Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah Yolunda deyimi (Cihad) (2 Kullanıcı)

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
Hayat iman Cihad ve Şehadettir.

Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatüh.

Manevi cihad, bütün Müslümanların kendi nefsi arzularını gemlemek amacıyla nefis ve şeytanın tuzak ve hilelerine karşı mağlup olmamak için yürüttükleri manevi bir savaştır. Manevi mücahede, yada “Cihad-ı ekber” (en büyük cihad) olarak da nitelendirilen manevi cihadın amacı, her mümin için nefis ve şeytan ile bir ömür boyu mücadele etmek, nefsini kötülüklerden arındırarak, istikamet çizgisinde halis bir kul, faydalı bir Müslüman, faziletli ve kamil bir insan olmaktır. Manevi cihad, iç dünyanın tanzimine kuvvet vermektir. İçini kirden, günahtan yıkamak ve bütün kötülüklerden arınmaya çalışmaktır. Müminin kendi iç dünyasını mamur ve müstakim kılmasını amaçlayan manevi mücahede, kulluk görev ve ciddiyeti ve insan olma sorumluluğudur.

Dinde muvaffakiyet, büyük ölçüde manevi cihadda muvaffakiyet demektir.

Gerçekten Allah’ın emirlerine uyma konusunda nefsi ile cihad edemeyenin düşmanla cihat edemeyeceği de açıktır.

Yorumunuz için teşekkür ederim kardeşim.
Allah razı olsun,
Allah’a emanet olun,
Selam ve baki dua ile kalın.

motor1hr9.gif
kuranpf3.gif
atlxi8.gif

gif078tw8jw5.gif

Kedi, Aslangiller familyasındandır. Ama 40 tane Kedi bir araya gelse, bir tane Aslan etmez.

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
“Bizim uğrumuzda gayret gösterip mücahede edenlere elbette muvaffakiyet yollarımızı gösteririz. Muhakkak ki Allah iyi davrananlarla beraberdir” (Ankebut Sûresi, 69)

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Kusura bakma delete..Kardeşlerim öldürülürken ben sıcak soba karşısında manevi cihadı yapamam.Şimdi kelam değil Amel Etme zamanıdır.Vallaki kolunu bacağını verenlerle soba başında nefsine söz geçiren adamla bir olamaz.

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
Kusura bakma delete..Kardeşlerim öldürülürken ben sıcak soba karşısında manevi cihadı yapamam.Şimdi kelam değil Amel Etme zamanıdır.Vallaki kolunu bacağını verenlerle soba başında nefsine söz geçiren adamla bir olamaz.

Sen beni soba başında sanıyon galiba :)
Yazdıklarım da hatamı var acaba
Yanlışmı yazdım yoksa
Siz ne yapıyorsunuz peki şu an
Selametle kardeşim.

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
s.a delete kardeşim,
emeğinize sağlık,selametle.

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
s.a delete kardeşim,
emeğinize sağlık,selametle.

Ve aleyküm selam ve rahmetullahi ve berakatüh kıymetli kardeşimiz.
Teşekkür ederim sağolun,
Allah razı olsun kardeşim,
Allah’a emanet olun,

gif078tw8jw5.gif

Kedi, Aslangiller familyasındandır. Ama 40 tane Kedi bir araya gelse, bir tane Aslan etmez.

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Yazdıklarında hata yok doğruda.Şu zamanda manevi cihadın yanı sıra Silahla Cihad daha muhimdir.Haçlı Orduları tekrar dirildi.

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
Yazdıklarında hata yok doğruda.Şu zamanda manevi cihadın yanı sıra Silahla Cihad daha muhimdir.Haçlı Orduları tekrar dirildi.

Tamam silahla cihadda mühimde
önce seçtiğiniz nick ismi bir sefer
ABD nin senatorları diye biliyorum
Bunda da yanlışmıyım peki
senator nicki ile cihad anlayışı

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Nicki neden konuya dağil ettin anlamıyorum.Gece Gece tebessüm ettirdiniz.İnernette Böle dikkat çekmeyen nicklerle gezmen gerektiği için böyle bir seçtim.Neden seçtiğimi sorma sadece belli bir konuda gizlilik için....Yoksa ne güzel nickler var ah...

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
Nicki neden konuya dağil ettin anlamıyorum.Gece Gece tebessüm ettirdiniz.İnernette Böle dikkat çekmeyen nicklerle gezmen gerektiği için böyle bir seçtim.Neden seçtiğimi sorma sadece belli bir konuda gizlilik için....Yoksa ne güzel nickler var ah...

Peki tamam
yanlız yinede sevmedim bu nicki :(

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
avatarindaki ABD kuklası ,piyonunun cihad anlayışını mı benimsiyorsun ?
cihad derken hep Müslümanlara zarar veriyor ABD nin kampanyaları için gerekçe teşkil ediyorsunuz

tarih tekerrürden ibarettir, bu emissarler değil miydi inglizlerle işbirlikçi olup Türk olduğu için Osmanlıyı sırtından vuran , bun yaparken de " cihad yapıyoruz, bidatleri temizliyoruz" diyorlardı
az sonra hepsi ingliz sömürgelerine döndü, o kadar ki cezair gibi ülkelerde arabça ortadan kalktı fransızca konusuyorlar..

haçlılar işte böyle sinsince kuruyor planlarını

Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatüh.
Yorumunuz için teşekkür ederim, sağolun kardeşim,
Allah razı olsun,
Allah’a emanet olun,

gif078tw8jw5.gif

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Avatardaki.Çeçen Komutan Şehid Hattab'tır.Sen burda Klavye Delikanlılığı yapacağına O sözleri karşımda söylesen seni yerin dibine sokardım.Asıl sen kimsin bir açıkla başta bi sorayım.Kökten Müslümanmısın yoksa kimlikçi müslümanmısın ?

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
Avatardaki.Çeçen Komutan Şehid Hattab'tır.Sen burda Klavye Delikanlılığı yapacağına O sözleri karşımda söylesen seni yerin dibine sokardım.Asıl sen kimsin bir açıkla başta bi sorayım.Kökten Müslümanmısın yoksa kimlikçi müslümanmısın ?

Sizin avatarınızdaki resme bir şey diyen yok,
Sadece nick diye söyledim değilmi,
Fazla konuyu dağıtmayın,
Yorum yazdınız bitti uzatmayın,
Selametle.

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Delete avatarım sen birşey demedin ki sana birşey diyeyim.Bu dusunur adlı sahıs laf attı ona cevap yazdım.Sen aradan çekil.He o ingiliz sömrüge bakanlığının yazdığı vehhabiliktenim beni çok tanıyorsun ne olduğumu söyledin hemen.İftira attığın için mahşer günü hesaplaşalım senle olur mu.Her neyse sen hem benim hakkımıza hem şehit(inş)hattab komutanın hakkına girdin ne diyeyim.Kişilere birşeyleri isnat etmeden önce bi düşün derim.Allah seni ıslah eylesin.

ş-e-v-v-a-l

Kayıtlı Kullanıcı
Eger Allah bu cihaddan sonra tekrar seni geri kalan bu topluluga dondurur de onlar da seninle cihada cikmak icin izin isterlerse onlara sunu de: benimle beraber bir daha asla cihada cikmayacaksiniz ve dusmana karsi benimle beraber savasmayacaksiniz. Cunku ilk defasinda savasa cikmayip oturmayi istediniz. Simdi de geriye kalanlarla beraber oturun." (Tevbe, 83)

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
elbirlik olmak....gayesine ermemiş savaş bitmemiştir diyenlerle...dayanmak kalelerine emperyalizmin...bu uğurda ne dur ne durak...engelleri eze eze...yükseğe en yükseğe dikilsin bu bayrak...bu bayrak yükselen mücadelemizin...sen oradan kıracaksın zinciri...biz buradan...BİRGÜN MUTLAKA KAVUŞACAK ELLERİMİZ...HERŞEY AYDINLIĞA ÇIKMAK İÇİN...HERŞEY MUTLAK BİR İÇİN..Salih Mirzabeyoğlu...

Teşekkürler kardeşim, sağolun.

malik80

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm,
Kardesler,
Manevi cihad daha bizde tam basladimi? Tam bir mümin gibi yasiyormuyuz ?

Biraz önce haberlerde seyrettim. Irak konsoloslugu önünde BUSCH´u protesto etmek,
ayakkabi atmak icin, ücyüz kisi net de anlasiyorlar gelen nekadar dersiniz ?

5- (BES) Evet bu kadar. Ben sizin´´ cihat´´yazilarini okuyunca..:a23::a23::a23:

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm,
Kardesler,
Manevi cihad daha bizde tam basladimi? Tam bir mümin gibi yasiyormuyuz ?

Biraz önce haberlerde seyrettim. Irak konsoloslugu önünde BUSCH´u protesto etmek,
ayakkabi atmak icin, ücyüz kisi net de anlasiyorlar gelen nekadar dersiniz ?

5- (BES) Evet bu kadar. Ben sizin´´ cihat´´yazilarini okuyunca..:a23:

Yazıyı beğenmediniz mi, Bilgilendirme yanlışmı,
Belki bizler sizin gibi yaşıyamıyoruzdur.
acb02gg5.gif

Ayrıca kimler geliyor, kaç kişiler :D
BEŞ nedir anlıyamadık,
Gelenler derslerini alırlar.

gif078tw8jw5.gif

malik80

Kayıtlı Kullanıcı
S.A
Yanlis anlasilmama üzüldüm.
Ben´´ sadece MANEVI cihadimizi kazanalim.Digerine sonra sira gelecek´´
diye düsünüyorum.

B)B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt