Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah C.C. nun YAKIN ilmine talip olmak...; (2 Kullanıcı)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Efendim Allah c.c aşkının kıvılcımının çakmasına diyorsunuz bizler aşk ile yananlardanız,eğer Sevgili büyüğümüz İslam hocamız hatimler haricinde başka konularda da yazmamıza izin verselerdi size yazmak isterdik ancak şimdilik sadece izlemekteyiz.

Selam ve saygılarımızı arz ederiz.

Lütfen hatayı ikazı elde tutun ...derhal hatayı yazınız ..ayıp vs. olmaz biz doğrulara talibiz...

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
bu dunyanin aski degil muradimiz ahirette rabbimin razi oldugu kullarindan olmak resulun yuz cevirmediklerinden olsam gercek aski yasamis olurum rizasi dahilinde olmak yaradanin olurmuyuz bulurmuyuz bu sonu SABIR la olur TAKVA ile olur IMAN la olur insaALLAH.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Şimdilik ayrılmak zorundayım...selamlar...

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbimin razı olduğu kullardan olabilmek tek isteğim bu inşallah cümlemiz nail oluruz muradımıza

Osman Soylu (MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Lütfen hatayı ikazı elde tutun ...derhal hatayı yazınız ..ayıp vs. olmaz biz doğrulara talibiz...

efendim hatalı bir konuyu düzeltmek için dün gece zatı alinize bir mesaj yazmıştık ancak İslam hocamız derhal silinmesini ve kimsenin kalbinin kırılmamasını buyurdular ve bizde çok şükür kimse okumadan sildik sizde bu mesajın farkındasınız.Oysa bu konuyla ilgili hocamızın Mekke'de öğretim üyesi olan muhterem oğulları abimize danıştım ve kendileride bana lutfettiler 5 sahife mail gönderdiler ve bizim düşündüğümüzün gerçek olduğunu anladık .Ancak iznimiz yok onun için yazamıyoruz özellikle sizi incitmekten korkarız.

Selam ve saygılarımızla.

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Aslında evet aktarılır... ancak ;bu kolay yol ehli olmayana zor gelir o yüzden biz size ... sizin dahi ancak idrak nasip olursa farkında olacağınız tarzda anlatmaya çalışacağız...

Biz bu farkındalığa.. talip olduğumuzun 20 nci yıllarında...Açan yani Fatih olan bir Muhammed Mustafa A.S. efendimizin Ümmetinden ve Seyyid lerimizden olan bir zattan fark etmeden...farkında olarak aldık...

Allah C.C. nasip etmezse fark etmeniz mümkün değil...Ancak isterse...açılır kapılar merak etmeyin...

Biz aktarma heveslisiyiz ...Sabredin..İnşallah başarırız...

Sinyali alma hassasiyetinizin artması...
Allah Aşkı kıvılcımının sizde yükselmesi gereklidir...

Allah aşkının kıvılcımının hiç sönmemesi için belkide bu arayış.....
doğru yolda gidip bu yoldan da ayrılmamak nasip etsin inşaallah..amin...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
efendim hatalı bir konuyu düzeltmek için dün gece zatı alinize bir mesaj yazmıştık ancak İslam hocamız derhal silinmesini ve kimsenin kalbinin kırılmamasını buyurdular ve bizde çok şükür kimse okumadan sildik sizde bu mesajın farkındasınız.Oysa bu konuyla ilgili hocamızın Mekke'de öğretim üyesi olan muhterem oğulları abimize danıştım ve kendileride bana lutfettiler 5 sahife mail gönderdiler ve bizim düşündüğümüzün gerçek olduğunu anladık .Ancak iznimiz yok onun için yazamıyoruz özellikle sizi incitmekten korkarız.

Selam ve saygılarımızla.

Hatanın söylenmesi bizi üzmez sevindirir....Lütfen hemen aktarın ki bizde hatadan dönelim...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Bu mail i hemen aktarınız ... ayıp olur mu ? Belki biz hata yapıyoruz...Büyük bir merak ile bekliyorum Efendim...
Biz zaten bu kadar bilgili olmamıza şaşıyoruz...Lütfen hemen yazınız...
Çünkü inanın bu kadar bilgiye layık değiliz...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Arkadaşlar...Bir müddet bu konuya ara verelim çünkü hatam var ise bilip kendimi düzelteyim...sonra gelişen duruma göre devam ederiz...İnşallah...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Hatamı bulup inşallah düzelteceğim için çok sevinçliyim...İnşallah...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Arkadaşlar...Şu ana kadar konu ile ilgili yanıt alamadım sanırım siteye girmediler...Cevap gelince o konuyu işleyip doğruyu arz ederiz...İnşallah...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Şimdi konumuza dönmek isterim...
Allah C.C. Yakın İlmini öğretmek veya öğrenilsin ister mi ?

Cevabı tabi ki evet tir...

Konuyu şöyle değerlendirelim...Allah C.C. Adem A.S. 'ı yarattı mı ?
Evet...
Peki.. Cennetten dünya alemine indirdiğinde yalnız mı bıraktı...
Hayır ..
İsimleri öğrettimi ?
Evet ..
Öğrettiği dua ile Adem A.S. af dileyince af ettimi ?
Evet..
Demek ki Allah C.C. İNSAN 'ı koruyor ve insana İLİM nasip ediyor...
Evet...

Kitapları göndererek ve Peygamber A.S. lar vasıtası ile öğretimi sağlıyor mu ?
Evet...
Gerektiğinde Melekler vasıtası ile yardım gönderiyor mu ?
Evet...

O Halde niçin evet diye sormak isterim ?

Evet çünkü Allah C.C. İnsana önem veriyor ve öğrenmesini...kurtuluşa ermesini ve kendine YAKIN olmasını istiyor...
Evet ...
YAKIN emrini zaten Allah C.C. kendisi lütfediyor...yoksa Mümkün değil...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Şimdi gelelim bir başka açıdan konuyu inceleyelim....

Hz .Muhammed Mustafa A.S. YAKIN ilmine sahip miydi...
Evet...
Yani ?
O kadar yakındı ki...Kur'an-ı Kerim dahi kendilerine gönderildi...
Peki yakın ilmi sahibi Peygamber efendimiz A.S. bu ilmi gizledi mi ?
Hayır...
Yani ?
Tabi ki gizlemedi..öğretti ..eğitti...bizi yetiştirmeye çalıştı...Bizi çok sevdi...Ümmetim diye övdü...
Evet...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Şimdi siz diyelim ki yakın ilmine sahipsiniz...
Evet...
Bu ilmi sadece kendinize mi saklarsınız...
Önce tabi sonra istersiniz ki öğreteyim ...Ölümlü dünya ...ya... Allah C.C. neden gizledin derse ne diyeceğim...?
Bana özeldi istedim ki bende sır olsun..
Oldu mu?
Olmadı...
Niye ?
Muhammed Mustafa A.S. gizledi mi...?
Hayır...
O halde sen neden gizledin...öğretmedin...?
Sen bilenin sana anlatmasını istermiydin..?
Evet...
Peki sen niye gizliyorsun...?
Tanınmamak için...
Tanınıyormuydun ?

Hayır anlata bilir veya teşvik edebilirdim...
O Halde...
Anlat faydalı ol arkadaşım ...

Z4F3R_

Kayıtlı Kullanıcı
İlmimizin zekatını vermeliyiz diyorsun yani bir nevi,hiç değilse bildiğinin 40 da 1 ini bilmeyenlere öğretmeliyiz

peygamberimiz bir öğretmen olarak bu ümmet sınıfına ders vermişse bişeyler öğretmişse yaşamının her safhasında
biz de öğrencisiysek peygamberimizin, ondan öğrendiklerimize ,o derse gelmemiş o derse girmemiş
belki mazereti olduğu için o dersi kaçıran ümmete bildirmeliyiz

Peygamberimiz öğretemenlik yaptı bu ümmete ve biz onu çok sevdik ,Onun gibi olmak Onun gibi yaşamak büyüyünce onun gibi olmak istiyoruz kısacası

yani öğretmenimizi sevmemiz nedeniyle bizde öğretmen olmak istiyoruz

ancak bu şekilde onun ümmeti olabiliriz belki de,ama hep sınıfta kaılıyoruz bırakın başkasına öğretecek ilmi canımızı cehenemden kurtaracak kadar dahi ilmimiz yok ümemt olarak, sanırım önce mezun olmalıyız bu okuldan :/

belkdi de ben derse geldim o gelmedi ben öğrendim o öğrenmedi diye kötülediğimiz arkadaşlarımız ,peygamberimiz den öğrenemediği şeyleri senin aracılığından öğrenecek de senden daha iyi anlayacak peygamberin mesajını...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. Kur'an-ı Kerimde de bazı ayetlerde...Bu ilmin sırlarını tabi ki verdi...
Verdiğini de devamlı ikaz etti...Anlamadın mı...Düşünmedin mi ...vs...Hepsi ...
İLMİ varlığını ikaz içindi...
Hepsi...
Ey KUL um ben varım ...gerçeğim...idrak et ve bana YAKIN ol içindi...
Anlamak istemedik galiba...
Ama şimdi..
Allah C.C. demek ki anlaşılsın için İLMİ kapıları açtığımız gibi açtı...fark ettirdi...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Şimdilik hayırlı geceler efendim...

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Nefis tezkiye olmadan yakiine ulaşmak mümkün değildir Kuranı kerimde Rabbimiz onların kalplerinde hastalık vardır buyuruyor nefsimizi ve kalbimizi temizlemeden yakiine sadece talip olunur kuru kuru.Tüm bu engebeli yollardan ancak bir mürşidi kamilin nazarına girerek kurtulmak mümkündür..ve bunu ancak arayanlar bulacaktır..vesselam.

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Nefis tezkiye olmadan yakiine ulaşmak mümkün değildir Kuranı kerimde Rabbimiz onların kalplerinde hastalık vardır buyuruyor nefsimizi ve kalbimizi temizlemeden yakiine sadece talip olunur kuru kuru.Tüm bu engebeli yollardan ancak bir mürşidi kamilin nazarına girerek kurtulmak mümkündür..ve bunu ancak arayanlar bulacaktır..vesselam.

Tabiki arayanlar, talip olanlar bulacaklar ama neyi??bulacaklar?
Mürşidi kamil 'i arayacaklar önce tabiki ...oysa Allah c.c hazır beklerken, o dediğiniz Mürşidi kamiller dahi emire amade iken neyi bekleyecekler? sanırsın o mürşidi kamiller üstün bizden ? haşa hakikisi tutar insanın elinden , insan dahi istemeden
Bundan sonrası? her talip olan yakin ilmine sahip olabilir mi?
her öğretmenim diyenin öğretmen olamayacagı gibi , herkese nasip olmaz
Peki özel mi? evet, özeldir izindir Allah .cc isterse... herkese nasip denirse??? olmaz herkesin kabı neyi almaya yeterse
o zaman bu ugraş niye??? bırak herşeyi işte , çabalamadan olmaz ne OL-mak istersin? hiç ,hiç yahu!
Haktan emir gelmezse bir adım gidilmez , gitmek de istenilse, o istemeden yaprak bile düşmezse
Mealler evet, lain şeytan cirit atıyor içinde , ondan garipler böyle vesvese içinde
Kur-an hafızları var birde, ne güzel korunma içinde
bak! bak! kabenin haline bak! kaldır kabeyi aradan , kim kime secde eder sence???
Yaradana kurban, Yaradana ...hani ilim dersin ya? bırak içimde kalsın
evet, kimileri der , kimileri içinde tutar ...Allah c.c isterse öğretmek varmı karşısında durmak? secde emir mi? öğretmek mi?
emir ise amenna der hemen emiri yerine getirirsin... öğretmek ise? hey lain sen niye kibirlenirsin? ben bilirim ilim bende
bilir isen secde Ademe... Ademde ne var ki? ne yok ki?? yok iişte...YOK anladın mı? yok lukta işte evren içinde
anlamadın işte ...evet anlamadım anlarım elbet Rabbim öğretirse ...Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler
bizden çaba , gayret elimize ne geçerse
ver dileyene ne isterse, zorla verilmez , ver isteyene ...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı

Yorumunuza katılıyorum....Yalnız gitmek... okuyarak gitmek ne mümkün ...Mutlaka bilen dediğimiz Mürşidi Kamile ki İnşallah gerçek Mürşidi Kamile ulaşmak lazım...Yoksa çok zor....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt