Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ESRARENGİZ OLAYLAR (1 Kullanıcı)

sevval

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Azrail in Güzelliği

ALLAH BİZLEREDE BOYLE ÖLMEYİ NASİP ETSİN....

serkan25

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)SELAMÜN ALEYKÜMB)B)B)
KARDEŞİM ALLAH(CC) RAZI OLSUN... ÇOK GÜZEL HİKAYE ETKİLENDİM...
BİZLER İNŞALLAH SAGLIMIZDA NERDEN GELDİM, NECİYİM, NEREYE GİDECEGİM SORULARIYLA YOLUNU BULAN MÜMİNLERDEN OLURUZ...

nurefsann

Kayıtlı Kullanıcı

esselamu aleykum ve rahmetullahı ve berakatü
ölüm hayattan bır terhıstır bır poydostur bır tebdılı mekandır
bır tahvılıvücuddur hayatı bakıyeye bır davettır (mektubat)B)

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

nigdeli yazdı:
S.A GÜZEL GÖNÜLLÜ KARDEŞİM,
ALLAH CC RAZI OLSUN..EMEĞİNE SAĞLIK....
SELAM VE DUA İLE TUBACIM...
[marq]B)B)B)B)B)B)B)[/marq]

a.s rabia kardeşim senden de razı olsun rabbim a.e.o B)B)

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

serkan25 yazdı:
B)B)B)SELAMÜN ALEYKÜMB)B)B)
KARDEŞİM ALLAH(CC) RAZI OLSUN... ÇOK GÜZEL HİKAYE ETKİLENDİM...
BİZLER İNŞALLAH SAGLIMIZDA NERDEN GELDİM, NECİYİM, NEREYE GİDECEGİM SORULARIYLA YOLUNU BULAN MÜMİNLERDEN OLURUZ...

a.s dadaş kardeş inş bu soruların cvbını verenlerden oluruz kardeş a.e.o B)B)

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. etkilenmemek ve gözlerimizin dolmaması imkansız.ne mutlu.rabbim son nefeste imandan ayırmasın.önemli olanda o zaten.azrail en güzel surette gelen kullarından eylesin allah razı olsun emeğinize sağlık

erdal

Kayıtlı Kullanıcı

S.A

ALLAH RAZI OLSUN...
EMEĞİNE SAĞLIK...ÇOK ETKİLEYİCİ BİR OLAYI NAKLETTİNİZ...
RABBİM HAKKIYLA AMEL ETMEYİ CÜMLEMİZE NASİP EYLESİN...

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı

nurefsann yazdı:
esselamu aleykum ve rahmetullahı ve berakatü
ölüm hayattan bır terhıstır bır poydostur bır tebdılı mekandır
bır tahvılıvücuddur hayatı bakıyeye bır davettır (mektubat)B)
aleyna ve aleyküm selam.hoş geldiniz üyeliğiniz hayırlı olsun.Allah razı olsun .Allaha emanet olun

imdat kurtar

Kayıtlı Kullanıcı

AZRAİL'İN GÜZELLİĞİ
AĞLAYARAK OKUDUM .BU YAZININ İÇİNDE ACIDAN ZİYADE SEVGİLİYE KAVUŞMANIN
LEZZETİ VAR.GEÇTE OLSA BULUNMUŞ SEVGİLİYE,VERİLMİŞ SÖZÜN HATIRLANMASI VAR,
İKİ ELİM KANDA OLSA DEYİMİNDEKİ GİBİ, SEVGİLİYE KAVUŞMA ,ONUN RIZASINA ULAŞMA HEYECANI AÇIKCASI BENİDE HEYECANLANDIRDI.ALLAH RAHMET EYLESİN . ALLAH HEPİMİZE HAYIRLI ÖLÜM NASİP ETSİN.

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

metfamu yazdı:
s.a. etkilenmemek ve gözlerimizin dolmaması imkansız.ne mutlu.rabbim son nefeste imandan ayırmasın.önemli olanda o zaten.azrail en güzel surette gelen kullarından eylesin allah razı olsun emeğinize sağlık

a.s evt kardeşim etkilenmemek elde değil gerçekten:(:( selam ve dua ile

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

erdal yazdı:
S.A

ALLAH RAZI OLSUN...
EMEĞİNE SAĞLIK...ÇOK ETKİLEYİCİ BİR OLAYI NAKLETTİNİZ...
RABBİM HAKKIYLA AMEL ETMEYİ CÜMLEMİZE NASİP EYLESİN...

a.s erdal kardeşim inş aminnn

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

imdat kurtar yazdı:
AZRAİL'İN GÜZELLİĞİ
AĞLAYARAK OKUDUM .BU YAZININ İÇİNDE ACIDAN ZİYADE SEVGİLİYE KAVUŞMANIN
LEZZETİ VAR.GEÇTE OLSA BULUNMUŞ SEVGİLİYE,VERİLMİŞ SÖZÜN HATIRLANMASI VAR,
İKİ ELİM KANDA OLSA DEYİMİNDEKİ GİBİ, SEVGİLİYE KAVUŞMA ,ONUN RIZASINA ULAŞMA HEYECANI AÇIKCASI BENİDE HEYECANLANDIRDI.ALLAH RAHMET EYLESİN . ALLAH HEPİMİZE HAYIRLI ÖLÜM NASİP ETSİN.

AMİN KARDEŞİM GÜZEL BİR YERDEN YAKALAMIŞSINIZ A.E.O. SELAM VE DUA İLE

imdat kurtar

Kayıtlı Kullanıcı
RE: AZRAİLİN GÜZELLİĞİ

RE: AZRAİLİN GÜZELLİĞİ

AĞLAYARAK OKUDUM .BUYAZININ İÇERİĞİNDE ACIDAN ZİYADE SEVGİLİYE KAVUŞMA
HEYECANI ,VERİLEN SÖZÜN HATIRLANMASI, RIZA- İ İLAHİYEYE ULAŞABİLME TELAŞESİ
İKİ ELİM KANDA OLSA YİNEDE SEN,SEN SEVDASI .YARADANA KAVUŞMAK,YAKLAŞMANIN MANEVİ LEZZETİ.ÖZE DÖNMEK ,KURTULMAK....ALLAH HEPİMİZE HAYIRLI ÖLUMLER NASİP ETSİN .
AMİN

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

imdat kurtar yazdı:
AĞLAYARAK OKUDUM .BUYAZININ İÇERİĞİNDE ACIDAN ZİYADE SEVGİLİYE KAVUŞMA
HEYECANI ,VERİLEN SÖZÜN HATIRLANMASI, RIZA- İ İLAHİYEYE ULAŞABİLME TELAŞESİ
İKİ ELİM KANDA OLSA YİNEDE SEN,SEN SEVDASI .YARADANA KAVUŞMAK,YAKLAŞMANIN MANEVİ LEZZETİ.ÖZE DÖNMEK ,KURTULMAK....ALLAH HEPİMİZE HAYIRLI ÖLUMLER NASİP ETSİN .
AMİN

:(:(:(

adviye_34

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN OKUDUM VE ÇOK DUYGULANDIM RABBİM BİZLEREDE HAYIRLI ÖLÜMLER NASİP ETSİN SELAM VE DUA İLE KALIN .ESSALAMUN ALEYKUM

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

adviye_34 yazdı:
ALLAH RAZI OLSUN OKUDUM VE ÇOK DUYGULANDIM RABBİM BİZLEREDE HAYIRLI ÖLÜMLER NASİP ETSİN SELAM VE DUA İLE KALIN .ESSALAMUN ALEYKUM

A.S KARDEŞİM AMİN İNŞ RABBİM HERŞEYİN HAYIRLISINI VERSİN İNŞ KARDEŞİM A.E.O SELAM VE DUA İLE

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

paryosa_t yazdı:
Kanser hastanesinde başhekimken Serap adında genç bir hanım hastam vardı. Bu hastam göğüs kanserine yakalanmış ve tedavi için yurt dışına gitmek istemesine rağmen, bazı formaliteler sebebiyle o imkanı bulamamıştı. Serap ı özel bir ilgiyle bizzat ben tedavi altına aldım. Ve kısa bir süre sonra da iyileştiğini gördüm. Ancak Serap"ın da bütün diğer kanserliler gibi ilk 5 yıllık süreyi çok dikkatli geçirmesi gerekiyordu. Bir iş kadını olan Serap, 4 yıl kadar sonra 1 ihale için İzmir"e gitmek istedi. Kışaylarında olduğumuz için uçakla gitmesi şartıyla kabul ettim. Maalesef bilet bulamamış ve benden habersiz bindiği otobüsün kaza geçirmesi üzerine 6 saat kadar mahsur kalmış. Dönüşünden kısa 1 süre sonra kanser, kemik ve akciğerine yayıldı. Serap bacak kemiklerindeki metastaz nedeniyle yürüyemez hale gelirken, hastalığın akciğerdeki tezahürü sebebiyle de devamlı olarak oksijen cihazı kullanıyor ve söylediği her kelimeden sonra ağzını o cihaza yapıştırarak nefes almak zorunda kalıyordu. Evine gittiğim gün, yine güçlükle konuşarak:

-"Doktor bey" dedi. "Ben size...dargınım." "Niçin?" diye sordum.
-"Siz...dindar bir insanmışsınız. Niçin bana da, ALLAH ı, ölümü, ahireti anlatmıyorsunuz?"

Dini inançlarının çok zayıf olduğunu bildiğim için bu teklifi karşısında oldukça şaşırdım. Onu üzmemeye çalışarak:
--"Doktora ulaşmak kolaydır" dedim. "Parayı bastırdın mı istediğine tedavi olursun. Ancak iman tedavisi için gönülden istek duymalısın..."

Konuşmaya mecali olmadığından "Ben o isteği duyuyorum" manasında başını salladı. Artık ümitsiz bir tıbbi tedavinin yanı sıra, ebedi hayatın ve saadetin reçetesi olan iman derslerimiz başlamış ve dersler "hızlandırılmalı öğretime" dönmüştü. Anlattığım iman hakikatlarını bütün ruhuyla meczediyor ve arada bir soru soruyordu.Vefatına bir hafta kala:
-"Doktor bey" dedi. "Ben ölürken ne söylemeliyim?"
-"Senin durumun çok özel" dedim. "Kelime-i Şehadet sana uzun gelir. O anı farkedince "Muhammed"" (s.a.v) sana yeter."

O, haliyle tebessüm ederek yine başını salladı. Çok ıstırabı olduğu için Serap"a sürekli morfin yapıyor ve O"nu uyutmaya çalışıyorduk. Ben, bir iş seyahati sebebiyle bir müddet ziyaretine gidemedim. Dönüşümde annesi telefon ederek:

-"Serap, bir haftadır morfin yaptırmıyor." dedi. "Sabahlara kadar inliyor ve çok ıstırap çekiyor. Hemen eve gittim ve iğne yaptırmamasının sebebini sordum. Aldığım cevabı hala unutamıyor ve hatırladıkça ürperiyorum. "Ya morfinin tesiriyle ölüme uykuda yakalanır ve son nefeste "Muhammed" diyemezsem?.

İşte Serap, böyle bir hanımdı. Bu arada benden istihareye yatmamı ve eğer bir kaç gün daha ömrü varsa , son günü uyanık kalacak şekilde morfin yaptırılmasını rica etti. Ben hiç adetim olmadığı halde cuma gününe rastlayan o gece istihareye yattım ve Serap"ın acizliği hürmetine sandığım salı gününe kadar yaşayacağına dair işaret sezdim.

Ertesi gün Ona:
-"Hiç korkma!" dedim. "İğneyi vurdurabilirsin."

Ve Serap bir veda niteliği taşıyan bu görüşmemizde son sorusunu da sordu:
-"Doktor bey...Azrail bana nasıl görünecek?"
-"Kızım" dedim. "O bir melek değil mi? Hiç merak etme, sana yakışıklı bir prens gibi gelecektir."

Salı günü Serap"ın ağırlaştığı haberini alınca hemen eve gittim.Ancak vefatına yetişememiştim. Ailesi tam manasıyla perişandı. Sadece kendisine uzun müddet bakan dindar bir hanım akrabası ayaktaydı ve beni görünce yanıma gelerek:
-"Doktor bey, biliyor musunuz, bu evde biraz önce bir mucize yaşandı!" dedi ve devam etti:
-Serap, bir saat kadar önce oksijen cihazını attı ve "yataktan kalkması imkansız" denmesine rağmen kalkarak abdest aldı, iki rekat namaz kıldı.Bütün ev halkı hayretten donup kaldık. Ve kelime-i Şehadet getirerek vefat etmeden biraz önce de:

-Doktor beye söyleyin, dedi. Azrail, Onun söylediğinden de güzelmiş!...

[-Onk. Dr. Haluk Nurbaki den gerçek bir hatıra-]:(:(:(

RABBİM CÜMLEMİZE BÖLE ÖLMEYİ NASİP ETSİN İNŞ
B)B)B)
s.a
eline emeğine sağlık kardeşim.aeo.azrail den korkma ey mümin cehennemin narından kork....aeo;)

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

tsunami yazdı:
paryosa_t yazdı:
Kanser hastanesinde başhekimken Serap adında genç bir hanım hastam vardı. Bu hastam göğüs kanserine yakalanmış ve tedavi için yurt dışına gitmek istemesine rağmen, bazı formaliteler sebebiyle o imkanı bulamamıştı. Serap ı özel bir ilgiyle bizzat ben tedavi altına aldım. Ve kısa bir süre sonra da iyileştiğini gördüm. Ancak Serap"ın da bütün diğer kanserliler gibi ilk 5 yıllık süreyi çok dikkatli geçirmesi gerekiyordu. Bir iş kadını olan Serap, 4 yıl kadar sonra 1 ihale için İzmir"e gitmek istedi. Kışaylarında olduğumuz için uçakla gitmesi şartıyla kabul ettim. Maalesef bilet bulamamış ve benden habersiz bindiği otobüsün kaza geçirmesi üzerine 6 saat kadar mahsur kalmış. Dönüşünden kısa 1 süre sonra kanser, kemik ve akciğerine yayıldı. Serap bacak kemiklerindeki metastaz nedeniyle yürüyemez hale gelirken, hastalığın akciğerdeki tezahürü sebebiyle de devamlı olarak oksijen cihazı kullanıyor ve söylediği her kelimeden sonra ağzını o cihaza yapıştırarak nefes almak zorunda kalıyordu. Evine gittiğim gün, yine güçlükle konuşarak:

-"Doktor bey" dedi. "Ben size...dargınım." "Niçin?" diye sordum.
-"Siz...dindar bir insanmışsınız. Niçin bana da, ALLAH ı, ölümü, ahireti anlatmıyorsunuz?"

Dini inançlarının çok zayıf olduğunu bildiğim için bu teklifi karşısında oldukça şaşırdım. Onu üzmemeye çalışarak:
--"Doktora ulaşmak kolaydır" dedim. "Parayı bastırdın mı istediğine tedavi olursun. Ancak iman tedavisi için gönülden istek duymalısın..."

Konuşmaya mecali olmadığından "Ben o isteği duyuyorum" manasında başını salladı. Artık ümitsiz bir tıbbi tedavinin yanı sıra, ebedi hayatın ve saadetin reçetesi olan iman derslerimiz başlamış ve dersler "hızlandırılmalı öğretime" dönmüştü. Anlattığım iman hakikatlarını bütün ruhuyla meczediyor ve arada bir soru soruyordu.Vefatına bir hafta kala:
-"Doktor bey" dedi. "Ben ölürken ne söylemeliyim?"
-"Senin durumun çok özel" dedim. "Kelime-i Şehadet sana uzun gelir. O anı farkedince "Muhammed"" (s.a.v) sana yeter."

O, haliyle tebessüm ederek yine başını salladı. Çok ıstırabı olduğu için Serap"a sürekli morfin yapıyor ve O"nu uyutmaya çalışıyorduk. Ben, bir iş seyahati sebebiyle bir müddet ziyaretine gidemedim. Dönüşümde annesi telefon ederek:

-"Serap, bir haftadır morfin yaptırmıyor." dedi. "Sabahlara kadar inliyor ve çok ıstırap çekiyor. Hemen eve gittim ve iğne yaptırmamasının sebebini sordum. Aldığım cevabı hala unutamıyor ve hatırladıkça ürperiyorum. "Ya morfinin tesiriyle ölüme uykuda yakalanır ve son nefeste "Muhammed" diyemezsem?.

İşte Serap, böyle bir hanımdı. Bu arada benden istihareye yatmamı ve eğer bir kaç gün daha ömrü varsa , son günü uyanık kalacak şekilde morfin yaptırılmasını rica etti. Ben hiç adetim olmadığı halde cuma gününe rastlayan o gece istihareye yattım ve Serap"ın acizliği hürmetine sandığım salı gününe kadar yaşayacağına dair işaret sezdim.

Ertesi gün Ona:
-"Hiç korkma!" dedim. "İğneyi vurdurabilirsin."

Ve Serap bir veda niteliği taşıyan bu görüşmemizde son sorusunu da sordu:
-"Doktor bey...Azrail bana nasıl görünecek?"
-"Kızım" dedim. "O bir melek değil mi? Hiç merak etme, sana yakışıklı bir prens gibi gelecektir."

Salı günü Serap"ın ağırlaştığı haberini alınca hemen eve gittim.Ancak vefatına yetişememiştim. Ailesi tam manasıyla perişandı. Sadece kendisine uzun müddet bakan dindar bir hanım akrabası ayaktaydı ve beni görünce yanıma gelerek:
-"Doktor bey, biliyor musunuz, bu evde biraz önce bir mucize yaşandı!" dedi ve devam etti:
-Serap, bir saat kadar önce oksijen cihazını attı ve "yataktan kalkması imkansız" denmesine rağmen kalkarak abdest aldı, iki rekat namaz kıldı.Bütün ev halkı hayretten donup kaldık. Ve kelime-i Şehadet getirerek vefat etmeden biraz önce de:

-Doktor beye söyleyin, dedi. Azrail, Onun söylediğinden de güzelmiş!...

[-Onk. Dr. Haluk Nurbaki den gerçek bir hatıra-]:(:(:(

RABBİM CÜMLEMİZE BÖLE ÖLMEYİ NASİP ETSİN İNŞ
B)B)B)
s.a
eline emeğine sağlık kardeşim.aeo.azrail den korkma ey mümin cehennemin narından kork....aeo;)

A.S KARDEŞİM ÇOK HAKLISIN ( EY MÜMİN CEHENNEMİN NARINDAN KORK):|:|:| A.E.O

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt