Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

EN SON OKUDUĞUMUZ KİTAP (1 Kullanıcı)

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
f_1565712m_ad8e4f0.jpg

MUHAMMED BOZDAG :G

Kitab Hakkinda:
Ruhsal Zeka, başınıza gelen olayların perde arkasındaki sebeplerini keşfetmenizi ve kendinizi hızla değiştirmenizi sağlayacak sıra dışı yöntemler sunuyor. " Yaşadığım olayları sorguladım, başıma gelenleri ruhsal boyut açısından analiz ettim., sonra test ettim. Bazı inceliklerin farkına vardığımda, kaderimin akışının da değiştiğini ve gizli bir elin, arzuladığım zaman bana yol gösterdiğini gördüm. Tesadüf sandığımız olayların son derece bilinçli şekilde planlandığını fark ettim. Aslında geleceğimiz dışımızdan değil, içimizden yönlendiriliyormuş. Çevremdeki insanları gözlemlediğimde, herkesin aynı gizli el tarafından yönlendirildiğini, bazılarının korunduğunu, ama, bazılarının yardımsız bırakıldıklarını fark ettim. Bu gizli elin sırrı nedir? Bu kitapta o gizli eli nasıl tanıyacağınızı ve size destek olmasını nasıl sağlayabileceğinizi öğreneceksiniz."

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
f_1565712m_ad8e4f0.jpg

MUHAMMED BOZDAG :G

Kitab Hakkinda:

Ruhsal Zeka, başınıza gelen olayların perde arkasındaki sebeplerini keşfetmenizi ve kendinizi hızla değiştirmenizi sağlayacak sıra dışı yöntemler sunuyor. " Yaşadığım olayları sorguladım, başıma gelenleri ruhsal boyut açısından analiz ettim., sonra test ettim. Bazı inceliklerin farkına vardığımda, kaderimin akışının da değiştiğini ve gizli bir elin, arzuladığım zaman bana yol gösterdiğini gördüm. Tesadüf sandığımız olayların son derece bilinçli şekilde planlandığını fark ettim. Aslında geleceğimiz dışımızdan değil, içimizden yönlendiriliyormuş. Çevremdeki insanları gözlemlediğimde, herkesin aynı gizli el tarafından yönlendirildiğini, bazılarının korunduğunu, ama, bazılarının yardımsız bırakıldıklarını fark ettim. Bu gizli elin sırrı nedir? Bu kitapta o gizli eli nasıl tanıyacağınızı ve size destek olmasını nasıl sağlayabileceğinizi öğreneceksiniz."
Paylaşımınız için çok tşk kardeşim Rabbim bu alışkanlığınızı daim kılsın.DUA İLE

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
En son okuduğum kitap HALİT ERTUĞRUL un NAMAZLA DİRİLİŞ
selam ve dua ile

yui_18

Kayıtlı Kullanıcı
..

..

O' na secde yakışıyor : Ahmed Günbay Yıldız.
allaha ibadet etmeyi kendine yediremeyen bir adamın oyküsü. ve aynı zamanda güzel bir konusu var. sürükleyici diyebilirm...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
gelkitabi.jpg

Zübeyir Gündüzalp
Nesil Yayınları
Gençliğin El Kitabı

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Gençlik nimeti nasıl mânâ ve değer kazanır? irade terbiyesi ve başarıya uyulması için gerekli prensipler nelerdir? gençler aile ve cemiyet içinde ne gibi sorumluluklara sahiptirler? Elinizdeki kitapta bu gibi soruların cevapları veriliyor ve tatbik edilmeleri halinde, ideal bir genç modelini ortaya koyacak prensipler gösteriliyor. Nesil basım Yayın, 1985 Dünya Gençlik Yılında başlattığı "Gençlik Serisi"nin ilk kitabı olarak, gençlerimize böyle bir "el kitabı" kazandırmış olmanın bahtiyarlığını duymaktadır [/FONT]

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
aileimtihani.jpg

Ahmet Şahin
Cihan Yayınları
Aile İmtihanı

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Aile hayatımızla ilgili bütün meseleleri ele alan, ortaya çıkan anlaşmazlık ve problemleri İslâmi ölçüler çerçevesinde cevaplayıp izah eden kitap. [/FONT]

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Ruh Hali
Bireysel Mutluluk - Sosyal Mutluluk Kemal Sayar
TİMAŞ YAYINLARI / Psikoloji Dizisi
İnsanların giderek birbirinden uzaklaştığı dünyamızda, ruh sağlığıyla ilgili sorunlar her zamankinden fazla ilgi çekiyor. İnsanî yakınlığın azaldığı ve maddeciliğin öne çıktığı bir zamanda, ruhsal sorunların ve bu konuda bilgilenmek isteyen kişilerin sayısının artması kaçınılmaz. Bu ihtiyacı gören, Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Sayar da, ruh sağlığı konusunda aklımıza takılabilecek soruları yanıtlayan bir kitap yazdı.

Ruh Hali, ruh sağlığı ve hastalıkları alanında bir kılavuz işlevi görmek, konuyla ilgili merak edilenleri derli toplu ve anlaşılır bir biçimde okuyucuya ulaştırmak amacıyla hazırlandı. Kitapta hem mutluluk, iyimserlik, hayatın anlamı, öfke, kıskançlık, aşk, evlilik, çocuk ebeveyn ilişkileri gibi konular; hem de depresyon, panik atak, fobiler, bağımlılık, alzheimer, şizofreni gibi belli başlı psikiyatrik sorunlar ele alınıyor.

Kendi Değerlerimizden Beslenen Bir Kaynak Kitap

Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Kemal Sayar, Ruh Hali'ni diğer kitaplardan ayıran ne olduğunu şöyle anlatıyor:

"Bu kitapla, Türkiye'de ruh sağlığı alanında görülen yerli kaynak açığını gidermeye yönelik mütevazı bir katkı sağlamış oluyoruz. Basit ve kolaycı formüller içeren çeviri kişisel gelişim kitaplarının, insanlara hiçbir şey vermediğini görüyoruz. Ruh sağlığımızı bu tür kolaycı formüllerle koruyamayız. Umulur ki Ruh Hali, ruh sağlığı ve hastalıklarının değişken ve zor tabiatını bir nebze daha anlamaya yardımcı olsun."

Ruhsal hastalıkların herkesin başına gelebilecek durumlar

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
daglatanlar.jpg

Halit Ertuğrul
Nesil Yayınları
Dünyayı Ağlatanlar

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]İnsanlık öyle zalimler görmüştür ki, onların yaptığı zulümler, bilinenlerden çok daha fazladır. Haksızlıklarını ustaca gizlemeye çalışmışlar, barış sloganları atarak masumları ezmişler, zehirli hançerlerini çiçekler arasına saklamışlardır. Kimileri, özgürlük çığlığı atan masum halkları, tankların paletleri altında ezmiş, kimileri kadın, çocuk, yaşlı demeden kimyasal silah kullanmış, kimileri cesetlerden dağlar oluşturmuştur. Ne var ki, tüm bunlar tarihin tozlu sayfalarında unutulmaya terk edilmiş, hatta onların ideolojilerine sempatiyle bakanlar hala çıkabilmiştir. İşte mutluluk vaadiyle dünyayı ağlatanları gözler önüne sererek, bilhassa yeni yetişen neslin geçmişi unutmamasını istedik. Ta ki, ibret alınsın ve tarih tekrar yaşanmasın[/FONT]

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
canan.jpg

Halit Ertuğrul
Nesil Yayınları
Canan

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Halit Ertuğrul'dan bir duygu seli daha... Elinizdeki bu kitap sizi sizden geçirecek ve çok ibretli sahneler sunacakatır. Canan baştan sona, gözyaşları içinde anlatılan bir hayat öyküsüdür. Bu yüzden de gözyaşları içinde kaleme alınmıştır. Bu kitabı okurken yanlızca hayatın esrarengiz dünyasına seyahat etmeyecek, aynı zamanda hayretler içinde kendinizden geçeceksiniz. Her okuyucunun bu kitapta bir sahnesi, bir kesiti vardır.Bir anlamda herkesin hayatı bu kitapta ortak olarak ele alınmıştır. Bunun içinde bu kitapta Canan Hanımla birlikte, siz de yer alacaksınız. Kitabı okuduğunuzda "Böylesi görülmemiştir, ben böyle bir olay duymamıştım!" diyeceksiniz. Kitabı bitirir bitirmez, kendinizi hesaba çekme, yanlış ve doğruları gözden geçirme ihtiyacı hissedeceksiniz. Unutmayın ki, bu kitap bittiğinde hayatınızda çok şeyler değişecek... [/FONT]

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
kadin.jpg

Esra Nuray Sezer
Nesil Yayınları
Kadın Olmak Zor

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]İnsanlığın tarihiyle başlayan kadın konusu insanlık var olduğu müddetçe de devam edecektir. Her devirde değişik düşünceler ve değişik tezlerle gündemi korumaya devam ediyor[/FONT]

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
kadinhaklari.jpg

Mehmet Dikmen
Cihan Yayınları
İslam'da Kadın Hakları

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Tarih boyunca kadın hakları, ailede ve cemiyette islam'ın kadına sağladığı haklar konu edilmektedir. [/FONT]

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
sngkadin.jpg

Nuriye Çeleğen
Nesil Yayınları
Said Nursi'nin Gözüyle Kadın

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Seksen yedi yıllık bir ömrün sahibi Bediüzzaman Said Nursi. Seksen yıllık bir mücadelenin ve Allah'a kul olmanın sevdasıyla geçen bir ömrün sahibi. Her saniyesi atlanmadan yaşanan bir ömür. Allah'a kul olmada, salise salise işlenen nurlu bir ömür. Bu ömrün en bereketli meyvesi, 6000 sayfalık eserleri. bu eserlerin hepsine verilen isim Risale-i Nur... Risale-i Nur, aslında nur mektupları... Kur'an'dan insanlara mektuplar... Kur'an'dan insanlara, nurun mektupları... Dünyada bu eserler kadar öyküsü ilginç, başka hiçbir eser yok. Dünyada bu eser kadar, sevgi çemberiyle kuşatılan başka bir eser de... Tüm dünya okuyor bu eserleri. Tüm dünya insanı, hayat görüşünü ayarlıyor bu eserlerle. Kendine hayat programı yapıyor bu eserleri... 6000 sayfalık bu eserlerin günümüz insanını ilgilendiren konulardan içermediği yok gibi. Bunlardan bir tanesi de kadın konusudur. Biz bu çalışmada Risale-i Nur'daki kadın konusuna baktık. Bediüzzaman, insanlık tarihinin en çok tartışılan bu konusuna nasıl bakmış ? Kadını nasıl incelemiş ? Kadını nasıl tanımlamış ? Kadını toplum hayatında, aile hayatında ve şahsi hayatında nereye oturtmuş ? Bu konuları nasıl değerlendirmiş ? İslamın en çok tartışılan kadın mevzularına nasıl değinmiş ? Farklı bir yaklaşım ve bakış açısı getirmiş mi ? Bu çalışma, 6000 sayfalık Risale-i Nur külliyatından Bediüzzaman'ın kadınla ilgili tüm görüşlerini içermeyi hedeflemiştir.[/FONT]

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
kapak_1.jpg

Murat Başaran
Zafer Yayınları
Yangının Adı Leyla

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]O gün ben bahara şahit oldum...
Bir iğde ağacının altında...
Belki ikindi vakti...
Belki akşama doğru...
Ürperdim biraz....

Bir anda öksüz kaldım...
Bir anda yetim...
Kimsesiz...
O gün ben kendime şahit oldum...
Bir iğde ağacının altında....
Ben gördüm, ama...
Aşk beni görmedi...
[/FONT]

ruzgar_17

Kayıtlı Kullanıcı
bne de sımdı ınsan bu mechulu okudum cok guzle alexıs carrel

efzairem

Kayıtlı Kullanıcı
s.a gerçekten güzel ve faydalı bir konu açılmış.tolstoyun bütün kitaplarını tavsiye ederim son okudugum (sevginin oldugu yerde allah vardır)allahın varlıgnı engüzel şekilde anlatan bir kitap tavsiye ederim..:)

ahirete_yolculuk

Kayıtlı Kullanıcı
bu güzrl konu icn allah razi olsun
benimde okumus olduum güzel bir kac kitap var sizlerle paylasmaktan mutlulukl duyarim
halit ertugruldan son umut
halit ertugruldan kendini arayan adam
m.feytullah gülenden sonsuz nur
süle yükselden huzur sokagi
halit ertugruldan ucurumdan dönüs
ve son olarak sevim asimgil den dilara adli kitabi okuyacagim simdiye kadar okudugum kitablar gercektend ecok güzellerdi sizlerede tavsiye derim
allah emane olun

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
Gül'ün (a.s.m.) Goncası Hz. Fatıma

Hilal Kara - Abdullah Kara / Nesil Yayınları

g%FCl%FCngocasihazretifatima.jpg

'Fatıma benden bir parçadır! Onu seven beni sevmiş olur. Ona düşmanlık eden bana düşmanlık etmiş olur'
Efendimiz (a.s.m.), ciğerparesi kızı Fatma için böyle buyuruyordu. Hz. Fatıma (r. Anha), O'ndan bir parçaysa eğer; elbette ki Hz. Fatıma'yı seven onun biricik babasını da sevmiş olacaktır. Tıpkı Hz. Fatıma'yı tanıyan Efendimizi de tanımış, onu bilenin Efendimizi de bilmiş, onu öğrenenin Efendimizi de öğrenmiş olacağı gibi.
Elinizdeki kitap, bunların hepsini sağlayacak yol ve yöntemleri gösteriyor. Hz. Fatıma'yı ne kadar çok tanırsak ve seversek, onun mübarek babasını, Güllerin Gülü Efendimizi de daha fazla tanıyabileceğiz demektir.
Böylesi çok önemli ve değerli bir özeliğin yanı sıra, bu kitaptan alacağımız bir başka ders daha var: Nasıl iyi bir evlat, iyi bir eş, iyi birer ebevyn olabiliriz.
Gül'ün (a.s.m.) Goncası Hz. Fatıma, Asr-ı Saadette yaşanan en ideal aile örneğini gözler önüne seriyor.

FATIMAA

Kayıtlı Kullanıcı
Benim şu An Okuduğum 'Kitap Herkese Lazim Olan Iman'( Kemahli Feyzullah) ( Hakikat Kitabeviyayinlarino:3) Selametle...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt