.ben olayı kapattım ama karşımdaki hanım geldi gitti bana sataştı.ne yaparsınız bu durumda haklı iken haksız duruma düştüm.insanlar yanlış anladı hatta hatta neredeyse ben bile hakkımda söylenenlere inanacaktım.
bayanlar tartışmanın seyrini çok güzel değiştirebilme yeteneğine sahip.tabi aklı başında kardeşlerimizi tenzih ederim.onlar yaptıkları herşeyde aldıkları terbiyenin gereği gibi hareket ederken diğerleri her yolu mübah görüyor.

tuba07

Kayıtlı Kullanıcı

bismillahirrahmanirrahim.(Rahman ve rahim Olan Allahın adıyla)değerli bacılar ve degerli arkadaşlar doğrusunu söylersek günümüzde erkek olmakta ve kadın olmakta zor neden ? diye sorarsanız kapıtalizim kadını düşündüğünden değil ucuz işçi olarak gördüğü için kadın hakları diye kadınları istismar etmiş ve de istismar etmeye devam ediyor :her reklamda kadının cinselliği teşhir edilerek reklam yapılıyor.Bundan dolayı erkeklerde tabiki haran konusunda günümüzde sokağa çıktığında karşılaşmak zorunda işyerinde ve her alanda kadınları bu kapıtal düzen kullanarak kendi semizliyor ve toplumun ifsat olmasına yol açıyor;çocuklarımız küçüklüğünüde aile sevgisinden yetiştiği için sıonra bir cani oluyorlar fakat istismara uğrayan kadınlarımız ın çoğunluğu bunun farkında değiller.kapıtalizmin vahşi acımasız eline düşen kadınlar zamanla herşeylerini kaybetmektedirler.dinlerinden geleneklerinden kültüründen uzaklaşmaktadırlar.inşallah şuurlu bacılarımız bu tuzaklara karşı kendilerini korurlar inşallah.allaha emanet olunuz.

--------------------------------------------------------------------------------
ad.g

kardeşim çok güzel yazmışsn katılıyorum sana.bi kardeşimizde "Madem biliyorsunuz o zaman neden bu sorunları yaşatma gayreti içerisindesiniz. "diye yazmış.kardeşim daha öncede yazmıştım bayanların böle olmasına vesile olan erkekler bence.bilinçsiz insanlar bilinçsizliğin oluşmasına sebeb oluyo.fikrine saygı duyuyporum ama katılmıyorumm.selametle...

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

fatoş sen erkek olmalıydın her kese kosturmussun cevabına scevap katmıssın

zaten dıyordun sana erkek fatma dıye bak dogru cıktı

erkegın kendıne gore sıkıntıları vardır.Anlatmak ıse yıllar alır :):):)

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

VEYS yazdı:

YA NE YAPİM ERKEKLER SANKİ HALLERİNDEN MEMNUNLARMIŞ GİBİ SESLERİ ÇIMIYOR.BANA ERKEK FATMA DEMEYİNNNNNNNNN
AMA ERKEK OLMAK ZOR VALLA KIZLARA ERKEKLERDEN ÇOK BEN BAKIYORUM.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

mk5834 yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
mk5834 yazdı:
ooo konu erkek olmanın zorluklarından çıktı.ya arkadaşlar (erkekler) yaşadığınız zorlukları yazın burası ablaların sohbet odasına döndü.
bizim yaşadığımız en büyük zorluk kendimizi ifade edemeyişimiz galiba.:D B)

ferhat dağ yerine kulağını delmiş,şirinse feminist olmuş:D

VALLA BEN KARIŞMAM MEYDANI KIZLARA BIRAKMATIN ÖZELLİKLE BANA.BAKSANIZA ERKEKLER YAZMIYOR Kİ BEN NE YAPİM.HAYDİ KIZLAR BASTIRIN MI DİYELİM O ZAMAN.ERKEKLER GALİBA HALLERİNDEN ÇOK MEMNUNLAR BAKSANIZA YAZMADIKLARINA GÖRE.
:) :) yok biz bırakmak istemiyoruzda.nasıl oluyorsa siz bi şekilde bizi egale ediyosunuz yine ablacım.:):)

TAMAM TAMAM KIZMAYIN SUSTUM.ZATEN ÖZELDEN MSJ ALIYORUM.:)

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
VEYS yazdı:

YA NE YAPİM ERKEKLER SANKİ HALLERİNDEN MEMNUNLARMIŞ GİBİ SESLERİ ÇIMIYOR.BANA ERKEK FATMA DEMEYİNNNNNNNNN
AMA ERKEK OLMAK ZOR VALLA KIZLARA ERKEKLERDEN ÇOK BEN BAKIYORUM.

sen supersın o yuzdendır

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

ya aslında kendini bildikten sonra erkek olmanında kadın olmanında zorluğu yok.kendini bilen dağdan aşırır.kendini bilmeyen düz yolda şaşırır meselesi yani.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

mk5834 yazdı:
ya aslında kendini bildikten sonra erkek olmanında kadın olmanında zorluğu yok.kendini bilen dağdan aşırır.kendini bilmeyen düz yolda şaşırır meselesi yani.

YANİ YAZMİM DEDİM AMA SÖZÜNÜZ SÜPERDİ

yesilbeyaz

Kayıtlı Kullanıcı

"ferhat dağ yerine kulağını delmiş,şirinse feminist olmuş" ben de bu söze koptum resmen:) D) aklına, yüreğine sağlık......

yesilbeyaz

Kayıtlı Kullanıcı

ben de olaya biraz espriyle katılayım o zaman, bilindik bir sözle: kadın hakkı diye bişey yoktur, çünkü hakkı erkek ismidir.....:) Bir bayan olarak bunları söylesem de gerçek düşüncelerimi yukarıda belirttim zaten. ikisi de ayrı ayrı değerlidir, ikisi de insandır en başta. tuutp da kadın erkeği birbirne düşürmenin manası yok, provakasyonlara yem olmamak lazım.....
Bu arada erkeklerin gercekten başka sorunları da var aslında, mesela benim aklıma gelen ilk olarak; hep güçlü olmak zorundaymış gibi bir görevle yaklaşıylıor kendilerine, ağlamak bir ayıpmış gibi yaklaşılıyor, basit belki bunlar ama doğru şeyler.... ve bu zihniyetle yetişen erkek de içindeki inciye kabuk bağlatıp (ya da öyle gösterip) sert maskeyle dolaşıyor. yok öyle bişey. erkek evet, ama önce insan. ve duygularının olması, zayıflıklarının olması cok doğal. umarım erkekler de bana katılıyordur.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

DEĞERLİ KARDEŞLER YAZILAN YORUMLARI DEĞERLENDİRDİĞİMİZ ZAMAN ANLAŞILIYORKİ ERKEKLERİN TEK DERDİ KADINLAR KADINLARINDA ERKEKLER BU SEBEBLE KADIN VE ERKEK KENDİNE ÇEKİ DÜZEN VERMELİ MADEM BU DÜNYAYI BERABER PAYLAŞILIYORUZ AYNI HAVAYI SOLUYORUZ BİRBİRİMİZE SAYGIYI SEVGİYİ ÖĞRENMELİYİZ DİNİ ÇERÇEVELER İÇERİSİNDE HUKUKUMUZU SÜRDÜRMELİYİZ YUKARIDA DEDİĞİM GİBİ MAHREMİMİZ DIŞINDAKİLER ABİMİZ KARDEŞİMİZ BACIMIZ OLURSA BU GÖZLE GÖRÜR VE MÜNASEBETLERİMİZİ BUNA GÖRE AYARLARSAK NE GAYRİ MEŞRU YAKLAŞMALAR OLACAKTIR NE YUVALAR YIKILACAKTIR NEDE GENÇLERİMİZİ TANIMADIĞI BİLMEDİĞİ BİR İNSANA KENDİNİ KAPTIRACAKTIR HERKES KADERİNDE KISMETİNDE NE VAR İSE ONU YAŞAYIP VE RIZA GÖSTERECEKTİR

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt