Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah C.C. nun YAKIN ilmine talip olmak...; (1 Kullanıcı)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. razı olsun efendim...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
aminn...
cümlemizden razı olsun inşaallah.konunuzu meşgul ettik yine kusurabakmayın.siz gerekli güncellemeleri yapın isterseniz.benimle alakalı konudan yazabilirsiniz yazacaklarınızı sizin konunuz meşgul olsun istemem

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
estafirullah emriyecim ve en-sonebi bu siteden kimseye kırılmam mümkün değil.rabbim hepinizden razı olsun.benim kadar sizde paylaştınız üzüntülerimi,kim yapar ki bunu bu zamanda.tanımadığım insanlar dua ediyor benim için var mı daha ötesi....
Ben herşeyi allah rızasına kavuşmak için yapıyorum.allah aşkını buldum,dünyalık aşkıma daha bi sarılmam gerektiğini anladım.yuva kıymetini öğrendim ve daha bir sürü şey...
Ben öğrenmek istiyorum hepinizden birşeyler öğrensem ne ala... Kırılmak olmaz olmamalı kardeşler arasında.içiniz rahat olsun...

sana bana herkese yakışın da olması gereknde bu kardeşim....burdayız hepimizin dilinde aynı zikr allah c.c
varmı aksini söyeyen yok....
Ama aynı zamanda insanız.....
Hatalarda yanışlar da hepsi bizim için önemli ders çıkarabilmek.....
Ne mutlu hatalarını anlamışsın bizede nasip olsun inşaallah.....
Yolun her daim açık olsun kardeşim ......
Bu arada en sonebi hakkınızı helal ediniz...
Hep konunuzu karıştırıyoruz...
Ama şunuda farkettim...sizin konularınızda daha bi döküyoruz içimizi galiba....
Anlatıp nasihat aıp rahat ediyoruz huzur buluyoruz.....
Allah c.c razı olsun efendim sizden inşaallah.
Saygılar..........(nacizane emriye....)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Saygı bizden efendim...Ne denir ? Allah C.C. sevdiklerini sevdikleri ile tanıştırsın ... tanıştırıyor ... inşallah...

Özür dilerim övündük mü ne ? ...
Rabbim Celle Celalehu sana sığınırım...
Benden...

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Inşaallah dediğiniz gibidir efendim......
övünme yok.....sizden öyle gördük öye öğrendik......
Ne demişler nasipse gelir handan yemenden nasip değilse ne gelir elden....
Bizlerin tanışması nasipmiş diyelim, allah c.c razı olsun..

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
YAKIN ilmi yolculuğuna örnek olsun inşallah...Temiz duygu... Çiçek insanlar ...İşte bu olsa gerek... Maşallah...

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Sizin kutlu konunuza, örnek olabiliyorsak ne mutlu bize....

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. 'nun YAKIN ilmine talip olmak için işte böyle titrek yürek ...
Aşk ve sevgi gerek...
Sözle değil davranışlar la da göstermek gerek ...
Ne güzel oldu...
Yuvasını isteyen Allah C.C. dan arz eden bir çiçek Bayan ...

Geçilen ve devam eden bir İmtihan ...

Allah Celle Celalehu nun İsimlerine sığınan ve dayanan ...güvenen aciz insanlar...

Alınacak ders alınır.. bizler tarafından ..taliplisi tarafından....
İNŞALLAH...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
allahtan başka sığınacak kimsemiz yok,herzaman o yanı başımızda bizimle beraber.
rabbim yolundan ayrımasın hiçbirimizi,yar ve yardımcımız olsun inşaallah...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Amin efendim ..Allah C.C. Yar ve Yardımcınız olsun inşallah...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Sakın BANA gel diyor ...düşüncesinde olmayınız...
Biz kimiz ki bize geleceksiniz de sizi Allah C.C. nun YAKIN ilmine götüreceğiz...?

Biz sadece arz edeceğiz ... Siz de ;Allah C.C Aşkının kıvılcımının çakmasına çalışacağız...

YAKIN ilmine sizi ...kendileri... Allah C.C. ulaştıracaktır.... İnşallah...

Faydamız olursa sevinip mutlu olacağız...
Kıvılcım çakmaz ise üzüleceğiz...

Ancak bilen bunu bilir merak etmeyin...
Kalbiniz kıvılcım çakmasını fark etmeye hazır olsun yeter...
Biliniz ki...

Allah C.C. size şah damarınızdan yakın...

Güncellemek istedim ; buyurun Allah C.C. nun YAKIN İlminin yolculuğuna...İnşallah hep beraber gideriz...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Arkadaşlar bir istirhamım var... Buda ,bu konu işlenirken aklınıza takılan veya tekrar yorumlanmasını istediğiniz hususları yazmanızdır... Mutmain olunması gerekilen yolda..sorular size perde olur... Diğer bir deyiş ile kişisel düşüncelerimiz bize perde olmasın...
Ben biliyorum...Ben okudum...Ben duydum gibi kesinlik içeren fikirler '' insan ile Allah C.C. nun ilimlerine ulaşmaya'' perde olur...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Gerçekte en önemli faktör önceki bilgilerimizin gelişmeye kapatılmasıdır...
Kur'an-ı Kerim mealini okuruz ...sonra başka bir yorumu veya meali başka bir yerden okuruz...
Aslında ikisi de aynı esaslıdır...Yani Kur'an-ı Kerim kaynaklıdır ama önceki okuduğumuz meal dolayısı ile kesinlikle yeni bilgiyi kabul etmeyiz...
İşte bu perde ; Allah C.C. ile aramıza o kadar kalın bir perde olur ki bir adım dahi ileri atamayız...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
o bize şah damarımızdan bile daha yakınken,biz araya perde çekiyoruz....
uyan ey gözlerim gafletten uyan....

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Örneğin...;

Muhammed Mustafa A.S. Efendimiz ....Allah C.C. nun Habibi...sevgilisi...Nazlısı ...olmasına..
İlk NUR olarak Muhammed Mustafa A.S. 'ın NURU nu yaratmasına ve...

Doğduğu KUTLU günden itibaren bizzat kendisi tarafından ''Allah C.C. '' eğitilmesine rağmen...

O Ümmidir... Okuma yazması yoktur...gibi yanlış bir tabiri kesin olarak kabul etmişizdir...

Aslında ...Alemlere Rahmet var oluşumuzun yegane gayesi olan Muhammed Mustafa A.S. ticaret yapacak kadar ilim ve irfan sahibi...İLMİ ile insanlığa Kıyamete kadar ders verecek kadarda bilgi seviyesi yüksek biridir...

Selam olsun ona ...Muhammed Mustafa A.S. efendimize ...
Selam olsun bilgiyi ÜMMİ düzeyinden bizlere intikal ettiren Alemlerin Efendisine ...
Selam olsun Onun yolunda dimdik yürüyenlere...Ufkunu geliştirenlere..Onu iyi anlayanlara....

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Hatice Validemiz ile 25 yaşında iken evlenmiş vs... tabirleri de bu düzeyden dir efendim...Muhammed Mustafa A.S. ile Hatice Validemiz çocukluktan beri tanışmakta lardı efendim...

Hep perde oluşturmuş..Kulaktan kulağa fısıltı gazetesi aktarımına önem vermişiz...
Hattı zatında ikisi de aynı yaşıtlar dı efendim...Notlarımda vardı İnşallah Hata yapmadan aktarırım..İkisi de 30 yaşındalardı Efendim...

Ayşe validemizle izdivaçalarında ise Ayşe Validemiz de 18 yaşında idi efendim...

İŞTE bu kalıplaşmış hatalı bilgiler hep bize perde oldu efendim...
Öyle bir perde ki...
Önümüzü bile göremedik efendim...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Şimdi...Kur'an-ı Kerim ışığından ayrılmadan...Kur'an-ı Kerimi sigorta ederek...Muhammed Mustafa A.S. efendimizden bize aktarılan gerçek hadisleri de dikkate alarak ..
Hep beraber Allah C.C. nun YAKIN ilmine yürüyelim istiyoruz efendim...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Bu yolda kabul merci Öncelikle ; Allah C.C. dur efendim....ancak bu yolda yürümek Muhammed Mustafa A.S. 'ın aşk kanalından olur ...Başka bir yoldan yürümek bize fayda vermez... Işık Muhammed Mustafa A.S. efendimizin NUR ışığı olmalıdır...Aşkımız ise Muhammed Mustafa Efendimizin aşk kanalından olmalıdır efendim...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Bayanları dövmek bilgisi de yanlış aktarılmaktadır efendim...
Alemlere Rahmet olan Muhammed Mustafa A.S. Efendimizin Lütfedildiği yer ve zamana dikkat ediniz...Kız çocukları diri diri gömülüyordu...Kız çocuğu olanlar korkup ,üzülüyordu...Ki ... bu anlayış maalesef öyle kalın perde ki halen var...
Hattı zatında bu duruma üzülen Allah C.C. bu safhada Habibi Muhammed Mustafa A.S. 'ı lütfetmiş ve Kız çocuklarının diri diri gömülmesini iptal etmiştir..efendim...
Şimdi KIZ çocuklarına önem veren... Rabbul Aleminimiz Allah C.C. Kadınların dövülmesine izin verir mi efendim ?
Elbette vermez ...ama dövülüyor...Sınır Erkek çocuklarının sınırı kadar efendim ayrım yok...ki hattızatında hiç dövmeye gerek yok efendim...
Allah C.C. nun emaneti olan ...hediyesi olan çocuklar dövülmez sevilir...

Sahibi Allah C.C. dur...Hamd ile alınacak ...Şükür ile yetiştirilecek ve yeni yuvasına tertemiz teslim edilecek efendim..

Aksi davranış...Size iptila olarak döner efendim...
Bizden arz etmek...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt