Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

enise karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı
RE: SENDEN GEÇMEK...

RE: SENDEN GEÇMEK...

hayrunnisa16 yazdı:
emeğine sağlık.yalnız ben avuç içine kesik atmaktan yana değilim:).B)
evet bende kesik atmaktan yana değilim ama bu bi örnek:B:D alllah razı olsun yorum yazdığınız için..B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: NEDİR AŞK DENİLEN ŞEY?

evet güzel bir yorum tşk ederim kardeşim

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

berfo yazdı:
AŞK SEVİPTE KAVUŞAMAMAK..AŞK ÖZLEM DUYMAK VE AŞK ÖYLESİNE HAİN Kİ GELMEYEEĞİCNİ BİLE BİLE BEKLEMEKTİR BENCEEEEEEEEEEEE.......... VALLA ARKADAŞLAR BANA AŞKI BU ŞEKİLDE ÖĞRETEN UTANSIN NE DİYEYİM.ALLAH HEPİMİZİ ZALİMLERDEN MUHAFAZA EYLESİN....B)B)

:):):):):)VALLA ARKADAŞLAR BANA AŞKI BU ŞEKİLDE ÖĞRETEN UTANSIN NE DİYEYİM.:):):) GÜZELDİ SAGOL

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
berfo yazdı:
AŞK SEVİPTE KAVUŞAMAMAK..AŞK ÖZLEM DUYMAK VE AŞK ÖYLESİNE HAİN Kİ GELMEYEEĞİCNİ BİLE BİLE BEKLEMEKTİR BENCEEEEEEEEEEEE.......... VALLA ARKADAŞLAR BANA AŞKI BU ŞEKİLDE ÖĞRETEN UTANSIN NE DİYEYİM.ALLAH HEPİMİZİ ZALİMLERDEN MUHAFAZA EYLESİN....B)B)

:):):):):)VALLA ARKADAŞLAR BANA AŞKI BU ŞEKİLDE ÖĞRETEN UTANSIN NE DİYEYİM.:):):) GÜZELDİ SAGOL
aşk çok güzeldir fatmacım o acıyı kimse yaşayamaz kolay kolay herkeste kaldıramaz zaten korkmayacaksın aşk geldimi ona sımsıkı sarılacaksın ve hayatını doldurabilmeli gerçek aşk veysin şiirinde dediği gib onun gözleriyle mevlayı görmeli tek bir vucud olmalı aşkta gerçek anlamda aşkk nerde günümüzde hep mecazi aşıklarla dolu etraf rabbim gerçek manada aşkı yaşanlardan eylesin öyle bir aşk olsunki o aşkta mevla nın sevgisi tecelli etsin dua ile

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
berfo yazdı:

aşk çok güzeldir fatmacım o acıyı kimse yaşayamaz kolay kolay herkeste kaldıramaz zaten korkmayacaksın aşk geldimi ona sımsıkı sarılacaksın ve hayatını doldurabilmeli gerçek aşk veysin şiirinde dediği gib onun gözleriyle mevlayı görmeli tek bir vucud olmalı aşkta gerçek anlamda aşkk nerde günümüzde hep mecazi aşıklarla dolu etraf rabbim gerçek manada aşkı yaşanlardan eylesin öyle bir aşk olsunki o aşkta mevla nın sevgisi tecelli etsin dua ile

ABLA NE GÜZEL ANLATIYORSUNDA ÖYLE BİRİNİ BULMAK.EVET VEYSELİN ŞİİRİNDEKİ GİBİ BİR AŞK BULMAK ZORDUR.AMA GÜNÜZDE KİMİN ELİ KİMİN CEBİNDE BELLİ DEGİLKİ

zarife_76

Kayıtlı Kullanıcı

ASK DENILince aklima ALLAHIN ASKI MUHAMMEDIN ASKI SAV GELIYOR
ALLAH BUNDAN BIZLERI AYIRMASIN B)B)

god one

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÜLKEMİZDE AYRIMCILIK VARMIDIR?

RE: ÜLKEMİZDE AYRIMCILIK VARMIDIR?

ayrımcılık!!!bence bizim ülkemizin en önde giden özelliklerinden 1 i kesinlikle...mesela diğer kardeşlerimin de dediği gibi kapal-açık....kafan kapalıysa okuyamazsın,çalışamazsın,yeri geliyo umursanmazsın bile kafan açıksa eğer medeniyet oluyor adı,istediğin yerde çalışabilirsin yeterki görünümün güzel olsun:) malesef bunlar hepimizin şahit olduğu acı gerçekler.bizim ülkemiz öyle bir ülkeki insanları numaralandırıyor 1. sınıf 2.sınıf diye....ayırımcılık olmaz olurmu.

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Aşk güzelliktir. Aşk acı çekmektir. Aşk kavuşamama ihtimalini daima duymadır. Aşk Rabbe giden yoldur. Rabbimiz O'nun aşkıyla yanıp tutuşan biri olarak yaşamayı ve O'na ulaşmayı nasip etsin.
Selam ve dua ile.

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ((Ah Şu Korkularımız!!))

gecem yazdı:
guler yazdı:
İnsanların çoğu kaybetmekten kortuğu için,sevmekten korkuyor.

Sevilmekten korkuyor,kendisini sevilmeye layık görmediği için.

Düşünmekten korkuyor,sorumluluk getireceği için.

Konuşmaktan korkuyor,eleştirilmekten korktuğu için,

Duygularını ifade etmekten korkuyor,reddedilmekten korktuğu için,

Yaşlanmaktan korkuyor,gençliğinin kıymetini bilmediği için,

Unutulmaktan korkuyor,dünyaya iyi bir şey vermediği için.

ve ölmekten korkuyor,aslında yaşamayı bilmediği için

W.shakespeare
bazen ko0rkuları yenmekte zoordur be "güler":|:|:|:|
Selamun Aleyküm kardeşimMAHATMA GANDİ'nin çok güzel bir sözü var."UNUTMA HER ŞEY SENDE BAŞLAR SENDE BİTER,YETER Kİ YÜREKLİ OL,TÜKETME,TÜKETTİRME İÇİNDEKİ YAŞAMA SEVGİSİNİ , HEP HATIRLA ÇARESİZSENİZ,ÇARE SİZSİNİZ" BU SÖZÜ DERİNCE DÜŞÜN KARDEŞİM O ZAMAN DEMEK İSTEDİĞİMİ ÇOK DAHA İYİ ANLAYACAKSIN.SELAM VE DUA İLE

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

VEYS yazdı:
ÖLÜMÜ HER AN HATIRLAMAK LAZIM YAZAN GÜZEL YAZMIS GÜZEL BİLGİLER
İNSAN ZATEN HER YATTIGINDA ÖLÜDÜR HER UYANISINDA YENİ DOĞAR GİBİDİR.
ALLAH RAZ OLSUN GÜLER KRDŞMB)
TABİKİ KARDEŞİM.ÖLÜMÜ HER AN HATIRLAMAK LAZIM.HEP DÜŞÜNÜRÜM,ŞUAN ÖLSEM HANGİ AMELLE ÇIKARIM RABBİMİN HUZURUNA,CEVAB NE OLUYOR BİLİYOR MUSUN KARDEŞİM YANAĞIMDAN AŞAĞI SÜZÜLEN GÖZYAŞLARI...ÖLÜM ÖLÜM ALLAH HERKESE HAYIRLI ÖLÜMLER NASİP EYLESİN.
İNSAN ZATEN HER YATTIGINDA ÖLÜDÜR HER UYANISINDA YENİ DOĞAR GİBİDİR.HAKLIISN KARDEŞİM..İNŞ GÜZLE AMELLERLE UYANAN KULLARDAN OLURUZ..SELAM VE DUA İLE

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

esedturkey07 yazdı:
ya işte hayat böylev korktukça zorlaşıyor...biz korktukça daha da korkaklaşıyoruz....korunmak için korkak olmamız gerektiğini düşünüyoruz bazen ve....
BAZEN KORMAK GÜZELDİR.NEDEN Mİ?EKSİKLERİMİZİ GÖRMEK VE ONLARI GİDERMEK İÇİN ÇABA DÜŞÜNCESİNİN BİZDE UYANMASI..AMA HERŞEYE KORKU İLE BAKIPTA GERİ ÇEKİLMEK OLMAZ..KORKUYA UMUTLA BAKMALIYIZ Kİ KORKUYU YENEBİLELİM İNŞ.SELAM VE DUA İLE

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ((BİR YUDUM UMUT))

RE: ((BİR YUDUM UMUT))

ASLINDA ÜMİT BİR TOHUMDUR,NORMAL TOHUMLARDAN TEK FARKI KALBE EKİLMESİDİR.TOPRAĞI SEVGİ,GÜNEŞİ DUA VE ONU BÜYÜTÜP GONCA GÜL OLMASINI SAĞLAYANDA İNANÇTIR.EN BAŞTA İNANÇ, SEVGİ VE DUAYI RABBİM BİZLERE NASİP ETMİŞSE NEDEN O TOMURCUĞU BÜYÜTMEYELİM..UMUT HEP OLMALI Kİ BİZDE YOL ALMALIYIZ VE MENZİLE ERENLERDEN OLMALIYIZ İNŞALLAH..TEKRARDAN DİYORUM Kİ UMUT MÜSLÜMANIN EKMEĞİDİR...UMUTLU OLMAK DİLEĞİYLE..SELAMETLE

konak

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BAYLARA ÖZEL

S.A. Kardeşim;
Gerçekten çok güzel ifade etmişsiniz. Bizlerin çok ama çok hataları vardır. Hatta bazen neden bunun yapıldığını da düşünüyorum ama bulamıyorum. Eğer sokulduğun eş senin eşinse zaten sana ait neden kendinizi sergiliyorsunuz anlamıyorum. Aynı zamanda kötü örnekte teşkil ediyorlar. Bunu gören bir bacımız eğer bilinçli değilse bu kez evinde eşinden de bunları ister.Biliyorsunuz ki toplumumuz kıyaslamanın en çok olduğu ülkelerin başında geliyor. Bunun da nedeni bilinçli inançlılar olmamamızdan kaynaklanıyor.
Selam ve dua ile...

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Güler Kardeş gerçekten özel mesajlar veriyorsunuz. Rabbim sevabınızı yazsın.
Dua ile.

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

konak yazdı:
Güler Kardeş gerçekten özel mesajlar veriyorsunuz. Rabbim sevabınızı yazsın.
Dua ile.
Allah(CC) Razı olsun Kardeşim.sağolasın.bir şeyler vermeye vesile olabiliyorsak ne mutlu bizlere.çok sağolasınız..selam ve dua ile

iman

Kayıtlı Kullanıcı

ESSELAMU ALEYKUM
saolasın kardeş dogru valla toplu taşıma araçlarına binmek bi azap vede erkeklerin yer vermemesinden şikayetçiyim.En üzücü olanı ben bindigimde hiç bir tepki vermeyen vatandaş, açık bir bayan bindiginde adeta yerinden sıçrar gibi kalkıp yer veriyo ne diyim RABBİM ıslah etsin...
ben abimle bile yürürken mesafeliyim... çünkü benim bi başörtüm var.böle büyük bi vebal alamam üzerime.benim yaptıgım her kötü davranış kapalılara mal edilcek bunun farkındayım.sadece dışımızla kapalı olmayalım...Tam bir mümine kızlar gibi kendimizi sakınalım
Ayrıca ihtiyaçtan dolayı erkekle muhatap oldugumda bi erkegin hiç çekinmeden yüzüme bakarak konuşması da beni çok rahatsız ediyo lütfen biraz daha özen gösterelim...

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM KARDŞEŞİM.ALLAH(CC) RAZI OLSUN.GERÇEKTEN ÇOK ÜZÜCÜ BİR DURUM.YA BİR BAYAN HELEDE TESETTÜRLÜ İSE YAPTIKLARI ŞEYLERİ OKUYUNCA GERÇEKTEN ÇOK ÜZÜLÜYORUM YA.KONAK KARDEŞİME TAMAMİYLE KATILIYORUM.YA EVLİ ÇİFT İSENİZ BU AHLAKSIZLIĞIN NE GEREĞİ VAR YA.YA BUNLAR HİÇ BİR ŞEYİ DÜŞÜNMÜYOR.NEREYE GİDİYOR BU İNSANLIK.KARDEŞLERİM EN YAKIMIZDA EĞERKİ BÖYLE ŞEYLER YAPANLAR OLUYORSA"BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN "DEMEYELİM.UYARALIM FAYDALI ŞEYLER VERMEYE ÇALIŞALIM.ALLAH ISLAH ETSİN DİYORUM VE GEREK ERKEK KARDEŞLERİME GEREK SE BAYAN KARDEŞLERİME RİCADA BULUNUYORUM LÜTFEN TOPLUM İÇİNDE HAL VE HAREKLERİNİZE DİKAKT EDİN.KONU AÇILMIŞKEN BİRDE BAY BAYAN TÜM KARDEŞLERİMDEN BİR RİCADA BULUNMAK İSTİYORUM.KARDEŞLERİM TAMAM HADİ PARFÜM KULLANIYORSUNUZ(OLMAMASI GEREKEN BİR ŞEY) ALLAH(CC) RIZASI İÇİN O KADAR AĞIR PARFÜM SEÇMEYİN.SAHSEN BİR YERE GİTTİĞİMDE ÇOK RAHATSIZ OLUYORUM İNANILMAZ ŞEKİLDE.YA BUNLARIN HEPSİ KUL HAKKINA GİRİYOR LÜTFEN GEREK HAL VE HAREKET GEREKSE KOKU BAKIMINDAN, ALLAH(CC) RIZASI İÇİN BİRAZ DUYARLI OLALIM..ŞU YAZIYI OKUDUKÇA,TOPLUMDAKİ HELDE TESETTÜRLÜ BAYANLARIN HAREKLERİNİ GÖRDÜKÇE GERÇEKTEN ÜZÜLÜYORUM..SELAM VE DUA İLE

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Güler Kardeş,
Allah razı olsun. Evet aslında hepimizin üzülmesi gereken bir husus. İnşallah mesajınız biryerlere ulaşır da amacına hizmet eder.
Selam ve dua ile.

hilal76

Kayıtlı Kullanıcı

slm bende sizlere katılıyorum bence bayanlar hareketlerine giyimlerine dikkat ederse erkekler böyle yapmaz sonuçta bende kapalı bir bayanım ve başımdaki başörtüyü taşıdığıma inanıyorum bir insanın yolda yürürken bile karakteri belli olur bir kız ağzında sakız gözleri etrafda yürürse gerisini siz düşünün

Canan38

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN AGZINA SAGLIK GUZEL ANLATTIN .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt