Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ESRARENGİZ OLAYLAR (2 Kullanıcı)

berat05

Yönetici
selamün aleyküm

çok güzelmiş yazınız...kendi sitemede kopyaladım size sormadan..hakkınızı helal edin..

Rabbim imanla ayrılmamızı nasip etsin bu yalan dünyadan

nazli melegim

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum

selamun aleykum

ALLAHrazı olsun kardeşim bizimle paylaştıgın için. ben çok etkilendim. ALLAH herkese ölümün bile hayırlısını nasip etsin..

nazli melegim

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum

selamun aleykum

ALLAH razı olsun kardeşim bizimle paylaştıgın için. ben çok etkilendim. ALLAH herkese ölümün bile hayırlısını nasip etsin..ya yine iki tane yollamışım özür dilerim

DuaLar

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim çok güzel bir paylaşımdı. Ellerin dert görmesin...

A

Arzu_76

çok güzel bir paylaşım ben bunu daha önce okumuştum ve etkilenmiştim.

Sayenizde tekrar hatırladım.

Rabbim razı olsun.

hayalsu

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm.paylaşım için teşekkürler.ALLAH razı olsun.hayırlı günler

arzuersan

Kayıtlı Kullanıcı
Allah sizden razı olsun çok güzeldi ellerinize yüreğinize sağlık.

GunahkarKuL

Kayıtlı Kullanıcı
Es selamun aleyküm.Hocam Paylamışınız için teşekkur ederim.Yüce Rabbimiz bizlerede Serap hanım gibi vefatlar nasip eylesin.(Amin).Ne mutlu size ki;Çok şanslıymışsınız Hocam...Allah mekanınızı ve mekanımızı cennet eylesin.(Amin)

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
Azrailin Güzelliği

Azrailin Güzelliği

>Azrail 'in Güzelliği Kanser hastanesinde başhekimken Serap adında genç bir >hanım hastam vardı. Bu hastam göğüs kanserine yakalanmış ve tedavi için >yurt dışına gitmek istemesine rağmen, bazı formaliteler sebebiyle o imkanı >bulamamıştı. Serap ı özel bir ilgiyle bizzat ben tedavi altına aldım. Ve >kısa bir süre sonra da iyileştiğini gördüm. Ancak Serap"ın da bütün diğer >kanserliler gibi ilk 5 yıllık süreyi çok dikkatli geçirmesi gerekiyordu. >Bir iş kadını olan Serap, 4 yıl kadar sonra 1 ihale için İzmir"e gitmek >istedi. Kışaylarında olduğumuz için uçakla gitmesi şartıyla kabul ettim. >Maalesef bilet bulamamış ve benden habersiz bindiği otobüsün kaza geçirmesi >üzerine 6 saat kadar mahsur kalmış. Dönüşünden kısa 1 süre sonra kanser, >kemik ve akciğerine yayıldı. Serap bacak kemiklerindeki metastaz nedeniyle >yürüyemez hale gelirken, hastalığın akciğerdeki tezahürü sebebiyle de >devamlı olarak oksijen cihazı kullanıyor ve söylediği her kelimeden sonra >ağzını o cihaza yapıştırarak nefes almak zorunda kalıyordu. Evine gittiğim >gün, yine güçlükle konuşarak: -"Doktor bey" dedi. "Ben size...dargınım." >"Niçin?" diye sordum. -"Siz...dindar bir insanmışsınız. Niçin bana da, >ALLAH ı, ölümü, ahireti anlatmıyorsunuz?" Dini inançlarının çok zayıf >olduğunu bildiğim için bu teklifi karşısında oldukça şaşırdım. Onu üzmemeye >çalışarak: --"Doktora ulaşmak kolaydır" dedim. "Parayı bastırdın mı >istediğine tedavi olursun. Ancak iman tedavisi için gönülden istek >duymalısın..." Konuşmaya mecali olmadığından "Ben o isteği duyuyorum" >manasında başını salladı. Artık ümitsiz bir tıbbi tedavinin yanı sıra, >ebedi hayatın ve saadetin reçetesi olan iman derslerimiz başlamış ve >dersler "hızlandırılmalı öğretime" dönmüştü. Anlattığım iman hakikatlarını >bütün ruhuyla meczediyor ve arada bir soru soruyordu.Vefatına bir hafta >kala: -"Doktor bey" dedi. "Ben ölürken ne söylemeliyim?" -"Senin durumun >çok özel" dedim. "Kelime-i Şehadet sana uzun gelir. O anı farkedince >"Muhammed"" ( s.a.v) sana yeter." O, haliyle tebessüm ederek yine başını >salladı. Çok ıstırabı olduğu için Serap"a sürekli morfin yapıyor ve O"nu >uyutmaya çalışıyorduk. Ben, bir iş seyahati sebebiyle bir müddet ziyaretine >gidemedim. Dönüşümde annesi telefon ederek: -"Serap, bir haftadır morfin >yaptırmıyor." dedi. "Sabahlara kadar inliyor ve çok ıstırap çekiyor. Hemen >eve gittim ve iğne yaptırmamasının sebebini sordum. Aldığım cevabı hala >unutamıyor ve hatırladıkça ürperiyorum. "Ya morfinin tesiriyle ölüme uykuda >yakalanır ve son nefeste "Muhammed" diyemezsem?. İşte Serap, böyle bir >hanımdı. Bu arada benden istihareye yatmamı ve eğer bir kaç gün daha ömrü >varsa , son günü uyanık kalacak şekilde morfin yaptırılmasını rica etti. >Ben hiç adetim olmadığı halde cuma gününe rastlayan o gece istihareye >yattım ve Serap"ın acizliği hürmetine sandığım salı gününe kadar >yaşayacağına dair işaret sezdim. Ertesi gün Ona: -"Hiç korkma!" dedim. >"İğneyi vurdurabilirsin." Ve Serap bir veda niteliği taşıyan bu >görüşmemizde son sorusunu da sordu: -"Doktor bey...Azrail bana nasıl >görünecek?" -"Kızım" dedim. "O bir melek değil mi? Hiç merak etme, sana >yakışıklı bir prens gibi gelecektir." Salı günü Serap"ın ağırlaştığı >haberini alınca hemen eve gittim.Ancak vefatına yetişememiştim. Ailesi tam >manasıyla perişandı. Sadece kendisine uzun müddet bakan dindar bir hanım >akrabası ayaktaydı ve beni görünce yanıma gelerek: -"Doktor bey, biliyor >musunuz, bu evde biraz önce bir mucize yaşandı!" dedi ve devam etti: >-Serap, bir saat kadar önce oksijen cihazını attı ve "yataktan kalkması >imkansız" denmesine rağmen kalkarak abdest aldı, iki rekat namaz >kıldı.Bütün ev halkı hayretten donup kaldık. Ve kelime-i Şehadet getirerek >vefat etmeden biraz önce de: -Doktor beye söyleyin, dedi. Azrail, Onun >söylediğinden de güzelmiş!... [-Onk. Dr. Haluk Nurbaki den gerçek bir >hatıra-]

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm kardeşim..

çok güzel anlamlı bir paylaşımdı..rabbim razı olsun senden inşaallah....

inşaallah biz günahkar kullarada azrail güzel yüzünü gösterir..

rabbime emanet olun dua ile..

hayırlı günler..

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm kardeşim..

çok güzel anlamlı bir paylaşımdı..rabbim razı olsun senden inşaallah....

inşaallah biz günahkar kullarada azrail güzel yüzünü gösterir..

rabbime emanet olun dua ile..

hayırlı günler..

ALEYKÜMSELAM ALLAH SİZLERDENDE RAZI OLSUN AMİN

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
S.A.GÜZEL BİR HİKAYE.İŞTE GERÇEK MÜMİNLER ÖLÜRKEN BİLE ACI ÇEKMEDEN GÖNÜL RAHATLIĞIYLA RUHUNU TESLİM EDEBİLİYOR.ÖLÜM ACI OLARAK GÖRÜLSEDEN GERÇEK MÜMİN İÇİN GÜZELLİKLERE AÇILAN BİR KAPI.ALLAH'TAN UZAK YAŞAYAN İNSANLARIN RUHUNU TESLİM ETMESİ DAHA ACI VERİCİ OLMAKTA ACILAR İÇİNDE RUHU TESLİM ETMEKTE.ALLAH CÜMLEMİZİ RUHUNU GÜZELLİKLER İÇİNDE TESLİM EDENLERDEN EYLESİN SELAM VE DUA İLE KALIN

anamaya

Kayıtlı Kullanıcı
Allahim Bizlerede ölümün En Hayirli Olanini Nasip Et Bizleri De Son Nefesimizde şehadet Getirenlerden Eyle!

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
S.A.GÜZEL BİR HİKAYE.İŞTE GERÇEK MÜMİNLER ÖLÜRKEN BİLE ACI ÇEKMEDEN GÖNÜL RAHATLIĞIYLA RUHUNU TESLİM EDEBİLİYOR.ÖLÜM ACI OLARAK GÖRÜLSEDEN GERÇEK MÜMİN İÇİN GÜZELLİKLERE AÇILAN BİR KAPI.ALLAH'TAN UZAK YAŞAYAN İNSANLARIN RUHUNU TESLİM ETMESİ DAHA ACI VERİCİ OLMAKTA ACILAR İÇİNDE RUHU TESLİM ETMEKTE.ALLAH CÜMLEMİZİ RUHUNU GÜZELLİKLER İÇİNDE TESLİM EDENLERDEN EYLESİN SELAM VE DUA İLE KALIN

AMİN................

gizemmsevgi

Kayıtlı Kullanıcı
okurken tuylerim ürperdi rabbim bizede azrailin güzelliğini acısız ölümler versin Allah arzı olsun kardeşim çok güzel bir paylaşım

elmedja

Kayıtlı Kullanıcı
Kalpten Dua Ve Inanis Ne Guzeldir...
Olum Boyle Gelecekse Sefa Gelsin Hos Gelsin....
Allah Im Son Nefesimizde Bize Kelime-i şahadetti Soylemeyi Nasip Eyle Ya Rabbim.

elmedja

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm sevgili kardeşler hikaye gerçekten çok güzel ben şahsen gerçekten yaşandığına inanıyorum fakat anlamadığım neden son kelime olarak doktor Muhammed demesini istemiş onu anlayamadım bence Allah demesi daha makbul olurdu.Şimdi bu yazıyı okuyan kardeşler deneme yapsınlar kendilerini o hastanın yerine koysunlar ve önce Muhammed demeyi denesinler sonrada Allah desinler bakın hangisi daha kolay telaffuz ediliyor nefes alırken Al nefes verirken ise lah demek kadar kolay olan bence hiç bir isim yok.

S.A SEVGILI KARDESIM... KADIN ZATEN ALLAH'I BILIYOR...
AMA BURDA ASIL OLAN ALLAH C.C NUN SEN OLMASAYDIN BU KAİNATI YARATMAZDIM DEDIGI HZ.MUHAMMED MUSTAFA S.A.S MI ZIKREDEREK ONU RESULU OLDUGUNU TEBELLU EDIYOR... İNŞALLAH ANLATMISIMDIR... EGER YANLISIM VARSA ARKADASLAR DUZELTSIN...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt