Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

EN SON OKUDUĞUMUZ KİTAP (2 Kullanıcı)

ehlilfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
RE: EN SON OKUDUĞUMUZ KİTAP

En son okudugum kitaplar : Ehli beyte ve ehli sunnet okullari
3. dunya savasi
Imam ceferi siddik
ölüm ötesi
:p

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

ehlilfurkan yazdı:
En son okudugum kitaplar : Ehli beyte ve ehli sunnet okullari
3. dunya savasi
Imam ceferi siddik
ölüm ötesi
:p
çok tşk kardeşim eğer mümkünse yazarlarıyla birlikte kısada olsa içeriklerinden bas edermisiniz selam ve dua ile

tugba_m

Kayıtlı Kullanıcı

benim son okuduğum kitap Norman Vincent PEALE'nin Olumlu düşünmenin gücü isimli kitabı.Adındanda anlaşıldığı gibi en olumsuz durumda bile hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmamak gerektiğinden bahsediyor ve bunu yapmak için çeşitli yöntemler sunuyor.Ama bu yöntemlerin hepsini özünde Allah'a inanmak,O'nun herşeye gücünün yettiğine inanmak ve yanlızca O'na sığınıp dua etmek var.Özellikle dua üzerinde çok durduğu bir konu.Herkese tavsiye ederim.
Şuan okuğum kitap Muhittin AKGÜL'ün Kur'an-ı Kerimde HZ.Peygamber isimli kitabı.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

çok tşk kardeşim ne güzel yaa kardeşlerim ne güzel eserler okuyorsunuz rabbim daim etsin inş sizlerin sayesinde elimde güzel bir kitap listesi oldu selam ve dua ile

mustafa_ecz

Kayıtlı Kullanıcı

"Ferrrarisini Satan Bilge" son zamanlarda ençok satan bir kişisel gelişim kitabı. Bu tür kitapları okumaya zaman ayrılmaz diyenler olabilir. Ama Yüce rabbimin insana en güzel rehber olarak gönderdiği islam yaşantsını bu kitapla kıyas ederk değerini daha çok anlayabilriz.Kitabın kısaca özeti;
Kitabın kahramanı populer bir avukat.Çok zengin birisi,en güzel mekanlarda tanınmış kişilerle yemklere gidiyor, ferrarisi ile insanların gözünü kamaştırıyor kısaca lüks bir hayata sahip.Bir gün ansızın yoğun yaşantısından dolayı mahkeme salonunda kalp krizi geçiriyor.Bu olaydan sonra sahip olduğu şöhrete ve zenginliğe rağmen bir şeylerin eksik olduğunu anlıyor.İç huzuru bulmak için tüm mal varlığını geride bırakıp tapınaklarla dolu hindistanın mistik ortamına yolculluk ediyor.Himalayaların tepesinde sivana yogileri ile yaşamaya başlıyor ve onların hayat düzenini olduğu gibi benimsiyor.Yogiler ona herşeyi öğretirken öğrendiği şeyleri başkalarına anlatması konusunda bir söz alıyorlar.Tekrar ülkesine döndüğü zaman avukat arkadışına düzenli bir yaşama kavuşması için tüm bildiklerini anlatıyor.Anlattığı bir kaç şeyden bahsedeyim;
-Mesela gülün kalbi diye bir metoddan bahsediyor.Ritüel olarak bir gülü al sessiz bir yerde onu seyret ,huzur bul
-sabah erkenden saat 6 da kalk
-fazla uyuma
-kendinle ilgilenmek için günde bir saat harcamak sana otuz günde iyi bir sonuç kazandıracak
-sessizlik ritüelinden bahsediyor.her gün aynı saatte uyguladığın zaman işe yarar
-gerçek bir hedefin olsun amaçsızca vakit geçirme
-diğer insanlara hizmet etmeyi amaç edin, onlarla beraber sende mutlu olursun gibi şeyler
Esasında vurgulamak istediğim konu şu; islama baktığımız zaman insanın hayatını madddi ve manevi yönden düzene koyacak her şey mecut.Günde düzenli olarak, dünyalık herşeyi geride bırakarak beş defa Allah'la başbaşa kalıyoruz, iç huzurunu bu şekilde buluyoruz.Sabah erken kalkıp abdestle maddi namazla manevi temizliğimizi yapıyoruz.Kainatın her bir köşesine baktığımızda eşsiz güzelliklerle karşılaşıyoruz ve onlara baktığımızda Yüce Rabbimizi hatırlayarak ona şükrediyoruz,yaratılanı seviyoryz yaratandan dolayı ,insanlara hizmet için koşturuyoruz,gerçek bir hedefin peşinde amacımız olarak yürüyoruz bu işleri yaparak görünen ve görünmeyen tüm güçleri arkamıza alıyoruz, gücümüz, irademiz hakikat ile birleşip büyük bir potansiyele ulaşıyor.
Sizlere tavsiyem bu kitabı mutlaka okuyun , okurken islamla bu kitapta anlatılanları karşılaştırın.
Hepimizin içinde az da olsa pişmanlıklar, ruhsal bunalımlar vardır. Bunların altında ezilmeyelim vakit geçmeden islamı kendimize rehber edinelim.

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

en son okuduğum kitap mehmet paksunun insanı ucuruma ****üren sözler adlı kitabı çok güzel günlük hayatda kullandığımız bağzı sözler farkında olmadan yada bilerek söylediğimiz bağzı sözlerin yalnışlığını anlatıyo.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

sevvalmina yazdı:
en son okuduğum kitap mehmet paksunun insanı ucuruma ****üren sözler adlı kitabı çok güzel günlük hayatda kullandığımız bağzı sözler farkında olmadan yada bilerek söylediğimiz bağzı sözlerin yalnışlığını anlatıyo.
Ne güzel kardeşim sizleri böyle okurken düşünmek çok sevindirici Rabbim daim etsin inş SELAM VE DUA İLE

tuba20

Kayıtlı Kullanıcı

zerda abla ben en son ahmet yılmaz boyun ağanın bir romanını okuyorum bitirmek üzereyim çok güzel ve tavsiye ediyorum roman olduğu için fazla içeriğini anlatamayacağım ama gençler için okunabilecek bir roman selam ve dua ile

cigdem

Kayıtlı Kullanıcı

BEN BİRAZ GEÇ KATILDIM AMA NEYSE KARDEŞLER MAŞAALLAH ÇOK GÜZEL KİTAPLAR OKUMUŞLAR.BENDE HERGÜN OKUDUĞUM KİTAP RİSALE-İ NUR AMA EK OLARAK EN SON OKUDUĞUM KALBİN ZÜMRÜT TEPELERİ-M.FETHULLAH GÜLEN ÇOK GÜZEL BİR KİTAP TAVSİYE EDERİM KARDEŞLERE.ALLAHA EMANET OLUN.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

çok güzel çiğdem kardeşim rabbim daim etsin inş selam ve dua ile

mustafa_ecz

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HACI BAYRAM VELİ

RE: HACI BAYRAM VELİ

HACI BAYRAM VELİ'Yİ bir çoğumuz duymuşuzdur.Asıl adı Numan olan Hacı Bayram ankranın Salfasol köyünde doğmuş ve türbesi bugün Ankara'da Hacı Bayram Camisinin yanında.Hacı Bayram'ın hayatını konu edinmiş kitaplar çoktur ama sizlere Emine Işınsu'yun kitabını tavsiye ederim. Gönül sultanın hayat mücadalesini, zahir ve gönül ilimlerindeki gayretini,gerçek aşkı arayışını,hayatının amacını çok güzel bir uslupla dile getirmiş.
Hacı Bayram medresede okurken tam gençlik çağında bir gün köyüne ziyarete gider, bu esnada bir güzele gönlünü kaptırır ama ne kadar uğraşsa nafile bir türlü işi hayırlıya bağlayamaz aşkından harap düşer yemeden içmeden kesilir evin karanlık odunluğunda günlerini geçirir . Köyün bir de meczub ali'si vardır devamlı H.Bayaramın yanına gelir. Meczup Alinin değişik halleri olsa da bir Allah dostudur ve H.Bayramın veli olacağını ta doğumunda anlar ve ona başka bir ilgi gösterir.Büyük bir aşkın içinde kıvranan H.Bayrama, bu aşk seni esasında ebedi aşka hazırlıyor der ve ona yol gösterir.Hacı Bayram bu sıkıntıyı atlattıktan sonra 40 yaşına kadar bir çok hocanın önü geçer hatta kendisi de medrese de müderris olur.Ama hala gönlü tatmin olmaz. Arayış içinde olan kişiye Rabbim büyük lütufta bulunur ya işte öyle olur, bursada Somuncu lakaplı (-Yıldırım Beyazıd dönemi- Ulu caminin ilk cuma hutbesini yapan ve cami çıkışında 3 kapıda birden görünün mübarek zat) gönül sultanı H.Bayramı 40 yaşında kendisine talabe olarak çağırır.Bundan sonra artık gönül ilminde daha da ilerilere gider.
Daha çok bahsetmek isterdim ama uzun sürecek gönül sultanları bizlere her dönem ışık tutmuşlardır onlları okuyup anlamak lazım.Somuncu Baba'dan da biraz bahsettim onun hayatını da mutlaka okuyun. Bu iki mubarek zat Osmanlının manevi mimarlarındandır.

ALLAH GÖNÜL SULTANLARININ HALLERİ İLE HALLENMEYİ ,BİR GÖNÜL SULTANI OLMAYI NASİP ETSİN.

ehlilfurkan

Kayıtlı Kullanıcı

Su an okumakta oldugum kitap su : ISLAMI Felsefe

Bu kitap Behonar ve Behersi ( fars ) yazdi.
genel olarak metefizik konulari almakta: yani ALLAH, Iman dunyanin duzeni kurulusu vs...
arti bir cok konuda bize aciklama veriyor : Fikih konusunda, Peygamberler hayati (ulul azm), Mehdi (as) vs....

Cok guzel bir kitap, ancak turkcesi var mi bilmiyorum, cunku ben fransizcasini okumaktayim
neyse ALLAH'a emanet olun

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

ablacım yeni bi kitaba başladım ve tüm kardeşlerime tavsiye ederim TAŞKIN TUNANIN OKU AMA NEYİ? yolda karşılaştığı bi arkadaşının bi hikaye anlatması üzerine 40 yaşından sonra dinini öğrenmeye başlayan bi insanın hikayei dini o kadar güzel anlatıyoki tüm boyutlarıyla ayetlerle yüce rabbimiz emrettiği gibi ve içinde İslam’da Bilim ve Kültür [Evrenbilim (Kozmoloji); Matematik; Astronomi; Fizik; Tıp ve Eczacılık; Felsefe; Tarih; Coğrafya…]gibi dallardanda yararlanarak anlatıyo dinimizin nasıl herşeyi kapsadığını anlatıyo inanmayan ve bana dini anlatın diyen tüm insanların okuması lazım.

mustafa_ecz

Kayıtlı Kullanıcı

sevvalmina yazdı:
ablacım yeni bi kitaba başladım ve tüm kardeşlerime tavsiye ederim TAŞKIN TUNANIN OKU AMA NEYİ? yolda karşılaştığı bi arkadaşının bi hikaye anlatması üzerine 40 yaşından sonra dinini öğrenmeye başlayan bi insanın hikayei dini o kadar güzel anlatıyoki tüm boyutlarıyla ayetlerle yüce rabbimiz emrettiği gibi ve içinde İslam’da Bilim ve Kültür [Evrenbilim (Kozmoloji); Matematik; Astronomi; Fizik; Tıp ve Eczacılık; Felsefe; Tarih; Coğrafya…]gibi dallardanda yararlanarak anlatıyo dinimizin nasıl herşeyi kapsadığını anlatıyo inanmayan ve bana dini anlatın diyen tüm insanların okuması lazım.

Taşkın Tuna bu kitabı yeni mi yayınladı yoksa eski bir kitap mı?

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

mustafa_ecz yazdı:
sevvalmina yazdı:

Taşkın Tuna bu kitabı yeni mi yayınladı yoksa eski bir kitap mı?

yeni eğer taşkın tunayı seviyosan ol dedi oldu kitabınıda tavsiye ederim

istanbul

Kayıtlı Kullanıcı

bende 4.cildine henüz başladığım İMAM GAZALİ' nin İHYA'U ULUM'İD-DİN i okuyorum

selametle

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. ablacım hakkını helal et biraz geç kaldım ama ben tam bir kitap aşığıyım
kitaplarımı sevdiğim insan kadar kıskanırım
onun çizilmesini yıpranmasını istemem ama önemli olan tabiki içi
ben son zamanlarda kitap oluyamadım ama elimin altında olan ve herkesin okumasını tavsiye ettiğim kitaplar söyleyebilirirm

öncelikle elmalılı hamdi yazırın Hak dini kuran dili tefsiniri tavsiye ederim
Tefsir olarak almayı istediğim iki kitap daha var birisi Mahmut efendinin yadığı tefsir diğer ise Muhammed Ali es Sabunini Saffetut Tefasiri
Sonra İlmihal olarak hiç olmazsa bir Ömer Nasuhi Bilemnin ilmihalinin olmasını tavsiye ederim
Sonra İmam Gazali Hz. Kalplaein Keşfi ve Kimyay-ı Saadetini tavsiye ederim
Muhammed Saki Erol'un Aile Saadeti Semerkand Yayınları
Tavsiye edebileceğim kitaplar
Bu tür kitaplar oturulup baştan sona bitililemez belki ama hayatımzın her köşesinde bulunması gerekir
Risale-i Nur Külliyatı - Bediüzzaman Saidi Nursi
Kaynaklarıyla Tasavvuf - İmam Şehabettin Sühreverdi
Sohbetler- Seyyd Abdulhakim El Hüseyni
Marifetname- Erzurumlu İbrahim Hakkı Hz.
Gençlik ve Evlilik - Yusuf Özcan Semerkand Yayınları
Bide İmamı Rabbani - Mektubat biraz ağır kaçabilir ama okunmaya değer
Aklıma gelen şuanlık bunlar bu tür kitaplar birer hazinedir
Herkesin evinde bunlunmasını isterim
Fazla oldum galiba Allaha emanet olun

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Evlilik Rehberi
İslami esaslara göre evlilik kurumunun oluşması ve mutlu bir evliliğin nasıl olacağı konularını ihtiva ediyor
Yusuf Özcan
Cihan Yayınları

ebrar_rana

Kayıtlı Kullanıcı

GÜLÜN GÜLLERİ yazarı ADEM SARAÇ Rasulullah ın sevgili kızlarının hayatlarını anlatıyor çok hoş bi kitap okumanızı öneririm

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Geçimsizliğin Çözümü Var
Bizim Toplumumuzda, evlilik söz konusu olduğu zaman genelde herkes teşvik eder. Yeni bir yuvanın kurulması, gençlerin ailelerini, akrabalarını ve çevrelerini sevindirir. Evlenecek gençler, bu zaman diliminde kendi ailelerinde yaşanan sorunların hiçbirinin yaşanmayacağı bir evlilik hayali içerisindedirler. Bu dönemde, kız ve erkek, her ikisi de, ancak karşısındakinin hayal ettiği gibidir. Hayale uygun olmayan kısımlar evlilik öncesinde karşı tarafça tevil edilir, ama asla o hayalden vazgeçilmez. Belki de bu yüzden, evlilik sonrası kimi sorunlar, anlaşmazlıklar, geçimsizlikler, aile krizleri baş gösterir. Hayalin, gerçeklerle karşılaşmasının getirdiği sonuçlardan biridir bu. Seçilen eş, yeni çevre hakiki boyutlarıyla ortaya çıktığında, diğer gerçekler de kendini gösterir.Tabii, bizim gerçeğimiz de... Karşılıklı hayallerin ardından çıkan gerçeklerin birbirini hazmetmesi, kabul edilmesi zor olunca, ortaya geçimsizlik adını taşıyan bir sosyal olay çıkıyor. Peki, eşleri, aileleri ve toplumu böylesine olumsuz yönde etkileyen geçimsizliğin çaresi yok mu? Elbette var. Bu kitap, geçimsizliğin çözümlenmesi için öneriler sunuyor. Okudukça siz de göreceksiniz ki: Geçimsizliğin Çaresi Var!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt