Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÜLKEMİZDE AYRIMCILIK VARMIDIR?

fert olarak biz görevimizi yapsakta resmi olarak olmuyor kardeşim.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

gurbetten kardeşim sen yabancı bir ülkede yaşıyorsun belki ordaki muamele seni üzebilir ama kendi öz ülkende müslüman tarafından ayrımcılığa tabi tutulmak çok daha zor rabbim size sabır versin

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşim sen ben müslüman olarak bundan sorulacağız rabbimiz bize demeyecekki senin devletin yapmadı diye sende yapamadın ben diyorumki biz yapalım yapmayanlar rabbime ve tarihe hesab veremyeceklerdir

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

zerda abla ayirimcilik cok kötü bisey benim babam ciftci dogudan isci getirir
ve onlarla ayni sofraya oturur.cocuklarina kendi babalarindan daha cok ilgilenir.(ilac mama bez)OGLAN KIZ KACIRMIS ANNEMLERE GELMI$LER DAMDA YATALIM NE OLUR DEMI$LER BABAM NE DEMEK DEDI ONLARA BAHCEYE 2ODA BANYO TUVALET HERSEY YAPTI.BABAMIN KÖYÜN ICINDE BIR EVI DAHA VAR KÖYLÜ NIYE KÖYÜN ICINE KÜRT SOKUYORSUN DIYE BABAMA SERT CIKTI BABAM DINLEMEDI OGLANIN AILESINI ORAYA YERLE$TIRDI KIZIN AILESI EVI YAKTI MILYARLARCA ZARAR OLDU SÖNDÜRMEYE CALISANLAR AYAGI KIRILANLAR YANANLAR HEPSINI BABAM ÖDEDI IYILE$ESIYE KADAR.BABAM YINE 6 ODALI EV YAPTI.VE BU AILE CEREYAN SU BANYO TUVALET OLMASINA RAGMEN KACAK ELEKTRIK KULLANIP BABAMIN (TEK) TARAFINDAN MAHKUMLUGA SÜRÜKLEDI DAVA HALA SÜRÜYOR BENIM SAF KALPLI BABAM ADAMA KIYAMAYARAK ISMINI VERMEDI SIMDI MAHKEME DEVAM EDIYOR VE AILE BIR GECE YARISI YOK OLDU BABAM NERDE OLDULARINI BILIYOR AMA BISEY YAPMIYOR.VE HALA DOGUDAN I$CI GETIRIYOR.NIYE BIR CUVAL PATATESIN ICINDE BIR TANE CÜRÜK OLABILIR
BU DIGERLERININ CÜRÜK OLDUGU ANLAMINA GELMEZ DIYOR CANIM BABAM

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

ORASI OYLE AMA İNSANIN ZORUNA GİDİYOR OYLE DEĞİLMİ

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

bu vatan için kürdü türkü lazı çerkezi omuz omuza savaşmışlardır bu atlanılmamalıdır o zaman bu insanlar vatandaştıda savaşa katıldılarda şimdimi olamayacaklar şimdimi dışlanacaklar rabim şahit olsun bunu herkes kabullensede ben kabullenmem kabullenilmeyeceğinide biliyorum rabbim bu hesabı benden sormayacak inş içim çok rahat bu konuda

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

gurbetten abla allah yardımcın olsun ben inanamadım bu okuduklarıma ya nasıl olur bu kadar olurmu ya bide bizim ülkemizdeki kürtlere ayrımcılık yaptığımız söylüyorlar kürtleri azınlık diye gösterip bizden koparmaya bizi içten yok etmeye çalışıyorlar ya bunların yaptıklarına ne demeli ya vallahi ben çok üzüldüm bu yaşadıklarına ablacım ben olsam otopsi yaptırırdım sonuna kadar hakkımı aradım ablacım ne demek ya yanık diye getir cenazesini versinler :mad: asıl bunların yaptığı ırkçılık türkiyede böyle bişey yok kardeşim :mad:kimse çıkıpta diyemez ben böyle bir şeyi türkiyede yaşadım diye bizde ayrımcılık falan yok kardeşim atalarımız bu vatanı bielikte aynı çephede savaşarak aldılar herkesin vatanı burası ben türküm sen kürstsün yok kardeşim biz türkiyeli ve elhamdülillah müslümanız bunun başka tanımı yok :mad:

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun fidan kardeşim gurbetten kardeşim rabbim sana sabır versin bunu atlatamadığına eminim rabbime havale et derim ben o herşeyn en güzelini bilir çocuğunu otopsi yaptırmmakla en güzelini yapmışsın bana göre bu acı daha derin olurdu asal unutamzdın şimdide unutulmaz ama rabbim sana sabırların en güzelini ihsan eylesin

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
gurbetten kardeşim sen yabancı bir ülkede yaşıyorsun belki ordaki muamele seni üzebilir ama kendi öz ülkende müslüman tarafından ayrımcılığa tabi tutulmak çok daha zor rabbim size sabır versin
BURDA BIR TÜRK VAR ALMANYA DA YA$LI BIR ADAM. ARKADA$IM DEVLET MEMURU BA$ÖRTÜLÜ SÜREKLI LAF ATIP RAHATSIZ EDIYOR HAKARET EDIYOR TÜRKCE YAPIYOR BUNU KANIT OLMAMASI ICIN.BURDADA KENDI INSANIMIZ TARAFINDAN EZILIYORUZ.BAGNAZLIKLA ÖRÜMCEK KAFALILIKLA SUCLANIYORUZ. KURBAN OLAYIM ÖRÜMCEGI YARATAN RABBIME KE$KE FARKINDA OLSALAR NE KADAR MÜBAREK OLDUGUNU.

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

ZERDA KARDEŞİMİ ALKIŞLIYORUM HELAL SANA BACIM BUDUR İŞTE FİDAN KARDEŞİM AYRIMCILIK TÜRKİYENİN 81 İL VE İLÇELRİNDE HER YERİN HER KÖŞESİNDE KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE VARDIR BUNU KİMSE İNKAR EDEMEZ AMA BİZE DÜŞEN BU KAFAYI DEĞİŞTİRMEK GELECEĞİMİZE BUNLARI YANSITMAKTIR.

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
bu vatan için kürdü türkü lazı çerkezi omuz omuza savaşmışlardır bu atlanılmamalıdır o zaman bu insanlar vatandaştıda savaşa katıldılarda şimdimi olamayacaklar şimdimi dışlanacaklar rabim şahit olsun bunu herkes kabullensede ben kabullenmem kabullenilmeyeceğinide biliyorum rabbim bu hesabı benden sormayacak inş içim çok rahat bu konuda

ZERDA KARDEŞİMİ ALKIŞLIYORUM HELAL SANA BACIM BUDUR İŞTE FİDAN KARDEŞİM AYRIMCILIK TÜRKİYENİN 81 İL VE İLÇELRİNDE HER YERİN HER KÖŞESİNDE KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE VARDIR BUNU KİMSE İNKAR EDEMEZ AMA BİZE DÜŞEN BU KAFAYI DEĞİŞTİRMEK GELECEĞİMİZE BUNLARI YANSITMAKTIR.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

işte o türkle müslüman bir ayrım arasında tercih yapmamız gerekse ben almanı tercih ederim aslı örümcek kafalı kendisidir gevşemeyin üzülmeyin inanıyorsanız üstün sizsiniz selam ve dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Bir Müslümanın dünyaya bakışında en temel kıstaslardan biri adalettir. Her kime karşı olursa olsun adaletten ayrılmamak, duygularla değil akıl ve vicdanla hareket etmek, fanatizmden, bağnazlıktan uzak ve temiz bir muhakeme ile karar vermek gerekir.

Farklı milletler ve inançlar hakkında Allah'ın bize Kuran'da öğrettiği kıstaslar ise açıktır:

Kuran ahlakı her türlü ırkçılığı ortadan kaldırmaktadır.

Kuran'da, İslam'a ve Müslümanlara karşı düşmanca bir tavır göstermedikleri sürece, farklı dinlere karşı da son derece ılımlı ve dostça bir tutum izlenmesi emredilir.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Temennim, tüm ırkçı saplantıların terk edileceği, hangi ırka ve inanca mensup olurlarsa olsunlar insanların birarada barış içinde yaşayabilecekleri, herkesin hakkının gözetilip herkese saygı duyulacağı bir dünyanın kurulmasıdır.

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

veys kardeşim böyle vardır diyen ve ayrımcılığı yapanda malesef biziz unutma ya kim çıkıp diyebilir ben kürt olduğum için devlet bana böyele davrandı arkadaşalr yapmayın ya bu onların en büyük silahı sürekli bunu kullanıyorlar kürleri azınlık farklı bir millet gibi gösteriyorlar sizde düşüyorsunuz bu hain oyunlara ben de karslıyım biriyle tanışınca nereli olduğumu öğrenince hemen "olsun insan olsun yeterki diyorlar ya bunu artık okadar abarttıkki ırkı geçtik il il ayrım yapıyoruz arkadaşlar bu ne ya ben kürt değilim ama bana kürsmüsün diye sorulduğunda ben türkiyeliyim ve elhamdülillah müslümanım diyorum yapmayın arkadaşal biz bunları kabullendikçe deşiliyor bu yara burası türkiye ve herkes türkiyeli bu bu kadar :mad:

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

fidan kardeşim işte bunu kullanıp toplumda herzaman sorun çıkaran birileri oluyor bizler müslüman olarak hangi toplumdan olursak olalım bu oyunlara gelmeyelim evet iki toplum arasında sorunvarmış gibi gösterip ortalığı karıştırma niyetinde olanlar var ama bizler bilinçli müslüman olursak bu oyun fazla sürmez inş

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

fidan yazdı:
gurbetten abla allah yardımcın olsun ben inanamadım bu okuduklarıma ya nasıl olur bu kadar olurmu ya bide bizim ülkemizdeki kürtlere ayrımcılık yaptığımız söylüyorlar kürtleri azınlık diye gösterip bizden koparmaya bizi içten yok etmeye çalışıyorlar ya bunların yaptıklarına ne demeli ya vallahi ben çok üzüldüm bu yaşadıklarına ablacım ben olsam otopsi yaptırırdım sonuna kadar hakkımı aradım ablacım ne demek ya yanık diye getir cenazesini versinler :mad: asıl bunların yaptığı ırkçılık türkiyede böyle bişey yok kardeşim :mad:kimse çıkıpta diyemez ben böyle bir şeyi türkiyede yaşadım diye bizde ayrımcılık falan yok kardeşim atalarımız bu vatanı bielikte aynı çephede savaşarak aldılar herkesin vatanı burası ben türküm sen kürstsün yok kardeşim biz türkiyeli ve elhamdülillah müslümanız bunun başka tanımı yok :mad:

allah razi olsun ablacim cok doluyum bu konuda bir solukta yazdim hepsini
esim bazi olaylara cok kiziyor türkiye cok rahat ferah ve sorunsuz bir ülke biliyormusun dün(ALMANYADA) kac kisi intihar etmis cinayet islenmis türkiye de cok abartiliyor.medya hemen gündeme getiriyor 11 eylül olaylarinda 1 ölü gördünmü 1 damla kan gördünmü dedi.BIZDE KAN GÖVDEYI GÖTÜRÜYOR OLAYLARDA HALK PANIKLIYOR.
ABLASI OTOPSI KONUSUNA GELINCE BILIYORMUSUN BEN OGLUMU HER GÜN YIKAR HER AKSAM GÜL SUYUYLA SILERDIM.MISS GIBI KOKARDI HER YERINI KREMLE OVAR TERTEMIZ GIYDIRIRDIM BUNU HER ANNE YAPAR.
OGLUM ÖLDÜ FAKAT YOK OLMADI BEN ONUNLA NASIL BIR BAGIM OLDUGUNU ÖZEL MJ LER CALI$SIN SANA ORDAN AYRINTILI YAZARIM. RABBIM ONU BENDEN AYIRMADI.SABRIMIN SELAMETINI DÜNYADA GÖRDÜM BEN.DIGER COCUGU ÖLENLER BUNLARI HIC YA$AMAMI$ SIRLI OLAYLAR.BEN TV DE OTOPSI PROGRAMINI IZLEDIM.ZORUNLU HALLERDE
EVET AMA BU BENIM ISTEGIME BIRAKILMI$TI BENDE ISTEMEDIM PI$MAN DEGILIM EN BÜYÜK ELE$TIRIYI BU KONUDA ALDIM BEN OGLUMU GÜL KOKUSUYLA ANIYORUM SU AN KLAVYEYI GÖREMIYECEK KADAR GÖZLERIM DOLU.ONU COK ÖZLEDIM TOPRAGA GIRDIGI ANDAN ITIBAREN ONA HER GÜN YASIN GÖNDERIYORUM.BUNUNLA BILE DALGA GECEN OLDU.

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

sevgili kardeşim fidan bende kürt değilim biz aslen bulgaristan göçmeniyiz ama kardeşim biz ne kadar kabullenmesekte ayrımcılık her yerde kardeşim devlet kadrolarında kurt turk laz ayrımı yapılmıyor benım soyledıgım farklı kardeşim sen demiyormuydun benim çalıştıgım işyeri ben namaz kılıyorum ve kapanmak ıstıyorum dıye beni ayırıyorlar diye işte bu benım için ayrımcılıktır.Kamu kuruluşlarında başı kapalı bi bayanımız neden görev almıyor başı kapalı bi öğren cimiz neden eğitimini yapamıyor bun lar ayrımcılımtır ve daha niceleri var değerli kardeşim ben bunları yaşadım yaşımın 24 olmasına ragmen hayatın ceöberınden geçmiş sayıyorum kendımı cunku cok seyler gordum. Kardeşim bu bayrak altında yasıyorsak tek vücuduzdur. bundan kımsenın suphesı olmasın.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşim sen sabrının mükafatını elbette fazlasıyla alacaksın gülenler gülsün sen takma evladına okumaya devam et gül kokusuyla hatırlamay devam et iyiki otopsi yaptırmamışsın sana acizane bir arkadaşın olarak şunu söyleyeyimmi canım benim o dönülmez bir yere gitti ama biz dönülmez bir yerde değiliz o sana gelemez ama sen ona gideceksin bu önemli değilmi senin için o cennette sende inş onu yanında olabilmek için amellerine dikkat etmelisin inş onun ynında olursun dua ile konuşmak istersen her zaman hazırım biliyorsun

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

eğer tüklük sorulacaksa ben en köklü türküm dedem ahıska türklerinden gelme ve asla şöyle türküm böyle türküm demedim çünkü bu bir övünç kaynağı değil ben dedemin kanını feda ederek aldığı bu toprakları bir avuç cxahilin elinde parçalanmasına izin veremem kardeşim kusura bakmayım burası türkiye ve herkes türkiyeli bunu unutmayın eğer kürt olanlar bir aşağılık kompleksine girip dağlara çıkarlarsa bemin namusumu ırzımı canımı tehlikeye atarlarsa bende onlara ırkılık yaparım ama kürt diye değil hain diye cahil diye yaparım bu ayrımı bu vatanı benim atalarım binbir zorlukla almış hiç bir yarım akıllı parçalayamaz :mad:

işte bu cennet vatan hepimizin B)

kimse komplekse girmesin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt