Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fidan

Kayıtlı Kullanıcı
RE: AŞKLA YÜRÜYENİN VEDASI OLMAZ.....

zerda yazdı:
RABBİM EFENDİLER EFENDİSİNDEN İLHAMLI BİR AŞK VE ŞEVK NASİP ET BU ALEMDE NEFES NASİBİM OLDUKÇA ONUN DAVASINA VE İMANINA HİZMET ETTİR VE KALBİM SENİ,SENİN KAİNATTAKİ BÜYÜK ELÇİNİ VE YOLUNDA YÜRÜYENLERİ SEVMEKTEN HİÇ YORULMASIN ALLAHIMB)B)B)

amin amin rabbim kabul etsin inşallah allah razı olsun ablacım bir kez daha dünyanın güzelliğinin ne kadar boş ve geçici olduğunu hatırlattın rabbim seni doğru yoldan ayırmasın inşallah a.e.o.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

DUN_SURGUNU_YA yazdı:
Esselamun Aleyküm

Yaşantılarıyla bizlere en güzel örnek olan Sahabeler davaları uğruna canlarından herşeylerinden vazgeçmişler Allah'ın rızasını kazanmak için, Peygamber Efendimizin gönlüne girebilmek için hiç bir fedakarlıktan kaçınmamışlar. Eğer bizlerden onları örnek almalı aynı şartlar içinde olursak eğer acaba aynı fedakarlıklarda bulunurmuyduk diye vicdanlarımızı yoklamalıyız. ve de eğer ben doğru yoldan gidiyorum diyebilmek için de:
Kalplerimiz Yaradanımızın sevgisiyle, iman aşkı ile dolup taşmalı, eğer bir yola baş koyulmuşsa buda Peygamber Efendimizin yolundan başkası olmaması gerekir.
Eğer bizlerin bu aşkı dünyaya dünya malına vs. şeylere doğru yön değiştirirse samimiyetimizi yitirir yolumuzuda çok çabul kaybederiz. rabbim razı olsun değerli kardeşim bu güzel yorumun için rabbim sevabını yazsın inşAŞKA YÜRÜYENİN VEDASI OLMAZ dua ile

gecem

Kayıtlı Kullanıcı
KORKUYORUM

KORKUYORUM

B)B)B)B)DÜŞÜNMEKTEN KORKUYORUM....SORUMLULUK GETİRDİĞİ İÇİNB)B)B)B)B) B)B)B)B)KONUŞMAKTAN KORKUYORUM....ELEŞTİRİLMEKTEN KORTUĞUM İÇİNB)B)B) B)B)B)YAŞLANMAKTAN KORKUYORUM..GENÇLİĞİMİN KIYMETİNİ BİLMEDİĞİM İÇİNB)B)B)B)B)UNUTULMAKTAN KORKUYORUM..DÜNYAYA İYİ BİRŞEY BIRAKMADIĞIM İÇİNB)B)B)B)VE ÖLMEKTEN KORKUYORUM..ASLINDA YAŞAMAYI BİLMEDİĞİM İÇİNB)B)B)B)B)B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

fidan yazdı:
zerda yazdı:
RABBİM EFENDİLER EFENDİSİNDEN İLHAMLI BİR AŞK VE ŞEVK NASİP ET BU ALEMDE NEFES NASİBİM OLDUKÇA ONUN DAVASINA VE İMANINA HİZMET ETTİR VE KALBİM SENİ,SENİN KAİNATTAKİ BÜYÜK ELÇİNİ VE YOLUNDA YÜRÜYENLERİ SEVMEKTEN HİÇ YORULMASIN ALLAHIMB)B)B)

amin amin rabbim kabul etsin inşallah allah razı olsun ablacım bir kez daha dünyanın güzelliğinin ne kadar boş ve geçici olduğunu hatırlattın rabbim seni doğru yoldan ayırmasın inşallah a.e.o.
fidan kardeşim amin rabbim bu acizaneyi sizlerin duaları sayesinde inş doğruluktan ayırmasın bir güzellik varsa rabbimden bir kötülük varsa nefsimdedndir çok tşk canım kardeşim ilgin duan sevgin için allah razı olsun

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: NEDİR AŞK DENİLEN ŞEY?

seda yazdı:
guler yazdı:
SELAMUN ALEYKÜM ABLAM.
AŞK=YOK
AŞK=?
AŞK=??
AŞK=???
AŞK=????
.

GERÇEK AŞK=ALLAH(CC) AŞKI
GERÇEK AŞK=RESÜL(SAV) AŞKI
GERÇEK AŞK=İMAN AŞKI.
SELAM VE DUA İLE..
bu arkadas dogru soyluyor bence aşk yok ama allah aşkı var herkez aşıksa allah a aşıktır bazı kısıler bılır keremıle aslının aşkı sonunda kerem aşkı allah aşkı oldu degılmı aşk dıye bır sey yok...:Dyanı allah aşkından baska aşk varsa bana soyleyın...allah aşkı var kardesler bence sızde aşk olsdum demeyın aşk olacaksanız allah aşk olun...B):(bakın ben aşk dedıgımde allah aşk demeyınce :( aglıyorum...
değerli kardeşim kainat sevgi üzerine kuruldu rabbim bizleri habibullahın hatrına onun sevgisi hatrına yarattı eğer sen olmasaydın habibim kainatı yaratmazdım buyurdu burda anlaşılması gerekn nokta şuu bir insan elbette sevilebilir bir insan elbette aşık olabilir annemizi sevmiyormuyuz babamızı kardeşimizi arkadaşımızı dostumuzu eşimizi evladımızı sevmiyormuyuz bunlarda sevgiyi inkar edebilirmiyiz artık bu sözleri bir kenara bırakallım insan olarak birbirimizi sevmemiz doğal eğer bir insan bir insanı sevmiyorsa rabbimi seviyorum diyemez çünkü yaratılanı sevmek yaratndan ötürü rabbimin yarattığını sevmeyen aslıl sahibini nasıl sevsin aşk budur aşkk gerçek anlamda aşk hatasıyla sevabıyla hiç bir menfaat gözetmeksizin rabbim yarattığı kullar rabbimin hatrına sevmek bu konuda şüphesi olanları veys kardeşmin dualar bölümüne yazdığı aşk duası adlı yazıyı okumalarını istiyorum selam ve dua ile

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ((Ah Şu Korkularımız!!))

seda yazdı:
selam guler kardes çok guzel yine dokturmussun allah sana böyle guzel söz veya şiiir kabıleyetı vermıs allah razı olsun ondan bende senı kıskanmaya baslıyorum ve yazdıların baız sıırler sankı bızı daha çok ders verıyorve daha çok allah a yakınlastırıyor allah razı olsun senden allah senı alıenla hep mutlu ve huzurlu gecırmeyı nasıp etsın ve dualarını kabul etsın a.e.o...k.ç.i.b..saygılarımla...:( bak aglattın benı neden bı böyle guzel sözlerı ve şiirlerı yazdıgın için bende olmayan becerıkler sızde var kıskanıyorum yanı yazdıklarını sakın yalnıs anlama...:D..B) allah ım hep yanında meleklerde basucunda olsun hep senı kötülüklerden korusun..B) KALBIN HEP ALLAH İÇİN ATIYOR BUNU HISSETIM ....
aleykümselam kardeşim.Allah(CC) razı olsun.bu sözler bana ait değğğil canım kardeşim.ama bana ait olanlarıda az çok paylaşıyorum..biliyor muusn kardeşim hepimizin kalbi Allah için atıyor.gerçek sevgi bu..heran rabbimin kapısında rahmet dilenmek,ona sığınmakçok güzel..ondan gayr- dostumuz var mı?
ölümkorktuğum ama aslında güzel olan bir şey..necip fazıl kısakürek ne güzel demiş "olum guzel seydır budur perde ardından haber
hıc guzel olmasaydı olurmuydu peygamber."
güzel ameller işledikten sonra hangi kul kollarını seve seve ölüme açmaz ki?hangi kul salih ameller işleyipte yüce rabbime layık bir kul,ve resülümün nur yüzünü görenlerden olmak istemez kii..her şey için çok sğl kardeşim.selam ve dua ile..yorum yazan kardeşleirm çok sağolun.hepinizden canab-ı hak razı olsun..selametle

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
değerli kardeşler bu konuya yorumlarınızı bekliyorum dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

adem as günümüze kadar hak din uğruna ne çileler çekmiş bu uğurda ne sevinçler ne hazlar yaşamış olan bütün kullar sırf yaratana hakkıyla kulluk edebilmek için bu dünyanın boş dünya esas yurdumuzun ahiret olduğu düşüncesiyle orayı mamur etmek için allah bir davasıyla dönemlerindeki peygamberleri desteklemiler bu uğurda canlarını vermişler çeşitli fedakarlıklar yapmışlardır bizlere din ulaşsın diye bu vesileyle hepsini sonsuz saygı ve rahmetle salatü selamla anıyorum rabim bizlerede onların sadakatından fedakarlığından nasip eylesin dua ile

polyana

Kayıtlı Kullanıcı

aLLAH RAZI OLSUN ZERDA KARDEŞİM, ÇOK GÜZEL BİR KONU, O ÖNEMLİ ZATLARIN FEDAKARLIKLARI BENCE ANLATILMAYACAK KADAR BÜYÜKTÜR, AMA BİZLERİN O KADAR BÜYÜK FEDAKARLIK YAPACAĞINI DOĞRUSU GÖREMİYORUM AMA ALLAH BİZLERE GÜZÇ VE KUVVET VERSİNKİİ O DENLİ FEDAKARLIKLARDA BİZLERDE BULUNALIM. SELAM VE DUA İLE

nursema19

Kayıtlı Kullanıcı
Aşkın acı hali

Aşkın acı hali

tam göğsünün ortasında bir yerin acıyacak...

evinin seni içine sığdıramayacak kadar dar olduğunu fark edeceksin...

sokağa fırlayacaksın...

sokaklar da dar gelecek...

tıpkı vücudunun yüreğine dar geldiği gibi...

ne denizin mavisi açacak içini, ne pırıl pırıl gökyüzü...

kendini taşıyamayacak kadar çok büyüyecek, bir yandan da kaybolacak kadar

küçüleceksin...

birileri sana bir şeyler anlatacak durmadan...

"önemli olan sağlık."

"yaşamak güzel."

"boş ver, her şey unutulur."

sen hiçbirini duymayacaksın...

gözyaşlarından etrafı göremez hale geleceksin...

ondan ölmesini isteyecek kadar nefret edecek, az sonra kollarında ölmek

isteyecek kadar çok seveceksin...

hep ondan bahsetmek isteyeceksin...

"ölüme çare bulundu" ya da "yarın kıyamet kopacakmış" deseler başını

kaldırıp "ne dedin?" diye sormayacaksın...

yalnız kalmak isteyeceksin...

hem de kalabalıkların arasında kaybolmak...

ikisi de yetmeyecek...

geçmişi düşüneceksin...

neredeyse dakika dakika...

ama kötüleri atlayarak...

onunla geçtiğin yerlerden geçmek isteyeceksin...

gittiğin yerlere gitmek...

bu sana hiç iyi gelmeyecek...

ama bile bile yapacaksın...

biri sana içindeki acıyı söküp atabileceğini söylese, kaçacaksın...

aslında kurtulmak istediğin halde, o acıyı yaşamak için direneceksin...

hayatının geri kalanını onu düşünerek geçirmek isteyeceksin...

aksini iddia edenlerden nefret edeceksin...

herkesi ona benzetip...

kimseyi onun yerine koyamayacaksın...

hiçbir şey oyalamayacak seni...

ilaçlara sığınacaksın...

birkaç saat kafanı bulandıran ama asla onu unutturmayan...

sadece bir müddet buzlu camın arkasından seyrettiren...

bütün şarkılar sizin için yazılmış gibi gelecek...

boğazın düğümlenecek, dinleyemeyeceksin...

uyumak zor, uyanmak kolay olacak...

sabahı iple çekeceksin...

bazen de "hiç güneş doğmasa" diyeceksin...

ne geceler rahatlatacak seni ne gündüzler...

ölmeyi isteyip, ölemeyeceksin...

belki çivi çiviyi söker diye can havliyle önüne çıkana sarılmak

isteyeceksin...

nafile...

düşüncesi bile tahammül edilmez gelecek...

rüyalar göreceksin, gerçek olmasını istediğin...

her sıçrayarak uyandığında onun adını söylediğini fark edeceksin...

telefonun çalmasını bekleyeceksin...

aramayacağını bile bile...

her çaldığında yüreğin ağzına gelecek...

ağlamaklı konuşacaksın arayanlarla...

yüreğin burkulacak...

canın yanacak...

bir daha sevmemeye yemin edeceksin...

hayata dair hiçbir şey yapmak gelmeyecek içinden...

onun sesini bir kez daha duymak için yanıp tutuşacaksın...

defalarca aradığı günlerin kıymetini bilmediğin için kendinden nefret

edeceksin...

yaşadığın şehri terk etmek isteyeceksin...

onunla hiçbir anının olmadığı bir yerlere gidip yerleşmek...

ama bir umut...

onunla bir gün bir yerde karşılaşma umudu...

bu umut seni gitmekten alıkoyacak...

gel gitler içinde yaşayacaksın...

buna yaşamak denirse...

razı mısın bütün bunlara...?

hazır mısın sonunda ölüp ölüp dirilmeye...?

o halde aşık olabilirsin ...

gecem

Kayıtlı Kullanıcı
ezeli aşk

ezeli aşk

NE ZAMAN SEVDİM SENİ,BANA DÜNYANIN BÜTÜN PİSLİKLERİNİ UNUTTURAN GÖZLERİNE NE ZAMAN VURULDUM,HATIRLAMIYORUM.SAN Kİ BU DÜNYADAN DEĞİLDİN DE,BİR SONSUZLUKTAN KOPUP GELMİŞTİN.ACILARIN VARDI,YÜREĞİNE GÖMMÜŞTÜN.BANA HEP GÜLER YÜZÜNÜ SUNMUŞTUN. BENSE HIZINA ERİŞEMEDİĞİM İHANETLERİN,KAYBOLUŞLARIN,YALNIZLIĞIN ORTASINDA SARILABİLECEĞİM,BANA KÜÇÜK BİR UMUT VEREBİLECEK BİRİNİ BEKLİYORDUM.BU BEKLEYİŞ YORUYORDU VE BAZEN"İŞTE BU"DEYİP YALNIŞ KUCAKLARDA,YALNIŞ RÜYALARI AKTÖRÜ OLUYORDUM. SENİ İLK GÖRDÜĞÜM GÜN AKLIMDAN HİÇ ÇIKMADI;AMA,SANKİ İLK BULUŞMAMIZ DEĞİLDİ O.SANKİ SENİNLE BEN BİNLERCE YILDIR AYNI İKLİMİN ÇOÇUKLARIYDIK.AYNI SÜZĞEÇTEN GEÇMİŞ,AYNI SEVDALARA DÜŞMÜŞ,AYNI KARANLIKTA YOLUMUZU KAYBETMİŞTİK.BİZİ BİRBİRİMİZE ÇEKEN DE BU OLMUŞTU.ESKİ BİR SEVDAYA KALDIĞIMIZ YERDEN BAŞLAMIŞ GİBİYDİK. SAHİ HANGİ BAHARIN ÜRÜNÜYDÜN SEN?HANGİ TOPRAKLARDA TOHUMDUN?HANGİ GÜNEŞ BÜYÜTTÜ SENİ?HANGİ SULARI İÇTİN KANA KANA?NE ÇOK SORU GELİYOR AKLIMA SANA DAİR...NE ÇOK YANITSIZ SORU...YANITLANMASINIDA BEKLEMİYORUM.BU SORULAR SANA HAYRANLIĞIMI DAHA DA ARTIRIYOR BENİM. BEN SANA MAVİYİ ANLATTIM.AŞKIN MAVİSİNİ,YÜREĞİN MAVİSİNİ,UMUTLARIN MAVİSİNİ...SENSE KIRMIZIDAN KONUŞTUN.ATEŞİN KIRMIZISINI,TUTKUNUN KIRMIZISINI...İŞTE O ZAMAN ANLADIMKİ BEN MAVİLERİ SUNARKEN SANA,SEN KIRMIZILARLA GELECEKTİN BANA.VE DÜNYADA BAŞKA HİÇBİR RENK BİRBİRİNE BU KADAR UYUMLU OLMAYACAKTI.NE ÇOK SUSAMIŞTIK KONUŞMAYA...ÖZLEDİĞİMİZ HAYATI,BİRBİRİMİZSİZ ZAMANLARI ANLATIP DURDUK.KONUŞTUKÇA TEK TEK YIKTIK BİZİ BİRBİRİMİZDEN UZAK TUTAN DUVARLARI.BENİM İÇİN"O"SENDİN,SENİN İÇİN BEN...BUNU BİLMEK NASIL DA RAHATLATIYORDU BİZİ... SENİ VAR BİLMEK,SENİ YAŞAMAK,SENİ YÜREĞİMİN YARISI SAYMAK İÇİMDE TARİFİ OLMAYAN BİR YAŞAM SEVİNÇİ YARATIYOR.HAYATIN BÜTÜN OLUMSUZLUKLARINA KARŞI İNANILMAZ BİR DİRENME GÜCÜ VERİYOR.ARTIK ERTELEDİĞİMİZ HİÇBİR SEY YOK.TENLERİMİZE DOKUNMAMIZ BİLE İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ ORTAMIYANGIN YERİNE ÇEVİREBİLİYOR.HAYATA,BİRBİRİMİZE AŞK SUNMAK İÇİN GELMİŞİZ.DOĞUŞUMUZDAKİ AMAÇ BUYMUŞ BELKİ DE....MADEM "EZELİ BİR AİK"BU,MADEM ÖNCESİ YOK,SONRASIDA OLMASIN,BİR SONSUZLUĞA TAŞISIN BİZİ...SENİN GELDİĞİN YERE............B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

polyana yazdı:
aLLAH RAZI OLSUN ZERDA KARDEŞİM, ÇOK GÜZEL BİR KONU, O ÖNEMLİ ZATLARIN FEDAKARLIKLARI BENCE ANLATILMAYACAK KADAR BÜYÜKTÜR, AMA BİZLERİN O KADAR BÜYÜK FEDAKARLIK YAPACAĞINI DOĞRUSU GÖREMİYORUM AMA ALLAH BİZLERE GÜZÇ VE KUVVET VERSİNKİİ O DENLİ FEDAKARLIKLARDA BİZLERDE BULUNALIM. SELAM VE DUA İLE
rabbim cümlemizden razı olsun değerli kardeşim rabbimin yardımınyla olur inş olmazlar bile olur bizim ne gençlerimizi varki biraz kalbine dokunsan kalbi binlerce defa allah diyen ben tüm kardeşlerimiden ümitliyim inş zerre de olsa o büyük zatları örnek olıp onlar gibi olamasalarda onların gittiği yolda yürürler öncelikle şu aciz nefsimedir tabiki selam ve dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

ebu bekirlerin sevgisine muhtacız adımları ve kendimizi unutarak yoldan öte yolda olmaya allah rasulu ve arkdaşlarıyla yola çıkmaya muhtacız yoks kaybolacağız o sevgilere tutunamazsak düşeceğiz

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Acılara sabırla karşı koydular, tatlı oldular."
Abdulkadir-i Geylâni

zubeynur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÜLKEMİZDE AYRIMCILIK VARMIDIR?

S.A beni gercekten üzen kendi vatanimizda basörtüyle okula gidemeyenler. Ben Hollanda'da rahatlikla okula gidiyorum, bide ögretmenlere saygin oldumu inanin bana bize cok yardimlari oluyor. Ama kendi vatanimda kardeslerim horlaniyorlar, okullara alinmiyorlar. Buradada irkcilik var, isyerleri kapali almakta zorlaniyor ama Allah kerim 1 kapi kapaninca baska bir kapi aciliyor(cok sükür). Ama bi kardes tavsiyesi hic bir zaman umudunuzu kaybetmeyin, bazen bende zorlansamda kendime serinlik vermeye calisirim.

Zerda ablamin dedigi gibi biz ayrimcilik yapmiyalim ve oyle insanlarin seviyesine düsmeyelim...A.E.O

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

a s değerli kardeşim görüşleriniz için çok tşk bugünlerde geçecek inş sizler gibi bilinçli nesiller yetişirse olmayacak olan yoktur rabbim yar ve yardımcınız olsun dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

benim ashabım yıldızlar gibidir onların hangisine uyarsanız hidayet bulursunuz hş

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

guler yazdı:
İnsanların çoğu kaybetmekten kortuğu için,sevmekten korkuyor.

Sevilmekten korkuyor,kendisini sevilmeye layık görmediği için.

Düşünmekten korkuyor,sorumluluk getireceği için.

Konuşmaktan korkuyor,eleştirilmekten korktuğu için,

Duygularını ifade etmekten korkuyor,reddedilmekten korktuğu için,

Yaşlanmaktan korkuyor,gençliğinin kıymetini bilmediği için,

Unutulmaktan korkuyor,dünyaya iyi bir şey vermediği için.

ve ölmekten korkuyor,aslında yaşamayı bilmediği için

W.shakespeare
bazen ko0rkuları yenmekte zoordur be "güler":|:|:|:|

esedturkey07

Kayıtlı Kullanıcı

ya işte hayat böylev korktukça zorlaşıyor...biz korktukça daha da korkaklaşıyoruz....korunmak için korkak olmamız gerektiğini düşünüyoruz bazen ve....

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

sevvvdaa yazdı:
[m****B)B)Bence ASK herseydirB)B)[/m****

[m****B)B)ister tarif et ister tarif edilmesinB)B)[/m****

[m****[big]B)B) ASK sonsuzdur bu bir gercektirB)B)[/big][/m****
[m****[/m****koybalmaktır a ş k [big][/big][m****[/m****haklı san bile haksızlığa boyun eymek[m****[/m****aşk tadanın vazgeçemediği[big][/big][m****[/m****tatmayanın bilmediğidir[m****[/m****aşk bana haram dır[big][/big]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt