Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÜLKEMİZDE AYRIMCILIK VARMIDIR?

zaten fidan kardeşim ben bunların aksini söylemiyorum katılıyorum ama sadece kürt türk laz ayrımcılıgını bi köşeye bırakıp diğer ayrımcılıkları vurguluyorum sen yine beni yanlış anladın galiba.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşim fidan en o dağa çıkanların gerçek müslüman ve kürt olduklarınımı düşünüyorsun ben öyle düşünmüyorum bir müslüman kürtte olsa türkte olsa asla bir müslümana zarar veremez haksızmıyım

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
değerli kardeşim sizinde dediğiniz gibi türk kürt laz çerkez olmak önemli değildir insanın insan olması önemlidir msülüman olması önemlidr sorulması bile ayıp bana göre inş zamanla aşacağız

BU BIRAZDA O KI$ILERIN HEMEN KABULLENMESINE BAGLI OGLUMUN ÖGRETMENI EN YAKIN ARKADA$IMI VE AILESINI AYIRIMCILIKLA SUCLADI.BEN ALEVIYIM VE KÜRDÜM HIC BIR ZAMAN KABULLENMEDILER DEDI.$OK OLDUM
ARKADA$IM LAZ VE HEP BIRBIRLERIYLE EVLENIYORLAR YABANCIYA GITMESIN AILEMIZE YABANCI GIRMESIN DIYE HEP TEYZE COCUKLARI ANNELERI AMCA COCUKLARIYLA EVLENMIS TEYZELERI KUZENLERIYLE KARMAKARI$IK MUTLUSLUKLARI VAR AILENIN ERKEKGI KUMARDA I$I YOKDIGERI BO$ANMAK ISTIYOR AILE IZIN VERMIYOR BU GÜNAH DEGIL BILIYORUM AMA DI$A ACILMAK LAZIM BENDE E$IMLE AKRABAYIM AMA E$IMI17 YA$INDA TANIDIM $AYET COCUKLUKTAN TANISAYDIM ABIM YERINE DIYE YANA$MAZDIM VE AILEDE BIR ILKTIR BIZIM EVLILIGIMIZ.BÖYLE OLUNCA BA$KALARINI DI$LAMALARI COK KOLAY CÜNKI KENDI CEVRESINI KABULLENMEYEN DIGER BÖLGEYI HIC KABULLENMEZ(BU AILE TÜRKIYEDE COK ÜNLÜ BIR YAZARIN AILESI)

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

veys kardeşim senin söylediği anladım ben ama bu konuda inanılmaz doluyum anlam veremiyorum ben kürdüm ben türküm diyenlere biz türkiyeliyiz ve çok şükür rabbime müslümanız kitabımızda ekmek yenen eve ihanet yazmaz bunu görsünler istiyorum bu insanlar

diğer konularda da var evet ayrımcılık örtülü yada örtülü değil diye biz bile bayanları ikiye ayırıyoruz buda ayrımcılık değilmi bizde ayrımcılık yamıyormuyuz şimdi

neyse ben çok konuştum kusura bakmayın lütfen hakkınızı helal edin bilmeden kimseyi kırmak istemem allaha emanet olunB)

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

sevgili kardeşim ani çıkışlar her zaman hata olrak geri doner o zaman ıyı dusunup oyle karar vermek gerekıyor kardeşim biz müslümanız en önemlisi bu

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

arkadaşlar ben çıkıyorum yarın inşallah görüşürüz yine görüşlerimizi ortaya koyarak tartışırız.Allaha emanet olun size karşı ters bi hareketım varsa af ola. hoşçakalın sevgili kardeşlerim.

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
değerli kardeşim sen sabrının mükafatını elbette fazlasıyla alacaksın gülenler gülsün sen takma evladına okumaya devam et gül kokusuyla hatırlamay devam et iyiki otopsi yaptırmamışsın sana acizane bir arkadaşın olarak şunu söyleyeyimmi canım benim o dönülmez bir yere gitti ama biz dönülmez bir yerde değiliz o sana gelemez ama sen ona gideceksin bu önemli değilmi senin için o cennette sende inş onu yanında olabilmek için amellerine dikkat etmelisin inş onun ynında olursun dua ile konuşmak istersen her zaman hazırım biliyorsun

ALLAH RAZI OLSUN BUNU BILIYORUM(KONU$MAYA HAZIR OLDUGUNU)
:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
BILIYORMUSUN CANIM BILDIKLERIM COK AGIR KONU$TULAR
BEN 49 KILOYUM BILIYORMUSUN 2 COCUGUM OLMASINA RAGMEN
BENIM ICIN LÜBNANDAKI COCUKTA BIRDIR KÖYDEKI DE KÜRT DE BEN COK KÜRT COCUGU BAKTIM EVIMIZDE COK IYI INSANLAR HEPSI.
oglumun nerde oldugunu bilmek benim en büyük tesellim.onu hep yesilliklerde hayal ederim toprakta degil.toprakta düsündügüm zaman sabrim hafifler diye imanima zarar gelir diye korkuyorum

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

işte budur gurbet kardeş
helal sana

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşim butür ayrımlar yapılabiliyor bazen işte yabancıya gitmesin içimizde kalsın diye işte burda bu ayrımcı zihniyetin eseridir nedeen bu düşünce türk derki aman allah korusun verirmiyim ben kızımı kürde kürt derseki türkten kız alırmıyım bunlar yanlış ve islamda olmayan şeyler ben bunu anlatmaya çalışıyorum ayrımcılığın ve ırkçılığın hiç bir çeşidi dinimizde yoktur hayatımın her safhasında bir sürü tanıdıklarım oldu sevdiklerim oldu insan diye değerlendirdim sevdim müslüman diye sevdim her müslüman böyle düşünmeli ve üstüne düşeni yapmalıdır yapmazsa büyük vebaldedir rabbine hesabını zor verecektir

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

ben cikiyorum ALLAH A emanet olun

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

sende allaha emanet ol paylaştıklaerın için allah razı olsun dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Bir toplumun varlığında ailenin rolü çok büyüktür. Dinin tam anlamıyla yaşandığı bir ortamda daha önceki konularda belirtildiği gibi aile ilişkileri çok güzelleşir, hakiki sevgi ve saygı yaşanır. Aile olmazsa devletin de milletin de anlamı kalmaz. Bunlar birbirleriyle çok bağlantılı kavramlardır. Aile yıkılınca millet kavramı da yok olur, devlet de zarar görür. Bu durum domino taşları örneğinde olduğu gibi böyle devam eder.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Nitekim dinin yaşanmadığı toplumlarda insanların isyancı kişiliklere büründükleri, anarşist eylemlerde bulundukları, devlete karşı cephe aldıkları bilinen bir gerçektir. Özellikle de milli ve manevi değerlerin korunması gerektiği durumlarda, Allah korkusu olmayan insanların umursuz davranacakları kesindir. Milli ve manevi çıkarlarla kendi çıkarları arasında bir kıyas yapmaları gerektiğinde dinden, uzak insanların kolaylıkla nefislerini tercih edecekleri açıktır. Bu, gerektiğinde vatana ve millete hizmet etmekten, onun uğrunda mücadele etmekten kaçınmaya, hatta bölücü faaliyetlerde bulunmaya kadar geniş bir yelpazede düşünülebilir.

Oysa dini yaşayan insanlar için devlet ve millet kavramları çok büyük değere sahiptir. Gerektiğinde devleti için kişi canını tehlikeye atar, devletinin, milletinin çıkarlarını şahsi menfaatlerinden üstün görür. Milli ve manevi değerlerini canla başla korur.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Milliyetçilik konusu her açıldığında oldukça rahatsız olan Bediüzzaman Hazretleri kendisinin her şeyden evvel Müslüman olduğunu ve o dönemde bölgenin isminden dolayı Kürdistan olarak adlandırılan Kürdistan’da dünyaya geldiğini ifade ediyor. Ardından da şu ifadeleri kullanıyor. “Fakat ben Türklere hizmet ettim ve yüzde doksan dokuz menfaatli hizmetim Türklere olmuş ve en çok hayatım Türkler içinde geçmiş ve en sadık ve en halis kardeşlerim Türklerden çıkmış ve İslâmiyet ordularının en kahramanı Türkler olduğundan, meslek ve hizmet-i Kur’âniyem cihetiyle, her milletten ziyade Türkleri sevmek ve taraftar olmak kudsî hizmetimin muktezası olduğundan, bana Kürt diyen ve kendini milliyetperver gösteren adamların bini kadar Türk milletine hizmet ettiğimi, hakikî ve civanmert bin Türk gençlerini şahit gösterebilirim.”

zumretezulal

Kayıtlı Kullanıcı

s.a.kardeşim güzel bir konu seçmişsin ama ben bunun aşılabileceğini pek düşünmüyorum aile içinde bile bu gibi ayrımclıklar oluyor aile içinde aşılamazsa zaten toplum bunu daha zor aşar..yinede in.ş. aşılabilir diye niyaz ediyor tabiki bu zihniyetide kaldırmya çalışmak lazım....

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

a s değerli kardeşim bende diyorumki tek bir fert dahi olsa bu sorunu aşmaya çalışmalıyız bu vatan hepimizin ayırım yapmadan kardeşce dostca sen kimsin nerelisin kimdensin demeden yaşayalım yaa ben iimkansızımı istiyorum neden bir allahın kulu demiyorki evet yapabilirz biz müslümanız bizim ceddimiz ne sorunları aşmış bizde onların torunları olarak bunu aşarız bu sorunu zamanla kaldırırız

husna

Kayıtlı Kullanıcı

Bu sorunun kaldırılması hepimizin dileği.İnşallah ortadan kalkar.Tabi bu değişimlerin olması uzun zaman ve çaba gerektirir.İnsanların bilinçaltına işlemiş artık bu ayrımlar.Çünkü toplum o kadar çok parçalanmış ki.Size türk kürt ayrımı yapılır bana açık kapalı diğerine alevi sünni vs. vs. vs.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim ben diyorumki aşabiliriz bizler bu topraklarda yaşıyorsak birbirmizi kabullenmeliyiz hoşgörü ile sabırla güzellikle ilişkilerimiz devam etmelidir

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Bu vesileyle, İstiklâl Marşı şairimiz merhum Mehmet Akif’i de anmadan geçemeyeceğiz. Şu, coşkun olduğu kadar da sitem dolu ve bir o kadar da ıstırap yüklü ifadeler, o büyük şairimizin ırkçılık âfetinden ne kadar dertli olduğunu en güzel şekilde ifade etmiyor mu?
“Hani milliyetin İslâm idi, kavmiyet ne..
Sarılıp sımsıkı dursaydın a milliyetine
Arnavutluk ne demek var mı şeriatta yeri
Küfr olur başka değil, kavmini sürmek ileri
Arabın, Türk’e, Laz’ın Çerkez’e yahut Kürd’e
Acem’in Çinliye rüçhanı mı varmış nerde.
İslâmiyette anasır mı olurmuş ne gezer
Fikr-i milliyeti tel’in ediyor Peygamber
En büyük düşmanıdır ruh-u Nebi tefrikanın
Adı batsın onu İslâm’a sokan kaltabanın.”

Geliniz bu duaya birlikte amin diyelim

Abdulbaki

Kayıtlı Kullanıcı

ÜLKEMİZ AYRIMCILIK KONUŞUNDA 1. SIRADA BEN BAŞ ÖRTÜLÜ KARDEŞLERE ALLAH KOLAYLIK VERSİN .TÜRBAN KONUŞU NASIL HALLEDİLECEK AMA SONUNDA BU İŞE HİZBULLAH EL ATSA DAHA İYİ OLUR .ÇÜNKÜ GÜN GEÇTİKÇE BAŞ ÖRTÜ SORUN OLUYO

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt