Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

EN SON OKUDUĞUMUZ KİTAP (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: EN SON OKUDUĞUMUZ KİTAP

serkan25 yazdı:
selamün aleyküm ablacım benim bitirdigim kitap BİR VİCDAN UYANIYOR adlı bir eser (ahmet lütfü kazancı ) yanılmıyorsam. içerigi güzel tavsiye ederim. şimdilerde ise derdimi seviyoruma başlıyacagım. ama devamlı okudugum bir kitap var RİSALE-İ NUR müellifi(Beduizzaman Sait Nursi) bu kitabı bütün herkesin okumasını tavsiye ederim.hiç bir soru cevapsız kalmamıştır. ALLAHa emanet olun.B)
Aleyküm selam değerli kardeşim çok güzel eserler okuyorsun hepsi güzel ama risalei nur okuman ayrı bir güzelliktir Rabbim daim etsin inş dua ile

serkan25

Kayıtlı Kullanıcı

aminnnnnnnn ablacım ALLAH yar ve yardımcın olsun iyiki varsınız.ALLAHU Teala yardımcımız olsun.

nuriye

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm en son emine şenlikoğlunun harcandık adlı eserini okudum. güzel bir eser.önemli bir konuya temas etmiş yazar ailede dini eğitim tam anlamıyla verilmediği için (ki romanda baba müftü anne ise kendini iyi yetiştirmiş) oğlunun safiyane duygularından yararlanan farklı ideolojideki insanlar tarafından nasıl harcandığını anlatan hoş bir roman.tavsiye ederim.ALLAHA EMANET OLUN

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

nuriye yazdı:
selamün aleyküm en son emine şenlikoğlunun harcandık adlı eserini okudum. güzel bir eser.önemli bir konuya temas etmiş yazar ailede dini eğitim tam anlamıyla verilmediği için (ki romanda baba müftü anne ise kendini iyi yetiştirmiş) oğlunun safiyane duygularından yararlanan farklı ideolojideki insanlar tarafından nasıl harcandığını anlatan hoş bir roman.tavsiye ederim.ALLAHA EMANET OLUN
Aleyküm selam kardeşim ne güzel kısaca özetlemişsiniz rabbim razı olsun not alıyorum inş bende temin edip okumak istiyorum selam ve dua ile

Yaprak

Kayıtlı Kullanıcı

Önce söz vardı, hayat sonradan geldi.
Önce çile vardı, ihsan arkadan geldi.
Önce iştiyak vardı, arkadan sebat geldi.
Daha kitabın ilk satırları, bu satırlarla kitap kendini anlatıyor. Yusuf ile züleyha.. Söyleyecek bir şey bırakmıyor..Nazan Bekiroğlunun bu kitabını ve diğer kitaplarını(özellikle İsim ile ateş arasında) öneririm...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Yaprak yazdı:
Önce söz vardı, hayat sonradan geldi.
Önce çile vardı, ihsan arkadan geldi.
Önce iştiyak vardı, arkadan sebat geldi.
Daha kitabın ilk satırları, bu satırlarla kitap kendini anlatıyor. Yusuf ile züleyha.. Söyleyecek bir şey bırakmıyor..Nazan Bekiroğlunun bu kitabını ve diğer kitaplarını(özellikle İsim ile ateş arasında) öneririm...
Rabbim razı olsun kardeşim önerinizi inş dikkate alacağız selam ve dua ile

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. ABLACIM. BEN İDAMLIK GENCİ YENİ BİTİRDİM. BU FORMDA SANIRIM TAVSİYE EDİLMİŞTİ. BENDE OKUDUM. VE İNANIN OKURKEN AĞLADIM.
ÖYLE DUYGULANDIMKİ HEM ORDAKİ KARAKTERLERE HEMDE KENDİ HAYATIMI GÖZDEN GEÇİRİP AĞLADIM

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm.ben mahmut toptaşın şifa tefsirini okumaktayım.tefsir çok güzel anlaşılır bir dille yazılmış.8 ciltlik.yalnız işe girmemle galiba onu biraz ihmal ediyorum.sizede tavsiye ederim.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

zerrin yazdı:
S.A. ABLACIM. BEN İDAMLIK GENCİ YENİ BİTİRDİM. BU FORMDA SANIRIM TAVSİYE EDİLMİŞTİ. BENDE OKUDUM. VE İNANIN OKURKEN AĞLADIM.
ÖYLE DUYGULANDIMKİ HEM ORDAKİ KARAKTERLERE HEMDE KENDİ HAYATIMI GÖZDEN GEÇİRİP AĞLADIM
a s değerli kardeşim evet güzeldir o kitap ve inanılmaz etkileyicidir hele sonlara doğru ben okurken çok kötü olmuştum bende tavsiye ediyorum

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

meftun61 yazdı:
selamun aleyküm.ben mahmut toptaşın şifa tefsirini okumaktayım.tefsir çok güzel anlaşılır bir dille yazılmış.8 ciltlik.yalnız işe girmemle galiba onu biraz ihmal ediyorum.sizede tavsiye ederim.
Aleyküm Selam değerli kardeşim MAHMUT TOPTAŞ hocamızdan olan her eser güzeldir Rabbim daim etsin inş

rainmen

Kayıtlı Kullanıcı

s.a böyle bir konu açmanız gerçekten çok güzel zerda hanım.Allah razı olsun.çünkü ne okursak onu bildiğimizi savunuruz değil mi?o kadar önemli ki dinimizi gereçk kaynaklardn okuyup ne demek istediğini anlaya bilmek.yıpratılan tahrip edilen çok şey olduğunu görüyorsunuz daha sonra zaten.ben de acizane okuduğum bir kaç kitabı tavsiye etmk istiyorum;"hayatın yeniden inşeası"mustafa islamoğlu,bence dini öğrenmek isteyen her insanın okuması gereken bir kaynaktır.sonra "üç muhammed" mustafa islamoğlu.peyganberimizi gerçek manada anlayabilmek için ideal bir kitap."Allah" cc bilmek,tanımak,anlamak mustafa islamoğlu.nasıl bir Allah tasavvuruna sahip olmamız gereken olağan üstü bir kaynak."iman" mustafa islamoüğlu nasıl bir iman'a sahip olmamız için değerli bir kaynak"yahudileşme temayunü mustafa islamoğlu.islamın ilk yıllarınında nasıl bir sapma olduğuna şahit olan bir kaynak.sözün gücü mü gücün sözümü"mustafa islamoğlu.yazılan makalelerini bir kitapta toplamış yazar.çok güncel ve din adına okunması gereken bir kaynak.imamlar ve sultanlar mustafa islamoğlu.islamın ilk 150 yıllık olaylarını anlatan güzel bir kaynak.muhammed esed'in islamın ilk yılları adlı eseri islamın ilk yıllarına değişik bir pencereden bakan sağlam bir kaynak."islam düşüncesinde hadis metodolojisi.m.h.kırmaşoğlu."sünnet ve hadisin anlaşılması"m.görmez bu son iki kaynak gerçek sünnet ve sahih hadis'in nasıl doğru bir şekilde anlaşılması gerektiğini anlatan bir kaynaktır."islam nasıl yozlaştırıldı"yaşar nuri öztürk!"kitabı okumadan yazarı eleştirmeyin derim."islamın temel kavramları"yaşar nuri öztür!"aynı şeyi yine söylüyorum kitabı okumadan yazarı eleştirmeyin!!!"depremin gösterdikleri"yaşar nuri öztürk"daha okunacak çok şey var arkadaşlar....

bir de yakın tarihimizin nasıl kurtulduğunu okumak isteyen varsa"şu çılgın türkler"i mutlaka okusun derim.ve ermeni meselesini kökünden tam anlamıyla anlamak isteyen varsa "ermeni meselesi"m.ş.şimşir.kesnlikle okunmalı derim.

bir de biraz uzak doğu kokan bir eser,robin sharma nın "ferrarisini satan bilge "die bir kitabı var ince ama çok mükemmel bir kitap tavsiye ederim.

aslında en başında söylemem gereken birşey vardı.kur'an'ı kerim'i anlamak,öğüt almak,düşünmek idrak etmek için okumamız gerekliliğini,zaten okumuşsunuzdur ama yine de söylemek istedim ilk yapılması gereken bir şey çünkü.
Allah'a emanet olun.

cemile_drn

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. en son "YUSUF'UN ÜÇ GÖMLEĞİ" İSİMLİ KİTABI OKUDUM.ABDULLAH YILDIZ YAZARI.KİTAP HZ.YUSUF'UN (AS) KISSASINI ANLATIYOR.TAVSİYE EDERİM HERKESE.İFFET GÖMLEĞİ DİYE ADLANDIRILAN BÖLÜM ÇOK ETKİLEYİCİ.DİĞER İKİ GÖMLEK BİRİ ÇOCUKLUKTA KARDEŞLERİNİN KURT PARÇALADI DİYEREK HZ.YAKUB(AS)'E GÖSTERİLEN GÖMLEĞİ,DİĞERİ DE SALTANAT GÖMLEĞİNİ İFADE EDİYOR.OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM.ALLAHA EMANET OLUN

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

s.a. ben deşu anda namaz benim huzurum adlı kitabı okuyorum.içerisinde islam büyüklerinin (peygamberlerin ,evliyaların,said-i nursinin,vs.vs. kıldıkları namazlardan örnekler var.tavsiye ederim.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

rainmen yazdı:
s.a böyle bir konu açmanız gerçekten çok güzel zerda hanım.Allah razı olsun.çünkü ne okursak onu bildiğimizi savunuruz değil mi?o kadar önemli ki dinimizi gereçk kaynaklardn okuyup ne demek istediğini anlaya bilmek.yıpratılan tahrip edilen çok şey olduğunu görüyorsunuz daha sonra zaten.ben de acizane okuduğum bir kaç kitabı tavsiye etmk istiyorum;"hayatın yeniden inşeası"mustafa islamoğlu,bence dini öğrenmek isteyen her insanın okuması gereken bir kaynaktır.sonra "üç muhammed" mustafa islamoğlu.peyganberimizi gerçek manada anlayabilmek için ideal bir kitap."Allah" cc bilmek,tanımak,anlamak mustafa islamoğlu.nasıl bir Allah tasavvuruna sahip olmamız gereken olağan üstü bir kaynak."iman" mustafa islamoüğlu nasıl bir iman'a sahip olmamız için değerli bir kaynak"yahudileşme temayunü mustafa islamoğlu.islamın ilk yıllarınında nasıl bir sapma olduğuna şahit olan bir kaynak.sözün gücü mü gücün sözümü"mustafa islamoğlu.yazılan makalelerini bir kitapta toplamış yazar.çok güncel ve din adına okunması gereken bir kaynak.imamlar ve sultanlar mustafa islamoğlu.islamın ilk 150 yıllık olaylarını anlatan güzel bir kaynak.muhammed esed'in islamın ilk yılları adlı eseri islamın ilk yıllarına değişik bir pencereden bakan sağlam bir kaynak."islam düşüncesinde hadis metodolojisi.m.h.kırmaşoğlu."sünnet ve hadisin anlaşılması"m.görmez bu son iki kaynak gerçek sünnet ve sahih hadis'in nasıl doğru bir şekilde anlaşılması gerektiğini anlatan bir kaynaktır."islam nasıl yozlaştırıldı"yaşar nuri öztürk!"kitabı okumadan yazarı eleştirmeyin derim."islamın temel kavramları"yaşar nuri öztür!"aynı şeyi yine söylüyorum kitabı okumadan yazarı eleştirmeyin!!!"depremin gösterdikleri"yaşar nuri öztürk"daha okunacak çok şey var arkadaşlar....

bir de yakın tarihimizin nasıl kurtulduğunu okumak isteyen varsa"şu çılgın türkler"i mutlaka okusun derim.ve ermeni meselesini kökünden tam anlamıyla anlamak isteyen varsa "ermeni meselesi"m.ş.şimşir.kesnlikle okunmalı derim.

bir de biraz uzak doğu kokan bir eser,robin sharma nın "ferrarisini satan bilge "die bir kitabı var ince ama çok mükemmel bir kitap tavsiye ederim.

aslında en başında söylemem gereken birşey vardı.kur'an'ı kerim'i anlamak,öğüt almak,düşünmek idrak etmek için okumamız gerekliliğini,zaten okumuşsunuzdur ama yine de söylemek istedim ilk yapılması gereken bir şey çünkü.
Allah'a emanet olun.
Çok güzel ve ayrıntılı yazmışsınız tşk kardeşim bende not aldım inş edinmeye çalışacağım dua ile

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

s.a.
düzenli olarak okumasamda şu an şeyten bu sete çok kızacak - 2 adlı eseri okumaya çalışıyorum.
çalışmanız için sizi tebrik ediyorum.
k.s.e.o.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

mtekik yazdı:
s.a.
düzenli olarak okumasamda şu an şeyten bu sete çok kızacak - 2 adlı eseri okumaya çalışıyorum.
k.s.e.o.
a s abi kitabın içeriğini merak ettim biraz bahs etmeniz mümkünmü acaba

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

zerda yazdı:
mtekik yazdı:
s.a.
k.s.e.o.
a s abi kitabın içeriğini merak ettim biraz bahs etmeniz mümkünmü acaba

abla Feyzullah Birışık beyefendinin yazdığı bir set
2. seti yeni çıktı.her sette 3 tane kitap var
1. setin, 1. kitabı şeytanbu kitaba çok kızacak
2. kitabı ölüm kitabı
3. kitabı allaha insana ne demişti
2. setin 1. kitabı şeytan bu kitaba çok kızacak-2
2. kitabı Allahım senden özür diliyorum
3. kitabı bir bayan niçin örtünmek istemez.

Yazar kitabı o kadar güzel ve akıcı yazmış ki, ben bu seti çevremdeki arkadaşlarıma dine ısındırmak için verdim. okuyup geri getiriyorlar, tekrar başka kitap veriyorum. bu kitaplarıın her biririni günlük okuyup getirenler vardı. her bir kitap yaklaşık 175 sayfa başlayınca bitirmeden bırakamıyorsun.
Tabi kaynak b ir eser değil ama insanları dine ısındırmak istiyorsak, kalblerine soru bırakıp o sorularının peşine gitmelerini istiyorsak mükemmel bir eser.
tavsiye ederim, özellikle öğrenci yetiştiriyorsak, roman yerine bunu okutabiliriz.
k.s.e.o.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

rabbim razı olsun abi inş bende okumaya çalışacağım

habbabe

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
Değerli kardeşler ,bu forumda sizden istediğim, en son okuduğumuz kitap.en son okuduğumuz kitaptan bahs edermisiniz.Bizlere tavsiye edermisiniz,kitanın içeriği ve yazarı kimdir?bilgi verirseniz kitap arayan ve faydalı güvenilir kitap okumak isteyen kardeşlerimize yardımcı olalım istiyorum.Şimdiden Rabbim razı olsun SELAM VE DUA İLE

Zerdacığım;
son okuduğum kitaplar İstemenin esrarı Yazarı:(Muhammed Bozdağ) Dualarımızın sırrı ile ilgili çok güzel bir kitap okumanızı tavsiye ederim.

Sonsuz Nur (Hz.Muhammedin Hayatı) Fetullah Gülen 3 cilt ama 2.cideyim çok güzel bir kitap devam ediyorum ben bu kitaplkarı 2 .kez okuyorum taviye ederim

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

r****ote]habbabe yazdı:
zerda yazdı:
Değerli kardeşler ,bu forumda sizden istediğim, en son okuduğumuz kitap.en son okuduğumuz kitaptan bahs edermisiniz.Bizlere tavsiye edermisiniz,kitanın içeriği ve yazarı kimdir?bilgi verirseniz kitap arayan ve faydalı güvenilir kitap okumak isteyen kardeşlerimize yardımcı olalım istiyorum.Şimdiden Rabbim razı olsun SELAM VE DUA İLE

Zerdacığım;
son okuduğum kitaplar İstemenin esrarı Yazarı:(Muhammed Bozdağ) Dualarımızın sırrı ile ilgili çok güzel bir kitap okumanızı tavsiye ederim.

Sonsuz Nur (Hz.Muhammedin Hayatı) Fetullah Gülen 3 cilt ama 2.cideyim çok güzel bir kitap devam ediyorum ben bu kitaplkarı 2 .kez okuyorum taviye ederim[/quote]rabbim razı olsun habbabe kardeşim çok güzel kitaplar okuyorsun bu arada benimde bir kitap listem oldu kardeşlerim sayesinde inş yavaş yaval alıp okumayı düşünüyorum selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt