Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OKU

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÜLKEMİZDE AYRIMCILIK VARMIDIR?

S.A...
BU FORM BENİM SİTEDEKİ EĞİTİM KONUM ..TŞK.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

size hayatımdan bir örnek vermek istiyorum yatılı kuran kursunda hocalık yaparken bir gün sohbete gitmiştim kimliğimi odamda dolabta unutmuşum benim odayı düzelten talebeler kimliğimi görünce başlamışlar ağlamaya sohbetten döndüşümde çocuklar odamda ağlıyordu ne oldu hayr ola dedim hocam siz kürtmüşsünüz ona ağlıyoruz acı acı güldüm ne dese idim dedimki canım kürt türk olmamla ne alakası var ben bir insanım beni insan olarak sevin değer verin kürt yada türk ollduğum için değil biraz nasihat ettim dinimizde yeri olmadığını anlattım anladılar beni (aslın bayburluyum ama babamın muşta doğmuş olması hastane kayıtlarına öyle geçmesi bizde muşlu olarak gözküyoruz )gerçekte öyle oluş olsa bile hiç önemli olmazdı önemli olan insan olmamdır rabbimin katındaki değerimdir yoksa hangi toplumdan olduğum değil

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

sevgili zerda kardeşim gördünüzmü nasıl bi ayrımcılık çok üzülüyorum bu gibi ayrımcılık yapan insanlara

DUN_SURGUNU_YA

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamun aleyküm.

Kardeşlerim dinimiz birlik ve beraberlik içinde olmamızı emrediyor.
Fakat ne yazıkki ülkemizde yapılmaması gerekirken ayrım yapılıyor.
Oysaki hepimiz aynı topraklar izerinde yaşıyor, aynı bayrak altında birleşiyoruz, sonuçta farklı mevki ve makamlarda dahi de olsa hepimiz insanız. Kimsenn kimseden bir üstünlüğü yoktur.
Toplumsal huzurun olması ülkemizin birlik ve beraberliğinin bozulmaması için tek yürek ve tek bilek olmalı ayrım yapmamalı yapanlarada fırsat vermemeliyiz.

HoşçakalınızB)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

aşabileceğimize inanıyorum bu konuda bilinçli müslüman olursak aşılır inş

DUN_SURGUNU_YA

Kayıtlı Kullanıcı

Herkes kendi üzerine düşen yaparsa çözülür. İnşaallah. Benim de temennim bu.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

mesela bir örnekde bizim bulunduğumuz semtte doğudan gelen vatandaşımız çoğunlukta böyle oluncada esanfımız da doğlu oluyor evimizin tam karşısında doğulu bir aile var fırın çalıştırıyorlar bizim çovukların ağzında devamlı bir kürtler lafı dolaşıyor baktım benim oğlumda demeye başladı oturdum oğlumla bir gün oğlum kürt nedemek diye sordum bilmiyorum anne dedi peki bilmediğin bir cümleyi neden kullanıyorsun bak bakalım onların bizden bir farkı varmı aynı bizim gibiler değilmi dedim oda evet anne o halde bir daha kesinlikle kürt diye hitap etmeyeceksin önemli olan onların insalığı kürtlüğü türklüğü değil dedim çocuk ondan sonra bir daha asla böyle hitap etmedi anne ve babalar uyarıcı ve yapıcı olmalı

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
acizane düşüncem her sorumlu müslüman bunun bilincinde olmalı gerçek anlamda müslümanım diyen türkü kürdü lazı çerkezi ayırt etmezse insan olduğu için değer verirse zaman unuturlur diyorum ben

S A YINE COK GÜZEL BIR KONU BEN SIZE ALMANYA YI YAZAYIM.DÜN OGLUMUN YILLIK TOPLANTISI VARDI ANAOKULUNA GIDIYOR SADECE TÜRKCE ILE YETI$TIRDIK.1YIL ICINDE ZORUNLU SÜNNET OLDU 2DEFA BADEMCIK AMELIYATI OLDU NASIL OLUYOR DEMEYIN OLUYOR I$TE BURASI ALMANYA:eek:NEYSE KOCAMAN BIR DOSYA GELDI EL AYAK DAVRANI$ OYUN YÜRÜYÜ$ YEMEK YIME GIYINME ÜZERINE TEST YAPILMI$.DIL SORUNU OLDUGU ICIN BIR TANE TÜRK BIR ALMAN BIR ITALYN ÖGRETMENI VAR TÜRK ÖGRETMEN BU COCUK COK AKILLI SADECE ALMANCA TEST EDERSEK HAKSIZLIK OLUR 2DILDE YAPALIM DEMI$(ALLAH ONDAN RAZI OLSUN)COK $ÜKÜR OGLUM O SORULARA CEVAP VERECEK KADAR DIL ÖGRENDI BA$ARIYLA GECTI.$IMDI ASIL KONU BU DOSYA OKULA BA$LAYINCA OGLUMUN GITTIGI OKULA GÖNDERILECEK VE BURDA 3 SEVIYE VAR EN IYI ORTA VE EN KÖTÜ BILIYORMUSUNUZ KI TÜRK COCUKLARININ GITIGI OKULLAR HEP EN KÖTÜSÜ.BENIM OGLUM DAHA 4 YA$INDA VE ALLAH BAGI$LARSA COK AKILLI BIR COCUK.BIR ÖMÜR BOYU BU DOSYA ILE YARGILANAN INSANLAR VAR BU ÜLKEDE.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

butür örnekleri paylaşıyorum çünkü bunlar günlük hayatımzıda çokca yaşadığımız şeyler bir kişi dememek lazım eğer ben çocuğumu uyarmasaydım çocuğum o söze devam edecekti bu bilinç altında kalacaktı butür örneklerin daha da kötüleri vardır ama iyilikle uyararak aşılabilir

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

KESİNLİKLE SANA KATILIYORUM TEMMENİMİZ DÜŞÜNCELERİN DEĞİŞMESİ AMA BİRAZ ZOR GÖRÜNÜYO

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

bizler fert olarak elimizden geleni yaparsak bir kişiden ne olur demezsek düzelecektir inş

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

BU SOYLEDIKLERIMIZ HEP ŞAHİ AYRIMCILIK DİĞER YÜZÜNE BAKARSAK ALTINDAN CIKAMIYORUZ.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

evet bu konuda toplum olarak birşeyler yapılması lazım devletimizede görev düşüyor bize düşen insan olarak ayrımlcılık yapmadan hayatıızı devam ettirmek en azından biz bu hesabı vermeyelim bizden sorulmasın

DUN_SURGUNU_YA

Kayıtlı Kullanıcı

Selamun aleyküm.

Ben de doğuluyum fakat kürt değilim. Genellikle memeleketim sorduğunda zaman kürtmüsünüz diye bir soruyla karşılaşıyorum. Hayır diyorum bu seferde sanki kürtmüşümde saklıyomşum gibi bir muameleyle karşılaşıyorum. Kürtve yahutta Türk olmak ne farkederki önemli olmak insan olmak. Toplumuna vatanına insanlara yararlı faydalı bir insan olmaktır.

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

ve büyük oglumun $AIBELI ÖLÜMÜ ELIMIN KOLUMUN BAGLANDIGI GÜN RABBIM BANA ÖYLE BIR SABIR VERDI KI O GÜN $ÜKÜRLER OLSUN O NU VEREN RABBIME BINLERCE KEZ.OGLUM SADECE 3 GÜN YATACAKTI SAGLAM
COCUGU NARKOZLA UYUTTULAR 3 GÜN DIYE 10 GÜN UYANAMADI YAVRUM
7.GÜN DR IZINE CIKTI DEDILER.HIC BIRSEY ANLAYAMADIK.10. GÜNÜN
AK$AMI OGLUM KOLLARIMDA ÖLDÜ.E$IM CILGINA DÖNDÜ BEN SADECE OTURDUM SABAHA KADAR KUCAGIMDA TUTTUM.OTOPSI ISTERMISINIZ DEDI
O AN YÜREGIM YANDI BEN NASIL COCUGUMU PARCALATIRDIM.OGLUMU HEMEN ALIP MANISA YA GITTIK VE ORAYA GÖMDÜK.BIR ÖZÜR BILE DILEMEDILER DR ORTADAN KAYBOLDU.BIR DUYDUM KI TÜRK AILENIN GRIPTEN YATAN OGLUNU HEM$IRE SICAK SU ILE YIKAMI$ VE YAVRUCAGI YAKMI$.MAHKEMEYE VERMI$LER DAVA 1 YIL SÜRMÜ$ SONUC I$ KAZASI OLUR BÖYLE VAKALAR DAVA KAPANMI$ BÜTÜN MASRAFI TÜRK AILE KAR$ILAMI$.BENIM OGLUM SADECE 1. DERECE KOL YANIGI SEBEBIYLE HASTANEYE GITMI$TI VE ORDAN CENAZESI CIKTI.FAKAT AYNI HASTANE E$IMI KANSERIN PENCESINDEN KURTARDI.BENIM TESELLIM VEREN RABBIME $ÜKÜR ALAN RABBIME $ÜKÜR ISTESE E$IMIDE ALIRDI.ben mahkemeye vermemekle iyi bir karar verdim oglum otopsiden kurtuldu

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

bir türk bir fasliyla kavgaediyor kavgada bicak cekiliyor biri yaralaniyor.
mahkeme karari alman devletini hicbir sekilde ilgilendirmedigi icin dava düsmüstür. bumudur avrupa demokrasi kanun yasa nerde ben göremiyorum

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşim sizinde dediğiniz gibi türk kürt laz çerkez olmak önemli değildir insanın insan olması önemlidir msülüman olması önemlidr sorulması bile ayıp bana göre inş zamanla aşacağız

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

dükkanimizin önünde gözümün önünde kadin arabamiza carpti gitti plakasini saatini dk yazdim bisikletlere carpti cok kanit vardi.karakola gittik suclu muamelesi gördük saatlerce ifade verdikten sonra arabani bir yere carptiripta bu kadinin orda oldugu saatleri kullanmis olmayasin basina bela acarim dedi polis.diger bir ekip bisikletlerin devrilmis oldugunu söylemesine ragmen kanitlanmasina ragmen yasadiklarima hala inanamiyorum.

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
değerli kardeşim sizinde dediğiniz gibi türk kürt laz çerkez olmak önemli değildir insanın insan olması önemlidir msülüman olması önemlidr sorulması bile ayıp bana göre inş zamanla aşacağız

kardeşime kesinlikle katılıyorum zamanla ileriki nesiller bu işi becerek inşallah ama insanın üzülmemesi elde değil
insanı insan olarak insandır insana saygımız vardır sloganıyla bunu yenecez inşallah

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

bu meselede fert olarak bize görev düştüğü gibi din görevlilerine özellikle görev düşüyor sonrada devlet görevlilerinede tabiki

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt