Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aysima-75

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BAYLARA ÖZEL

Eline sağlık kardeş,hakikaten gerek tesettür gerekse davranış biçimleri konusu olsun bunlar çok hassas şeyler.Haya güzeldir ama kadınlarda daha güzeldir.Bir kadının tesettürlü ya da değil veyahut da insan olarak kadın erkek farketmez ,toplum içinde uyulması geregen bazı kurallar var. Aslında her honuda çuvaldızı önce kendimize batırmalıyız.Bence kendini bilen bir erkek toplum içinde eşi ya da neyi olursa(bacısı- kızı) olsun eline koluna hakim olmalı, konuşmasına dikkat etmeli.Bir bayan da yanındakinin bunu yapmasına müsaade etmemeli.Allah hidayete erdirsin hepimizi...(geçen bir yazıda ,ıslah etsin,demenin hem iyi hem de kötü neticeleri olacağını okumuştum.o yüzden hidayete erdirsin diyorum artık)

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun uyarıların için teşekkürler.

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMÜN ALEYKÜM, BAŞLIKTAN DOLAYI BAKMAK İSTEMEDİM AMA FAYDALI Bİ ŞEY OLACAĞINI TAHMİN ETTİM VE BAKTIM. ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN, GERÇEKTEN BÜYÜK BİR SORUN, NE YAZIK Kİ HER YERDE KARŞILAŞIYORUZ BU TABLOLARA.. ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN, SELAMETLE..

gulveynar

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÜLKEMİZDE AYRIMCILIK VARMIDIR?

RE: ÜLKEMİZDE AYRIMCILIK VARMIDIR?

elbette var ayrımcılık
olmaması gerken bir şey ama ne yazıkki var insanların bunu unutmaması gerekir hepimiz kardeşiz öz kardeşlerin birbirilerinin beğenmediği bir çok yönleri vardır ama ayrımcılık olmaz işte farklı ırklara ship insanlarda ayrımcılığı yapmamaları gerekir çünkü nede olsa hepimz adem ve havva,nın çocuklarıyız ve kardeşiz .

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Aşkın acı hali

selamun aleykum şiiri siz mi yazdınız

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

OH BEEEEEEEEEE:) SONUNDA BİRİ AŞKI ANLATTI.BEN AŞK YOKTUR DİYORUM AŞK ACI ÇEKMEKTİR.AY ÇOK SEVİNDİM BU YAZIYA KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN:):)

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Aşk acısını yaşayan bilir dersem sanırım bana güleceksiniz. Aşık olmak kadar güzel birşey olmadığı gibi aşk acısı kadar da zor bir acı yoktur sanırım. Gün gelir kızarsın kendine neden sevdim diye ama yaşamına kattığı anlamı düşündükçe ondan vazgeçemeyeceksin. Kısacası kızmazsanız bana bir benzetme ile noktalamak istiyorum. "Sevmek ve sevilmek cennet gibiyse aşk acısı da cehennem gibidir. Rabbim sevgisiyle donanmış aşklar nasip buyursun.
Selam ve dua ile.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Güneş’in doğuşu gibi doğuyorsun dünyama.
Doğuşuyla ısıttığı yüreğimin buz sarkıkları damla damla çözülmeye başlayıp,
Her bir damlanın çoğalarak birleştiği, sevgiyle taşan bir şelaleyi andırıyor adeta.

Ay’ın dünyamızı aydınlattığı gibi,
Zifiri karanlıklardan çıkarıp, ışıklarını saçıyorsun etrafıma.
Öyle büyülü bir ışık ki bu, hayallerin gerçekleşmesi gibi, adını koyamadığım düşünceler gibi, kapımı her an çalacak beklenen biri gibi ..
Beklenen sen misin ? …..
Yoksa aşk mı? …
Hayır hayır, sen aşkın ta kendisi olmalısın.En hüzünlü anlarında, hüznünü kalbimde yaşamak, sevincini sevincim, derdini derdim bilmek .. Doğan her yeni güne, senin için hayır duaları ile başlayıp, “günaydın” diyen sesini duymak için, uykuların en tatlısından uyanmanın sevincini yaşamak ..
Bana bunları hissettirdiğin için..
Bu duyguları yaşattığın için, adını aşk koydum senin,
Sen aşkın ta kendisisin… Yüreğimde alaboralar kopuyorsa eğer….
Bunu başaran sen misin?.
Yoksa sen aşk mısın?…
Bana bu duyguları yaşattığın ve hayatıma girdiğin için ..
Aşkı yalnız sana yakıştırdığım için
Adını aşk koydum senin ..
Sen aşk olmalısın..

nursema19

Kayıtlı Kullanıcı

ben yazmadım alıntıdır arkadaşlar...
bunları yazmama için aşık olmam lazım,oysa ben hiç aşık olmadım olmakta istemem Allah korusun

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
OH BEEEEEEEEEE:) SONUNDA BİRİ AŞKI ANLATTI.BEN AŞK YOKTUR DİYORUM AŞK ACI ÇEKMEKTİR.AY ÇOK SEVİNDİM BU YAZIYA KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN:):)

Fatma hanım bi çarkmı seziyorum acaba.

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

çok güzel bir yazı. paylaştığınız için tşk. aşkı sadece acı çekmek olarak algılamamak gerekir bence. tamam aşk acısı kötü olabilir. yaşamadan bilinmez. ama aşık olmak güzel şey.. aşk vardır.

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı

fatoş aşk acı sevmekse o halde sevmek ayrı aşık olmak ayrı bişey sağol nursema kardeşim ben bunların hiç birini yaşamak istemiyorum o halde aşık omak ta istemiyorum :)

tuba07

Kayıtlı Kullanıcı

yazı çok güsel.ama ben hala inanmıyorum....

gecem

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ((Ah Şu Korkularımız!!))

RE: ((Ah Şu Korkularımız!!))

guler yazdı:
gecem yazdı:
guler yazdı:
İnsanların çoğu kaybetmekten kortuğu için,sevmekten korkuyor.

Sevilmekten korkuyor,kendisini sevilmeye layık görmediği için.

Düşünmekten korkuyor,sorumluluk getireceği için.

Konuşmaktan korkuyor,eleştirilmekten korktuğu için,

Duygularını ifade etmekten korkuyor,reddedilmekten korktuğu için,

Yaşlanmaktan korkuyor,gençliğinin kıymetini bilmediği için,

Unutulmaktan korkuyor,dünyaya iyi bir şey vermediği için.

ve ölmekten korkuyor,aslında yaşamayı bilmediği için

W.shakespeare
bazen ko0rkuları yenmekte zoordur be "güler":|:|:|:|
Selamun Aleyküm kardeşimMAHATMA GANDİ'nin çok güzel bir sözü var."UNUTMA HER ŞEY SENDE BAŞLAR SENDE BİTER,YETER Kİ YÜREKLİ OL,TÜKETME,TÜKETTİRME İÇİNDEKİ YAŞAMA SEVGİSİNİ , HEP HATIRLA ÇARESİZSENİZ,ÇARE SİZSİNİZ" BU SÖZÜ DERİNCE DÜŞÜN KARDEŞİM O ZAMAN DEMEK İSTEDİĞİMİ ÇOK DAHA İYİ ANLAYACAKSIN.SELAM VE DUA İLE
""HER SEÇİM BİR VAZGEÇİŞ DEGİLMİDİR."" ZATEN ALLAH RAZI OLSUN

esedturkey07

Kayıtlı Kullanıcı
DOKTOR ARKADAŞIM ANLATIYOR...ÜLKEMDEN İNSAN MANZARALARI

DOKTOR ARKADAŞIM ANLATIYOR...ÜLKEMDEN İNSAN MANZARALARI

geçen gün doktor arkadaşımın anlattığı bir hikaye......

yer ve hastane adını vermeyeceğim ama; Türkiye de isim yapmış bir üniversite hastanesi.....

-arkadaşımın nöbeti bitiyor tam akşamüzeri çıkıp iftara yetişecek.....bir hasta yakını koşa koşa geliyor 'aman yetişin sizin hasta çok fena'....

arkadaş koşuyor nerde diyor bahçede diyorlar.iniyor iki kat aşağı bahçedeki hastayla ilgilenmek için.....

sıkı durun asıl hikaye şimdi......

adam hava almak için dışarı çıkmış doktordan habersiz.fenalaşıp yere yığılmış....oradaki insanlar acili aramışlar ambulans gönderin diye acili aramışlar' biz gönderemeyiz prosedür gereği 112 yi arayacaksınız onlar bizi yönlendirecek demiş....'
112 yi aramışlar durum böyle böyle anlatmışlar 112 ne dese iyi'biz hastane bahçesindeki hastaya ambulans göndermeyiz,oradakiler ilgilensinler'

tabii bu arada kapıda kapıları kilitli bir ambulans gelin gibi süzülmekte..süzme....

hastane bahçesine ambulans gönderen yok! ! ! !

neyse artık arkadaş ve yanındakiler iyi kötü bir sedye bulup adamı yukarı çıkarmışlar....iki saat kadar falan uğraşmışlar adamla......iftar yok yemek yok tabiii

işte memleketimden insan manzaraları......prosedür gereği her an ölebilirsiniz....:(

etruce

Kayıtlı Kullanıcı
RE: DOKTOR ARKADAŞIM ANLATIYOR...ÜLKEMDEN İNSAN MANZARALARI

evet çok doğru söylüyorsun..artık insanlık namına bişey kalmadı..bu zamanda yardım eden iyi insanlara rastlayamazsan çokdan öldün demektir...allah yardımcımız olsun

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

EVET BURASI TÜRKİYE BİZİM AİLE DOSTUMUZUN EŞİ DOGUMDA SEDYEDEN DÜŞÜRÜLDÜ VE ÖLDÜ.BURASI TÜRKİYE VE BUNLARDA İHMALKARSIZLIKLARI

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
EVET BURASI TÜRKİYE BİZİM AİLE DOSTUMUZUN EŞİ DOGUMDA SEDYEDEN DÜŞÜRÜLDÜ VE ÖLDÜ.BURASI TÜRKİYE VE BUNLARDA İHMALKARSIZLIKLARI
allah rahmet eylesin zavalı kadın
ama dediğin gibi burası türkiye.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt