Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
`Rabbimin izni ile yapmam` dediğiniz 3 şey?

`Rabbimin izni ile yapmam` dediğiniz 3 şey?

`rabbimin izni ile yapmam` dediğiniz 3 şey?Kesinlikle yapmadığınız ve karşı çıktığınız 3 şey nedir acaba?Şunuda eklemeliyim,Rabimizin hoşuna gideceği için yapmamız gereken şeyler nelerdir?

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı
RE: `Asla yapmam` dediğiniz 3 şey?

asla yapmam demekle bence yanılgıya düşeriz kardeşim.
asla yapmam değilde rabbim bu kötü huylardan sana sığınırım desek daha doğru olur herhalde.ilk önce kendi nefsime söylüyorum kardeşim hakkını helal et .selam ve dua ile.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Bu konuya öncelikle ben yazmak istiyorum.Hayatımda rabbiminde izni ile yapmadığım ve yapmamaya özen gösterdiğim 3 şey vefasızlık vefa benim hayatımda önemi çok büyüktür sevdiklerime ve dostlarıma karşı asla vefasızlık göstermem.2 .Sebatkarlık görevime ve bana verilen bir göreve her daim sadık olmuşumdur ve sebat etmişimdir.3 Kalb kırmak çocukluğumdan bu yaşıma kadar kendimden büyük ve küçüğü kırmamaya özen göstermişimdir ama çabuk da kırılırım kalb kırmamak asla yapmayacağım 3 şeyden birisidir.büyük konuşmaktan ve büyük cümleler yazmaktan rabbime sığınırım SELAM VE DUA İLE

cemile_drn

Kayıtlı Kullanıcı

"asla "asla " demeyin."bu sözü nerden okuduğumu hatırlamıyorum ama doğru geliyor.çünkü asla yapmam deyip de bazı kişiler o dediklerini yapıyor da.Allah irademizi kuvvetlendirsin ve bize razı olacağı işler nasib etsin Amin

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. BENDE ŞÖYLE SÖYLEYİM..İÇKİ,KUMAR,VB.BENZERİ ŞEYLER 2.Cİ OLARAK ZİNA ,GIYBET,VB ŞEYLER 3.DE SAMİMİYETSİZLİK ASLA YAPMAM HAYATIMDA ASLA YAPMAYACAGIM ŞEYLER.. ALLAH KİMSEYİ NEFSİNİN ELİNE DÜŞÜRMESİN ...ALLAH A EMANET OLUN....B)B)B)B)B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

tebessumd yazdı:
asla yapmam demekle bence yanılgıya düşeriz kardeşim.
asla yapmam değilde rabbim bu kötü huylardan sana sığınırım desek daha doğru olur herhalde.ilk önce kendi nefsime söylüyorum kardeşim hakkını helal et .selam ve dua ile.
Değerli kardeşim elbette ama her insanın yaratılıştan gelen ve değiştiremediği tabii özellikleri vardır her halimiz ve hareketimiz rabbimizin rızasına uygun olmalıdır ama ben maddi anlamda dünyevi hayat içerisinde olan yapmadıklarımızı istediğim için soruyu bu şekilde sordum ama uyarınız için rabbim razı olsun rızasından ayırmasın dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: `kesinlikle yapmam` dediğiniz 3 şey?

RE: `kesinlikle yapmam` dediğiniz 3 şey?

lastmoon yazdı:
"asla "asla " demeyin."bu sözü nerden okuduğumu hatırlamıyorum ama doğru geliyor.çünkü asla yapmam deyip de bazı kişiler o dediklerini yapıyor da.Allah irademizi kuvvetlendirsin ve bize razı olacağı işler nasib etsin Amin
Değerli kardeşim uyarılarınız için tşk Rabbim razı olsun başlığı değiştirdim.Bundan sonra kardeşlerim yazarken Rabbimin izni ile yapmayacağımız şeyler olarak yazabilirlerse daha faydalı olacaktır.Büyük konuşmaktan ve büyük laflar yazmaktan Rabbime sığınırım.

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı
RE: `Rabbimin izni ile yapmam` dediğiniz 3 şey?

YA ASLA DİYORUZ AMA KİMSE DE NEFSİNE GÜVENMESİN..ALLAH C.C. BIZE KURANDA ASLA YAPMAYIN DEDİGİ ŞEYLERDE VAR ZATEN O SENİ YOLDAN CIKARACAKSA FAKİR ZENGİN ,EVLİYA DİYE AYIRMAZ,ÇIKARIRSA CIKARIR.HERŞEYİMİZ ONUN ELİNDE..ALLAH EMANWET OLUN....B)B)B)

cemile_drn

Kayıtlı Kullanıcı

söylediğimiz her sözle sınanacağz.ve mümkün olduğunca kesin konuşmamak gerek.şu an söyledğimizle 1 dakika geçmeden bile sınanabiliriz.Allah bizleri ıslah eylesin.yolundan ayırmasın.bu konuda şunu yapmam bunu yapmam demek doğru mu bilemiyorum.başlığı değiştirdiğiniz için Allah razı olsun.Allah'ın izni ve yardımıyla O'nun hoşnut olmayacağı işler yapmaktan O'na sığınırım.lütfen nefsin ne kadar zayıf olduğunu unutmayın.büyük cihad nefsle olandır ve mezara kadar sürer bu cihad.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

aliye_aliye yazdı:
imanımdan taviz vermem
kişiliğimden taviz vermem
kimsenin de kişiliğinden taviz vermesini istemem
Rabbim şeytana ve nefsimize uydurmasın değerli kardeşim,Rabbim bu güzel imandan ,güzel ahlaktan,ve haksızlıpa uğramaktan muhafaza buyursun inş SELAM VE DUA İLE

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

m_muaz yazdı:
YA ASLA DİYORUZ AMA KİMSE DE NEFSİNE GÜVENMESİN..ALLAH C.C. BIZE KURANDA ASLA YAPMAYIN DEDİGİ ŞEYLERDE VAR ZATEN O SENİ YOLDAN CIKARACAKSA FAKİR ZENGİN ,EVLİYA DİYE AYIRMAZ,ÇIKARIRSA CIKARIR.HERŞEYİMİZ ONUN ELİNDE..ALLAH EMANWET OLUN....B)B)B)
Değerli kardeşim elbetteki bizim yaptığımız güzel hal ve hareketler rabbimizin izni ile yaptığımız hatlar ise nefismizin telkinleriyle olmuştur.Benim bu soruyu sormaktaki kastım bizler için önemli olan huylarımızı hatırlatmaktı,yanlışmı yaptım acaba kesinlikle büyük laflar edilsin diye değil Rabbim muhafaza buyursun

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

lastmoon yazdı:
söylediğimiz her sözle sınanacağz.ve mümkün olduğunca kesin konuşmamak gerek.şu an söyledğimizle 1 dakika geçmeden bile sınanabiliriz.Allah bizleri ıslah eylesin.yolundan ayırmasın.bu konuda şunu yapmam bunu yapmam demek doğru mu bilemiyorum.başlığı değiştirdiğiniz için Allah razı olsun.Allah'ın izni ve yardımıyla O'nun hoşnut olmayacağı işler yapmaktan O'na sığınırım.lütfen nefsin ne kadar zayıf olduğunu unutmayın.büyük cihad nefsle olandır ve mezara kadar sürer bu cihad.
uyarınız için rabbim razı olsun kardeşim kardeşlik budur bir yanlış görüldüğü zaman uyarmaktır şöyle bir söz vardı DOSTUN DEĞİLDİR SANA DOĞRUSUN DİYEN DOSTUN ODURKİ SANA DOĞRUSUNU SÖYLEYEN selam ve dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Değerli kardeşler bu formu açarken kesinlikle aklıma sizleri büyük sözler ettirecek cümleler kurmanız gelmedi bunları düşünmedim sakın yanlış anlaşılmasın ben sadece yapmadığımız ve sevmediğimiz davranışları yazalım istemiştim yanlış anlaşılmasın eğer öyle bir durum olursa formu sildirebiliriz selam ve dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

islami atalay yazdı:
1)günah işlemek 2)haram olan birşeyi almak 3'ü bilmiyorum
değerli kardeşim rabbim inş sizi günah ve haram işlemekten her daim muhafaza buyursun selam ve dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

m_muaz yazdı:
S.A. BENDE ŞÖYLE SÖYLEYİM..İÇKİ,KUMAR,VB.BENZERİ ŞEYLER 2.Cİ OLARAK ZİNA ,GIYBET,VB ŞEYLER 3.DE SAMİMİYETSİZLİK ASLA YAPMAM HAYATIMDA ASLA YAPMAYACAGIM ŞEYLER.. ALLAH KİMSEYİ NEFSİNİN ELİNE DÜŞÜRMESİN ...ALLAH A EMANET OLUN....B)B)B)B)B)
değerli kardeşim dikkat etmiş olduğun bu hasletlerden rabbim sizi ayırmasın bu doprultuda yaşayıp bu doğruluk üzerine son nefesimizi teslim etmeyi nasip eylesin selam ve dua ile

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

1 karşımdaki insanı asla kırmam 2 bana yapılmasını istemediğim bir şeyi kesinlikle karşımdakine yapmam 3 Yalan söyleyenden hoşlanmam Allah rızasi için herkezi severim :D:D:D:D:D

nilsu

Kayıtlı Kullanıcı

KESİNLİKLE YAPMAK İSTEMEDİĞİM O KADAR ŞEY VAR Kİ...AMA İNSANOĞLU İŞTE YAPIYOR...İNAN Kİ AKLIMA BİRŞEY GELMİYOR.AMA BEN DE EMPATİ VAR.YANİ BİRŞEY YAPARKEN KARŞIMDAKİ İNSANIN YERİNE HER ZAMAN KENDİMİ KOYARIM.BU DA HER ZAMAN KENDİMİ KONTROLLÜ OLMAYA İTER.

tuba20

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
Bu konuya öncelikle ben yazmak istiyorum.Hayatımda rabbiminde izni ile yapmadığım ve yapmamaya özen gösterdiğim 3 şey vefasızlık vefa benim hayatımda önemi çok büyüktür sevdiklerime ve dostlarıma karşı asla vefasızlık göstermem.2 .Sebatkarlık görevime ve bana verilen bir göreve her daim sadık olmuşumdur ve sebat etmişimdir.3 Kalb kırmak çocukluğumdan bu yaşıma kadar kendimden büyük ve küçüğü kırmamaya özen göstermişimdir ama çabuk da kırılırım kalb kırmamak asla yapmayacağım 3 şeyden birisidir.büyük konuşmaktan ve büyük cümleler yazmaktan rabbime sığınırım SELAM VE DUA İLE
zerda abla bende kendini bildiğini okuyan biriyim ne yapsamda bu huyumdan vazgeçemiyorum karşımdaki insanla konuşurlken onu etkim altında bırakmayı çok severim ve insanlarla iletişimi çok severim iletişimim çok iyidir bu arada sizin yazdıklarınızda çok güzel şeyler sizi sevmemek mümkün değil ablacığım o kadar güzel özellikleriniz varki rabbm arttırsın sizi üzmek ne kelime insan kıyamaz selam ve dua ile

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:

ablacım bende sana katılıyorum hayatımda kimsenin kalbini kırmamaya çalışmışımdır ama ben çok kırılmışımdır ve vefasızlık yapamıyorum ve yalan yalan söyliyemem .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt