Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

konak

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?

Güzel konulardan bahsetmişsiniz. Ama tüm müslümanların konunun hassasiyetinin farkında olmalılar.
Dua ile.

fidan

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÜLKEMİZDE AYRIMCILIK VARMIDIR?

Abdulbaki yazdı:
NE YAPACAGIZ SÖYLEYİN HADİ.

önce "hiç bir şey yapamayız elimiz kolumuz bağlı" düşüncesini kafamızdan çıkarıcaz

sonra bu konuda yeterli bilgi sahibi olana kadar ilim öğrenicez (karşıdakine küçük düşmemek sorulara cevap verebilmek için)

sonra ilmimizi gerekli toplumlarda insanları ikna edici bir şekilde anlatıcaz ve yaşayışımızlada örnek olucaz

sonra baktıktı halaa değişen bişey yok (önce devletin dinimiz üstündeki yasaklarını kaldırmak için) protesto (ama seviyeli) yapıcaz (katılım sayısıda çok önemli)
ve kardeşim biliyormusun anayasa öyle değişmiyecek bişey değil düşün bugün 70 milyonun üstünde nüfüz bu nüfüsün yarınısı çocuk yaşlı desek 35 milyon insan aynı anda aynı şey için protesto ve veya eylem yapsa ve düzelene kadar devam etse (ama seviyeli olmak çok önemli dükkanların camları falan kırılmadan olmalı) hangi kanun yasa bunun önünde durabilir

ama önce kendimşzden başlıycaz!!!!!!!!!!
düşünce yapısı olarak önce kendimşz değşicez

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM ABLAM.ALLAH(CC) RAZI OLSUN.BAŞLIĞI OKUR OKUMAZ İLK CEVABIM "EVET" OLDU,LAKİNDE BÖYLE..ŞU ZAMNADA HER YERDE AYRIMCILIK VAR.A-Z HER YERDE..LAKİN ZAMANLA BU BİLİNÇTE GENÇLER YETİŞTİRİLİRSE BU AZALMIŞ OLACAKTIR İNŞALLAH..AMA HEP BEN BİR BİRİNİ EZMEK,YADA ÜSTÜN GÖRÜNMEK DÜŞÜNCESİYLE DEVAM EDİLİRSE ...
ALLAHIN(CC) İZNİYLE KALPTE UMUT OLDUKTAN VE BUNUN SAVAŞI VERİLDİKTEN SONRA AYRIMCILIĞIN ORTADAN TAM ANLAMI İLE KALKMASADA FAZLASIYLA AZALACAĞINA İNANIYORUM..
AMA GERÇEK OLAN ŞU Kİ AYRIMCILIK GERÇEKTEN HİÇ HOŞ BİR ŞEY DEĞİL VE BEN GİTTİĞİM HER YERDE BU AYRIMCILIĞI GÖRMEYİ HİÇ SEVMİYORUM VE GERÇEKTENDE ÇOK ÜZÜLÜYORUM..
RABBİMİN İZNİYLE İNŞALLAH ORTADAN KALKAR.SELAM VE DUA İLE..

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

ABLAM YA DÜŞÜNMEK GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL.AMA İNAN BUNLARI DÜŞÜNÜNCE DE NE OLACAK DİYE DÜŞÜNÜYORUM..HERKES KENDİ DOĞRULARINI BAŞKASINA AŞILAMA DERDİNDE..BİR BÜTÜNLÜK YOK,ORTAK BİR GAYE Mİ HİÇ Mİ HİÇ YOK..BU MÜSLÜMAN ALEMİ BİRLİK OLSA,HER YERDE ,HER İŞTE BİR BÜTÜNLÜK OLSA,O İMAN GÜCÜ KARŞISINDA DAĞ OLSA DURAMAZ..İNŞALLAH ÖYLEDE OLUR..ALLAH(CC) RAZI OLSUN ABLAM..SELAM VE DUA İLE..

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

değişmenin iki yolu vardır
1. evrim: biz şuan bir evrim yaşıyoruz ve malesef avrupaya uyacak şekilde değişiyoruz yaşlılara bakın ne kadar düzgün konuşur düzgün giyinşr toplum adabını bilirler ve ona göre davranırlar bir de gençlere bakın o bar bu bar sabahlarlar onlarda gençken yapmıştır yada onların zamanında olsa yaparlardı demeyin eğer öyle olsaydı o zaman yapılır şu an daha farklı olurdu toplum bizi yavaş yavaş değiştiriyorlar kendilerine uyduruyorlar her konuda kılık kıyafetten konuşma adabına kadar şu an gençler avrupalı ları taklit etmiyormu?

2. ise devrim (bir şeyi yıkıp yeniden kurmaktır atatürkün yaptığı gibi devrim sözcüğü yanlış anlaşılmasın devrim sadece kötü anlamda yapılmaz kötü giden bir şeyi yıkıp yeniden iyi bşr şekilde kumakta devrimdir) eğer böyle devam ederse biz evrime karşı çıkamayız o halde tek çare devrim olur

ama evrimi iyi yöne değiştirmekte mümkündür gençlere doğruyu doğru bir dille anltıatarak başlanır işe.

a.e.o.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşler hepinize çok tşk ederim en azından aynı fikirleri paylaştığımız bir kaç kişinin var olduğunu bilmek çok güzel ve beni sevindirdi evet seni beni bir kenara bırakırsak herkes elini taşın altına koyarsa elbette değişecektir dediğim dgibi ceddimiz neleri başarmadıki biz başarmayalım bu ülke için hep beraber savaşılıyorduda neden kardeşce sarmaş dolaş olunmasın olacak ümit varım inş dua ile

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

ABLACIĞIM BİZDE ÜMİT VARIZ..İNŞALLAH OLACAK..AMA GERÇEKTEN GÖRDÜĞÜM BU AYRIMCILIK KARŞISINDA ÇOK ÜZÜLÜYORUM.İNŞALLAH SONA ERER..DOĞRU SÖYLÜYORSUN ABLAM "CEDDİMİZ NELERİ BAŞARMADI Kİ BİZ BAŞARMAYALIM"ALLAH(CC) RAZI OLSUN.SELAM VE DUA İLE..

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

bir tek doğru vardır değerli kardeşim oda allah ve rasulunun bize bildirdiği doğrulardır müslümanlar bu bir doğrulukta buşluşmalı ve ona göre hayatını yönlendirmelidir herkesin bir doğrusu olamaz buna dinimiz izin vermez dua ile

Abdulbaki

Kayıtlı Kullanıcı

şu bi gerçekki gençler yabancı hayranlıgı sarmiş o kadar umutlanın ki protesto edinki balik başkan kokmuş bu gidişat böyle gelip böyle gidiyo.B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim sen böyle düşünürsen elbette umutlu bakamazsın biz ne diyoruz herkes kendini düzeltmeye çalışırsa zamanla herşey düzelir inş

Abdulbaki

Kayıtlı Kullanıcı

BENDE OLMAYAN ŞEYE UMUTLANAMAM .UMUTLANSAMDA BİR ŞEY İFADE ETMEZZ .İNSAN KENDİNİ DÜZELSE BİLE FAYDA VERİP YETMEZ Bİ İŞ KÖKÜNDEN OLMALI BAŞTA KİŞİLER ÇÖZEMİYO HALK NASIL ÇÖZSÜN

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

daha bir şey diyemiyorum kardeşim size rabbim hakkınızda hayırlısını versin dua ile

@ebruli

Kayıtlı Kullanıcı

cok guzel bi konuyu ele almissiniz once ALLAH razi olsun sizden .benim nacizane fikrim ayrimcilik var ne yazikki:(hem alenen hemde gizli.bunu ulkemizde yasayan herkes bilir,vede illaki boyle bi olayada rast gelinmistir.gonul isterdiki keske olmasa ama oluyor.birakin akraba olayini hemseridir koylumdur heryerde bu soze denk gelirsiniz.isin asli bence yarimcilik yapamdan karsimizda bulunanlara once insan olarak deger verilse,ayrimciliga gerek kalmaz diye duusnuyorum.hastanelerden tutunda devlet dairelerine heryerinde bu tur ayrimcikliklar yasaniyor.en kotusude hastanelerde bu benim icimi cok acitiyor.bazen duusnuyorumda biz yurtdisinda yasanlara olarak eger en basitinden hastanede boyle ayrimciliga mazur kalsak:(cok kotu cunki ne dinimiz bir nede dilimiz.

hasan68

Kayıtlı Kullanıcı

aslında konu başlığı ayrılcılık yapılmayan bir yer varmı ülkemizde deseydik daha doğru olurdu diye düşünüyorum.

ayrımcılık bizim yüreğimize işlemiş. her yerde var...

olmayan bir tek var allahın katında bir ayrımcılığın yapılmamasıdır.

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

VEYS yazdı:
işte budur gurbet kardeş
helal sana

ALLAH RAZI OLSUN VEYS KARDE$IM FAKAT BENIM YAPTIGIM NORMAL AYIRIM YAPANLAR ANORMAL DEGILMI?
NE ACI AYRIMCILIK YAPANI AYIPLAMAK YERINE YAPMAYANI TEBRIK EDIYORUZ:(IN$ALLAH DÜZELICEK BAK BEN BATININ EN BATISINDA DOGDUM BÜYÜDÜM MANISA DA AMA BIZIM ORDA COK KÜRT GELINIMIZ DAMADIMIZ VAR YANI EVLENIYORLAR BILE.BU COK NORMAL BIZIM KÖYDE EV SATIN ALIP YERLE$EN VAR O KADAR MEMNUNLAR YANI FAKAT ZAMANINDA OLAYLAR OLDU BIZIM KÖYDEN 11 KI$I YARALANDI BIR COCUGUN YANLI$ ANLAMAS INDAN DOLAYI BU OLAY OLDUKCA ETKILEMI$TI FAKAT SAGOLSUN JANDARMA NIN SAYESINDE CABUK ATLATILDI.
BENDE UMUTLUYUM SEVGI SAYGI HO$GÖRÜ OLMASI LAZIM.BILIYORMUSUN BABAM BIR KÜRT KIZIYLA BIR OGLANA DÜGÜN BILE YAPTI BIR TANESINEDE KIYAMAYIP EV YAPTI ALLAH BABAMDAN RAZI OLSUN.KÜCÜKLÜKTEN BIZI BÖYLE YETI$TIRDIGI ICIN

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
merhaba değerli kardeşler sizlerle şu konuyu tartışmak ve iyice irdelemek istiyorum bunun için sizin değerli görüşlerinizede ihtiyac var ülkemizde ayrımcılık varmıdır dini ırkı milleti görüşü ayrı olanlar dışlanıyormu görüşleriniz ve yaşadığınız varsa paylaşırmısınız selam ve dua ile

S.A ÜLKEMİZDE DİN,DİL,IRK,MEZHEP,MEMLEKET,KADIN ERKEK,EGİTİM DÜZEYİ,ZENGİN FAKİR,TESETTÜRLÜ,TESETTÜRSÜZ,AYRIMCILI VARDIR.DÜNYA KURULDUGUNDAN BERİ VARDIR VE HEPTE OLACAKTIR.

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

gurbetten yazdı:
VEYS yazdı:
işte budur gurbet kardeş
helal sana

ALLAH RAZI OLSUN VEYS KARDE$IM FAKAT BENIM YAPTIGIM NORMAL AYIRIM YAPANLAR ANORMAL DEGILMI?
NE ACI AYRIMCILIK YAPANI AYIPLAMAK YERINE YAPMAYANI TEBRIK EDIYORUZ:(IN$ALLAH DÜZELICEK BAK BEN BATININ EN BATISINDA DOGDUM BÜYÜDÜM MANISA DA AMA BIZIM ORDA COK KÜRT GELINIMIZ DAMADIMIZ VAR YANI EVLENIYORLAR BILE.BU COK NORMAL BIZIM KÖYDE EV SATIN ALIP YERLE$EN VAR O KADAR MEMNUNLAR YANI FAKAT ZAMANINDA OLAYLAR OLDU BIZIM KÖYDEN 11 KI$I YARALANDI BIR COCUGUN YANLI$ ANLAMAS INDAN DOLAYI BU OLAY OLDUKCA ETKILEMI$TI FAKAT SAGOLSUN JANDARMA NIN SAYESINDE CABUK ATLATILDI.
BENDE UMUTLUYUM SEVGI SAYGI HO$GÖRÜ OLMASI LAZIM.BILIYORMUSUN BABAM BIR KÜRT KIZIYLA BIR OGLANA DÜGÜN BILE YAPTI BIR TANESINEDE KIYAMAYIP EV YAPTI ALLAH BABAMDAN RAZI OLSUN.KÜCÜKLÜKTEN BIZI BÖYLE YETI$TIRDIGI ICIN

amin kardeşim....

aslında
tartışılması bile zor olan bi konu AYRIMCILIK

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

Ayrımcılık sadece bir kişiye mahsus olsa pna şükür. O zaman katlanması belki daha kolay olurdu. Hatta bazen ayrımcılık bir turnusol kağıdına dönüşerek birtakım ittifakları da ortaya çıkarabilir. örnek ler ise sitede vefrilen tüm yorumlar.

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

AFEDERSIN VEYS KARDE$ ÖGRENMENIN YA$I YOK TURNUSOL NE DEMEK?
ALMANCA DA ISMI FARKLIDIR BELKI ONDAN BILMIYORUMDUR:eek:

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşler ayrımcılın hertürlüsü dinimizce yasaklanmıştır insanlar ancak takvaca üstün olabilirler ülkemizde yapılıyor diye veya çevremizde var diye biz yapmamalıyız arabın türke türkün kürde lazın çerkeze bir üstünlüğü olamaz dediğimiz gibi üstünlük ancask takva iledir bir kapalı kardeşim bir açık bayan kardeşimi asla hor göremez ona bu hakkı kimse vermemiştir kendisi tesettürlü ise bu ona allahın rahmetidir ve yardımı sayesiyle olmuştur bizden olmamıştır açık kardeşim asla ve asla bir kapalının yanında kendisini farklı görmez görmemeli eğer bir kulu yargılayacaksa mevlam yargılar bu kula düşmez kula düşen nnasihattir kırmadan incitmeden nasihat etmektir bir cemaate bağlı olan diğer cemaatin kusurlarını kullanmak maksadıyle araştıramaz düşünel,mki hata yapmamamk allaha mahsustur kulun olduğu yerde muhakkak hatal vardır düşünün kardeşler bir orduda hava kuvvetleri vardır kara kuvvetleri vardır deniz kuvvetleri vardır müslümanlar arasında cemaatler vardır önemi olan cemaatler,n olması değil önemli olan bizler birbirimizi kabullenmemizdir bir allah kulu allah yolunda olsun şu fitne zamanda 5 vakit namazını kılsın helali haramı bilsin bu bize sevinç vermelidir yoksa bir birimizin ayıplarını kusurlarını araştırıp ayrılık çıkarmak bölünek büyük vebaldir bizler bir kişide olsak bunu uygularsak kazananlardan olacağız inş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt